Προς το περιεχόμενο

Σε διαδικασία πώλησης το e-Shop


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλά εδώ μέσα έχει γεμίσει επιχειρηματίες και οικονομικούς αναλυτές! μάλιστα μερικοί έχουν και μαντικές ιδιότητες και ξέρουν τα πάντα! Θέλω να σας δω όταν θα μείνουν 1-2 εταιρίες και θα σας πουλάν τη βίδα για χρυσάφι. Τώρα θα μου πείτε οι εαυτούληδες "θα ψωνίζω απο τη γερμανίαααα" μπράβο έξυπνε σκέφτηκες μόνο τον εαυτό σου και πάλι.Εσένα περίμεναν νομίζεις για να κερδίσουν. Γιατί δεν ψωνίζεις και ντομάτες απο τη Γερμανία; είναι πιο φθηνές. Ο ίδιος ψωρομαγαζάτορας που σε ξύριζε κόντρα βγαίνει στα φόρουμς και κράζει τις εταιρίες γιατί δεν μπορεί να σε σφάξει πλέον με 30%-40% κέρδος. Το e-shop δεν ανέβασε τις τιμές οι άλλοι τις ρήξαν μέχρι εκεί που δεν πάει, έκαναν δηλαδή αυτό που κάνει το e-shop εδώ και χρόνια γιατί πλέον σχεδόν μόνο αυτό μετράει και μετά πάνε όλα τα άλλα.

Όσο για αυτούς που γλυκοκοιτάζουν το πτώμα της κατσίκας του γείτονα και νομίζουν ότι θα αμοληθούν στην αγορά και θα βγάζουν και πάλι 200 ευρώ στο λάπτοπ τώρα που "κλείνει" το e-shop θέλω να σας δω τι θα κάνετε όταν αναστήσει το πτώμα ο Αμερικάνος και αν νομίζετε οτι "θα είναι καλύτερα γιατί θα το αγοράσουν σοβαροί" προσπαθήστε να θυμηθείτε ΠΟΤΕ και ΠΟΥ ήταν καλοί οι ΞΕΝΟΙ με τους Έλληνες σε όλα τα επίπεδα. Θα παίρνουν τα 3 και 60 που έμεναν Ελλάδα και θα τα πηγαίνουν στα χωράφια τους και φυσικά ΟΣΟ ΒΡΊΣΚΟΥΝ ΘΑ ΚΆΝΟΥΝ, γιατί είναι δύσκολο στην Ελλάδα να "βρεις"; Κορόιδα, όσο για τους "αγόρασα μια βίδα από το πλαίσιο και ενώ η περιγραφή έγραφε ότι παίρνει 28 στροφές ενώ έπαιρνε 32," σας έχουν χεσμένους πριν καν σκεφτούν να κάνουν τέτοια κίνηση.

Πείτε μου τώρα μια "Ξένη και σοβαρή" εταιρία που υπάρχει στην Ελλάδα και δεν ρουφάει το αίμα του κοσμάκη μέχρι τελευταίας σταγόνας και δεν εκμεταλλεύεται την ανομία, τα παραθυράκια και το λάδωμα που επικρατεί στη χώρα μας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 252
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μπήκαν τα κατάλληλα + @ pournaras, benign και λίγους ακόμα. Ένα μεγάλο + στον ntello γιατί κι εγώ έχω την ίδια απορία με αυτόν (:P) και άλλο ένα στον/στην mariori γιατί, παρόλο που δεν μου άρεσε ο τρόπος που τα είπε, τα είπε σωστά (βασικά έχω βάσιμες υποψίες ότι επειδή τα είπε σωστά και είπε τη σκληρή πραγματικότητα χωρίς να χρυσώνει το χάπι, για αυτό δεν μου άρεσε ;) ).

 

Από το e-shop κι εγώ δεν είχα πρόβλημα, όποτε χρειάστηκε να πάρω κάτι, εκτός τις λίγες φορές που είχα πάρει από το stock τους και μου χαλούσαν μετά από λίγο (αν και, ακόμα και εκεί, δεν είχα ουσιαστικό πρόβλημα γιατί οι άνθρωποι μου το άλλαζαν αμέσως, απλά έπρεπε να περιμένω μερικές μέρες).

