Προς το περιεχόμενο

Windows Phone- Γενική συζήτηση και απορίες


dimitris__

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 ώρες πριν, Mhlogiatros είπε

there are some issues you cannot use your SIM card to make phone calls or establish an internet connection. Δηλαδή  αν το τηλέφωνο δεν κάνει  και δέχεται κλήσεις τι να το κάνω ;

Φαίνεται ότι γίνονται.

https://mspoweruser.com/text-messages-now-work-with-windows-10-on-arm-lumia-950-xl/

 

 

 

Επεξ/σία από marios28
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

29 λεπτά πριν, marios28 είπε

Τελικά υπάρχει κώδικας μέσα στα windows...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 λεπτά πριν, Retromaniac είπε

Τελικά υπάρχει κώδικας μέσα στα windows... 

Ναι έτσι φαίνεται. Λείπει ο dialer.

Επεξ/σία από marios28
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 15/5/2019 στις 12:30 ΠΜ, Retromaniac είπε

Να έκανε ένα update και να γυριζε σε Android 9, το 950 xl μου, τι ωραία που θα ήταν. Με gcam θα τράβαγε τις καλύτερες φωτογραφίες του κόσμου.

Μπορεις να βρεις αρκετα οικονομικα android πλεον, οπου τους πετας gcam και εισαι αρχοντας.

Το 950 σε λιγο θα αξιζει μονο να το ανοιγεις να κανεις λιγο πανω κατω τα ομορφα κουτακια στο μενου και μετα ξανακλεισιμο.

Που φτασαμε τελικα ε?

Στις 15/5/2019 στις 4:37 ΜΜ, cameranek είπε

το θεμα ειναι οτι ασχολουνται ανθρωποι και σιγα-σιγα τα λυνουν τα προβληματα, αν περιμεναμε απο την μικρομαλακή .... :D

Α τωρα σου φταει η μικρομαλακη..Οταν στα ελεγα εγω με εβριζες...Αυτο λεγεται επιτόπια τουμπιτσα...

Αλλα τι λεω και εγω..Σε λιγο θα σε βλεπουμε και εσενα στα θεματα του android... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εμένα μου αρεσουν τα παραθυρα και δεν ασχολουμε με κατι αλλο, οχι σαν μερικους που πεταγονται σαν... υψηλοί γνωστες :D

Καθε μηνα γινονται αναβαθμησεις εδω και χρονια, ενω αλλου δεν νομιζω.

Αν σε κανα χρονο χαλασουν ή δεν δουλευουν τα καμια δεκαρια κινητα λουμια που εχω βλεπουμε τοτε :D 

μπορει μεχρι του χρονου να εχει βγει κατι αλλο καινουργιο.

Τωρα οι νεες εκδοσεις που βγηκαν ειναι

15063.1805

15254.566

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, cameranek είπε

εμένα μου αρεσουν τα παραθυρα και δεν ασχολουμε με κατι αλλο, οχι σαν μερικους που πεταγονται σαν... υψηλοί γνωστες :D

Καθε μηνα γινονται αναβαθμησεις εδω και χρονια, ενω αλλου δεν νομιζω.

Αν σε κανα χρονο χαλασουν ή δεν δουλευουν τα καμια δεκαρια κινητα λουμια που εχω βλεπουμε τοτε :D 

μπορει μεχρι του χρονου να εχει βγει κατι αλλο καινουργιο.

Τωρα οι νεες εκδοσεις που βγηκαν ειναι

15063.1805

15254.566

Ναι τρομερες αναβαθμισεις γινονται...Τι να σου πω..Βλεπετε αναβαθμιση και χαιρεστε λες και σας προσφερει κατι..Ισα ισα δεν εχετε τηλεφωνο για κανα μισαωρο μεχρι να ανοιξει το ερμο.

Uptades της πλακας λες και αν δεν το περνατε θα αλλαζε κατι στην τελικη..Ουτως η αλλως εχει να μπει εστω και κατι νεο εδω και κανα 2,5-3 χρονια..Απλα πλασιμπο..Τιποτα παραπανω..

Και κλασικα μολις δεν εχεις τι να πεις παααπ πετας την προσβολη σου...Τα ιδια τοτε τα ιδια τωρα...

