Προς το περιεχόμενο

Σε διαδικασία πώλησης το e-Shop


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μπορει να μπηκαν μεσα ισχυροι μετοχοι.Εξαλλου αξιζει να επενδυσει κανεις με την προυποθεση οτι θα βελτιωθουν οι υπηρεσιες προς τον πελατη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με αυτο το rma που εχουν...

 

Δεν ισχύει για όλα τα καταστήματα αυτό. Εγώ στα Χανιά και το Ρέθυμνο δεν αντιμετώπισα κανένα πρόβλημα από το 2007. Μπορεί κάποιες φορές να έκαναν καμιά βδομάδα μέχρι την αντικατάσταση ή το πιστωτικό, αλλά πάντα ξέμπλεκα χωρίς το παραμικρό πρόβλημα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το οτι ετυχε σε σενα να σε εξυπηρετησουν σχετικα σωστα δε σημαινει οτι δουλευε σωστα το rma τους.

και τυχαια εχω και στα χανια και στο ρεθυμνο συγκεκριμενα προβληματα μετο rma τους...

και δεν ειναι θεμα τυχης,ειναι θεμα γραμμης απο τα κεντρικα να κανουν τετοιες γυφτιες για να γλιτωσουν μερικα λεφτα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To RMA τους μο χρειάστηκε πριν 2 μηνες... το βαθμολόγω με 10/10 από τότε :)

Καμμένη gtx 295 = πιστωτικό στην τιμή αγοράς.. κάπου 500€ χωρις καν να φέρουν αντίρηση..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το οτι ετυχε σε σενα να σε εξυπηρετησουν σχετικα σωστα δε σημαινει οτι δουλευε σωστα το rma τους.

και τυχαια εχω και στα χανια και στο ρεθυμνο συγκεκριμενα προβληματα μετο rma τους...

και δεν ειναι θεμα τυχης,ειναι θεμα γραμμης απο τα κεντρικα να κανουν τετοιες γυφτιες για να γλιτωσουν μερικα λεφτα

 

 

Τι να πω τότε... Το πιο πολύ που με έχουν καθυστερήσει είναι μια βδομάδα για το RMA ενός 250GB SATA2 δίσκου που είχα στο laptop. Μετά από μια εβδομάδα που τον επέστρεψα στο κατάστημα Ρεθύμνου μου έστειλε το service μήνυμα, πήγα στο e-shop και μου έκοψαν πιστωτικό στην τιμή αγοράς του δίσκου.

 

 

Και τα Χριστούγεννα του 2009 που είχα επιστρέψει μια ASRock 4CoreDual-SATA2 R2 έκαναν πάλι 7-8 μέρες αλλά εντάξει, προσωπικά δεν με ένοιαζε που άργησαν λίγο. Γιατί μετά δεν υπήρχε η ίδια μητρική για αντικατάσταση και μου έκοψαν πιστωτικό στην τιμή αγοράς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όπως και να έχει, ο ανταγωνισμός είναι καλός για τους καταναλωτές. Δεν είναι και ούτε ήταν ποτέ σε καλό επίπεδο στην Ελλάδα, αλλά αν κλείσει θα είναι άλλο ένα βήμα προς τα πίσω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όπως και να έχει, ο ανταγωνισμός είναι καλός για τους καταναλωτές. Δεν είναι και ούτε ήταν ποτέ σε καλό επίπεδο στην Ελλάδα, αλλά αν κλείσει θα είναι άλλο ένα βήμα προς τα πίσω.

 

 

ποιος ηρθε? ανταγωνισμος? που ειναι ρε παιδια? Εξαλλου ετσι οπως βαδιζουμε,δε θα υπαρχει ανθρωπος να ψωνιζει ουτε το πιο φθηνο mouse στην αγορα!!Οποτε ολοι οι δρομοι μεχρι ωρας ,οδηγουν στο λουκετο !Ας φτιαξουμε κανα εργοστασιο και να βρουμε κανενα εθνικο προιον να εξαγουμε και να αποκτησουμε θεσεις εργασιας....και τοτε θα δουμε ανταγωνισμο.Μεχρι ωρας η ανεργια αλλων συνανθρωπων μας ,εχει αρχισει και βαζει λουκετα σε μαγαζια!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ποιος ηρθε? ανταγωνισμος? που ειναι ρε παιδια? Εξαλλου ετσι οπως βαδιζουμε,δε θα υπαρχει ανθρωπος να ψωνιζει ουτε το πιο φθηνο mouse στην αγορα!!Οποτε ολοι οι δρομοι μεχρι ωρας ,οδηγουν στο λουκετο !Ας φτιαξουμε κανα εργοστασιο και να βρουμε κανενα εθνικο προιον να εξαγουμε και να αποκτησουμε θεσεις εργασιας....και τοτε θα δουμε ανταγωνισμο.Μεχρι ωρας η ανεργια αλλων συνανθρωπων μας ,εχει αρχισει και βαζει λουκετα σε μαγαζια!!

