Προς το περιεχόμενο

Windows Phone- Γενική συζήτηση και απορίες


dimitris__

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Για navigation ποιά εφαρμογή χρησιμποιείτε; Εγώ νομίζω​ πως στο 535 μου, σε fast ring, η native εφαρμογή της MS υστερεί σε σχέση με το MapFactor όσον αφορά την ταχύτητα στο κλείδωμα, όσο και στη σταθερότητα κατά την πλοήγηση. Εκεί δλδ που οι Χάρτες χάνουν τη σύνδεση με το gps, το mapfactor είναι lockαρισμένο σωστά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Παιδιά σήμερα δοκίμασα το maps από hilton μέχρι πειραιά. Κλείδωσε αμέσως, και ακολουθούσε πιστά.

Είχα data ανοικτό όμως. Ξέχασα να το βγάλω για να το δοκιμάσω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

g1333 πέρασα την 103 σε ένα 532 και νόμιζα ότι δεν έχει κάτσει καλά, και του ξανακάνω επαναφορά!! Θα σου πω σε καμία ώρα αν έστρωσε. Πάντως στα 640 που έχω 14905 είναι μια χαρά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

τελικα η εφαρμογη του retromaniac τι ακριβως κανει;

 

Η εφαρμογή Phone Pins προσφέρει στους χρήστες τη δυνατότητα να κάνουν pin στο homescreen τηλέφωνα επαφών. Η διαφορά με ο,τι προσφέρει ήδη το λειτουργικό ή με ο,τι αντίστοιχο υπάρχει στο store είναι ότι καμία εφαρμογή μέχρι τώρα δεν δίνει τη δυνατότητα να pinάρεις τηλεφωνικό νούμερο απευθείας, διαλέγοντας από mobile/home/work. Οι υπάρχουσες εφαρμογές είναι περιορισμένες στο να pinάρεις ΜΟΝΟ επαφές ολόκληρες.

 

Η εφαρμογή εμφανίζει τη λίστα των επαφών σας, διαλέγοντας μια επαφή θα εμφανιστούν από κάτω της τα διαφορετικά τηλεφωνικά νούμερα. Επιλέγοντας την καρφίτσα στα δεξιά του τηλεφώνου αυτόματα το κάνουμε Pin στο homescreen.

 

Προσφέρει: άμεση απόκριση από τη στιγμή που πατήσουμε το tile στην πραγματοποίηση της κλήσης, αρκετές ρυθμίσεις εμφάνισης των tiles, υποστήριξη διαφορετικών προφίλ ρυθμίσεων, διαφορετικά color themes και σύντομα υποστήριξη για δίκαρτα τηλέφωνα, νομίζω είναι one of a kind.

 

Soon to be released (περισσότερες πληροφορίες επ'αυτού θα μας δώσει ο retro...)

Επεξ/σία από salida
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η εφαρμογή Phone Pins προσφέρει στους χρήστες τη δυνατότητα να κάνουν pin στο homescreen τηλέφωνα επαφών. Η διαφορά με ο,τι προσφέρει ήδη το λειτουργικό ή με ο,τι αντίστοιχο υπάρχει στο store είναι ότι καμία εφαρμογή μέχρι τώρα δεν δίνει τη δυνατότητα να pinάρεις τηλεφωνικό νούμερο απευθείας, διαλέγοντας από mobile/home/work. Οι υπάρχουσες εφαρμογές είναι περιορισμένες στο να pinάρεις ΜΟΝΟ επαφές ολόκληρες.

 

Η εφαρμογή εμφανίζει τη λίστα των επαφών σας, διαλέγοντας μια επαφή θα εμφανιστούν από κάτω της τα διαφορετικά τηλεφωνικά νούμερα. Επιλέγοντας την καρφίτσα στα δεξιά του τηλεφώνου αυτόματα το κάνουμε Pin στο homescreen.

 

Προσφέρει: άμεση απόκριση από τη στιγμή που πατήσουμε το tile στην πραγματοποίηση της κλήσης, αρκετές ρυθμίσεις εμφάνισης των tiles, υποστήριξη διαφορετικών προφίλ ρυθμίσεων, διαφορετικά color themes και σύντομα υποστήριξη για δίκαρτα τηλέφωνα, νομίζω είναι one of a kind.

 

Soon to be released (περισσότερες πληροφορίες επ'αυτού θα μας δώσει ο retro...)

 

 

Δυνατή! Ακόμα και η μητέρα μου τη θέλει που δεν ασχολείται, θα της την κατεβάσω όταν βγει public.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η εφαρμογή Phone Pins προσφέρει στους χρήστες τη δυνατότητα να κάνουν pin στο homescreen τηλέφωνα επαφών. Η διαφορά με ο,τι προσφέρει ήδη το λειτουργικό ή με ο,τι αντίστοιχο υπάρχει στο store είναι ότι καμία εφαρμογή μέχρι τώρα δεν δίνει τη δυνατότητα να pinάρεις τηλεφωνικό νούμερο απευθείας, διαλέγοντας από mobile/home/work. Οι υπάρχουσες εφαρμογές είναι περιορισμένες στο να pinάρεις ΜΟΝΟ επαφές ολόκληρες.

 

Η εφαρμογή εμφανίζει τη λίστα των επαφών σας, διαλέγοντας μια επαφή θα εμφανιστούν από κάτω της τα διαφορετικά τηλεφωνικά νούμερα. Επιλέγοντας την καρφίτσα στα δεξιά του τηλεφώνου αυτόματα το κάνουμε Pin στο homescreen.

 

Προσφέρει: άμεση απόκριση από τη στιγμή που πατήσουμε το tile στην πραγματοποίηση της κλήσης, αρκετές ρυθμίσεις εμφάνισης των tiles, υποστήριξη διαφορετικών προφίλ ρυθμίσεων, διαφορετικά color themes και σύντομα υποστήριξη για δίκαρτα τηλέφωνα, νομίζω είναι one of a kind.

 

Soon to be released (περισσότερες πληροφορίες επ'αυτού θα μας δώσει ο retro...)

 

Δεν νομίζω ότι μπορούσα να το περιγράψω καλύτερα. :)

Σιγά, σιγά στο μέλλον θα αποκτήσεις λειτουργικότητα ώστε να μπορεί να αντικαταστήσει τελείως το phone της Microsoft, αν κάποιος το θέλει, ως κάτι με ποιο πρακτικές λειτουργίες. Νομίζω ο jmiliad μου είχε πει ότι θα το χρησιμοποιούσε έτσι αν είχε τέτοιο functionality....

Δυνατή! Ακόμα και η μητέρα μου τη θέλει που δεν ασχολείται, θα της την κατεβάσω όταν βγει public.

 

Ακριβώς φίλε! Αυτό είναι το καλό με την εφαρμογή, δεν είναι μόνο για εμάς που ασχολούμαστε, αλλά για όλους!

Σε ευχαριστώ για το feedback!

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σιγά, σιγά στο μέλλον θα αποκτήσεις λειτουργικότητα ώστε να μπορεί να αντικαταστήσει τελείως το phone της Microsoft, αν κάποιος το θέλει, ως κάτι με ποιο πρακτικές λειτουργίες.

 

 

σίγουρα μετράει αυτό, αν σκεφτεί κανείς το πόσο μέτριο ήταν μέχρι πρόσφατα το dialer της MS

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...