Προς το περιεχόμενο

Εκτυπωτές στο Amazon


lefta_yparxoun

Προτεινόμενες αναρτήσεις

E τωρα νομιζω δεν ειναι δυσκολο να δεις οτι κατω-κατω στη σελιδα εχει ενα πλαισιο με εντονα κοκκινα γραμματα που λεει "Claim here (=διεκδικηστε εδω) και συνεχιζει (μεταφραζω): "για αγορες εως 31/5 πατηστε εδω" και "για αγορες εως 31/7 πατηστε εδω"...

Προφανως οταν αγορασεις το μηχανημα θα πατησεις την 2η επιλογη και υποθέτω οτι θα εχει καποια διαδικασια δηλωσης (registration) του μηχανηματος και ετσι εισαγοντας το serial number λογικα θα σου στειλουν και τα χρηματα (νομιζω οπως ειπα οτι ειχα διαβασει απο καποιον που το εκανε παλιοτερα οτι ερχονται με επιταγη).

Επειδη μαλλον ειμαι γκαβος και δεν το βλεπω θα μου πεις που ακριβως ειναι?Επιπλεον μπορει να συνδυαστει με την προσφορα των -40 λιρων που κανει η ΗΡ στους τρεις εκτυπωτες του τοπικ η οχι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 153
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

To "μαλλον" τι το θες... :rolleyes:

Λοιπον πας εδω...

http://h40059.www4.hp.com/savemoney/hp-officejet-pro.html

πας ΤΕΡΜΑ ΚΑΤΩ και βλεπεις το εξης:

Claim here:

 

» For purchases made between

1st May 2011 - 31st July 2011, click here

 

» For purchases made between

1st February 2011 – 30th April 2011, click here

Το 1ο εξ'αυτων ειναι αυτο που θες, αν το πατησεις οδηγεισαι ΕΔΩ:

http://h41201.www4.hp.com/WMCF.Web/Dispatcher.aspx?country=gb&language=en&program=336&shortcutmode=0&action=startprogram

 

Απο εκει και περα καλη σου τυχη, οσο βοηθησα βοηθησα.

 

ΟΧΙ, η προσφορα που ξεκινησε το τοπικ αφορα διαφορετικα μοντελα και οχι αυτα για τα οποια ισχυει το rebate που ποσταρα εγω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτά είναι! Να τα βλέπουν οι Ελληναράδες των ελληνικών καταστημάτων που αν χάσεις την απόδειξη κάνουν πώς δεν σε ξέρουν. Respect στο Amazon!

 

Μωρέ respect στο Amazon αλλά αν αρχίσουν και το εκμεταλλεύονται αυτό τα ελληνικά λαμόγια την κάτσαμε , black list θα μπούμε κλασσικά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μωρέ respect στο Amazon αλλά αν αρχίσουν και το εκμεταλλεύονται αυτό τα ελληνικά λαμόγια την κάτσαμε , black list θα μπούμε κλασσικά...

 

Δηλαδή τι μπορούν να κάνουν τα "λαμόγια" και θα μπούμε black list, συγνώμη αλλά δεν το καταλαβαίνω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάτι παρόμοιο με αυτό που οδήγησε εδώ υποθέτω.

Έκαναν παραγγελίες τα λαμόγια ΄τους έφταναν τα πράγματα μια χαρά κομπλέ και σε καλή τιμή αλλά ΟΧΙ, δεν τους έφτανε. Αυτοί ήταν πιο έξυπνοι από τον άγγλο τον ντι-ντι. Οπότε, εμαιλ στο play :"αααα δεν μου ήρθε κ χάθηκε κ δε το στείλατε κλπ κλπ" οπότε το play τα ξαναέστελνε. Μία δύο, 1000 ε το μυριστήκανε κ αυτοί κ είμαστε η μόνη χώρα από τις 25 με περιορισμό τα 30 πάουντς (καλα πως το μιλάω το εγγλέζικο όμως ε?)

 

ωστόσο στο play αν είσαι καλός πελάτης σου στέλνουνε κατ'εξαίρεσην κάποια προιόντα. πχ εμένα μου στείλανε σε pre-order το sc2:collector που είχε 80Ε

 

οπότε αν συμβεί και κάτι παρόμοιο με το amazon πιστεύω το ίδιο θα γίνει, ιδίως αν μιλάμε για ηλεκτρονικά π το κόστος είναι πολύ μεγαλύτερο από τα games, dvd κλπ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγνωμη, αλλα θα μπορουσε τουλαχιστον να προσφερει αποστολη μεσω registered mail (ας πουμε "συστημενο" με κωδικο αποστολης/εντοπισμου κλπ) και παραλαβη μονο με υπογραφη ωστε να ειναι καλυμενο (βεβαια κατα 99% θα ηταν ασυμφορο το αθροισμα αποστολης+προϊον αλλα με κατι απιθανες τιμες τυπου αμαζον σε ορισμενες περιπτωσεις θα πουλουσε σαν τρελο!