 

Δυστυχώς παιδιά, αν δεν περιορίσουμε λίγο τον καταναλωτισμό μας, δεν πρόκειται να δούμε άσπρη μέρα. Είναι αυτή η μανία για το πιο καινούργιο και για τη "ποζεριά" που μας κάνει να θέλουμε να αγοράζουμε πάντα ότι βγει στην αγορά, ακόμα και αν δεν το έχουμε καθόλου ανάγκη. Παραδείγματα πολλά, ακόμα και εδώ μέσα (Πόσες φορές μας/σας έχει ζητηθεί να φτιάξετε νέο σύστημα και όταν διαβάζουμε τι είχε στο "παλιό" του μέναμε με ανοικτό το στόμα; ). Η εύκολη λύση; Αγοράζουμε από έξω. Ξεχνάνε όμως, αυτοί που το λένε, ότι σε αυτή τη χώρα δεν μένουν μόνοι τους αλλά και με άλλους και, επίσης ξεχνάνε, ότι όλοι μας βράζουμε στο ίδιο καζάνι. Αν δεν υποστηρίξεις τον διπλανό σου δεν θα μπορεί, και αυτός με τη σειρά του, να υποστηρίξει εσένα. Όλα και όλοι είμαστε μια αλυσίδα.

 

Αυτά και από εμένα. Οι προεκτάσεις σε αυτά που είπα ανήκουν στα ευκόλως εννοούμενα και αυτά παραλείπονται ως γνωστό :)

 

Edit:

 

Για να μην το αλλάζω σε όλο το κείμενο, όπου βλέπετε τη λέξη καταναλωτισμός βάλτε μπροστά το υπέρ-

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πείτε μου τώρα μια "Ξένη και σοβαρή" εταιρία που υπάρχει στην Ελλάδα και δεν ρουφάει το αίμα του κοσμάκη μέχρι τελευταίας σταγόνας και δεν εκμεταλλεύεται την ανομία, τα παραθυράκια και το λάδωμα που επικρατεί στη χώρα μας.

 

Carrefour,Bershka και γενικα ολες οι μεγαλοεθνικες και οχι το Yung Tsao Ma κινεζομαγαζο της πλακας.

 

Επειδη δουλευα στα Carrefour μπορω να σου πω οτι και το 1 λεπτο παραπανω που θα καθομουν ηταν υπερωρια (και οχι σαν τον κουτοπονηρο Eshopα που σου λεει κατσε 1 ωριτσα παραπανω γιατι αν δεν κατσεις να η εξοδος),τιμες καλυτερες απο του μπακαλικου ή των "ελληνικων" υπεραγορων που στην τελικη μονο απο ελληνες παραγωγους δεν ψωνιζουν για να ριξουν το κοστος,πραγματικες προσφορες και οχι ξεκοιλιασμα των συσκευασιων δωρων και πωληση τους ως κανονικο προιον και ας γραφει πανω αποτελει μερος προσφορας,ακομα και στα ηλεκτρονικα προιοντα που πουλουσε αν του το πηγαινες πισω για οποιονδηποτε λογω δεν σου αρχιζε τα μα μου και να το κουτι ανοιχτηκε ειναι εκτος εγγυησης βαλτο στον πατο σου τωρα.

 

Τα περισσοτερα που ειπες εχουν καποια λογικη αλλα θα σταθω σε αυτο και θα θυμισω μια αγγελια του Πλαισιου πριν λιγο καιρο που ζητουσε ατομα να συμμετεχουν στα Forums υπερ του

 

mariori

 

