Προς το περιεχόμενο

Pro Evolution Soccer 2012


aslanG7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 471
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Καλή υπομονή και καλά νεύρα σε όσους παίξουν και το online (χώρια το lag, υπάρχει και καθυστέρηση στις πάσες). Τρία-τέσσερα match που έπαιξα είχε lag και όλοι έπαιζαν pinball με συνεχείς πάσες - και κάτσε εσύ με το lag να λες τι και που. Το παιχνίδι θα έπρεπε όταν έβλεπε μια γραμμή σύνδεσης να μην σε βάζει, απλά τα πράγματα. Στο Master League δεν υπάρχει πλέον επιλογή για να παίξεις με τις default ομάδες, πάντα με νέα ξεκινάς. Το ίδιο ισχύει και στο Master League Online.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πρέπει να το ξεκλειδώσεις(100 κάνει). Κάνε ένα google search κ θα βρεις γρήγορα κάποιο save με πολλούς "πόντους" άμα βαριέσαι.

Επεξ/σία από >-Nosakos<-
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο Master League δεν υπάρχει πλέον επιλογή για να παίξεις με τις default ομάδες, πάντα με νέα ξεκινάς.

 

Μαζεύεις πόντους και ξεκλειδώνεις τα default roster απ'το επιπλέον υλικό... ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε, τι να λέμε. Όλο προβλήματα είναι το παιχνίδι. Να μερικά ακόμη που βρήκα:

 

-Πάτησα το κουμπί για το γκολ και δεν μπήκε, παρόλο που είχα περάσει τη σέντρα.

-Είπα στον αμυντικό να την κλέψει και δεν την έκλεψε, παρόλο που έβλεπε την πλάτη του αμυντικού ξεκάθαρα.

-Ο τερματοφύλακας είναι πολύ λιγότερο αποτελεσματικός όταν είναι εκτός εστίας. ΠΟΛΥ λιγότερο, όμως.

-Όταν ένας παίχτης πέφτει στο έδαφος, χρειάζεται κάποια ώρα για να ξανασηκωθεί.

-Όταν ένας παίχτης τρέχει προς κάποια κατεύθυνση, δε σταματάει κόκαλο ανά πάσα στιγμή.

-Οι παίχτες κάνουν λες και χρειάζεται να κρατάνε την ισορροπία τους, ενώ είναι ολοφάνερο ότι πρόκειται για ψηφιακά μοντέλα, άρα δεν υπάρχει βαρύτητα.

-Είναι φανερό ότι ορισμένοι παίχτες έχουν φαγούρα, αλλά ΔΕΝ ξύνονται.

-Το μενού έχει ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΑ χρώματα, δεν μπορώ να τα βλέπω, μου φέρνουν αναγούλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε, τι να λέμε. Όλο προβλήματα είναι το παιχνίδι. Να μερικά ακόμη που βρήκα:

 

-Πάτησα το κουμπί για το γκολ και δεν μπήκε, παρόλο που είχα περάσει τη σέντρα.

-Είπα στον αμυντικό να την κλέψει και δεν την έκλεψε, παρόλο που έβλεπε την πλάτη του αμυντικού ξεκάθαρα.

-Ο τερματοφύλακας είναι πολύ λιγότερο αποτελεσματικός όταν είναι εκτός εστίας. ΠΟΛΥ λιγότερο, όμως.

-Όταν ένας παίχτης πέφτει στο έδαφος, χρειάζεται κάποια ώρα για να ξανασηκωθεί.

-Όταν ένας παίχτης τρέχει προς κάποια κατεύθυνση, δε σταματάει κόκαλο ανά πάσα στιγμή.

-Οι παίχτες κάνουν λες και χρειάζεται να κρατάνε την ισορροπία τους, ενώ είναι ολοφάνερο ότι πρόκειται για ψηφιακά μοντέλα, άρα δεν υπάρχει βαρύτητα.

-Είναι φανερό ότι ορισμένοι παίχτες έχουν φαγούρα, αλλά ΔΕΝ ξύνονται.

-Το μενού έχει ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΑ χρώματα, δεν μπορώ να τα βλέπω, μου φέρνουν αναγούλα.

 

αυτό που έχω παρατηρήσει εγώ είναι ότι κοντρολάρουν την μπάλα σαν να έχουν μαγνήτη στα πόδια, σαν να πηγαίνει μπροστά η μπάλα, να κοκαλώνει και να περιμένει μετά να τη φτάσει ο παίχτης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Όσοι δεν παίζουν το demo μπορούν να μου πουν αν στην επιλογή για τους συμπαίχτες το έχουν αυτόματο ή χειροκίνητο?

 

Έχει τις γνωστές τρεις επιλογές στα settings (in-game). Προσωπικά το έχω σε 'ενδιάμεση βοήθεια' που είναι το κλασικό μας (manual στην άμυνα, auto στην επίθεση). Η πλάκα είναι ότι μερικές φορές το παιχνίδι bug-άρει και νομίζει ότι είσαι στην επίθεση - σε ελέυθερη μπαλιά στον κενό χώρο που έχει γίνει από αντίπαλο κοντά στην περιοχή σου - και σου αλλάζει μόνο του τον παίκτη με αποτέλεσμα να πολεμάς να αλλάξεις ξανά τον παίκτη και να χάνεις πολύτιμα seconds. Κοινώς τώρα μάθατε γιατί στα καλά καθούμενα ορισμένες φορές σας αλλάζει το παιχνίδι μόνο του τους παίκτες κι ας έχετε 'ενδιάμεση βοήθεια' :P

 

PS: Άκυρο, για άλλο νόμιζα ότι έλεγες

Επεξ/σία από john2gr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά πραγματικά αναρωτιέμαι πώς και κανένας δεν έχει αναφέρει τίποτα για τις πάσες!

