Προς το περιεχόμενο

Windows Phone- Γενική συζήτηση και απορίες


dimitris__

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Κανένα θέμα τότε, θα προβώ σε μεταφορά εφαρμογών στην sd, ευχαριστώ :-). Υπάρχει κάποια εφαρμογή για μεταφορά apps από το κινητό στην sd η οποία να δείχνει και το status της μεταφοράς του κάθε app ; Γιατί με την built in των windows μεταφορά αρχείων λέει απλά "μετακίνηση..." καθώς μετακινείται το αρχείο και κάποια ένδειξη δεν υπάρχει σχετικά με το πόσο τοις εκατό δηλαδή του αρχείου μετακινήθηκε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχηγέ κοίτα ποιες εφαρμογές είναι πιο μεγάλες για να μεταφέρεις, ώστε να χωρέσει το update. Εύκολος τρόπος να τις μεταφέρουμε δεν έχω βρει

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχηγέ κοίτα ποιες εφαρμογές είναι πιο μεγάλες για να μεταφέρεις, ώστε να χωρέσει το update. Εύκολος τρόπος να τις μεταφέρουμε δεν έχω βρει

 

Εννοείται πως αυτές οι εφαρμογές που καταλαμβάνουν τον περισσότερο χώρο παίρνουν πόδι στην sd, απλά αν δεν κάνω λάθος στα 8.1 mobile νομίζω υπήρχε δυνατότητα να μαρκάρεις πολλαπλές εφαρμογές και να τις μετακινήσεις, τώρα στα 10αρια μία μία μόνο μπορώ να τις μετακινήσω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά, δίχως να θέλω να σας αμφισβητήσω, όλα αυτά που μου λέτε ακούγονται κινέζικα.... Σε Lumia 930 από την έκδοση 10586.164 και μετά χωρίς κανένα απολύτως hard reset μόνο με soft reset μετά απο καθε update, εχω κάνει κατά σειρα ολα τα update απροβληματιστα, ολα τρέχουν σφαίρα και άψογα, η μπαταρία κρατάει ενα 2ημερο με μέτρια χρήση και γενικά ολα ειναι άψογα χωρις κανένα απολύτως θέμα. Τα μόνα προβλήματα που αντιμετώπισα ηταν το οτι σε κάποια φαση το τελευταιο δίμηνο δεν κλείδωνε ακριβώς το gps με αποτέλεσμα να μην αρχίσει να μιλαει αμέσως, και το 2ο θεμα ηταν με το ζουμ στην εφαρμογή φωτογραφίες που αν και άργησαν το φτιάξανε τελικα... Το ιδιο τέλεια δουλεύει και το 820 της γυναίκας μου με την 10586.545 απλά με μια μικρή αισθητή πτώση απόδοσης και μπαταριας...

 

Να αναφέρω οτι 1-2 φορες το μήνα ολο και κάποιο κουλό - περίεργο θεματακι θα εμφανιστεί στο ξεκάρφωτο, αλλά πιστεύω πως κανένα λειτουργικό δεν ειναι τέλειο και πως ολα λιγο πολύ εχουν τα θεματακια τους...

 

Επίσης μπορεί κάποιος να μου προτείνει μια θήκη για το 930 (οχι τύπου πορτοφόλι) να ειναι ποιοτική, οχι κατι ψευτοκινεζικες οτι να ναι, οσο πιο λεπτή γίνεται που να δενει ωραια στο κινητο και να εχει κενο ώστε να πατάω τα φυσικά πλήκτρα κ οχι κάποιο σιλικονης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλλίτερα μια μια γιατί τρελάνετε. Ποσό χώρο έχεις;

 

Έχω 1 gb ελεύθερο στην μνήμη του κιντού και κοντά 2gb ελεύθερα στην sd, από τις εφαρμογές θα μεταφέρω το 1gb από αυτές στην sd και έπειτα θα περάσω το update.

 

@Flogerakos δυστυχώς σε κάποιους τυχαίνουν μικροπροβλήματα από κάποια updates, σε άλλους πάλι όλα κυλούν ομαλά, εν μέρει ανεξήγητο φαινόμενο αλλά συμβαίνει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επίσης μπορεί κάποιος να μου προτείνει μια θήκη για το 930 (οχι τύπου πορτοφόλι) να ειναι ποιοτική, οχι κατι ψευτοκινεζικες οτι να ναι, οσο πιο λεπτή γίνεται που να δενει ωραια στο κινητο και να εχει κενο ώστε να πατάω τα φυσικά πλήκτρα κ οχι κάποιο σιλικονης

 

Εγώ πήρα μία της cellular line που είναι ημιδιαφανής άσπρη (δεν κιτρινίζει τόσο έυκολα), και αν και τα κουμπιά καλύπτονται, είναι πάρα πολύ καλά σκαλισμένη η σιλικόνη και τα βρίσκεις και τα πατάς πολύ εύκολα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@Flogerakos δυστυχώς σε κάποιους τυχαίνουν μικροπροβλήματα από κάποια updates, σε άλλους πάλι όλα κυλούν ομαλά, εν μέρει ανεξήγητο φαινόμενο αλλά συμβαίνει.

