Προς το περιεχόμενο

Marvel Heroes


kostacurtas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εχει φτιαξει σε σχεση με το τραγικο παρελθον και το παλευουν οι devs, βαζουν συνεχεια content και δειχνουν γενικα να νοιάζονται και να ακουν το community.. Λιγο το gameplay να ειχαν προσεξει και το impact/hit detection και θα ηταν πολυ καλα τα πραγματα.. Ιδεες εχουν το execution τους λείπει..

 

Anyway εγω το παιζω πολυ ευχαριστα και περναει η ωρα μια χαρα, σιγουρα δεν ειναι καμια παιχνιδαρα ειδικα αν δεν εισαι φαν arpg/marvel. Οποιος θελει ας με κανει add να παιξουμε εχω χαρακτηρες σχεδον σε ολα τα level.. :P

εγώ έπαιξα λιγάκι αλλά δεν έχω καταλάβει πως πάει το gameplay,τα items,αυτά που craftάρεις γενικά καθώς και το σκοποό του game..

ποιό πολύ σαν single player μου φάνηκε,κάτι αποστολές έκανα. δεν είναι όπως το wow ή το lineage2 που καλώς ή κακός αυτά αντιπροσωπεύουν στο μυαλο τα mmo rpg's :P

δεν έχει το κλασικό expαρισμα,farming για craft,pvp's κλπ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 301
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Κοιτα mmo δεν ειναι, ειναι arpg με καποια mmo στοιχεια στις ανοιχτες περιοχες, ανετα μπορεις να solareis ολο το content αλλα εχει και τα κλασσικα benefits αν παιξεις σε group. Εχεις αρκετα πραγματα να κανεις οπως να μαζευεις splinters για να αγορασεις αλλους chars, να κανεις τα daily challenges για να παρεις fortune cards, να φαρμαρεις στο xdefense(ανεβαινει η δυσκολια σταδιακα και το xp/rarity). Αν ανεβασεις τους crafters ξεκλειδωνεις νεα recipes(πχ στο level 20 μπορεις να craftareis random costume δινοντας 3 αλλα), Νετα το level 20 εχει τα odin quests που σου δινουν odin marks με τα οποια αγοραζεις legendaries.

 

Γενικα εχει πολλα πραγματα και μπορει να χαθεις λιγο, μετα το 60 ομως αν ντυθεις καλα δεν εχει και πολυ νοημα να παιζεις τον ιδιο, ειναι παιχνιδι για να παιζεις αρκετα με alts.. PvP εχει σε beta φαση αλλα δεν νομιζω οτι θα ειναι balanced ποτε με 25 χαρακτηρες+, εδω η blizzard με 5 και δεν τα εχει καταφερει.. :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοιτα mmo δεν ειναι, ειναι arpg με καποια mmo στοιχεια στις ανοιχτες περιοχες, ανετα μπορεις να solareis ολο το content αλλα εχει και τα κλασσικα benefits αν παιξεις σε group. Εχεις αρκετα πραγματα να κανεις οπως να μαζευεις splinters για να αγορασεις αλλους chars, να κανεις τα daily challenges για να παρεις fortune cards, να φαρμαρεις στο xdefense(ανεβαινει η δυσκολια σταδιακα και το xp/rarity). Αν ανεβασεις τους crafters ξεκλειδωνεις νεα recipes(πχ στο level 20 μπορεις να craftareis random costume δινοντας 3 αλλα), Νετα το level 20 εχει τα odin quests που σου δινουν odin marks με τα οποια αγοραζεις legendaries.

 

Γενικα εχει πολλα πραγματα και μπορει να χαθεις λιγο, μετα το 60 ομως αν ντυθεις καλα δεν εχει και πολυ νοημα να παιζεις τον ιδιο, ειναι παιχνιδι για να παιζεις αρκετα με alts.. PvP εχει σε beta φαση αλλα δεν νομιζω οτι θα ειναι balanced ποτε με 25 χαρακτηρες+, εδω η blizzard με 5 και δεν τα εχει καταφερει.. :P

αν και λίγο offtopic μιας και λέμε για rpg's έπαισε το μάτι μου στο path of exile,το ξέρετε? τι λέει σαν game αξίζει να αφιερώσεις χρόνο? το υποστηρίζει η εταιρία και έχει community?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Εγώ πάντως έχω ξαναμπεί στο κόλπο αρκετά.

