Προς το περιεχόμενο

Σε διαδικασία πώλησης το e-Shop


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το e-shop ξεκίνησε πολύ καλά.

Είχε (και ακόμη έχει) το καλύτερο σύστημα παραγγελιών σε σχέση με τα άλλα ηλ. καταστήματα.

 

Είχε κάνει την σωστή κίνηση να έχει λίγα υποκαταστήματα... αλλά έκανε το λάθος να ανοίξει πια πάρα πολλά e-shop points πράγμα αχρείαστο.

Είχε τόσο χαμηλές τιμές που δεν ενοχλούσε κανέναν να δίνει 3 ευρώ μεταφορικά. Το όλο νόημα του e-shopping είναι το να αγοράζεις τα πάντα από το σπίτι σου. Τον τελευταίο καιρό κρατούσαν σε αρκετά τοπικά καταστήματα απόθεμα υλικού! Οχι μεγάλη ποικιλία, αλλά είχαν ορισμένα πράγματα για όσους ήταν βιαστικοί.

 

Επίσης παλιότερα ήταν πάρα πολύ γρήγορο στην παράδοση των προϊόντων. Τώρα και αυτό δεν ισχύει σε πολλές περιπτώσεις, επειδή υπάρχουν πολλά προιόντα σε αναμονή.

 

Τώρα πια είναι απο τα πιο ακριβά καταστήματα της αγοράς. Δεν έχει την τεράστια ποικιλία που είχε παλιότερα. Το σερβις του ήταν πάντα μέτριο... οπότε δεν τους έχει μείνει πια τίποτα που να το κάνουν να ξεχωρίζει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πείτε μου τώρα μια "Ξένη και σοβαρή" εταιρία που υπάρχει στην Ελλάδα και δεν ρουφάει το αίμα του κοσμάκη μέχρι τελευταίας σταγόνας και δεν εκμεταλλεύεται την ανομία, τα παραθυράκια και το λάδωμα που επικρατεί στη χώρα μας.

 

Γραφει πουθενα στο χωρο των Ηλεκτρονικων υπολογιστων ή πρεπει να μαντεψω ως μαντης τι θες να πεις με την καθε μπουρδα που ξεστομιζεις; Ρωτησες και ελαβες απαντησεις..

 

εσύ την δική σου καμπούρα την κοίταξες;

 

Χμ εμπαθεια..ευτυχως μια χαρα ισια ειναι η πλατη μου και εχω τις αξονικες να το αποδειξω

 

και γιατί δεν πας να πάρεις cpu kai ram από τα berska και απο τα Carrefour ή περιορίζεσαι στις βίδες;

 

Και παλι αν ηξερες σωστα ελληνικα και δεν κολλαγες σε ατακες βγαλμενες απο πορεια του ΠΑΜΕ και του ΛΑΟΣ μαζι (κακοι ξενοι,κακο κεφαλαιο και τα αλλα ωραια που ειπες) δεν θα ειχαμε αυτο το προβλημα

 

εσύ παλιέ δεν έσφαζες κοσμάκη όταν έβαζες καπέλο στα λαπτοπ 2 κατοστάρικα;

 

Ειδες που κανεις παλι κωλοτουμπες;Με κατηγορισες σαν εμπορακο που εσφαζα και κοσμακη κιολας και εβαζα και καπελο!

 

Τυχαιο Search: το "Eshop.gr" κλεινει επενδυτες χρεωκοπια

Πρωτη φορα βλεπω!

 

Εχεις δουλεψει ποτε στην ζωη σου;Εχεις εργαστει σε εταιριες απο διαφορους χωρους για να ανοιξει το μυαλο σου και το ματι σου λιγο παραπανω; ή με το να Googlαρεις Carrefour bershka ομιλος απο πισω αφου σου αρεσει τοσο πολυ μας το παιζεις ΠΠ;

 

Αλλα ξεχασα 100 threads απο δυσαρεστημενους πελατες του Eshop εδω μεσα ειναι ολοι μαγαζατορες που πανε να του κανουν κακο,φημες

 

Αφου επιμενεις να λες οτι ειμαι μαγαζατορας θα συνεχισω να σε λεω και εγω υπαλληλακο του eshop.gr και οτι το παραληρημα σου εδω μεσα ειναι για καλο σκοπο.

 

Δεν ξερω αν εχεις εμπειρια απο Forums ή μενεις απλα στο Googlaρισμα-Σπαμαρισμα πες το οπως θες αλλα εδω μεσα κανουμε συζητηση και βοηθαμε κοσμο μιας και ειναι τεχνολογικο το Forum.

