Προς το περιεχόμενο

Pro Evolution Soccer 2012


aslanG7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 471
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Το κατεβάζω ελπίζω να μην ειναι μούφα το link :devil:

 

Edit: Σέρνεται το link αλλα δεν το σταματάω B)

Edit 2 : Απο το 34 % και μετα πάει με ρυθμούς χελώνας

Edit 3 : Κατέβηκε ήρθε η ώρα για κάψιμο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να πούμε κάτι για να μη λέμε κάθε χρόνο τα ίδια, αν και δεν το βλέπω...

 

Το Demo με την τελική έκδοση έχει μεγάλες διαφορές, οπότε και καλό να είναι και κακό να είναι, δεν έχει να λέει κάτι. Μία πολύ γενική ίδέα παίρνουμε και μόνο από το Demo.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο PES2011 οι φανφαριές φάνηκαν και στο demo (μιλάω για τα προβλήματα που αντιμετωπίζουμε χρόνια τώρα στο PES όπως το να πατάς πάνω και να χορεύει ζεϊμπέκικο ο παίκτης ή να πατάς μπροστά ενώ είναι η μπάλα στον αέρα κι αυτός να πηγαίνει προς τα πίσω). Ελπίζω να μην δω για πολλοστή φορά τέτοιες καφρίλες στο PES2012, ειδικά τώρα που και στο PC έχουμε πλέον σωική έκδοση του Fifa

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρώτες εντυπώσεις δεν είναι καλές για την ώρα. Φλιπεράκι παίζω κι όχι ποδόσφαιρο. Είδα μερικές μπαρούφες στα 'βοηθητικά' που έχει αυτόματα ενεργοποιημένα το παιχνίδι (κοινώς πάλι πάει σχεδόν μόνος του ο παίκτης πάνω στην μπάλα όταν πατάς το τρέξιμο αντί να κινείται ελέυθερα όπου του λες εσύ). Ωραία τα νέα κόρνερ αλλά η αίσθηση που αφήνει γενικά το παιχνίδι είναι πέρα για πέρα arcade. Όσοι το παίξουν θα καταλάβουν. Collisions busted επίσης μιας και σε ένα κόρνερ πέρασε το κεφάλι ενός αντιπάλου μέσα από το σώμα ενός άλλου :P

 

pes20122011082301144298.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν.

Έπαιξα το Demo και πιστεύω πως τα νέα είναι καλά.

 

Γρήγορα γρήγορα,

οι παίχτες πλέον δεν είναι τεμπέληδες. Ακόμα και με ένα δυνατό μαρκάρισμα δεν σηκώνουν το πόδι σαν να χορεύουν ζεϊμπέκικο και φεύγουν από τη φάση. Προσπαθούν ακόμα και αν σκοντάψουν λίγο.

Επιτέλους ένα παίχτης μπορεί να τρέξει. Οι παίχτες δεν είναι πλέον καθυστερημένοι, είναι αθλητές, τρέχουν, διεκδικούν, κ.α.

 

Το L1+Τρίγωνο, φαίνεται αυτή τη φορά να δουλεύει και να μην είναι κάτι άχρηστο, το ίδιο και οι σέντρες. Οι αλλαγές παιχνιδιού υπάρχουν και γίνονται πατώντας τον κύκλο, χωρίς να πηγαίνει συνεχώς η μπάλα πλάγιο.

 

Με επιφύλαξη επίσης λέω (πρέπει να περάσουν ώρες πάνω στην τελική έκδοση του παιχνιδιού για να διαπιστωθεί), ότι πλέον οι φάσεις δεν είναι Scripted (Video). Για παράδειγμα στο 2011, έφτιαχνες μία φάση από την άμυνα. Έτσι και κάποιος παίχτης σου έκανε λάθος, δεν υπήρχε καμία περίπτωση ακόμα και δίπλα να ήταν κάποιος συμπαίχτης να βοηθήσει όσες φορές και αν προσπαθούσες. Τα ένα δύο φαίνεται να δουλεύουν σωστά και τα Control των παιχτών να είναι από ποδοσφαιριστές και όχι από τενίστες.

Μπορείς να έχεις τον έλεγχο επίσης των παιχτών που θες, χωρίς να πρέπει ντε και καλά να μην κουνηθεί ο παίχτης σου για να βάλει γκολ ο αντίπαλος, μιας και η Scripted φάση έτσι το όριζε.

Όλα αυτά νομίζω πως δεν υπάρχουν, θα δείξει βεβαίως.

 

Επίσης ένα πολύ καλό είναι τα βολέ τον τερματοφυλάκων. Τόσο τα ελεύθερα όσο και αυτά με τα χέρια. Υπάρχει φυσική κίνηση.

 

Καλύτερα γραφικά στους οπαδούς!

 

Δεν μου άρεσαν οι πάσες πίσω από το κέντρο όσον αφορά την κίνηση. Σαν να έφευγε πρώτα η μπάλα και μετά να κουνιέται το πόδι, μετά από την κίνηση του ποδιού ο παίχτης κάνει μία σπασμωδική κίνηση, σαν να λείπει κάποιο animation.

Δεν με βοήθαγαν τόσο οι συμπαίχτες μου. Σαν να μην έκαναν κίνηση. Αυτό βέβαια μπορεί να συμβαίνει επειδή δεν το έχω μάθει. Θα δείξει στην πορεία, είναι αυτό αυτά που θέλουν ώρες πιλοτηρίου για να διαπιστωθούν.

 

Το παράκαναν λίγο με το τσαλάκωμα από τα σορτσάκια.

 

Τα γραφικά μου φάνηκαν λίγο θολά, αλλά δεν μπορώ να πω ότι με χάλασε ιδιαίτερα. Γενικά το πολύ Crispy δεν μου αρέσει (κάτι που δεν μου αρέσει στο PC Gaming).

 

Το καλύτερο το άφησα για το τέλος!

 

Αν και το είχα συνηθίσει πλέον, η σέντρα δεν γίνεται μόνη της! Thanks God! I Love you!!!!

 

 

Πόσο χειρότερο μπορεί να είναι ένα PES από το PES 2011? Θέλει ώρες προσπάθειας για να γίνει κάτι τέτοιο! Οπότε μόνο και μόνο αυτό σε συνδυασμό με την καλή εντύπωση του Demo, με κάνει να ελπίζω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα λινκ εξαφανιζονται ενα ενα, νομιζα πως ειναι επισημη ημερομηνια του demo και οχι καποια διαρροη... τι διαλο ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επαιξα κι εγω το ντεμο. Καλουτσικο ειναι. Πολλες ελλειψεις βεβαια ακομα και το arcade style δεν μπορει να εξαλειφθει με τιποτα. Για simulation και φετος παμε για φιφα...

 

Θελει δουλεια η Κοναμι ακομα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...