Προς το περιεχόμενο

Σε διαδικασία πώλησης το e-Shop


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν ξέρω αν έκανε κακώς που άνοιξε μαγαζιά παντού, αλλά ξέρω ότι έκανε σίγουρα κάκιστα που δεν έλεγχε το επίπεδο της στοιχειώδους ευγένειας των υπαλλήλων του σε αυτά τα μαγαζιά... Όσοι υπήρξαν πελάτες του καταστήματος Λάρισας ξέρουν πολύ καλά τι εννοώ... Σχετικά με το crazysundays, τι να πω ρε παιδιά... Τα περισσότερα από αυτά τα βρίσκεις και στα Jumbo και ίσως ακόμη πιο φτηνά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδια δεν εκλεισε τιποτα ακομα το e-shop μην κανουμε σαν να μην δουλευει...Ισως δεν εχει το ιδιο στοκ αλλα δεν σημαινει οτι και να πουλησει μετοχες θα σταματησει να λειτουργει...Και οντως καποια απο τα μαγαζια παιζει να ειναι franchise οποτε η εταιρια δεν εχει προβλημα προβλημα του ''ιδιωτη'' που το εκανε (αν ειναι ετσι).Εγω απο eshop και σε αγορες πριν λιγους μηνες ειμαι ικανοποιημενος μια χαρα...Θα δειξει ποτε δεν ξερεις ισως δουμε και βελτιωσση στις τιμες αν υπαρξει αλλαγη σε μετοχικο πακετο...Δεν πιστευω πραγματικα οτι εχει ''φαληρισει''

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ολοι λετε για το ποσο κακως εκανε που ανοιξε τα μαγαζια, και ξεχνατε οτι προφανως εβαλε κατω τα κουκια, τα μετρησε και ειδε οτι απο το να πληρωνει καμποσες χιλιαδες ευρω τη μερα για μεταφορικες, τον συμφερε να ανοιξει αυτα τα μαγαζακια, να παρει και απο ενα υπαλληλο με stage συνηθως, και να εχει δικα του φορτηγακια (που πχ με ενα εξυπηρετει ολη την Ηπειρο), κερδιζοντας και σε χρημα, αλλα και σε χρονο προς τον πελατη, και σε σιγουρια οτι το δεμα δε θα χαθει, δε θα χτυπηθει (γιατι δεν θα ειναι ο Χ υπαλληλος της κουριερ αλλα ο δικος του, που δεν τον συμφερει να κανει μλκιες).

 

Προσωπικα, εκτος της τελευταιας μου παραγγελιας, την οποια ακυρωσα λογω μεγαλης αναμονης, μεχρι σημερα ημουν απολυτα ευχαριστημενος, και απο τις τιμες, και απο την εξυπηρετηση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην δουλειά μου ειδαμε μεγάλες καθυστερήσεις πρώτα με ένα ταμπλετ για 5 μήνες με παραγγελία που ακυρώθηκε και πρόσφατα εμ ασύρματο ποντίκι που δεν εστάλη, ο αρμόδιος πωλήσεων- εχω το ονομα του στο μειλ- μας ανέφερε έλλειψη προιόντων λόγω μη παράδοσης απο τον προμηθευτή τους....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειδατε τι λεει η υδρητες τα τσεποσανε την πουλησανε και μηνανε στης θεσης τους σου πουλαω το αμαξι μου και το χρεισημοποιο κιολας κ την πιτα ολοκληρη και τον σκιλο χωρτατο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχετε καταλάβει αγαπητοί φίλοι ότι πάμε ολοταχώς για τα βράχια, σαν χώρα; Το E-shop είναι ένα αρχικό δείγμα. Αντί να λέμε τα θετικό - αρνητικά για το συγκεκριμένο "κατάστημα" δεν θα ήταν καλύτερα να σταματήσουμε (αν μπορούμε) την συνολική καταστροφική πορεία του τόπου που έρχεται για ΌΛΟΥΣ μας; Ερώτημα βάζω. ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίδες πραγματικά κρίμα γιατί έχω δουλέψει εκεί για λίγο διάστημα και μετά πολλά χρόνια ήμουν πελάτης τους,αλλά καλά να πάθουν γιατί τρέχουν εδώ και πολλά χρόνια αντίστυχες τιμές με το πλαίσιο και μουλτιράμα.