 

Παω να Googlarω μαντης ψαρια mariori να περασει η ωρα μου που ξερεις μπορει να γραφτω και σε κανενα Forum Αστρολογιας και να σε πετυχω μεσα να κραζεις τα κακα μεντιουμ του εξωτερικου που πινουν το αιμα του κοσμακη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λογικό να γίνει κάτι τέτοιο. Ο καταναλωτής δεν συγχωρεί πλέον. Όταν θέλεις να σταθείς στην αγορά πρέπει να έχεις και καλό after sales service. Oχι να ταλαιπωρεις τον πελάτη σου με απαράδεκτο σέρβις. Ελπίζω αν ορθοποδήσει τελικά μέσω μετοχών να βελτιωθεί το σέρβις τους που ήταν επιεικώς ανύπαρκτο.

 

 

iphone.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην μπερδεύεστε, τα πράγματα είναι πιό σύνθετα..

Σας δίνω ένα παράδειγμα:

Όμιλος Quest. Αποτελείται από 6-7 εταιρείες. Ανακοινώνουν το 2009 πως για το 2010, θα έχουν αύξηση τζίρου κατά 12%..! Που το ξέρουν μάγοι είναι..? Όχι, αλλα οι δανειακές τους ανάγκες για να καλυφθούν, και να αντλήσουν χρήμα από τράπεζες ή χρηματιστήριο, πρέπει να "δείχνουν".

 

Ετσι, λοιπόν, αν τα νούμερα δεν "βγαίνουν" ένα πρωϊ, διαβάζουμε στις εφημερίδες, πως ξαφνικά η ACS, θα αντικαταστήσει τον εξοπλισμό της, και ακολουθεί η παρακάτω "τσιγκολελέτα"..:

 

Η Infoquest, πουλάει 5.000.000 ευρώ προϊόντα στην Unisystems, η οποία τα μεταπουλά προς 5.500.000 ευρώ στην iSquare, η οποία τα μεταπουλά προς 6.000.000 ευρώ στην iStorm, η οποία τα μεταπουλά προς 6.500.000 ευρώ στην ACS.

 

Τελικά ο Όμιλος Quest, τι έκανε από τζίρο..? 5.000.000+5.500.000+6.000.000+6.500.000=23.000.000 και επιπλέον τα πάγια στοιχεία ενεργητικού της ACS, αυξήθηκαν κατά 6.500.000 ευρώ, και μαζί και του Ομίλου..!!!

 

Τι γίνονται αυτά τα λεφτά..?

 

Από αυτοκίνητα, οικόπεδα, σπίτια, ελικόπτερα, καταθέσεις στην Ελβετία, Channel Island, Κύπρος, όλα στο όνομα των/του μετόχου και έτσι φτάσαμε στο σήμερα.......

 

Το παράδειγμα είναι τυχαίο.... αλλά όχι μακρυά από την πραγματικότητα.... Το αποτέλεσμα πάντως είναι πως ο υπάλληλος απολύεται ή δεν πληρώνεται...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω ξαναρωταω,το δωρα πασχα που επρεπε να καταβληθει μεχρι μια συγκεκριμενη ημερομηνια το πηρανε οι εργαζομενοι?γιατι εαν δεν το εχουν παρει τοτε ειναι πολυ χαλια τα πραγματα.Τωρα το εαν χρωσταει 1 και 2 μηνες,εχω να σου πω παρα πολλα παραδειγματα απο πολυ μεγαλες εταιριες που χρωντανε μηνιατικα...(και εγω μαλιστα δουλευω σε μια απο αυτες αλλα εκτος κλαδου υπολογιστων).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να το κλεισουνε ,

χαλια σερβις,

χαλια after sale,

χαλια costumer service,

τιμες ιδιες με αλλες εταιριες του χορου.

 

Να ζησουμε να το θυμομαστε ..... :devil:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το μονο θεμα για το να χαιρεται καποιος για το εαν πουληθει το eshop ειναι μπας και το παρει κανενας αλλος και προσφερει πολυ καλυτερες υπηρεσιες σε ολους τους τομεις.

Τοτε ναι αλλιως να ευχαριστιωμαστε που κλεινει-πουλιεται ακομη μια αλυσιδα προσωπικα το θεωρω τουλαχιστον βλακωδες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το μονο θεμα για το να χαιρεται καποιος για το εαν πουληθει το eshop ειναι μπας και το παρει κανενας αλλος και προσφερει πολυ καλυτερες υπηρεσιες σε ολους τους τομεις.

Τοτε ναι αλλιως να ευχαριστιωμαστε που κλεινει-πουλιεται ακομη μια αλυσιδα προσωπικα το θεωρω τουλαχιστον βλακωδες.

 

Ετσι, απλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η Infoquest, πουλάει 5.000.000 ευρώ προϊόντα στην Unisystems, η οποία τα μεταπουλά προς 5.500.000 ευρώ στην iSquare, η οποία τα μεταπουλά προς 6.000.000 ευρώ στην iStorm, η οποία τα μεταπουλά προς 6.500.000 ευρώ στην ACS.

