Προς το περιεχόμενο

Προτάσεις βιβλίων


paschalia

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 6,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Γυρίστε το Γαλαξία με Ωτοστόπ.

 

Εγινε και ταινια/σειρα νομίζω. Εδώ το απόσπασμα από την εισαγωγη

http://www.youtube.com/watch?v=uLwreD9NL7c&feature=player_embedded#!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γυρίστε το Γαλαξία με Ωτοστόπ.

Η αλήθεια είναι πως ψάχνοντας για τον τύπο με τα ..δυο επώνυμα! έπεσα πάνω σ' αυτο το τίτλο. Φαίνεται πολύ ενδιαφέρον. Ευχαριστώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η αλήθεια είναι πως ψάχνοντας για τον τύπο με τα ..δυο επώνυμα! έπεσα πάνω σ' αυτο το τίτλο. Φαίνεται πολύ ενδιαφέρον. Ευχαριστώ!

 

Ειναι το 1ο βιβλίο της τριλογίας που αποτελειται από 5!! βιβλία :P Παρτο και αν σου αρέσει συνεχίζεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σου προτινω ενα που μου προτιναν και εμενα και ειδα και πολυ καλες κριτικες για το συγκεκριμμενο συγγραφεα (εχει και πολυ πλακα) σε φορουμς και sites, το εχω ξεκινησει, δεν το εχω προχωρησει πολυ, ο τιτλος ειναι ''Oι Στριγκλες'' και ειναι του Terry Prachett..

 

Πηρα επισης και αλλο ενα του βιβλιο το: Ο εκπληκτικος Μορρις και τα σοφα τροκτικα του...εχει και αλλα...

 

Και τα 2 τα πηρα φθηνα απο Παπασωτηριου μιας και τα εχει σε προσφορα περιπου στα 7 ευρω. Απο 15 και πανω εχουν κανονικα. Δεν ειναι ολα του σε προσφορα, μονο αυτα τα 2 βρηκα εγω.

 

Διαβασε και λιγα πραγματα για αυτον και δες τι λενε και απο κατω στα σχολια, εχει πολλες σελιδες:

 

http://community.sff.gr/topic/2314-terry-pratchett/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Tελειες οι παραπανω προτασεις. Απλως τις διαβαζεις αφου εχεις ξεζουμισει ολους τους τομους του δωρου απο τον Sir :)

 

Edit: Τωρα ειδα το ποστ του Στρατηγου (ηταν στην αλλη σελιδα). Απλως respect. Αν μπορεις να τα διαβασεις απο ο πρωτοτυπο, προχωρα σε αυτο. Πολυ καλυτερο αποτελεσμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι ισχυει αυτο που λεει ο stormrain, χανουν τα αστεια του στη μεταφραση (το καταλαβαινω καπως και εγω σε μερικα σημεια που διαβαζω το μετεφρασμενο) απο οτι εχω διαβασει που λενε στα διαφορα sites. Δυστυχως δεν μπορω να διαβασω ξενο.

 

Τωρα οσον αφορα αυτο που λες stormrain (μιας και ξερεις καλυτερα απο μενα) να τα παρει με τη σειρα, ειναι πολυ σωστο, αλλα μπορει αμα θελει να τα διαβασει τουλαχιστον αυτα που παρεθεσα και μονα τους ετσι? Οπως και μερικα ακομα βιβλια του...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Ναι δεν θα εχει προβλημα αν τα διαβασει μονα τους. Το Amazing Maurice ετσι κι αλλιως δεν ειναι μερος του Discworld series :)

 

Και μια που το θυμηθηκα, αξιζει επισης (οκ, επιβαλλεται) να διαβαστει και αυτο :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...