Έχει να πατήσει άνθρωπος δυό μέρες,ούτε για να ρωτήσει το όνομα κάποιου δρόμου,φοβάται μην τον βάλω να ψωνίσει με το ζόρι.:P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το λάθος ήταν που έκαναν μαγαζιά. Από κει και μετά έγινε κάτι σαν το πλαίσιο.

Συμφωνώ!

 

Γενικά.. τέλος εποχής, κρίμα.. έτσι όπως πάνε τα πράματα δεν θα μείνει τίποτε όρθιο στην αγορά :(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει να πατήσει άνθρωπος δυό μέρες,ούτε για να ρωτήσει το όνομα κάποιου δρόμου,φοβάται μην τον βάλω να ψωνίσει με το ζόρι.:P

τι μαγαζι εχεις?με πορδες? :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχω διαβάσει και όλο το ιστορικό παίδες αλλά εγώ για RMA εξωτερικού σκληρού 1.5ΤΒ που είχε άλλους 2 μήνες εγγύηση και είχε πρόβλημα στο 0.3% τον δέχτηκαν, πήρα το πιστωτικό μου, έβαλα άλλα 5-10 ευρώ, πήρα ολοκαίνουργιο 2ΤΒ εξωτερικό και όλα αυτά γρήγορα και εξυπηρετικότατα.. Ποικιλία μπορεί να μην έχει, ακριβές τιμές μπορεί να έχει, αλλά με το RMA όλα πήγαν καλά (στην δική μου πάντα περίπτωση).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πριν ήταν φήμη. Τώρα και με την βούλα

 

http://www.capital.gr/Articles.asp?id=1224152

 

 

Αρα ,που καταληγουμε? Στο οτι το eshop,εισεπρατε μετρητα απο τους καταναλωτες (αραγε υπαρχει κανεις καταναλωτης ,ακομη και επαγγελματιας που να εδωσε ποτε επιταγη?δε νομιζω) ,και το eshop πληρωνε τους προμηθευτες της με επιταγες 6μηνες ,9μηνες κλπ κλπ. ολοι οι μετοχοι περναγανε μια χαρα και οταν ηρθε η στραβη οικονομια ,ειπαν οτι εφταιγε εκεινη, αλλα ενα κομποδεμα για τις δυσκολες στιγμες της δεν το εκανε για να μπορεσει να αντεξει ως εταιρια.Το οτι ολοι μας τα διναμε μετρητα στο eshop ,και αυτοι δεν απεδιδαν τα χρηματα μετρητα σε προμηθευτες ειναι κατι που το κανανε σχεδον ολοι οι επαγγελματιες μεγαλου βεληνεκους.....αρα τι τα εκαναν τα μετρητα??? πισινες ? αμαξια ? ταξιδια ? κλπ κλπ ?

Αυτο που ξερω ειναι οτι πουλαγε ακριβα σε μια χωρα με χαμηλους μισθους,ιδια προιοντα που αγοραζε και ο πορτογαλλος με πολυ χαμηλοτερες τιμες και προσφορες!!!!!Οταν εκλειναν τα συνοικιακα μαγαζια γιατι δεν μπορουσαν να ανταγωνιστουν το eshop ειτε σε καποιες τιμες? ειτε σε πικοιλια? οπως θες πες το.....to eshop επαιρνε τους πελατες αυτων των μαγαζιων λες και εκει δε δουλευανε ανθρωποι που θα εχαναν την δουλεια τους ......τωρα πεφτει το eshop και πρεπει να το λυπηθουμε ?Ας ανοιξουν τις καταθεσεις τους βαθια ,οι μετοχοι του ,για να σωσουν την κατασταση της επιχειρησης τους!!!!Μην περιμενουν παλι να την σωσουμε εμεις ,με το να ψωνιζουμε απο εκει!!!οπως αυτοι δεν ειχαν συνειδηση πωλητή της λιανικης ....δυστηχως και εγω δεν εχω συνειδηση καταναλωτη της λιανικης .....αυτο που δημιουργησαν ,αυτο εισπρατουν τωρα......γιατι λοιπον φωνασκουν????Οσο για τους εργαζομενους......κριμα στα παιδια αλλα ετσι ειναι ολη η ελλαδα πλεον....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει να πατήσει άνθρωπος δυό μέρες' date='ούτε για να ρωτήσει το όνομα κάποιου δρόμου,φοβάται μην τον βάλω να ψωνίσει με το ζόρι.:P[/quote']
τι μαγαζι εχεις?με πορδες? :P

Κοντά έπεσες,κολάω μπρίκια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...