Προς το περιεχόμενο

Windows Phone- Γενική συζήτηση και απορίες


dimitris__

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Και με 2 εφαρμογές ανοιχτές μου το έχει κάνει, πχ edge και groove music, από ότι φαίνεται μάλλον bug είναι. Και σε lumia 730 φίλου με 10αρια και τα τελευταία updates του κάνει το ίδιο μερικές φορές. Εσένα στο έχει κάνει καθόλου dimitrisdim14 ; Την ram την έχω τσεκάρει με windows tools, πάνω από 550 mb δεν είχα φτάσει used όταν μου έκλεινε έτσι στο ξαφνικό τις εφαρμογές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Παιδια σήμερα έπαθα το εξης μιλούσα στο messenger και σε κάποια στιγμή δεν μπορούσα να κάνω τίποτα η εφαρμογή είχε παγωση και δεν επερνε καμια εντολή ούτε για σκρολ πάνω κάτω ,την έκλεισα και την ξανά άνοιξα άλλα και πάλι το ίδιο ,μετά καταλαβαίνω ότι αυτό είχε γίνει και στο ινσταγκραμ ,έτσι αναγκάστηκα και έστελνα μέσο edje μυνηματα μέχρι που έκανα ρεσταρτ και εστρωσε κανονικά τώρα ,το έχετε πάθει και εσείς αυτί και αν ναι που να κάνω ρεπορτ για πρόβλημα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια σήμερα έπαθα το εξης μιλούσα στο messenger και σε κάποια στιγμή δεν μπορούσα να κάνω τίποτα η εφαρμογή είχε παγωση και δεν επερνε καμια εντολή ούτε για σκρολ πάνω κάτω ,την έκλεισα και την ξανά άνοιξα άλλα και πάλι το ίδιο ,μετά καταλαβαίνω ότι αυτό είχε γίνει και στο ινσταγκραμ ,έτσι αναγκάστηκα και έστελνα μέσο edje μυνηματα μέχρι που έκανα ρεσταρτ και εστρωσε κανονικά τώρα ,το έχετε πάθει και εσείς αυτί και αν ναι που να κάνω ρεπορτ για πρόβλημα

Bug του messenger, δυστυχώς θέλει soft reset για να ξεκολλήσει, άμα ενδιαφέρεσαι γράψε review στο store

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια σήμερα έπαθα το εξης μιλούσα στο messenger και σε κάποια στιγμή δεν μπορούσα να κάνω τίποτα η εφαρμογή είχε παγωση και δεν επερνε καμια εντολή ούτε για σκρολ πάνω κάτω ,την έκλεισα και την ξανά άνοιξα άλλα και πάλι το ίδιο ,μετά καταλαβαίνω ότι αυτό είχε γίνει και στο ινσταγκραμ ,έτσι αναγκάστηκα και έστελνα μέσο edje μυνηματα μέχρι που έκανα ρεσταρτ και εστρωσε κανονικά τώρα ,το έχετε πάθει και εσείς αυτί και αν ναι που να κάνω ρεπορτ για πρόβλημα

ναι το παθαίνω συνέχεια στο 640...τουλάχιστον 2 φορές τον μήνα θα κολλήσει έτσι σίγουρα...
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια καλησπέρα... Υπάρχει κάποια εφαρμογή για να μπορώ να προβάλω στην τηλεόραση φωτο και βίντεο που έχω τραβήξει εγώ;;

https://www.microsoft.com/en-us/store/p/lumia-play-to/9wzdncrfhx3f

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και με 2 εφαρμογές ανοιχτές μου το έχει κάνει, πχ edge και groove music, από ότι φαίνεται μάλλον bug είναι. Και σε lumia 730 φίλου με 10αρια και τα τελευταία updates του κάνει το ίδιο μερικές φορές. Εσένα στο έχει κάνει καθόλου dimitrisdim14 ; Την ram την έχω τσεκάρει με windows tools, πάνω από 550 mb δεν είχα φτάσει used όταν μου έκλεινε έτσι στο ξαφνικό τις εφαρμογές.

