Προς το περιεχόμενο

Εκτυπωτές στο Amazon


lefta_yparxoun

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 153
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

πειτε εντυπωσεις αν παραλαβατε και αν δουλευει ο εκτυπωτης σας...

 

Μου ήρθε σήμερα.

 

Με USB δουλεύει άψογα αλλά έχω πρόβλημα στο wireless.Δε βρίσκει κανένα network.Του έκανα restore στα factory defaults,τον έβγαλα για λίγη ώρα από το ρεύμα έκανα disable-enable το wireless,δοκίμασα και από το Macbook ενώ τον είχα με USB να κάνω setup το wireless γιατί από Mac δίνει αυτή την επιλογή αλλά και πάλι τίποτα.Έτρεξα και το diagnostic tool και μου έβγαλε τα παρακάτω ανησυχητικά αποτελέσματα:

 

Πολύ φοβάμαι ότι είναι χαλασμένη η wireless radio του.

 

 

Scan0001.jpg

 

 

Αν ισχύει αυτό τι κάνω;Επικοινωνώ με την ελληνική HP ή τον στέλνω πίσω στο Amazon;Το θέμα είναι ότι είναι γύρω στα 9κιλά οπότε αν τον στείλω πίσω με δικά μου έξοδα θα μου κοστίσουν τα μεταφορικά ο κούκος αηδόνι :shock:

 

 

Edit: Το έψαξα λίγο και μάλλον όταν είναι ελαττωματικό το προϊόν πληρώνουν αυτή το return shipping.Αν ισχύει τότε cool και thumbs up και πάλι στο Amazon ^_^

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά τον αγόρασα κι εγώ. 58 ευρώ είναι μια αρκετά καλή τιμή πιστεύω... Αν και είχα σκοπό να πάρω τον Canon pixma 885, λόγω της διαφοράς τιμής πήρα τον CQ521B

 

Τι να πω... πολλά προβλήματα ακούω.... μήπως και πασάρουν όλα τα ελαττωματικά κομμάτια και γι αυτό η χαμηλή τιμή??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Btw τα μελάνια τουλάχιστον σύμφωνα με το ink level του εκτυπωτή αλλά και του προγράμματος που έβαλα στο PC λένε ότι είναι full.

 

Επίσης ο εκτυπωτής που πήρα είναι ο HP CN216B.

 

ΥΓ.Αν τελικά τον επιστρέψω μπορώ να κρατήσω τα μελάνια ή είναι μεγάλη καφρίλα και θα μου την πουν; :devil:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρηκε κανεις μελανια συμβατα για τον 521Β? Στο ebay τιποτα ακομα... ολα ειναι χωρις chip.

Μην ψάχνεις άδικα,δεν θα βρείς τσιπάκια, τα καινούρια μοντέλα μελανιών της HP λένε ότι είναι πολύ δύσκολο να σπάσουνε,για αυτό και δεν έχει βγάλει κανένας (Ακόμα) οπότε περιμένουμε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στον εκτυπωτή που μου ήρθε νομίζω έχει μια επιλογή που λέει να απενεργοποιήσεις τα chip ή κάτι τέτοιο.Αν το κάνεις αυτό λογικά μετά δε θα ναι οκ αν έχεις και fake;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στον εκτυπωτή που μου ήρθε νομίζω έχει μια επιλογή που λέει να απενεργοποιήσεις τα chip ή κάτι τέτοιο.Αν το κάνεις αυτό λογικά μετά δε θα ναι οκ αν έχεις και fake;

Δεν ξέρω, δύσκολο το βλέπω πάντος να απενεργοποιούντε τα τσίπ τόσο εύκολα. Δοκίμασέ το και πες μας αν δεν σου κάνει κόπο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

ΥΓ.Αν τελικά τον επιστρέψω μπορώ να κρατήσω τα μελάνια ή είναι μεγάλη καφρίλα και θα μου την πουν; :devil:

 

oι εκτυπωτες ολη η σειρα εχει μετρια reviews 5/10, eκτος απ το 521 που ειναι λιγο καλυτερος αλλα ρουφαει μελανι σα τρελος. το γραφουν παντου, στο αμαζον , στα HP φορουμ, σε review site.

 

και να τα κρατησεις τι να τα κανεις? αντε να βγαζουν 20-30 σελιδες. δοκιμαστικα ειναι.

χωρια που μπορει να σου πουν να τα στειλεις με χρεωση σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρέλαβα κι εγώ το δικό μου cn216b την περασμένη εβδομάδα και είμαι υπέρ ευχαριστημένος.

Ευτυχώς είχα ένα αντάπτορα για την πρίζα.

Συνδέθηκε άμεσα με wifi και dhcp.

 

-Σκανάρισμα άριστο

-Φωτογραφία άριστη επίσης

-Οι φωτοτυπίες που βγάζει μου έχουν λύσει τα χέρια

-Εκτύπωση κειμένου ταχύτατη

-Οθόνη και μενού στα ελληνικά (+)

-Απομακρυσμένη εκτύπωση μέσω web

-Μικρές διαστάσεις

-Πανέυκολες λειτουργίες ακόμη και για άσχετους

 

Για τη διάρκεια των μελανιών δεν ξέρω ακόμα.

Για άλλη μια φορά ευχαριστώ τον lefta_yparxoun

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά εγω δεν βρήκα απόδειξη μέσα στο κουτί...Ισχύει αν κάνω εκτύπωση τι απόδειξη απο το Amazon έτσι?

 

Ψάξε γύρω γύρω στο κουτί μην είναι σε πλαστικό σακουλάκι στο πλάι και αν δεν είναι επικοινώνησε με τον προμηθευτή ή το ίδιο το Amazon. Ποτέ δεν μου έχει τύχει να παραλάβω χωρίς απόδειξη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου απάντησαν σχετικά με τα μεταφορικά:

 

Hello Ilias,

 

Thank you for contacting Amazon.co.uk.

 

If you could confirm the costs you incurred in returning the "HP CN216B Photosmart Plus e-All-in-One Web Enabled Printer" to us, we’ll be glad to reimburse your return delivery costs.

 

Alternatively, you can send the above information by post using the following address:

 

Customer Services

Amazon Customer Services Ireland,

Unit 27,

6400 Cork Airport Business Park,

Kinsale Road,

Cork,

Ireland

 

Rest assure that you will be refunded for the return shipping cost.

 

We hope to hear from you soon.

 

Οπότε τελικά σου δίνουν πίσω τα λεφτά που έδωσες για να το γυρίσεις πίσω οπότε μια χαρά.Έχετε καμιά εταιρία να προτείνετε για να το στείλω πίσω;

 

Εντωμεταξύ σήμερα θα μου στείλουν το καινούριο και σαν τρόπο αποστολής έχουν βάλει standard αντί για το super saver που είχα βάλει όταν τον πρωτοπήρα επειδή και καλά έχει πρόβλημα αυτός που μου έφεραν οπότε θέλουν να μου στείλουν τον νέο όσο πιο γρήγορα γίνεται.

 

Πραγματικά άψογο customer service :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...