  • Newbie
  • bullet_black.png

  • user_add.png
  • email_open.png

  • Ομάδα: Members
  • Μηνύματα: 1
  • Εγγραφή: σήμερα, 09:55

Ξερω οτι ειναι του στυλ Post Count vs All αλλα πρωτο post+εκανες την εγγραφη σε ενα Forum τεχνολογιας για να μας πεις για Κατσικες,Αμερικανους,Οι ξενοι δεν αγαπουν την Ελλαδα,Ξυραφια κλπ χωρις να αναφερεις ετσι για ξεκαρφωμα εναν ορο οπως CPU RAM κλπ (ΟΧΙ η βιδα δεν ειναι τετοιος ορος!!)=Fail για εμενα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Δυστυχώς παιδιά, αν δεν περιορίσουμε λίγο τον καταναλωτισμό μας, δεν πρόκειται να δούμε άσπρη μέρα. Είναι αυτή η μανία για το πιο καινούργιο και για τη "ποζεριά" που μας κάνει να θέλουμε να αγοράζουμε πάντα ότι βγει στην αγορά, ακόμα και αν δεν το έχουμε καθόλου ανάγκη. Παραδείγματα πολλά, ακόμα και εδώ μέσα (Πόσες φορές μας/σας έχει ζητηθεί να φτιάξετε νέο σύστημα και όταν διαβάζουμε τι είχε στο "παλιό" του μέναμε με ανοικτό το στόμα; ). Η εύκολη λύση; Αγοράζουμε από έξω. Ξεχνάνε όμως, αυτοί που το λένε, ότι σε αυτή τη χώρα δεν μένουν μόνοι τους αλλά και με άλλους και, επίσης ξεχνάνε, ότι όλοι μας βράζουμε στο ίδιο καζάνι. Αν δεν υποστηρίξεις τον διπλανό σου δεν θα μπορεί, και αυτός με τη σειρά του, να υποστηρίξει εσένα. Όλα και όλοι είμαστε μια αλυσίδα.

 

Αυτά και από εμένα. Οι προεκτάσεις σε αυτά που είπα ανήκουν στα ευκόλως εννοούμενα και αυτά παραλείπονται ως γνωστό :)

 

Edit:

 

Για να μην το αλλάζω σε όλο το κείμενο, όπου βλέπετε τη λέξη καταναλωτισμός βάλτε μπροστά το υπέρ-

 

Όχι. Επειδή περιορίζουμε τον υπέρ-καταναλωτισμό μας (γιατί τα έχουμε κάνει πάνω μας, δικαίως) βουλιάζουν όλοι. Αυτό είναι το κλειδί των δομικών κρίσεων του καπιταλισμού. Γίνεται μια στραβή από κάπου, τρομάζουν όλοι, σταματάν την υπέρ-κατανάλωση στην οποία βασίζεται όλο το σύστημα και το σύστημα αρχίζει να "πέφτει" μέσω αρνητικής ανάδρασης για να φτάσει σε ένα νέο σημείο ισορροπίας πολύ πιο κάτω από αυτό που εμείς θεωρούσαμε δεδομένο. Γκρίνια-φτώχεια-κρίση. Το ότι θα υπάρξει πρόβλημα(==κρίση) στον καπιταλισμό είναι δεδομένο. Δεν είναι όμως πρόβλημα. Είναι ο λόγος που θεωρείται το πιο καλό οικονομικό σύστημα που έχουμε εφεύρει. Αυτορρυθμίζεται. Θεωρητικά.

 

Όσο για το eshop, Καταστροφή επί καταστροφών. Και τι κρίμα, τώρα θα ανέβουν οι τιμές κτλ. Μα αφού έτσι και αλλιώς καρτέλ ήταν, γιατί αγχώνεστε;

Άσε που δεν κλείνει αλλά πωλείται. Και για τους καπετάνιους που λέει κάποιος, όλα είναι θέμα στόχων. Εάν ο στόχος της διοίκησης είναι τα φράγκα, τότε τον πέτυχε και άντε γεια.

 

Αυτό που θέλω να καταλάβω είναι ποιος θα πιάσει όλα τα λαμόγια λεφτάδες που έχουν ήδη φυγαδεύσει τα φράγκα τους στο εξωτερικό, να τους κάνει...@!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω να σας πω την αληθεια το περιμενα εδω και μερικους μηνες...Γιατι δεν ειναι δυνατον να πουλαει πιο φθηνα απο οτι αγοραζει...Ενας συγγενης μου που εχει καταστημα ηλεκτρονικων και υπολογιστων εχει τον ιδιο προμηθευτη που εχει και η e-shop και λογικα πολλες ακομα αλλες εταιριες...

 

Και μια φορα ρωτησε τον προμηθευτή γιατι δινει πιο φτηνα στην e-shop.και η απαντηση ηταν οτι δεν ξερει τι γινετε, Δεν δινει στο e-shop καλυτερες τιμες απλα πουλαει πιο φθηνα απο οτι τα αγοραζει...Και μου ειπε και κατι αλλο που δεν το πολυκαταλαβα.Για να γινω πιο συγκεκιμενος ειπε οτι εχε χαρη που ειναι απο πισω ο Γερμανος και βοηθαει...