Δώσαν χώρο ν'ανοιξουν πολλά μαγαζάκια τέτοια σε όλη την Ελλάδα και τώρα που ο Έλληνας μετράει το κάθε του ευρώ και ξέρει να ψάχνει και αλλού τα πληρώνουν!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν μίλησα για απλήρωτους υπαλλήλους στο Πλαίσιο ήξερα τι έγραφα όπως ξέρω τι γράφω και για τα κατεστραμένα προϊόντα. Δε μιλάμε βέβαια για τα άδεια μαγαζιά.... Αν πάτε στη Μεταμόρφωση μπορεί να το βρείτε γεμάτο, αν πάς όμως Λάρισα ή Πατρα τότε μόνο για κλάματα είναι τα μαγαζιά. Τυχαίνει να πηγαίνω και στα δύο και γνωρίζω. Μακάρι να μη κλείσει κανένα, δε θέλω να κλεισει κανένα γιατι δε με συμφέρει σαν τελικό καταναλωτή. Αν τα τοπικά μαγαζιά είχαν έστω και συγκρίσιμες τιμές εγω θα ήμουνα ο πρώτος που θα τα υποστήριζα, αλλα ρε παιδιά οταν βλέπουμε αποκλείσεις 100% τότε όσο και να θες κάποιον να τον υποστηρίξεις δε γίνεται.

Ας πουληθούν-αναδιαρθρωθούν αλλά όχι να κλείσουν. Αν κλείσει το e-shop τοτέ θα δείτε μέσα σε μια εβδομάδα που θα φτάσουν οι τιμες και του ΠΛΑΙΣΙΟΥ και των MULTIRAMΑ. Toτε να δείτε κλάμα....

 

Σκασίλα μας μεγάλη, μπορούμε να αγοράσουμε απο τους μικρότερους και πιο ευέλικτους που τώρα άρχισαν να ανεβαίνουν. Και αν στραβώσουμε και μ αυτούς κατευθείαν απο Γερμανία ή την Γαλλία και φθηνότερα θα μας έρθει.

Εκεί γιατί οι έμποροι καταφέρνουν και βγαίνουν με τα ίδια και χαμηλώτερα ποσοστά???

Και φόρους πληρώνουν και δεν παρακαλάν τον κάθε Καραμαλή για Netbook ή τον κάθε Παπανδρέου για το Εσπα μπας και ανεβάσουν λίγο τις πωλήσεις τους.

 

Τέρμα τα ψέματα τώρα με την κρίση θα φανούν οι καλοί οι καπετάνιοι...

 

Κρίμα βέβαια για τα άτομα που δουλεύαν εκεί, αλλά τι να κάνουμε έτσι είναι η ζωή και η εργασία, εκτός ελληνικού Δημοσίου. :X

 

Για τους μεγαλομέτοχους και τους ιδρυτές δεν είναι φυσικά να λυπάσαι...

Θα εχουν μεταφέρει σίγουρα το κομπεδεματάκι τους στην Ελβετία απο τους πρώτους πρώτους (χεσμένοι απο τον φόβο μην τους τα δεσμεύσουν-φορολογήσουν ή υποτιμήσουν) που θα τους εξασφαλίζει τα βασικά.

Δηλαδή μερικά σπίτια, χειμερινό και καλοκαιρινό εξοχικό, μερικά αμάξια και χειμερινές διακοπές στις άλπεις για τους ίδιους και τα δισεγγονά τους...

 

Και μιλάμε για κόπους μιας ζωής :P πόσα χρόνια είναι το eshop είναι δεν είναι 10... :P :P :P

 

Γι αυτό αυτοι κλείνουν ενω οι αντίστοιχοι ξένοι μένουν.

Γιατί στις χρυσές εποχές επέλεξαν να ζήσουν με λιγότερα λούσα και ξεπέρασαν κάμποσες φουρτούνες.

Τα δικά μας καρουδότσουφλα επιχειρηματίες τα πήρε η πρώτη μπόρα.

Οπως γρήγορα τα θέλαν όλα, έτσι γρήγορα τα χάσαν όλα.

 

Και μετά μας φταίνε μόνο οι δημόσιοι.

 

Ρε μήπως τα λέει καλά ο Πάγκαλος???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εδω ολοι πειναμε το e-shop μας μαρανε χωρις χρηματα ουτε φασολαδα σε λιγο θα την βγαλουμε ολοι στην εκλεισια της ελλαδος για συσητειο και στην εφορεια 0 εσοδα αλα μονο εξοδα και δεκο εχουμε το καραβι βουλιαζει και μαζι και αυτο εμεις τα ποντικια παμε στον πατο η γατες θα φυγουν με βαρκες ξυπνατε ρε.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια παραμετρος επιπλεον ,συναμα με την κριση,ειναι πως η μεγαλη μαζα καταναλωτων PC ειναι ευχαριστημενοι με παλια συστηματα γιατι κανουν ακομη καλα την δουλεια τους οποτε δεν εχουν λογο να αγορασουν καινουργιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια παραμετρος επιπλεον ,συναμα με την κριση,ειναι πως η μεγαλη μαζα καταναλωτων PC ειναι ευχαριστημενοι με παλια συστηματα γιατι κανουν ακομη καλα την δουλεια τους οποτε δεν εχουν λογο να αγορασουν καινουργιο.

