Προς το περιεχόμενο

Ακυρωση δεματος ΕΛΤΑ


kuzko21

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 53
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

καλησπέρα παιδιά,μου έτυχε η ίδια ακριβως περίπτωση και μπορω να πω οτι δεν το ψιλιάστηκα οτι με κοροιδευουν.το δέμα τελικά μπορώ να το ακυρώσω?/. το δεμα το έστειλα εχθές το μεσιμέρι.. πηρα στα κεντρικα σημερα και μου ειπαν ότι ειναι στο αεροδρόμιο της θεσσαλονίκης... τι μπορώ να κάνω /?

Να ευχεσαι να ανατιναχτει μολις το παρουν η κατι τετοιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου είπανε Ότι είναι στη Θεσσαλονίκη και μου δώσανε κάποιους αριθμούς για να πάρω τηλέφωνο αλλά δεν τους πρόλαβα είχαν κλείσει :/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...
  • 1 χρόνο αργότερα...

Στέλνω εδώ πληροφορίες ώστε αν υπάρξει κάποιος άλλος σε αυτή τη θέση να έχει μια ιδέα τι μπορεί να κάνει, επειδή και εγώ παραλίγο να την πατήσω και όχι από Νιγηρία αλλά από USA.

Καταρχήν να είστε ΠΑΝΤΑ υποψιασμένοι,κάντε αναζήτηση στο google το email απ'την υποτιθέμενη τράπεζα που σας εστειλε οτι θα σας βαλει τα χρηματα(πχ [email protected])σιγουρα θα σας βγαλει πληροφοριες οτι ειναι phishing, αλλά και της τράπεζας γιατι συνήθως ειναι απο υπαρκτες τραπεζες και επικοινωνηστε μαζι τους αμεσα ΠΡΙΝ να στειλετε οτιδηποτε.(εγω αν και εστειλα δεν μου απαντησαν στα mail μου και τελικα τους εστειλα στο facebook και πηρα απαντηση σε 10λεπτα συγκεκριμενα ηταν η Scotia Bank)
 

Για ΕΛΤΑ:Αν εν τέλει στείλετε το πακέτο,μπορειτε να το πάρετε πισω αρκει να μη φυγει απο Ελλαδα. Μολις το αντιληφθειτε απευθυνθειτε αμεσως στο κεντρο εξυπηρετησης (210-3353777) και πάτε σε ενα ανοιχτο καταστημα ειτε πρωι ειτε απογευμα και θα κανουν αυτοι τις απαραιτητες κινησεις. Αν το tracking number δειχνει οτι ειναι ακομα ανοιχτο στο κεντρο διαλογης της πολης σας,τοτε το παιρνετε αμεσα απο κει και τελειωνει η ιστορια.
Εμενα το σταματησαν στο αεροδρομιο και το ειχα πισω την επομενη μερα το πρωι.Δεν σου εγγυαται καποιος βεβαια οτι θα το σταματησουν σίγουρα. Ευχτυχως ολοι στα ΕΛΤΑ ηταν πολυ εξυπηρετικοι και οντως ενδιαφερθηκαν για την κατασταση μου και θα ηθελα να τους ευχαριστησω και απο δω.

 

Επισης επικοινωνησα και με τη Διωξη Ηλ. εκληματος και μου ειπαν οτι αν φυγει απο Ελλαδα το δεμα, περιπλεκονται πολυ τα πραγματα και αυτοι σαν αστυνομια δεν μπορουν να σταματησουν την αποστολη αλλα πρεπει να απευθυνθει καποιος στα ΕΛΤΑ (στη δικη μου περιπτωση). 

Επρεπε να την πατησω για να μαθω, ευτυχως χωρις να χασω κατι αξιας μονο το 10αρικο απτα μεταφορικα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στέλνω εδώ πληροφορίες ώστε αν υπάρξει κάποιος άλλος σε αυτή τη θέση να έχει μια ιδέα τι μπορεί να κάνει, επειδή και εγώ παραλίγο να την πατήσω και όχι από Νιγηρία αλλά από USA.

 

Τι ειδους εξαπατηση πηγες να παθεις; απο κλεμμενα στοιχεια;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι ειδους εξαπατηση πηγες να παθεις; απο κλεμμενα στοιχεια;

οπως και αλλα ατομα εδω πηγα να στειλω και γω ενα δεμα, μιας εντυπωσιαστηκα απτα λεφτα.Ευτυχως μου εκοψε και το πηρα πισω.

Ηταν ολα ψευτικα, τραπεζα,στοιχεια κλπ. αλλα και γω δεν το εψαξα μιας και δεν εχω κανει αγοραπωλησια online εκτος απο ebay/skroutz και δεν πηγε το μυαλο μου οτι μπορει να με εξαπατησουν.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 χρόνο αργότερα...

Kαλησπέρα σας! Θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση. Έχω στείλει έναν φάκελο συστημένο με έγγραφα στην Αθήνα. Σύμφωνα με το συστημα, τώρα βρίσκεται στο στάδιο:

 

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ ΣΤΑΘΜΟ ΕΞΑΓΩΓΗΣ (--> Κ.Μ.Δ. ΑΘΗΝΑΣ 15)

 

Πρέπει να πλησιάζει στον προορισμό του, γιατί το στέλνω σε διεύθυνση του Κέντρου Αθήνας.

 

Θα ήθελα να μου επιστραφεί και να μην παραδοθεί στον παραλήπτη τελικά. Γίνεται αυτό; Θα προλάβω; Πρέπει να τηλεφωνήσω Δευτέρα πρωι πρωι; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...