 

Ξέρεις τι γίνεται φιλε, υπάρχουν θεματακια γιατι υπάρχουν στα διαφορα μοντέλα εκει εξω πολλά "hardware version" και στον καθένα κάθεται διαφορετικά... Επίσης η microsoft οδεύει προς τα x86 κινητά, και καθώς η σειρά Lumia φτάνει στο τέλος της, στην ουσία τελειωμένη είναι, η developers δεν ασχολούνται καθόλου με τις εφαρμογές με αποτέλεσμα να ειναι κακογραμμένες και βαριές, ετσι εμεις που έχουμε δυνατά κινητά δεν αντιμετωπιζουμε θέματα, αλλα εκείνοι με κινητά χαμηλών επιδόσεων υποφέρουν.... 

Εγώ πήρα μία της cellular line που είναι ημιδιαφανής άσπρη (δεν κιτρινίζει τόσο έυκολα), και αν και τα κουμπιά καλύπτονται, είναι πάρα πολύ καλά σκαλισμένη η σιλικόνη και τα βρίσκεις και τα πατάς πολύ εύκολα

ποσο καιρό την έχεις? Είσαι ευχαριστημενος? Δένει καλα στο κινητό η βγαίνει με το παραμικρό? Εχεις καποιο link?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ποσο καιρό την έχεις? Είσαι ευχαριστημενος? Δένει καλα στο κινητό η βγαίνει με το παραμικρό? Εχεις καποιο link?

 

Δεν την έχω πολύ, αλλά είναι πολύ όμορφη και δένει πολύ καλά με το κινητό. Είναι premium θήκη. Δεν έχω link, την βρήκα media markt. 11 ευρώ. Η αίσθηση της αφής στο πίσω mat ημιδιαφανές μέρος είναι τέλεια..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ όταν είχα το 930 είχα αγοράσει 3 από ebay nilkin frosted ... Ειναι hard case όχι σηλικονης και ήμουν πολύ ευχαριστημένος ...

Βγαίνει σε πολλά χρώματα και έχει κενό στα κουμπιά

post-275007-0-34145900-1474465771_thumb.jpg

post-275007-0-14122200-1474465783_thumb.jpg

post-275007-0-75982200-1474465797_thumb.jpg

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

frosted ειχα πάρει και γω απο banggood για το 435 της nilkin,δίνουν μαζί και σοβαρό screen protector.

είχα την θήκη απο νοέμβρη μέχρι και αύγουστο μιας και έσπασε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επίσης η ιδια βγαίνει και με καπάκι μπροστά στυλ πορτοφόλι ... Αν ενδιαφέρεται και κάποιος άλλος και ειναι πολύ ποιοτικη . Ειναι καλυυερη από την επίσημη πορτοφόλι της νοκια π έχει 30€ ...την εθχα και την επίσημη ... Αλλα δεν έμεινα τόσο ευχαριστημένος ... @retro Κάνει απλα λακουβα το πλαστικό της αλλα αλλα αν πέσει από ψηλά ίσως σπάσει η θήκη ... Έχω σπάσει μια στην γωνία . Αλλα το κινητό δεν έπαθε τίποτα ...

post-275007-0-92447600-1474465940_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξέρεις τι γίνεται φιλε, υπάρχουν θεματακια γιατι υπάρχουν στα διαφορα μοντέλα εκει εξω πολλά "hardware version" και στον καθένα κάθεται διαφορετικά... Επίσης η microsoft οδεύει προς τα x86 κινητά, και καθώς η σειρά Lumia φτάνει στο τέλος της, στην ουσία τελειωμένη είναι, η developers δεν ασχολούνται καθόλου με τις εφαρμογές με αποτέλεσμα να ειναι κακογραμμένες και βαριές, ετσι εμεις που έχουμε δυνατά κινητά δεν αντιμετωπιζουμε θέματα, αλλα εκείνοι με κινητά χαμηλών επιδόσεων υποφέρουν....

Ακριβώς έτσι είναι τα πράγματα...

Δυνατά κινητά και όλα είναι goodys... σε όλα τα λειτουργικά...

 

Ο χρηστάρας παραπάνω με το 435... πραγματικά απορώ με την υπομονή του... :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...