Προς το περιεχόμενο

Windows Phone- Γενική συζήτηση και απορίες


dimitris__

Προτεινόμενες αναρτήσεις

17 ώρες πριν, VWalk είπε

Καλημέρα.

Θέλω να αγοράσω κινητό με Windows.

Όμως βλέπω στο skroutz.gr , στα τηλέφωνα, οτι δεν υπαρχει ουτε  σαν επιλογη  αυτο το λογισμικο.
Γιατί δεν υπαρχει πια; Και κυρίως, πώς μπορώ τώρα εγω  να βρω το κινητο που θέλω -δηλαδή με windows ; ;

αν δεν σε πειράζει να είναι μεταχειρισμένο κοίτα στις αγγελίες εδώ στο insomnia υπάρχει σχετικά μεγάλη προσφορά 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Θα έδινα το δικό μου αν δεν το ήθελα για κειμήλιο, σαν το τελευταίο windows mobile phone....

Επεξ/σία από Retromaniac
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Σοκ.

Ομολογω οτι  περίμενα [και ήλπιζα]  να μου απαντήσετε οτι ψάχνω λάθος ή οτι η έλλειψη είναι προσωρινή.

Σας ευχαριστώ πολύ για την ανταπόκριση και την ολοκληρωμένη ενημέρωση! Αν μη τι άλλο δεν έχασα περαιτέρω χρόνο στις αναζητήσεις.

marios28, να υποθέσω οτι θα πρόκειται για ένα -ή κάτι σαν...- τάμπλετ ;

 

 

Ωστόσο, επειδή δεν μπορώ ακόμα να το χωνεψω οτι πρεπει να συμβιώσω με android,   θα επιμείνω με την εξής απορία: Θα μπορούσα να πάρω ένα κινητο χωρις λειτουργικο σύστημα και μετά να του εγκατασταθούν τα  windows;  Η να πάρω ένα κινητο με αλλο λειτουργικο και μετα να το αλλάξουμε; [Βασικά η ερώτηση είναι αν μπορεί να γίνει ό,τι και με τους υπολογιστές σε θέματα λειτουργικού.]

Και αν ναι, υπαρχουν μοντελα που επιδεχονται τετοιων "κόλπων" και μοντελα που δεν;

 

 

12 ώρες πριν, Retromaniac είπε

Θα έδινα το δικό μου αν δεν το ήθελα για κειμήλιο, σαν το τελευταίο windows mobile phone....

Το τελευταιότερο των τελευταίων ίσως και να  ήταν το δικό μου.  Γεμάτο ζωή, σε πλήρη λειτουργία [μέχρι προχθές που εκλάπη] και γεμάτο πληροφορίες και  αναμνησεις που δεν ειχαν αποθηκευτεί πουθενά αλλού.  Είμαι σίγουρη οτι μας βλέπει τωρα... 😢

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, VWalk είπε

Το τελευταιότερο των τελευταίων ίσως και να  ήταν το δικό μου.  Γεμάτο ζωή, σε πλήρη λειτουργία [μέχρι προχθές που εκλάπη] και γεμάτο πληροφορίες και  αναμνησεις που δεν ειχαν αποθηκευτεί πουθενά αλλού.  Είμαι σίγουρη οτι μας βλέπει τωρα... 😢

Κρίμα, πολύ κρίμα. Τα δεδομένα σου δυστυχώς πάνε, αλλά windows mobile θα βρεις άνετα μεταχειρισμένο. Να σε ρωτήσω. Το find my phone ήταν απενεργοποιημένο; Και θα σου πρότεινα να χρησιμοποιήσεις το onedrive στο επόμενο για backup, ώστε και να το χάσεις να μην χάσεις τις φωτογραφίες....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 ώρες πριν, VWalk είπε

marios28, να υποθέσω οτι θα πρόκειται για ένα -ή κάτι σαν...- τάμπλετ ;

Ωστόσο, επειδή δεν μπορώ ακόμα να το χωνεψω οτι πρεπει να συμβιώσω με android,   θα επιμείνω με την εξής απορία: Θα μπορούσα να πάρω ένα κινητο χωρις λειτουργικο σύστημα και μετά να του εγκατασταθούν τα  windows;  Η να πάρω ένα κινητο με αλλο λειτουργικο και μετα να το αλλάξουμε; [Βασικά η ερώτηση είναι αν μπορεί να γίνει ό,τι και με τους υπολογιστές σε θέματα λειτουργικού.]

 

Έτσι φαίνεται, έτσι ακούγεται. Η νέα συσκευή με τη νέα έκδοση (στις λίγες ίντσες) θα είναι κάτι σαν τάμπλετ. Αν και όταν..., φαίνεται/ακούγεται επίσης ότι δε θα απευθύνεται στο ευρύ κοινό. Ένας από τους λόγους, θα είναι και η τιμή που όπως ακούγεται θα κυμαίνεται ή και θα ξεπερνάει τα 1000 ευρώ/δολάρια. Τουλάχιστον η πρώτη γενιά. Πάντα σύμφωνα με τις φημολογία.

Οπότε... πρέπει να το χωνέψεις και μάλλον σύντομα, ότι πρέπει να συμβιώσεις με android (ή ios), εκτός εάν -όπως σου έγραψαν- πας για μεταχειρισμένο. Υπολόγισε γύρω στα 100 για 950 και γύρω στο 50αρικο για το 650. Ίσως το βρεις και πιο φθηνά.

Τσέκαρε και αυτό που σου γράφει ο Retromaniac για το find my phone. Δεν ξέρεις καμιά φορά.

Δεν είναι/ήταν το τελευταίο, το δικό σου. Εγώ ακόμη χρησιμοποιώ το 950 και και θα συνεχίζω να το χρησιμοποιώ ως πρώτη και μοναδική συσκευή, εκτός αν σταματήσει να λειτουργεί. 

Ούτε εγώ δεν το δίνω. Και εγώ το θέλω ως το τελευταίο windows mobile phone... Να συμπληρώσει και τη συλλογή μου από συσκευές (άλλες δύο) με τις προηγούμενες εκδόσεις από το 2011/12 (WP7, WP8/8.1).

Επεξ/σία από marios28
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στο κατάστημα wind Χαλάνδρι, έχουν στην έκθεση αναρτημένο ακομα το 950. Η το έχουν ξεχάσει η τους εχει μείνει κανένα στο κατάστημα.

επίσης μπορείς να πάρεις από εξωτερικό φαντάζομαι καινούριο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ερώτηση.

Σκέφτομαι να πάρω συσκευή με 8.1. Μπορώ με ασφάλεια να περάσω τα 10άρια και αν θελήσω, επίσης με ασφάλεια, να επιστρέψω στα 8.1 με πλήρη λειτουργικότητα ή μπορεί να χαλάσω κάποιες λειτουργίες; Επίσημα δεν αναβαθμίστηκε σε 10άρια. Το hardware όμως είναι πολύ δυνατό και τα παίρνει θεωρητικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σταμάτησε να μου φορτώσει τις καθημερινές φωτογραφίες του Bing στην οθόνη κλειδώματος. Το εχει κανένας η ειναι δικό μου θέμα. Ρησταρτ δεν το έλυσε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 ώρες πριν, conjure είπε

σταμάτησε να μου φορτώσει τις καθημερινές φωτογραφίες του Bing στην οθόνη κλειδώματος. Το εχει κανένας η ειναι δικό μου θέμα. Ρησταρτ δεν το έλυσε.

Κι εδώ, λειτουργεί κανονικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...