Προς το περιεχόμενο

Marvel Heroes


kostacurtas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Θα το τιμήσω ξανά! Αν και πρέπει να κλέψω χρόνο απο την άλλη αγπάπη μου War Thunder

 

Μόνο και μόνο επειδή με έψησε ο Γιώργος με τα posts του... Trust the Veteran

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Στο Test Center έχουμε Nightcrawler και τα lvl 52 reworks του Hawkeye και του Captain America.

 

H νέα ultimate power του Cap λέγεται "Avengers Assemble" (προφανώς) και:

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιώργο, μου ζητάει να κάνω Respec στον Thor, επειδή δέν έχω παρακολουθήσει τις αλλαγές, μπορέις να μου πείς ενα καλο build tank/dps? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιώργο, μου ζητάει να κάνω Respec στον Thor, επειδή δέν έχω παρακολουθήσει τις αλλαγές, μπορέις να μου πείς ενα καλο build tank/dps? 

Παιζω main thor.. :P

 

Λοιπον σιγουρα μαξάρεις storm strike, anti force, immortal combat, asgardian stamina, warrior madness και απο κει και περα διαλεγεις οτι αλλο θες δεν υπαρχει κατι στανταρ, εγω εχω μαξαρει hammer smash για το aoe και το stun και λειτουργει αρκετα καλα μπορω να πω. Απο gear θες σιγουρα το idol o khonshu για το synergy με το storm strike και core με life leach, τα υπολοιπα παιζουν  αναλογα εγω πχ εχω παντα ziggurat για teleport.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν και λίγο άκυρη ερώτηση αλλά το παιχνίδι γιατί έχει τόσο χαμηλό metacritic?

Στην beta που είχα μπει θυμάμαι ότι ήταν αξιόλογο και τώρα θα είναι σίγουρα ακόμα καλύτερο και μου κάνει εντύπωση...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Γιατί στην αρχή είχε λίγα πράγματα σχετικά.

Ήρωες έπαιρνες μόνο με random drop (καλή τύχη) και premium currency.

Και γενικά σε πολλούς δεν άρεσε για διαφόρους λόγους.

 

Από το launch όπως έχω ξαναγράψει πολλές φορές, οι devs έβαλαν τον κώλο τους κάτω, προσθέτουν νέα πράγματα ή κάνουν (συνήθως) αλλαγές που θέλει ο κόσμος.

 

Είναι κάθε μέρα στο forum και επικοινωνούν και γενικά το παιχνίδι πάει πολύ καλύτερα.

 

Να ανέβει όμως το παιχνίδι στο Metacritic δύσκολο αν δεν του κάνουν νέο review (καλή τύχη πάλι), διάφορα sites βγάζουν άρθρα "αξίζει να το δείτε τώρα", αλλά πιο πολύ word of mouth μπορούμε να κάνουμε.

 

Δες το post 209. :)

 

Και έχουμε στο επόμενο patch Nightcrawler, Danger Room, Captain America / Hawkeye lvl 52 rework. 

 

Και προσεχώς Uru items, Starktech, πρώτο raid, Κλπ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν και λίγο άκυρη ερώτηση αλλά το παιχνίδι γιατί έχει τόσο χαμηλό metacritic?

Στην beta που είχα μπει θυμάμαι ότι ήταν αξιόλογο και τώρα θα είναι σίγουρα ακόμα καλύτερο και μου κάνει εντύπωση...

Κοιτα αν δεν εισαι marvel/arpg fan, οχι ενα απο τα 2 αλλα να ισχυει ο συνδιασμος το παιχνιδι δεν ειναι και τοσο καλο αντικειμενικα. Τα γραφικα του και το art δεν ειναι τοσο καλα, το gameplay πασχει απο hit detection/response issues και επισης εχει performance θεματα σε αρκετα pc. Απο την αλλη ομως εχει πολυ content πολλους χαρακτηρες και ειναι παρα πολυ εθιστικο ειδικα αν παιζεις με παρεα.

 

Οι devs πραγματικα προσπαθουν παρα πολυ και βαζουν συνεχεια content, πρωτη φορα βλεπω σε παιχνιδι τοσο συχνη δουλεια, εδω ολοκληρη blizzard και το παρατησε το diablo να νεκρωσει. Οι τυποι τουλαχιστον ακουνε το community και ριχνουν πολυ δουλεια, δυστυχως ομως η πρωτη εντυπωση μετραει και η αληθεια ειναι οτι στο release δεν ηταν καθολου καλο.