Επισης εσυ περιμενεις ακομα κατι νεο..Ασπρισαν τα μαλλια μας και εσυ περιμενεις κατι νεο απο MS...Μαλιστα....

Τελικα αλλαξα γνωμη...Δεν σε βλεπω με android εσενα αλλα με μια Iphonara μπουκια και συχγωριο...Θα παγωσει η κολαση λεμε...Τικ τοκ Τικ τοκ η αντιστροφη μετρηση...

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

36 λεπτά πριν, panos9553 είπε

Ναι τρομερες αναβαθμισεις γινονται...Τι να σου πω..Βλεπετε αναβαθμιση και χαιρεστε λες και σας προσφερει κατι..Ισα ισα δεν εχετε τηλεφωνο για κανα μισαωρο μεχρι να ανοιξει το ερμο.

Uptades της πλακας λες και αν δεν το περνατε θα αλλαζε κατι στην τελικη..Ουτως η αλλως εχει να μπει εστω και κατι νεο εδω και κανα 2,5-3 χρονια..Απλα πλασιμπο..Τιποτα παραπανω..

Και κλασικα μολις δεν εχεις τι να πεις παααπ πετας την προσβολη σου...Τα ιδια τοτε τα ιδια τωρα...

Επισης εσυ περιμενεις ακομα κατι νεο..Ασπρισαν τα μαλλια μας και εσυ περιμενεις κατι νεο απο MS...Μαλιστα....

Τελικα αλλαξα γνωμη...Δεν σε βλεπω με android εσενα αλλα με μια Iphonara μπουκια και συχγωριο...Θα παγωσει η κολαση λεμε...Τικ τοκ Τικ τοκ η αντιστροφη μετρηση...

Security updates είναι. Προσφέρουν patches για καινούργια security issues. Σίγουρα δεν είναι μάταια για όποιον χρησιμοποιεί το τηλέφωνο. Προφανώς κανείς δεν περιμένει νέα features....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Retromaniac είπε

Security updates είναι. Προσφέρουν patches για καινούργια security issues. Σίγουρα δεν είναι μάταια για όποιον χρησιμοποιεί το τηλέφωνο. Προφανώς κανείς δεν περιμένει νέα features....

To γνωριζω οτι ειναι security updates...Στο android να το καταλαβω για διαφορους λογους...Αλλα στα windows mobile Παραγματικα και Ουσιαστικα θελω να μου πεις τι κερδιζει ο εκαστοτε χρηστης. Χειροπιαστα και επι της ουσιας τι προσφερει ας πουμε στον cameranek και στην πληθωρα των wm χρηστων, μιας και  πεταει την σκουφια του για αυτα ?

Επεξ/σία από panos9553
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πες τα ρετρο :D

εμένα με ενδιαφέρει πώς εγώ βολεύομαι και είμαι οκ. Αν κάποιος δεν βολεύετε γιατί έχει υψηλές απαιτήσεις, τότε να πάει να... πάρει αυτό που θέλει και να μην μας ζαλίζει. Εγώ δεν έχω λεφτά για ακριβά κινητά, προτιμώ τα λεφτά μου να τα τρώω στις γυναίκες :D

Όταν και αν σταματήσουν τα λούμια να δουλεύουν τότε βλέπουμε :D

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, panos9553 είπε

To γνωριζω οτι ειναι security updates...Στο android να το καταλαβω για διαφορους λογους...Αλλα στα windows mobile Παραγματικα και Ουσιαστικα θελω να μου πεις τι κερδιζει ο εκαστοτε χρηστης. Χειροπιαστα και επι της ουσιας τι προσφερει ας πουμε στον cameranek και στην πληθωρα των wm χρηστων, μιας και  πεταει την σκουφια του για αυτα ?

Αν σερφαρει στο ίντερνετ δεν θα υπάρχει κάποια γνωστή ευπάθεια που θα την εκμεταλλευτεί κάποιο κακόβουλο site. Άλλες ευπάθειες αφορούν άνοιγμα διαφόρων αρχείων κτλ

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, Retromaniac είπε

Αν σερφαρει στο ίντερνετ δεν θα υπάρχει κάποια γνωστή ευπάθεια που θα την εκμεταλλευτεί κάποιο κακόβουλο site. Άλλες ευπάθειες αφορούν άνοιγμα διαφόρων αρχείων κτλ

Καποιο κακοβουλο site ??Μηπως εννοεις τιποτα τσοντοσαιτ κλπ?? Αλλα και παλι ως το προ σερφαρισμα ο edge στα wm10 παρατημενος ειναι εδω και καιρο..