 

Τελικά είναι λίγοι αυτοί που δεν βλέπουν μονόπλευρα τα πράγματα. Όταν με intel core duo κάνεις άνετα την δουλειά σου γιατί να πας σε ix επεξαργαστές κλπ.

 

Με το e-shop είμαι απόλυτα ευχαριστημένος στις 3-4 συναλλαγές που είχα μαζί τους. Και η παραγγελία μου ήρθε στον χρόνο που μου είπαν και την κάρτα γραφικών που γύρισα ως ελαττωματική μου την αντικατέστησαν με καινούρια εντός πάλι του χρόνου που μου είπαν.

 

Όσο αναφορά το πλαίσιο δεν νομίζω να είχε απλήρωτους υπαλλήλους και να θέλει να προσλάβει κι άλλους. Πρόσφατα παρατήρησα βιογραφικά, για συμπλήρωμα δίπλα στα ταμεία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το e-shop για εκείνους που δεν ξέρουν, ήταν ένα μαγαζάκι στο Μαρούσι στο ισόγειο μιας πολυκατοικίας όταν ξεκίνησε με 4-5 άτομα στα γραφεία και 2-3 να φέρνουν τα εμπορεύματα από το υπόγειο. Τότε ήταν πρωτοποριακό και ανέβηκε πολύ γρήγορα. Πούλαγε με καλύτερες τιμές ακόμη και από τον κατάλογο χονδρικής της Octabit και μικρό ποσοστό κέρδους. Το Πλαίσιο είχε πάθει χοντρές νίλες εκείνη την εποχή με την πάρτη του. Να μην ξεχνάμε πως το eshop ήταν εκείνο που "εριξε" τις τιμές στην αγορά (τότε).

 

Τα τελευταία 2-3 χρόνια έκανε κακό όνομα λόγω του απαράδεκτου service και της κακής τιμολογιακής πολιτικής. Ήμουν σίγουρος πως κάποια στιγμή θα πουληθεί σε τρίτους. Τα κονομήσανε και τώρα θα πάνε να ζήσουν την ζωούλα τους. Κλασική αντίδραση νεόπλουτου Έλληνα. Αυτά. ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σκασίλα μας μεγάλη, μπορούμε να αγοράσουμε απο τους μικρότερους και πιο ευέλικτους που τώρα άρχισαν να ανεβαίνουν. Και αν στραβώσουμε και μ αυτούς κατευθείαν απο Γερμανία ή την Γαλλία και φθηνότερα θα μας έρθει.

Εκεί γιατί οι έμποροι καταφέρνουν και βγαίνουν με τα ίδια και χαμηλώτερα ποσοστά???

Και φόρους πληρώνουν και δεν παρακαλάν τον κάθε Καραμαλή για Netbook ή τον κάθε Παπανδρέου για το Εσπα μπας και ανεβάσουν λίγο τις πωλήσεις τους.

 

Τέρμα τα ψέματα τώρα με την κρίση θα φανούν οι καλοί οι καπετάνιοι...

 

Κρίμα βέβαια για τα άτομα που δουλεύαν εκεί, αλλά τι να κάνουμε έτσι είναι η ζωή και η εργασία, εκτός ελληνικού Δημοσίου. :X

 

Για τους μεγαλομέτοχους και τους ιδρυτές δεν είναι φυσικά να λυπάσαι...

Θα εχουν μεταφέρει σίγουρα το κομπεδεματάκι τους στην Ελβετία απο τους πρώτους πρώτους (χεσμένοι απο τον φόβο μην τους τα δεσμεύσουν-φορολογήσουν ή υποτιμήσουν) που θα τους εξασφαλίζει τα βασικά.

Δηλαδή μερικά σπίτια, χειμερινό και καλοκαιρινό εξοχικό, μερικά αμάξια και χειμερινές διακοπές στις άλπεις για τους ίδιους και τα δισεγγονά τους...

 

Και μιλάμε για κόπους μιας ζωής :P πόσα χρόνια είναι το eshop είναι δεν είναι 10... :P :P :P

 

Γι αυτό αυτοι κλείνουν ενω οι αντίστοιχοι ξένοι μένουν.

Γιατί στις χρυσές εποχές επέλεξαν να ζήσουν με λιγότερα λούσα και ξεπέρασαν κάμποσες φουρτούνες.

Τα δικά μας καρουδότσουφλα επιχειρηματίες τα πήρε η πρώτη μπόρα.

Οπως γρήγορα τα θέλαν όλα, έτσι γρήγορα τα χάσαν όλα.

 

Και μετά μας φταίνε μόνο οι δημόσιοι.