 

Για εμενα θα πρεπει να χαλαρωσουν λιγο με το content και να κανουν refine λιγο το gameplay και καποια πραγματα στα γραφικα/art/χρωματα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Στα γραφικά, flame/smoke και άλλα special FX κάνουν πολύ καλή δουλειά. :)

 

Γεγονός είναι όπως το λέει ο ADHD πως αν δεν είσαι Marvel/ARPG fan, δεν θα σε τραβήξει τόσο.

 

Εγώ πάλι δεν είμαι τόσο ARPG fan, αλλά γουστάρω πολύ την Marvel (παρ' όλα τα κουλά storylines που βγάζει πρόσφατα και δείχνει ότι τουλάχιστον στα γραφεία της, ο μπάφος είναι legal :P) και το λέγαμε μ' έναν φίλο πώς σε άλλο game, άντε να παίξεις αντί μετά τον knight, να πας musketeer, δεν σε τραβάει τόσο.

 

Ενώ εδώ έχεις γνωστούς (συνήθως) ήρωες που ελέγχεις και το βλέπεις διαφορετικά.

 

Π.χ. εγώ σε MMORPG / RPG / κλπ, θα παίξω 1, το πολύ 2 classes, που θα είναι 95% melee class.

 

Εδώ παίζω με διαφόρους και οκ, είναι και για το hero XP synergy, αλλά αν δεν γούσταρα, δεν θα το έκανα. :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστυχώς δεν με τραβάνε τα arpg και αυτός είναι και ο λόγος που το άφησα στη beta...  :(

Επιπλέον, προτιμώ (ναι θα το πω και ας με κυνηγάει ο GhostRider  :P) τη DC!

Επομένως, δεν το κόβω να ξαναμπαίνω (που και να έμπαινα για λίγο θα ήταν μιας και βαριέμαι τα περισσότερα arpg)...

 

Με το metacritic πάλι έγινε το κλασσικό που το θάβουν στη beta, το παιχνίδι δεν παίρνει καλές κριτικές και ύστερα από 1-2 χρόνια που έχουν αλλάξει σχεδόν όλα υπάρχει ακόμα η πρώτη βαθμολογία... Κάποια στιγμή πρέπει να το αλλάξουν αυτό!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Επιπλέον, προτιμώ (ναι θα το πω και ας με κυνηγάει ο GhostRider  :P) τη DC!

 

1) Φτου σου προδότη! :P :P

2) Σε βρίσκω και σε / παίζεις κανένα game; :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στα γραφικά, flame/smoke και άλλα special FX κάνουν πολύ καλή δουλειά. :)

 

Γεγονός είναι όπως το λέει ο ADHD πως αν δεν είσαι Marvel/ARPG fan, δεν θα σε τραβήξει τόσο.

 

Εγώ πάλι δεν είμαι τόσο ARPG fan, αλλά γουστάρω πολύ την Marvel (παρ' όλα τα κουλά storylines που βγάζει πρόσφατα και δείχνει ότι τουλάχιστον στα γραφεία της, ο μπάφος είναι legal :P) και το λέγαμε μ' έναν φίλο πώς σε άλλο game, άντε να παίξεις αντί μετά τον knight, να πας musketeer, δεν σε τραβάει τόσο.

 

Ενώ εδώ έχεις γνωστούς (συνήθως) ήρωες που ελέγχεις και το βλέπεις διαφορετικά.

 

Π.χ. εγώ σε MMORPG / RPG / κλπ, θα παίξω 1, το πολύ 2 classes, που θα είναι 95% melee class.

 

Εδώ παίζω με διαφόρους και οκ, είναι και για το hero XP synergy, αλλά αν δεν γούσταρα, δεν θα το έκανα. :P

Έλα πές οτι παίζεις μόνο για τον Ghost Rider... παραδέξου το!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Κυρίως ναι, αλλά ανεβάζω και τους άλλους.

 

Main είναι σίγουρα ο GR. Για alt μάλλον ο Colossus μιας και είναι ο 2ος αγαπημένος μου ήρωας της Marvel.

 

Αλλά θα δω, μπαίνει και Moon Knight μετά τον Nightcrawler.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κυρίως ναι, αλλά ανεβάζω και τους άλλους.

 

Main είναι σίγουρα ο GR. Για alt μάλλον ο Colossus μιας και είναι ο 2ος αγαπημένος μου ήρωας της Marvel.

 

Αλλά θα δω, μπαίνει και Moon Knight μετά τον Nightcrawler.

Έχουν πεί τι άλλους θα βάλουν??

 

ΠΧ

 

http://www.comicvine.com/gladiator/4005-4653/

 

http://www.comicvine.com/hercules/4005-2503/

 

http://www.comicvine.com/sentry/4005-1454/

 

http://www.comicvine.com/one-above-all/4005-44473/   <----- Εντάξει αυτό είναι Cheat

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...