Το έχω στις 2 γραμμούλες και δίνω σωστές πάσες κατά 70%. Το υπόλοιπο 30% πάνε όπου θέλουν!

Και μιλάμε για απλές κοντινές μπαλιές! Όταν το βάζω χωρίς γραμμές κλαίμε, και όταν το βάζω στις 4, βρίσκω στόχο αλλά οι πάσες πάνε απελπιστηκά αργά! Πρέπει να γεμίζω όλη την μπάρα δύναμης για να την κουτσοπαλέψω.

Πραγματικά φτύνω αίμα για να βρεθώ απέναντι από τον GK αλλά όταν αυτό γίνεται το γκολ είναι σίγουρο! Τους έχουν κάνει για τον π..... ή μου φαίνεται???

Κλασικά τα foul που κερδίζει η AI κοντά στην μεγάλη περιοχή είναι όλα μέσα, ειδικά αν χάνουν!

Επίσης για να κλέψω την μπάλα μου βγαίνει ο κώλος! Όλο ποδιές και σακούλες μου μοιράζουν!!! Πρέπει κάποιο λάθος να κάνω εγώ όμως γιατί απ'οτι καταλαβαίνω το πατημένο Χ πρέπει να έχει περάσει στην ιστορία...

Όταν παίζω με φίλο και είμαστε στην ίδια ομάδα το 1 - 2 δεν δουλεύει πια?????

 

Στα ΠΟΛΥ θετικά του παιχνιδιού είναι η ΑΙ! Πραγματικά με εντυποσιάζει και με κοντράρει στα ίσα!

Να φανταστείτε παίζω PRO τοοοοοοοοσα χρόνια και ποτέ δεν έχω πέσει κάτω από το τελευταίο επίπεδο δυσκολίας και πάντα έπαιρνα ομαδούλες και είχα περίπου 3-4 γκολ μέσο όρο!

Τώρα στο δύσκολο απλά δεν κερδίζω! Για να την παλέψω παίρνω σχετικά καλή ομάδα και στο προ τελευταίο επίπεδο δυσκολίας άντε να κερδίσω 1-0!

Και είδα ότι σαν unlockable έχει και ακόμη ένα επίπεδο δυσκολίας!!!

Βέβαια, έχω ΤΟΣΟ μεγάλο πρόβλημα με τις πάσες που ίσως γι'αυτό να μην την παλεύω καθόλου...

 

Υ.Γ: Παίζω με χειριστήριο, με τον αναλογικό μοχλό. και έχω παίξει καμιά 30αριά μάτς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όσοι δεν παίζουν το demo μπορούν να μου πουν αν στην επιλογή για τους συμπαίχτες το έχουν αυτόματο ή χειροκίνητο?

 

Εγώ το έχω στο αυτόματο. Μεν είναι cool να κινείς τους συμπαίκτες σ όπου γουστάρεις(manual) αλλά είναι πιο βολικό το ένα κουμπί αυτόματης προώθηση(automatic).

 

 

Ρε παιδιά πραγματικά αναρωτιέμαι πώς και κανένας δεν έχει αναφέρει τίποτα για τις πάσες!

Το έχω στις 2 γραμμούλες και δίνω σωστές πάσες κατά 70%. Το υπόλοιπο 30% πάνε όπου θέλουν!

Και μιλάμε για απλές κοντινές μπαλιές! Όταν το βάζω χωρίς γραμμές κλαίμε, και όταν το βάζω στις 4, βρίσκω στόχο αλλά οι πάσες πάνε απελπιστηκά αργά! Πρέπει να γεμίζω όλη την μπάρα δύναμης για να την κουτσοπαλέψω.

Πραγματικά φτύνω αίμα για να βρεθώ απέναντι από τον GK αλλά όταν αυτό γίνεται το γκολ είναι σίγουρο! Τους έχουν κάνει για τον π..... ή μου φαίνεται???

Κλασικά τα foul που κερδίζει η AI κοντά στην μεγάλη περιοχή είναι όλα μέσα, ειδικά αν χάνουν!

Επίσης για να κλέψω την μπάλα μου βγαίνει ο κώλος! Όλο ποδιές και σακούλες μου μοιράζουν!!! Πρέπει κάποιο λάθος να κάνω εγώ όμως γιατί απ'οτι καταλαβαίνω το πατημένο Χ πρέπει να έχει περάσει στην ιστορία...

 

Στις πάσες το είχα αυτό μόνο στην αρχή μετα το συνήθισα κ τώρα δεν έχω πρόβλημα(το έχω στην μια μπαρα).

Για τα foul π λές δεν ισχύει, πολλές φορές θα το χάσουν.. εκτός αν έχουν πολύ προ εκτελεστές π κ πάλι δεν ειναι 100%.Οσο για τις τρίπλες, εγώ άνετα περνάω 1-2 άτομα οπότε λογικό είναι να μπορεί κ το pc.

Τώρα αυτό με την επίθεση κοντά στο τέρμα ,είναι απελπιστικά εύκολο να σκοράρεις(σκοράρει το pc)..ελπίζω να γίνει κάτι γι αυτό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...