 

Ολα αυτα τα λεω επειδη μου τα ειπαν...Δεν ειναι φυσικα διαστευρωμενα απο καποιον αλλο...Για να μην υπαρχουν παρεξηγησεις το λεω...

Δε θελω να κανω τον εξυπνο ομως αλλες τιμες θα κανουν στο συγγενη σου με το μαγαζακι που θα παρει 5 μητρικες asus και αλλες τιμες θα κανουν στο eshop που θα παρει 105. Κι εγω μαγαζι εχω γι'αυτο το λεω.

 

android.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε θελω να κανω τον εξυπνο ομως αλλες τιμες θα κανουν στο συγγενη σου με το μαγαζακι που θα παρει 5 μητρικες asus και αλλες τιμες θα κανουν στο eshop που θα παρει 105. Κι εγω μαγαζι εχω γι'αυτο το λεω.

 

android.png

 

Καταλαβαινω τι εννοεις και παιζει και πολυ μεγαλο ρολο το της μετρητοίς ή ποσους μηνες ειναι η επιταγη αλλα οταν εγω σαν πελατης χονδρικης αγοραζα απο την InfoQuest ακριβοτερα απο την τιμη λιανικης του Eshop τι να πω;

Αλλωστε πλεον στην αγορα ελαχιστοι (μη σου πω κανενας) δεν στοκαρει ειδικα σε ενα ειδος τοσο ρευστο οπως τα προιοντα τεχνολογιας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Carrefour,Bershka και γενικα ολες οι μεγαλοεθνικες και οχι το Yung Tsao Ma κινεζομαγαζο της πλακας.

 

Επειδη δουλευα στα Carrefour μπορω να σου πω οτι και το 1 λεπτο παραπανω που θα καθομουν ηταν υπερωρια (και οχι σαν τον κουτοπονηρο Eshopα που σου λεει κατσε 1 ωριτσα παραπανω γιατι αν δεν κατσεις να η εξοδος),τιμες καλυτερες απο του μπακαλικου ή των "ελληνικων" υπεραγορων που στην τελικη μονο απο ελληνες παραγωγους δεν ψωνιζουν για να ριξουν το κοστος,πραγματικες προσφορες και οχι ξεκοιλιασμα των συσκευασιων δωρων και πωληση τους ως κανονικο προιον και ας γραφει πανω αποτελει μερος προσφορας,ακομα και στα ηλεκτρονικα προιοντα που πουλουσε αν του το πηγαινες πισω για οποιονδηποτε λογω δεν σου αρχιζε τα μα μου και να το κουτι ανοιχτηκε ειναι εκτος εγγυησης βαλτο στον πατο σου τωρα.

 

Τα περισσοτερα που ειπες εχουν καποια λογικη αλλα θα σταθω σε αυτο και θα θυμισω μια αγγελια του Πλαισιου πριν λιγο καιρο που ζητουσε ατομα να συμμετεχουν στα Forums υπερ του

 

mariori

 

  • Newbie
  • bullet_black.png

  • user_add.png
  • email_open.png

  • Ομάδα: Members
  • Μηνύματα: 1
  • Εγγραφή: σήμερα, 09:55

Ξερω οτι ειναι του στυλ Post Count vs All αλλα πρωτο post+εκανες την εγγραφη σε ενα Forum τεχνολογιας για να μας πεις για Κατσικες,Αμερικανους,Οι ξενοι δεν αγαπουν την Ελλαδα,Ξυραφια κλπ χωρις να αναφερεις ετσι για ξεκαρφωμα εναν ορο οπως CPU RAM κλπ (ΟΧΙ η βιδα δεν ειναι τετοιος ορος!!)=Fail για εμενα

εσύ την δική σου καμπούρα την κοίταξες;

και γιατί δεν πας να πάρεις cpu kai ram από τα berska και απο τα Carrefour ή περιορίζεσαι στις βίδες;

εσύ παλιέ δεν έσφαζες κοσμάκη όταν έβαζες καπέλο στα λαπτοπ 2 κατοστάρικα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω παραγγείλει ένα ποντίκι και εδώ και 3 μέρες και ακόμα ελέγχουν αν υπάρχει... είχα σκοπό με το που θα έρθει να τους πάω έναν δίσκο πίσω που έχει χτυπήσει και είναι σε εγγύηση.

