Προς το περιεχόμενο

Εκτυπωτές στο Amazon


lefta_yparxoun

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 153
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Λοιπόν επικοινώνησα με UPS,ACS,DHL,Ταχυμεταφορές Ελτά και Γενική Ταχυδρομική.

 

Με μια λέξη ΒΙΑΣΜΟΣ τα μεταφορικά.150 ευρώ το minimum από UPS και 290 το maximum από DHL η οποία συνεργάζεται με την Amazon όπως μου πε αυτή στο τηλέφωνο οπότε θα δει μήπως μπορεί να γίνει κάποια έκπτωση και θα με ξαναπάρει σε λίγο.Μέση τιμή στις άλλες γύρω στα 200 ευρώ.

 

Πάλι καλά που τα πληρώνει το Amazon τα μεταφορικά αν και με τέτοιο ποσό πιο πολύ τους συμφέρει να μην τους το στείλω :confused:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν τους ξανάστειλα email για να τους πω τα μαντάτα.Για άλλη μια φορά respect στο customer service τους.

 

Hello,

 

Thank you for contacting Amazon.co.uk.

 

Firstly, please accept our sincere apologies for any inconvenience caused.

 

I have reviewed our previous correspondence with you and understand that you have incurred the return shipping charges to return the printer to us.

 

Further to your email, I understand that you have contacted the shipping companies regarding the shipping cost and the shipping cost of the UPS is 150 euro and 290 euro from DHL incur to return the printer to us.

 

When sending a replacement for an defective item, we usually request that you return the original item. However, as the cost of returning the package is in this case prohibitively expensive, we ask that you keep the original item with our compliments. Perhaps you would like to donate it to a charity, if you feel it would be appropriate to do so.

 

Please rest assured that, you will not be charged for this replacement order.

 

I appreciate your understanding and cooperation in this regard.

 

Once again, please accept our sincere apologies for any inconvenience caused.

 

Thank you for shopping at Amazon.co.uk.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν τους ξανάστειλα email για να τους πω τα μαντάτα.Για άλλη μια φορά respect στο customer service τους.

 

Αυτά είναι! Να τα βλέπουν οι Ελληναράδες των ελληνικών καταστημάτων που αν χάσεις την απόδειξη κάνουν πώς δεν σε ξέρουν. Respect στο Amazon!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ελπίζω μόνο ο νέος που θα ρθει να μην έχει πρόβλημα γιατί θα ναι κρίμα να μου ξαναστείλουν κι άλλον.

 

Άσε που μπορεί να σκεφτούν ότι το κάνω και επίτηδες :fear:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ετσι ειναι παιδια, εγω προπερσι ειχα αγορασει απο Γερμανια προβολεα που ηρθε με ενα μικρο γδαρσιμο στον φακο, το ανεφερα στη "μαμα" εταιρια και μου εστειλαν στην πορτα μου την UPS να τον παραλαβει χωρις να πληρωσω εγω τιποτα προκαταβολικα. Ρωτησα ομως στο τηλ. κεντρο και μου ειχαν πει ακριβως 150 ευρω (για Ολλανδια ~10 κιλα). Βεβαια ειμαι σιγουρος οτι αυτοι δε θα χρεωθηκαν ουτε το 1/3 (μην πω 1/5) απο τη UPS λογω συνεργασιας, αλλα αν θες απο μονος σου να στειλεις εξω με κουριερ το ξεχνας.

Νομιζω οτι με τετοια πολιτικη θα γινω φανατικος του amazon και εγω (οπως εχω δει πολλους εδω μεσα). Συμφερει απειρως περισσοτερο αγορα απο αγγλικό αμαζον παρά απο ελληνικο απομακρυσμενο e-shop (απο αποψης τοσο τιμων οσο και εξυπηρετησης-service)!

Αυτοι και η Logitech!!!

 

Edit: Αυτη τη στιγμη δεν βλεπω αλλο την προσφορα στις 79 (-30) λιρες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια οι ανθρωποι ειναι θεοι.Αντιστοιχη περιπτωση που ειχε τυχει σε εμενα τους προτεινα( και δεχτηκαν) να σταλει το προιον με κανονικα ταχυδρομεια απλα ασφαλισμενο στην αρχικη του τιμη.Με το που τους εστειλα σκαναρισμενη την αποδειξη σε δυο ωρες μου επεστρεψαν το κοστος αποστολης.

ΠΑντως και εγω σκεφτομουν το premium fax αλλα βλεπω πολλα προβληματα (και λιγους ικανοποιημενους) οποτε μαλλον θα το αναβαλλω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρέλαβα κι εγώ το δικό μου cn216b την περασμένη εβδομάδα και είμαι υπέρ ευχαριστημένος.

Ευτυχώς είχα ένα αντάπτορα για την πρίζα.

Συνδέθηκε άμεσα με wifi και dhcp.

 

 

Τι encryption εχεις? εμενα σε WAP-PSK δε παιζει, μονο WEP.

μαλλον ειναι & θεμα ρουτερ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η προσφορά είναι και πάλι ενεργή (δεν θυμάμε αν είχε τελειώσει/εξαντληθεί) για αυτούς τους 2

HP CN216B Photosmart Plus e-All-in-One Web Enabled Printer - £39.99

 

HP CN503B Photosmart Premium e-All-in-One Printer - £59.99 με την χρήση του κωδικού TRONHPePrint

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι encryption εχεις? εμενα σε WAP-PSK δε παιζει, μονο WEP.

μαλλον ειναι & θεμα ρουτερ.

 

Έχεις δίκιο μόνο με wep παίζει. Μόλις έβαλα wpa-psk τον έχασα.

Όσο για το φίλο που έγραψε ότι δε χρειάζεται αντάπτορας αλλά απλό καλώδιο τροφορδοσίας pc, δεν ισχύει για τον cn216b γιατί έχει ειδικό καλώδιο με μετασχηματιστή. Προφανώς σε άλλα μοντέλα ο μετασχηματιστής είναι ενσωματωμένος στο μηχάνημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχεις δίκιο μόνο με wep παίζει. Μόλις έβαλα wpa-psk τον έχασα.

Όσο για το φίλο που έγραψε ότι δε χρειάζεται αντάπτορας αλλά απλό καλώδιο τροφορδοσίας pc, δεν ισχύει για τον cn216b γιατί έχει ειδικό καλώδιο με μετασχηματιστή. Προφανώς σε άλλα μοντέλα ο μετασχηματιστής είναι ενσωματωμένος στο μηχάνημα.

 

ειναι αποσπωμενο το ενα ακρο του καλωδιου τροφοδοσιας, οποτε εκει κοτσαρεις το καλωδιο τροφοδοσιας του pc

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...