 

Τελικά ο Όμιλος Quest, τι έκανε από τζίρο..? 5.000.000+5.500.000+6.000.000+6.500.000=23.000.000 και επιπλέον τα πάγια στοιχεία ενεργητικού της ACS, αυξήθηκαν κατά 6.500.000 ευρώ, και μαζί και του Ομίλου..!!!

 

Αυτό δε νομίζω να παίζει σε ενοποιημένη βάση (μιλάς για όμιλο). Κάποος επί των λογιστικών θα το εξηγήσει καλύτερα.

 

Μη λέμε ότι θέλουμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό δε νομίζω να παίζει σε ενοποιημένη βάση (μιλάς για όμιλο). Κάποιος επί των λογιστικών θα το εξηγήσει καλύτερα.

 

Μη λέμε ότι θέλουμε.

Σου είπε χοντρικά πως δαγκώνεται ο φιπιάς (και όχι μόνο...)αλλάζοντας τα λ7 τσέπη,από εταιρείες του ίδιου ομίλου...

Καλά τα λέει,θίνκ αμπάουτ ίτ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενα μηνα περιμενα μια παραγγελια που ειχα κανει,με απειρες δικαιολογιες καθε φορα να λενε.Βεβαια κανεις δεν μου ελεγε οτι το eshop εχει οικονομικα προβληματα και γιατι αλλωστε να το λενε?το θεμα ειναι οτι ο καταναλωτης κινδυνευει οταν βαζει πιστωτικη καρτα για αγορα και εννοω ,οτι αν το eshop εκλεινε ξαφνικα,αντε βγαλε ακρη να παρεις τα χρηματα σου πισω και φυσικα η τραπεζα απο τον καταναλωτη θα ζητουσε τα χρηματα της χρεωσης στην πιστωτικη.Σε τετοιες περιπτωσεις κατεβαζουν και ολα τα τηλεφωνα και μετα αρχιζει το βρισιδι και το τρεξιμο!!!Αυτο φοβηθηκα και αυτο πλεον θα φοβαμε απο εδω και περα με καθε ηλεκτρονικο καταστημα στην ελλαδα και φυσικα μετα απο αυτο εριξα χ στο eshop.Τωρα πως φαλιρισε το eshop,αγνωστο.....οταν τα χρηματα τα παιρνει μετρητα απο τους πελατες και η εταιρια πληρωνε με επιταγες 6μηνες και 12μηνες τους προμηθευτες της,,ειναι αξιο προσοχης πως τα καταφερε και επεσε εξω με κυκλο εργασιων 100εκ ευρω το 2009 και δεν μπορεσε να παρει ενα δανειο των 2,5 εκ.ευρω απο τις τραπεζες.Εχει πληρωσει κανεις πελατης με επιταγη το eshop???ΟΧΙ φυσικα....αυτοι λοιπον γιατι πληρωνουν τους προμηθευτες με επιταγες ,οταν το εμπορευμα σχεδον αμεσα το πουλουσαν σε καταναλωτη που το ειχε πληρωσει μετρητα?????!!!Προφανως οι ιδιοκτητες του eshop ειναι ελληνες και συμπεριφερονται και αναλογα οπως ολοι οι εμποροι....οταν εχεις λεφτα και καλες κονομες ,τα κανεις ολα σπιτια και αμαξια και μπουζουκια πολυτελεστατα και ολοι ειναι μια χαρα....και στα δυσκολα ολοι την κανουν Λουης οταν ειναι να πληρωσουν τους λογαριασμους τους.Το μετα το πληρωνουν οι καταναλωτες και οι εργαζομενοι που εχασαν το χρονο τους και το χρημα τους για κατι λαμογια επιχειρηματιες!!Μου αρεσε που στην επισημη σελιδα του eshop,,πηρε και νεο βραβειο φετος!!!!!!μονοι τους τα λενε και μονοι τους τα πιστευουν μαλλον.Τα ιδια και χειροτερα ειναι νομιζω και το πλαισιο πλεον!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρώτα απο όλα ποιος σασ είπε οτι θα κλείσει η εταιρεία? ναι οκ δεν πήγε καλα και θέλει να την πουλήσει σε κάποιους που θα μπορέσουν να την ανεβάσουν! καθόλου κακή κίνηση.... Τωρα γιατί δεν πήγε καλα διάβασα διάφορα, μερικά είναι σωστά κάποια είναι λάθος κτλπ κτλπ... Αν κάποιος τα διαβάσει ολα τα ποστ θα τον πιάσει μια μελαγχολία.... ΛΕΣ ΚΑΙ ΕΡΧΕΤΕ ΤΟ ΤΕΛΟΣ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν κάποιος τα διαβάσει ολα τα ποστ θα τον πιάσει μια μελαγχολία

Ναι,σιγά μη κλάψουμε για το Γερμανό,από σαράντα ομοειδή παραμάγαζα βυζαίνει.

 

Τα παιδάκια που ψωμίζονται από κει τί φταίνε....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...