Προς το περιεχόμενο

Windows Phone- Γενική συζήτηση και απορίες


dimitris__

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Νοκια 730 εδω περα.

Ειχα windows 8 και το κινητο πηγαινε σφαιρα, ουτε κοληματα, ουτε προβλημα μπαταριας ουτε τιποτα, απο τα καλυτερα κινητα ου ειχα ποτε!!!

 

Το καταραμενο το messenger ομως σταματησε να λειτουργει οποτε αναγκαστικα πλεον το γυρισα σε windows 10. Ε μπορω να πω εχει γινει απο τα χειροτερα κινητα που ειχα πλεον.

 

Πληρως απογοητευση, πολλα κοληματα, ολες οι εφαρμογες ειναι για τον μπιμπ, με πετανε συνεχεια. Η μπαταρια κραταει μια μερα με το ζορι. Ακομη και η καμερα νομιζω εχει ψιλοαλλαξει και δεν βγαζει τοσο καλες φωτο οσο παλια. Μου ερχεται να το πεταξω στον τοιχο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νοκια 730 εδω περα.

Ειχα windows 8 και το κινητο πηγαινε σφαιρα, ουτε κοληματα, ουτε προβλημα μπαταριας ουτε τιποτα, απο τα καλυτερα κινητα ου ειχα ποτε!!!

 

Το καταραμενο το messenger ομως σταματησε να λειτουργει οποτε αναγκαστικα πλεον το γυρισα σε windows 10. Ε μπορω να πω εχει γινει απο τα χειροτερα κινητα που ειχα πλεον.

 

Πληρως απογοητευση, πολλα κοληματα, ολες οι εφαρμογες ειναι για τον μπιμπ, με πετανε συνεχεια. Η μπαταρια κραταει μια μερα με το ζορι. Ακομη και η καμερα νομιζω εχει ψιλοαλλαξει και δεν βγαζει τοσο καλες φωτο οσο παλια. Μου ερχεται να το πεταξω στον τοιχο.

Έκανες hard reset; Γιατί έχω το ίδιο κινητό (735) και απλά πάει τέλεια.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

nokia lumia 1020, με 14393.67, έχοντας και το scale οθόνης του lumia 1520.

επανηλθε εν λειτουργια η glance screen , μεσω interop tools.

 

ερώτηση:

του κανω επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων ωστε να μην χαθει η glance screen μελλοντικα, καθως επισης να επανελθει στο "φυσιολογικο" scale οθονης ?

 

ή το αφήνω έτσι και ελπιζω να συνεχιζει να λειτουργει η οθόνη γρήγορης ματιάς μεχρι το τελευταιο update που θα παρει ως 1520 (15063.2 αν θυμαμαι καλα).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ όπως έχω πει πολλές φορές...

Για μένα η καλλίτερη έκδοση μέχρι ώρας και από μπαταρία είναι η 1066.

Στην φαστ που έχω το 550 και το 650 η μπαταρία εξαφανίζετε γρήγορα και έχω προβληματάκια στο σερφάρισμα.

Στα κινητά που δουλεύω σαν βασικά ΔΕΝ βάζω φαστ.

Αν σου αρέσουν τα πειράματα, τι να πω ... ρώτα και τον θρύλο που ξινότατε να πάει φαστ :-D

Όπως λένε και στο χωριό μου στην Πατάγια... up to you :-D

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

nokia lumia 1020, με 14393.67, έχοντας και το scale οθόνης του lumia 1520.

επανηλθε εν λειτουργια η glance screen , μεσω interop tools.

 

ερώτηση:

του κανω επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων ωστε να μην χαθει η glance screen μελλοντικα, καθως επισης να επανελθει στο "φυσιολογικο" scale οθονης ?

 

ή το αφήνω έτσι και ελπιζω να συνεχιζει να λειτουργει η οθόνη γρήγορης ματιάς μεχρι το τελευταιο update που θα παρει ως 1520 (15063.2 αν θυμαμαι καλα).

κάποιος να μου προτείνει, συμβουλευσει κατάλληλα ?

 

με ελεγχο αναβαθμισεων, βρηκε την 15063.2 η οποια ειναι νομιζω η πιο προσφατη για το 1520. ευτυχως ειμαι με δεδομενα και δεν κατεβαινει. οταν συνδεθω σε wifi, να την κατεβασω και να την εγκαταστησω? ή ρισκαρω να χαθει η οθονη γρηγορης ματιας και παλι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θουβου είναι απλό το πράγμα.

Αν είσαι καλά κάθεσαι εκεί που είσαι και δεν κάνεις πειράματα :D

Και σε συσκευές που δεν υποστηρίζονται κιόλας :D

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θουβου είναι απλό το πράγμα.

Αν είσαι καλά κάθεσαι εκεί που είσαι και δεν κάνεις πειράματα :D

Και σε συσκευές που δεν υποστηρίζονται κιόλας :D

εχεις απολυτο δικιο φιλε.

μην ειμαστε και πλεονεκτες. 10αρια με glance screen ηθελα, τα εχω. μονο "διλημμα" αν θα κρατησω το scale του 1520, δλδ μικρα γραμματακια και μπολικη πληροφορια στην οθονη, ή θα του κανω hard reset .

 

για να του "κοψω" την φορα που παει να κατεβασει την 15063.2, αν βγω από insider fast και μεινω σε release, πατησω κι ενα stop, λέτε να την βρει και παλι, οταν συνδεθει με wifi ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα!!!

 

Έχω ένα θέμα με το 735 που έχω. Όταν το συνδέω στον υπολογιστή (Windows 10), ενώ δείχνει ότι φορτίζει, στον υπολογιστή δε φαίνεται καθόλου!!! Ούτε καν στο device manager.

 

Τι μπορεί να φταίει;;; Έχω δοκιμάσει και διαφορετικά καλώδια αλλά δεν...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα!!!

 

Έχω ένα θέμα με το 735 που έχω. Όταν το συνδέω στον υπολογιστή (Windows 10), ενώ δείχνει ότι φορτίζει, στον υπολογιστή δε φαίνεται καθόλου!!! Ούτε καν στο device manager.

 

Τι μπορεί να φταίει;;; Έχω δοκιμάσει και διαφορετικά καλώδια αλλά δεν...

Καπου καποιος ειχε αναφερει αυτο το προβλημα! Εισαι fast/slow?
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...