Παντως συμφωνω μαζι σου ως προς το χωσιμο, δυστυχως "εξυπνοι" στην Ελλαδα δεν ειναι μονο τα μαγαζια... (και αν πει κανεις "καλυτερα εξυπνοι παρά θυματα" μαλλον ειναι ο ιδιος θυμα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να συμπληρωσω για να λυθουν και καποιες αποριες οτι πληρωνοντας σε λιρες μεσω citibank, εμφανιζεται η εξης χρεωση:

23/06 AMAZON EU

AMAZON.CO.UK LU

GBP 50,97

EUR 58,29

CITI EXCHANGE FEE 0.87

Οποτε συνολο 59,16 δηλαδη ισοτιμια 1.1607, ενω αν δειτε το xe.com για 23/06 δινει ισοτιμια 1,128!

Ακομα και χωρις το citi exchange fee η ισοτιμια προκυπτει στο 1,1436 οποτε τουλαχιστον σε αυτη την περιπτωση σιγουρα ισχυει οτι υπαρχουν εξοδα μετατροπης, αν και παλι νομιζω ειναι λιγο λιγοτερα συνολικα απο τον amazon currency converter (που αν δεν κανω λαθος το εδινε 59.60κατι)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

^ Εγώ είχα πάρει από μια άλλη προσφορά του άμαζον πριν λίγους μήνες εναν HP και ναι, είχε τα 4 μελάνια. Αλλά το μισό -και αν- είναι γεμάτο, μου τέλειωσαν σε ελάχιστες εκτυπώσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Eπισης να προειδοποιησω: ΜΗΝ ΤΥΧΟΝ ΚΑΙ ΠΑΡΕΤΕ ΤΕΤΟΙΑ ΜΕΛΑΝΙΑ!

Την εκανα την λαλακια εχοντας ως προτυπο τα αντιστοιχα ΗΡ363 που μου δουλευουν αψογα, ομως αυτα εχουν αισχρη διαρροη μελανης!

Εννοειται δεν δοκιμασα καν να τα βαλω στο μηχανημα, μολις πηγα να τα γεμισω αρχισε να τρεχει μελανι απο κατω :shifty: !

Επεξ/σία από giorginho
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eπισης να προειδοποιησω: ΜΗΝ ΤΥΧΟΝ ΚΑΙ ΠΑΡΕΤΕ ΤΕΤΟΙΑ ΜΕΛΑΝΙΑ!

Την εκανα την λαλακια εχοντας ως προτυπο τα αντιστοιχα ΗΡ363 που μου δουλευουν αψογα, ομως αυτα εχουν αισχρη διαρροη μελανης!

Εννοειται δεν δοκιμασα καν να τα βαλω στο μηχανημα, μολις πηγα να τα γεμισω αρχισε να τρεχει μελανι απο κατω :shifty: !

 

Με τι μελάνι προσπάθησες να τα γεμίσεις και από που το πήρες; Δώσε κάποιο λινκ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Sorry τωρα για καποιο λογο δε δουλευε το λινκ με την φωτογραφια. Το αλλαξα. ΤΕΤΟΙΑ εννοουσα. Απο εναν αλλο πωλητη τα πηρα, μελανι βαζω εδω και χρονια σε ενα refill center στο κεντρο της Θεσ/νικης. Τωρα τι ακριβως ειναι δεν ξερω αλλα ειναι πολυ καλης ποιοτητας (σε καποια χρωματα μπορω να πω οτι μου αρεσει πιο πολυ και απο το αυθεντικο!). Αργοτερα, ο πωλητης "διευκρινισε" οτι αν βαλεις πολυ μελανι θα εχει διαρροη αλλα τι να το κανω αν ειναι να παιρνει μονο 5-6 ml εκει που εχει το (επικινδυνο?) σφουγγαρι?

Anyway, αν εχει καποιος αδεια ΗΡ364XL ας μου στειλει ενα πμ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λεει οτι η προσφορα ισχυει στην uk οχι οτι πρεπει να μενεις uk.Τελος παντων τους εστειλα mail για να το διευκρινησουν και περιμενω απαντηση.Μολις την λαβω θα σας ενημερωσω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου ηρθε και εμενα ο 216,ολα καλα με συσκευεσιες κτλ,

συνδεθηκε αμεσως με το wifi,ok με εκτυπωση και με eprint,

αυτο που δεν μπορω να βρω ειναι στην σαρωση μου λεει

 

Βεβαιωθειται οτι ο εκτυπωτης ειναι σωστα εγκατεστημενος

και εκκινηστε την εργασια σαρωσης με PC

 

"Για σαρωση απο εκτυπωτη πρεπει να ενεργοπ

τη σαρωση σε υπολογιστη μεσω του λογισμικου εκτυπωσης.

Για πληροφοριες δειτε την τεκμηριωση"

 

Ειναι αστειο αλλα εχω μπλοκαρει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...