 

Με αυτά που διαβάζω αν τον πάω πίσω δεν θα τον ξανά δω ποτέ μάλλον... θα χαθεί στο υπερπέραν μέσα σε πωλήσεις, κλεισίματα κτλ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί δεν ψωνίζεις και ντομάτες απο τη Γερμανία; είναι πιο φθηνές.

 

Είναι ευπαθές προϊόν και με το ξύσιμο στα ΕΛΤΑ, πιθανότατα μέχρι να έρθει θα ήταν ακατάλληλο προς βρώση. Αλλιώς ναι, ντοματούλες από την Γερμανία. Κουραστήκαμε να τρέφουμε κουτοπόνηρους Ελληναράδες που κοιτάν εν μια νυκτί να πλουτίσουν.

 

Ο κόσμος πλέον κοιτάει τα λεφτά του, ανακαλύψαμε την Αμερική - Ιντερνετ ξαφνικά οπότε τα overpriced προϊόντα στα μαγαζάκια θα μείνουν εκεί μέχρι να πιάσουν 10 δάχτυλα σκόνη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι ευπαθές προϊόν και με το ξύσιμο στα ΕΛΤΑ, πιθανότατα μέχρι να έρθει θα ήταν ακατάλληλο προς βρώση. Αλλιώς ναι, ντοματούλες από την Γερμανία. Κουραστήκαμε να τρέφουμε κουτοπόνηρους Ελληναράδες που κοιτάν εν μια νυκτί να πλουτίσουν.

 

Ο κόσμος πλέον κοιτάει τα λεφτά του, ανακαλύψαμε την Αμερική - Ιντερνετ ξαφνικά οπότε τα overpriced προϊόντα στα μαγαζάκια θα μείνουν εκεί μέχρι να πιάσουν 10 δάχτυλα σκόνη.

 

δε χρειάζεται θα πάρεις ντομάτες απο τα καρφούρ που είναι σοβαρή εταιρία και δεν τις καπελώνει.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όπως είπε και ενας φίλος παραπάνω, υπάρχει ακόμα ενας λόγος που δεν πανε καλα αυτα τα μαγαζιά. Έχουν γίνει πολυ ισχυρά τα pc. Και εγω για 10 χρόνια και, άλλαζαν pc κάθε 1-1.5 χρόνο. Κάποιοι άλλοι τότε αλαζαν κάθε 6μηνο. Σημερα έχω ακόμα ένα q6600 δεν ξερω ποσα χρόνια πλέον.. Απο οταν βγηκε. :) Και ούτε που μου καίγεται καρφί να τον αλλάξω. Εξακολουθεί να είναι πολυ ισχυρός για όσα κάνω. Ειδικα στα 3.3 giga..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εσύ την δική σου καμπούρα την κοίταξες;

και γιατί δεν πας να πάρεις cpu kai ram από τα berska και απο τα Carrefour ή περιορίζεσαι στις βίδες;

εσύ παλιέ δεν έσφαζες κοσμάκη όταν έβαζες καπέλο στα λαπτοπ 2 κατοστάρικα;

 

Ποια καμπουρα αγαπητη Eshopoυπαλληλε φιλη μου;

Δεν εχω καποιο μαγαζακι με PC-Βιδες-Ντοματες υπαλληλος ημουν σε εταιριες του χωρου,πως εισαι εσυ στο eshop ενα πραγμα ετσι και εγω..(Χαρακτηρισμους στους εργοδοτες σου και σε ατομα που ξερεις)

Εγω προσωπικα δεν εσφαζα κανεναν πηγαινα εκανα την δουλιτσα μου εφευγα,ουτε κανενα συμφερον ειχα να διατυμπανιζω τι σωστο μαγαζι ειμασταν στα Forums,ουτε να το παιζω ηθικολογος και οικονομικος αναλυτης.