 

Καμιά γνώμη πάνω σε αυτό το θέμα ; Το έχει παρατηρήσει και κανένας άλλος ή μόνο σε εμένα τυχαίνει ; Η συσκευή είναι το 640xl ds το 3g.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο Kodi έρχεται στο windows store. Οι δημιουργοί εκπλαγήκανε με το πόσο εύκολο ήταν...

 

https://mspoweruser.com/kodi-comes-windows-store-windows-10-pcs/

 

We were quite shocked that it was that easy and of course gladly accepted this cooperation to get this done.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά αν είναι εύκολο δώστε link για την διαδικασία επιστροφής σε προηγούμενο build, βασικά μου έβγαλε ένα πρόβλημα η οθόνη και δεν θέλω να το ρισκάρω με την εγγύηση. Τώρα είμαι RS2 και θέλω να επιστρέψω στο anniversary. (L640 XL)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καμιά γνώμη πάνω σε αυτό το θέμα ; Το έχει παρατηρήσει και κανένας άλλος ή μόνο σε εμένα τυχαίνει ; Η συσκευή είναι το 640xl ds το 3g.

Στο 730 της κοπέλας μ το κάνει αρκετές φορες ... Κρασαρουν οιβεφαρμογες ... Έκανα hard reset και ξανά από την αρχή σετσρισμα αλλα πάλι το ίδιο . Σίγουρα μια φορα την μέρα κάτι κρασαρει ... Εγώ στο 950 xl δεν έχω τέτοια θέματα ...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά αν είναι εύκολο δώστε link για την διαδικασία επιστροφής σε προηγούμενο build, βασικά μου έβγαλε ένα πρόβλημα η οθόνη και δεν θέλω να το ρισκάρω με την εγγύηση. Τώρα είμαι RS2 και θέλω να επιστρέψω στο anniversary. (L640 XL)

 

Θα πρέπει να εγκαταστήσεις το recovery tool και να βάλεις την official

https://support.microsoft.com/el-gr/help/12379/windows-10-mobile-device-recovery-tool-faq

 

Πάντως εγώ το έδωσα με rs2 και δεν είχα πρόβλημα. Αλλά ποτέ δεν ξέρεις...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κρασαρισμα με εφαρμογες εχω και γω μια στο τοσο, πιο πολυ instagram και viber(τοτε ειναι που μαμιουνται ολαα και θελει κ**ρεσταρτ και ειναι σπασιμο νευρων!!)

 

Επισης(συγκεκριμενα παει στον Dimitrisdim14) αυτες οι ταδε εφαρμογες που κρασαρουν εχουν μεινει ανοιχτες στο background??γιατι αν ναι μου το κανει και μενα συνηθως...δεν γουσταρουν να καθονται background :ph34r:  :P :P (και ποιος αφηνει ανοιχτες εφαρμογες στο background?? ειμαι ο μονος που τα θελω ολα κλειστα; )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αντίστοιχα θεματάκια και bugs υπάρχουν και στο android ή μόνο στα windows mobile ; Θέλω να πω μέχρι στιγμής μου φαίνεται πολύ γρήγορο και βολικό λειτουργικό τα windows mobile, παρόλα τα μικροθεματάκια που έχουν με κρασαρίσματα ή με τις εφαρμογές που κολλάνε στιγμιαία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αντίστοιχα θεματάκια και bugs υπάρχουν και στο android ή μόνο στα windows mobile ; Θέλω να πω μέχρι στιγμής μου φαίνεται πολύ γρήγορο και βολικό λειτουργικό τα windows mobile, παρόλα τα μικροθεματάκια που έχουν με κρασαρίσματα ή με τις εφαρμογές που κολλάνε στιγμιαία.

Εγώ στο αντροιντ για αρκετά χρόνια δεν είχα τέτοια προβλήματα αλλα έπαιζα και ψηλά στην τιμή τον συσκευων που επέλεγα
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...