Απο την αλλη ποιος θα κατσει να γραψει-φτιαξει καποιο κακοβουλο λογισμικο συγκεκριμενα για τους 5 χρηστες που απεμειναν στα wm10??Με ποια λογικη ?? Και απο την αλλη πως θα μπει αυτο το πραγμα στο κινητο σου?Το 95% των χρηστων των wm10 περα απο κλησεις και μηνυματα - email αντε να βαλουν και κανα mytube στο τσακιρ κεφι...Οποτε να ειχαμε να λεγαμε...

Μεταξυ μας Retro ακομα και πριν 2 χρονια να σταματουσαν τα υποτιθεμενα security updates στα wm10(δεν μιλαω για αλλες πλατφορμες που ειναι αλλη κουβεντα ετσι?) το 95% των χρηστων δεν θα καταλαβαιναν ΚΑΜΙΑ διαφορα λογω της Απλουστατης χρησης που κανουν..Καθε φορα αυτα τα μηνιαια Updates ειναι 2 παραλαγμενες γραμμες κωδικα απο τα security updates των w10...Πιο τεμπελικα και απο την ιδια την τεμπελια...Κατι σαν το Αθλιο update του store στα wm10 οπου δεν ειχε δοκιμαστει καν σε τηλεφωνο και το UI του ηταν αυτο των w10 χωρις να σε αφηνει να πατησεις σε μερικα σημεια...Η καταντια του wmobile λειτουργικου στο μεγαλειο της.

Οποτε ας παψει αυτη η καραμελα για τα security patches των wm 10 πια...Για την υποτιθεμενη υποστηριξη που κραταει ακομα..Και Ας σταματησουν να μας σκοτιζουν για αυτα οι 5 χρηστες που απεμειναν, που το μονο που κανουν ειναι να περνουν τηλ-sms-mytube και αντε κανα sports24....

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

37 λεπτά πριν, Retromaniac είπε

Αν σερφαρει στο ίντερνετ δεν θα υπάρχει κάποια γνωστή ευπάθεια που θα την εκμεταλλευτεί κάποιο κακόβουλο site. Άλλες ευπάθειες αφορούν άνοιγμα διαφόρων αρχείων κτλ

σωστός!

που να κολλήσει ίο σε πλατφόρμα που δεν ασχολείται κανείς :D 

ενώ στα άλλα και από αναπάντητη κολλάει :D 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, cameranek είπε

σωστός!

που να κολλήσει ίο σε πλατφόρμα που δεν ασχολείται κανείς :D 

ενώ στα άλλα και από αναπάντητη κολλάει :D 

Ωριστε το λεει και μονος του...Πως να κολησεις κατι σε μια πλατφορμα που δεν ασχολειτε ουτε η ιδια η εταιρια που την δημιούργησε???

Αλλα πεταει την σκουφια του καθε μηνα για τα πλασιμπο updates ασφαλειας που παίρνει λες και υπαρχει καμια διαφορα..Απλα να εχει να πει κατι...

Αυτοαναιρει τον εαυτο του με διαφορα 3 μηνυματων του...Ζουμε μεγαλες στιγμες σε τουτο δω το μερος...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σε σελίδα για τα Windows Phones είμαι και γράφω σχετικά με αυτά για εμάς τους λίγους που μας ενδιαφέρουν. Τώρα γιατί ασχολούνται άλλοι και θέλουν να μας  επιβάλουν με το ζόρι την άποψή τους... 

Εγώ συνεχίζω μόνος μου με τα λούμια μου και όσο κρατήσουν :D

περνάω τις ενημερώσεις και στα υπόλοιπα κινητά για να έχω να παίζω :D 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τεσπα. Εγώ αναφέρθηκα στο τι χρησιμεύουν. Οι ευπάθειες αυτές δεν χρειάζεται να είναι targeted για τα windows 10 mobile για να λειτουργήσουν. Αλλά όπως και να έχει δεν βλέπω κάποιο σοβαρό ζήτημα να διαφωνείτε. Ο ένας γουστάρει, ο άλλος δεν γουστάρει. Γιατί να καυγαδιζετε;

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...