Προς το περιεχόμενο

Προτάσεις βιβλίων


paschalia

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 6,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

  • Moderators

Koιτα η σειρα ειναι αυτη

Οπως θα δεις παρεμπιπτοντως, κατανεμεται και σε υποενοτητες αναλογα τον πρωταγωνιστη (Rincewind, Witches, Death, και Watch με λιγοτερο αγαπημενη μου την τελευταια)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να εισαι καλα για το χρονο σου. Ειδα οτι οντως ειναι στη σειρα μεσα το ''Οι στριγκλες''. Απλα ρωτησα αν μπορω να το διαβασω και χωρις να εχω διαβασει τη σειρα και να μην εχω προβλημα, μιας και κατι τετοιο διαβασα στο ιντερνετ, που λενε πως αυτος κανει τοσες πολλες επεξηγησεις του τι εχει συμβει που δεν εχεις προβλημα και να μην εχεις διαβασει τα αλλα. Τι λες?

 

Aλλιως οπως λες οτι χωριζονται σε υποενοτητες, παιρνω και τα υπολοιπα αυτης της σειρας και τα διαβαζω σωστα. Aπλα ελπιζω να εχουν μεταφραστει....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Όντως δεν υπάρχει πρόβλημα με τη σειρά. Ειδικά με τη συγκεκριμένη σειρά. Αλλά αν ξεκινήσεις το Rincewind, γνώμη μου είναι να το πάρεις με τη σειρά, είναι πιο αστείο έτσι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι και μεγαλούτσικο ε; 1300 σελίδες μόνο!

Δεν το έχω ξεκινήσει ακόμα.

Πάντως το Σμήνος, μου άρεσε αρκετά.

Χορταστικότατο. Όσο πιο μεγάλο είναι το βιβλίο τόσο περισσότερο με τραβάει. Αφού έχω διαβάσει το Πόλεμος και Ειρήνη 3-4 φορές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εψαξα λιγο αλλα δεν βρηκα κατι.

Κοιτα ποσο καιρο μετα απο την κυκλοφορια τους εκδοθηκαν στα ελληνικα τα 2 πρωτα μηπως και παρεις μια ιδεα.

 

Παντως ενω "Η Πτωση" και "Το Ιχνος" μου αρεσαν, το τριτο δεν το ευχαριστηθηκα.

Πολυ κλαψας αυτος ο Εφραιμ ρε παιδακι μου, και κυριολεκτικα στην κοσμαρα του. "Εδω ο κοσμος χανεται..." που λενε!

Κολοκυθοπιτα βεβαια, σε καποιον αλλον μπορει να αρεσει πολυ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποιός τον χέζει τον Εφραίμ και τα σκουλήκεια τους ανθρώπους γενικότερα. Εγώ γουστάρω Αφέντη.

 

Καλο διαβασμα τοτε...

Το 1/3 του βιβλιου ειναι τα ψυχολογικα του δοκτωρα :-(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σε όλους...

Είναι το πρώτο μου post στο insomnia και δεν ξέρω ακριβώς πως λειτουργεί το σύστημα. Αν κάνω κάτι λάθος πείτε μου...

Θέλω να ρωτήσω άν ξέρει κανείς που μπορώ να βρώ στα ελληνικά την τετραλογία του Game Of Thrones και κάποια ενδεικτική τιμή. Ευχαριστώ πολύ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...