Και θυμισε μου την τακτικη σας μολις βγηκαν οι επιδοτησεις για τα γυμνασια:Netbook 350€ minimum οταν 2 εβδομαδες πριν επαιζαν στα 150€ τα ιδια μοντελα(με Office) και οταν βγηκαν οι επιδοτησεις για εξοπλισμο γραφειου ως δια μαγειας εξαφανιστηκαν ολα τα Components τελευταιας τεχνολογιας και γεμισαν οι σελιδες σας με Socket 775 και DDR2 για να ξεφορτωθητε το Stock.

Ο παλιος τοματεμπορας που πηρε λαπτοπ 200€ κατω απο τα κορακια του Eshop-Πλαισιου κλπ απο ενα μαγαζακι καπου στην Νεα Μακρη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποια καμπουρα αγαπητη Eshopoυπαλληλε φιλη μου;

Δεν εχω καποιο μαγαζακι με PC-Βιδες-Ντοματες υπαλληλος ημουν σε εταιριες του χωρου,πως εισαι εσυ στο eshop ενα πραγμα ετσι και εγω..(Χαρακτηρισμους στους εργοδοτες σου και σε ατομα που ξερεις)

Εγω προσωπικα δεν εσφαζα κανεναν πηγαινα εκανα την δουλιτσα μου εφευγα,ουτε κανενα συμφερον ειχα να διατυμπανιζω τι σωστο μαγαζι ειμασταν στα Forums,ουτε να το παιζω ηθικολογος και οικονομικος αναλυτης.

Και θυμισε μου την τακτικη σας μολις βγηκαν οι επιδοτησεις για τα γυμνασια:Netbook 350€ minimum οταν 2 εβδομαδες πριν επαιζαν στα 150€ τα ιδια μοντελα(με Office) και οταν βγηκαν οι επιδοτησεις για εξοπλισμο γραφειου ως δια μαγειας εξαφανιστηκαν ολα τα Components τελευταιας τεχνολογιας και γεμισαν οι σελιδες σας με Socket 775 και DDR2 για να ξεφορτωθητε το Stock.

Ο παλιος τοματεμπορας που πηρε λαπτοπ 200€ κατω απο τα κορακια του Eshop-Πλαισιου κλπ απο ενα μαγαζακι καπου στην Νεα Μακρη

είδες που γεμίσαμε μάντες; διαβάζεις και τις πέστροφες εκτός από τις μπάμιες και τα φόρουμς;

η ερώτηση ήταν ρητορική δεν περίμενα να πεις ΝΑΙ ΈΣΦΑΖΑ

και όχι δεν δουλεύω στο ε-σηοπ και μάλιστα τυχαία από το google έπεσα σε αυτό το πόστ και βλακεία μου που ασχολήθηκα.

παντός το ότι πιάνεσαι από τα ποστ κάουντ, από την μαντική σου ικανότητα να καταλαβαίνεις τη δουλειά του άλλου και από τα berska + carrefour ως εταιρίες παράδειγμα και 4.000 ποστ κάοντ να είχες ο κόσμος καταλαβαίνει την εμπάθεια σου. Δεν έχεις τίποτα να πεις απλά το παίζεις πολύξερος πολυξέρης. (ΠΠ από δω και πέρα)

επίσης όταν ανοίγουν berska zara bsb κλπ σε μία πόλη (που είναι η ίδια εταιρία -INDITEX-έλα άσε το google το ψάχνεις μετά!!) τα λοιπά ψωρομάγαζα που πουλούσαν την παντόφλα 100 ευρώ παραπάνω από το κόστος κλείνουν 10-10 και γεμίζουν την αγορά με φήμες για εξυπηρέτηση κακή ποιότητα και λοιπές κοτσάνες σαν αυτές που λες.

αλλά τη ανάγκη έχει μια εταιρία με 10.000 καταστήματα σε όλο τον κόσμο; θα πουλήσει τα καλτσάκια που δεν πούλησε στην Ινδία.

τι να καταλάβεις όμως εσύ από αυτά.

περιμένεις πως και πως να έρθουν οι καιροί που πουλούσες ένα σύστημα και τάιζες 2 οικογένειες για 2 μήνες με το κέρδος, είσαι όμως ΓΕΛΑΣΜΕΝΟΣ

επίσης αν το υπερμαγαζί σου πάει τόσο καλά γιατί κόπτεσαι για το e-shop?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...