 

Ρε μήπως τα λέει καλά ο Πάγκαλος???

 

Δεν είναι έτσι φίλε μου γιατι και εσυ κάπου δουλεύεις και δεν ειναι τόσο ωραίο ν' ακους τον ακούς τον άλλο να σου λέει "ας πρόσεχες να ήσουνα στο δημόσιο ναμην απολυθείς". Αυτή την κρίση ή θα την περάσουμε όλοι μαζί ή όλοι μαζί θα βουλιάξουμε. Με β'αση αυτή τη λογική λέω οτι δε πρέπει να κλείσουν όλες αυτές οι επιχειρήσεις. Το οτι τα αφεντικά δε θα πεινάσουν αυτό το γνωρίζουμε όλοι. Το οτι αν κλείσουν όλοι οι μεγάλοι θα προσπαθήσουν με κάθε τρόπο οι μικροι να γιγαντωθούν νομίζω οτι και αυτό κάποτε το ζήσαμε. Πάρε παράδειγμα τα μαγαζιά που πουλάνε ρούχα τα οποία δουλεύουν μα ποσοστά κέρδους απο 200% και πάνω. Θα σ' ευχαριστούσε όταν θα ήθελες να πάρεις μια μητρική των 50 ευρω να την πλήρωνες 200 ευρω ΄σ' εκπτωση; Δε νομίζω, και δεν έχουν όλοι την ευχέρεια να παραγγέλνουν απο το εξωτερικό. Τώρα όσο για τους πολιτικούς που αναφέρθηκες, έχουμε και εμείς κάποια ευθύνη, εμείς τους δώσαμε αξία, εμείς τους ψηφίσαμε και εμείς πιθανότατα θα τους ξαναψηφίσουμε. Απο την στιγμή που εμείς σαν λαός πλακονώμαστε μεταξύ μας στο ξύλο στα γήπεδα και δε πάμε να λιντσάρουμε κανένα Πάγκαλο, μια και τον ανέφερες, να τους κάψουμε το σπίτι για να νιώσουν τι εστι βερύκοκο τότε καλά να πάθουμε. Και το e-shop θα κλείσει και οι εργαζόμενοι θα πεινάσουν και εσυ και εγω θα καταλήξουμε να τρώμε απο το συσίτιο της εκκλησίας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είναι έτσι φίλε μου γιατι και εσυ κάπου δουλεύεις και δεν ειναι τόσο ωραίο ν' ακους τον ακούς τον άλλο να σου λέει "ας πρόσεχες να ήσουνα στο δημόσιο ναμην απολυθείς". Αυτή την κρίση ή θα την περάσουμε όλοι μαζί ή όλοι μαζί θα βουλιάξουμε. Με β'αση αυτή τη λογική λέω οτι δε πρέπει να κλείσουν όλες αυτές οι επιχειρήσεις. Το οτι τα αφεντικά δε θα πεινάσουν αυτό το γνωρίζουμε όλοι. Το οτι αν κλείσουν όλοι οι μεγάλοι θα προσπαθήσουν με κάθε τρόπο οι μικροι να γιγαντωθούν νομίζω οτι και αυτό κάποτε το ζήσαμε. Πάρε παράδειγμα τα μαγαζιά που πουλάνε ρούχα τα οποία δουλεύουν μα ποσοστά κέρδους απο 200% και πάνω. Θα σ' ευχαριστούσε όταν θα ήθελες να πάρεις μια μητρική των 50 ευρω να την πλήρωνες 200 ευρω ΄σ' εκπτωση; Δε νομίζω, και δεν έχουν όλοι την ευχέρεια να παραγγέλνουν απο το εξωτερικό. Τώρα όσο για τους πολιτικούς που αναφέρθηκες, έχουμε και εμείς κάποια ευθύνη, εμείς τους δώσαμε αξία, εμείς τους ψηφίσαμε και εμείς πιθανότατα; θα τους ξαναψηφίσουμε. Απο την στιγμή που εμείς σαν λαός πλακονώμαστε μεταξύ μας στο ξύλο στα γήπεδα και δε πάμε να λιντσάρουμε κανένα Πάγκαλο, μια και τον ανέφερες, να τους κάψουμε το σπίτι για να νιώσουν τι εστι βερύκοκο τότε καλά να πάθουμε. Και το e-shop θα κλείσει και οι εργαζόμενοι θα πεινάσουν και εσυ και εγω θα καταλήξουμε να τρώμε απο το συσίτιο της εκκλησίας

 

Σίγουρα!!!

Πολύ καιρό τώρα έχω το εξής δίλημα: ή ότι πρέπει να ντρέπομαι για την ηλιθιότητα του λαού μου ή ότι δεν ισχύει αυτό και απλά εμφανίζουν ότι αποτέλεσμα θέλουν στις εκλογές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...