Τώρα ανεβάζω τους χαρακτήρες μου στο lvl 20 για να παίρνω τα πρώτα 2 Odin Marks από το πρώτο Legendary Quest του καθενός.

(πρέπει να μαζέψω τα 300, να πάρω item για τον GR ;) ).

 

Ειδικά ο Colossus (2ος fav Marvel Character) απ' όταν έγινε το rework του, είναι πολύ πιο fun. :D

 

Ελπίζω και ο GR να λέει πολύ. Λένε ότι θα κάνουν διαφορετικό στυλ travel power της μηχανής του, με επιτάχυνση, κωλίδια, κλπ. (απ' ότι κατάλαβα)

Πώς θα βγει στο τέλος, θα μάθουμε σύντομα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

The Adventures of Punchclops (Marvel Heroes fan-comic)

 

Έχει ξεκινήσει καιρό τώρα, αλλά το είδα πρόσφατα. Επίσης οι devs έβγαλαν και unique για τον συγκεκριμένο. :P

 

Παράδειγμα (τα uniques πέφτουν σε κάθε level μέχρι το 60) :

Legacy_of_punchclops.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
  • Moderators

Πλησιάζει (απ' ότι είπαν, μάλλον Κυριακή / Δευτέρα θα μπει στο Test Center):

 

axL19ib.jpg

 

Z2qCqzm.jpg

 

Για να δούμε τι θα δούμε. Είμαι πολύ hyped, αλλά δύσκολο να μην ήμουν για τον fav χαρακτήρα μου. ^_^

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Και έχουμε και gif teaser. :P

 

9WCECoE.gif

 

 

Αγαπημένος σου ε; Δεν φαίνεται καθόλου :P

 

Όχι βρε, τι λες τώρα, αυτός πήρε το όνομα από μένα. :P :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 

Video με τα Skill Trees που έβγαλε ένας από το Test Center.

 

(εικόνες για πιο εύκολο reading):
http://i.imgur.com/StZHlK0.png
http://i.imgur.com/XhPmviy.png
http://i.imgur.com/zeNLzXs.png
http://i.imgur.com/apEiazm.png

Τα νούμερα είναι ψηλά γιατί με το DPS rework που θα μπει με το patch, όταν ανεβαίνεις level, ανεβαίνει passive και η ζημιά στα powers. Lvl 1 chain thrash σε lvl 1 GR θα κάνει πολύ λιγότερη ζημιά από lvl 1 chain thrash σε lvl 60 GR. :)

 

Λέω να stream σήμερα, αφού μπήκε στο public version του TC.

 

Όσο για το private:

 

L1K9N0w.jpg

 

Oι μηχανές "λείπουν" γιατί όταν σταματάς να κάνεις ride η μηχανή "φεύγει" στο έδαφος (σαν το άλογο στα Darksiders) αλλιώς θα αφήναμε κι άλλο trail. :P

 

Και που να δείτε τις διάφορες κινήσεις, οι φλόγες όπως και με Phoenix / Human Torch είναι φοβερές και γενικά ο χαρακτήρας (ναι, δεν μπορώ να είμαι αντικειμενικός, αλλά είναι :P) Badass.

 

Θέλει λίγο tuning ακόμα πάντως και το ride ακόμα δεν έχει τις "advanced" κινήσεις που λένε. Δεν γνωρίζουμε τι θα είναι, μάλλον animations για στροφές, ανηφόρα/κατηφόρα πιστεύω.

 

Edit: Patch Notes (in progress) για το 2.1

http://forums.marvelheroes.com/discussion/51486/marvel-heroes-2-1-work-in-progress-patch-notes

 

Είναι πάρα πολλά για να τα βάλω ακόμη και σε spoiler box. :P

 

Edit ξανά: Twitch stream που έβαλε κάποιος με GR και άλλους χαρακτήρες: 
http://www.twitch.tv/glockner/b/487808059

 

Σημείωση: Το Patch θα είναι στον Live Server την Παρασκευή (20/12).

Επεξ/σία από GhostRiderLSOV
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Χθες το βράδυ που άνοιξε ο TC είχε πολλά disconnects και τα έφτιαξαν κάπου μέσα στο βράδυ, οπότε ένα βίντεο (όχι από εμένα) που δείχνει GR και powers:

 

 

Εκεί που περπατάει και αφήνει φλόγες πίσω σαν της μηχανής είναι ένα bug που παθαίνει (και πρέπει να φτιαχτεί :P).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...