Προς το περιεχόμενο

Προτάσεις βιβλίων


paschalia

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 6,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Γεια σας, έχει διαβάσει κανείς το κοριτσάκι με τα κβάντα ή την στιγμή των κβάντα να μας πει εντυπώσεις;Ή αν έχετε κάτι αντίστοιχο να προτείνετε :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, vasokir είπε

Γεια σας, έχει διαβάσει κανείς το κοριτσάκι με τα κβάντα ή την στιγμή των κβάντα να μας πει εντυπώσεις;Ή αν έχετε κάτι αντίστοιχο να προτείνετε :)

Δες του Γραμματικάκη, «Η αυτοβιογραφία του φωτός»

https://www.cup.gr/book/i-aftoviografia-tou-fotos/

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Καλησπερα στην παρέα.

Τι βιβλία έχετε να προτείνετε για την επανάσταση του 1821;Ξεχώρισα τα παρακάτω :

Ο φυλακισμένος του Ιτς-Καλέ ,ΠΑΝΟΥΡΓΙΑΔΕΣ ,ΣΤΡΑΤΗΓΟΥ ΜΑΚΡΥΓΙΑΝΝΗ ΑΠΟΜΝΗΜΟΝΕΥΜΑΤΑ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, Ggiorgos7 είπε

Καλησπερα στην παρέα.

Τι βιβλία έχετε να προτείνετε για την επανάσταση του 1821;Ξεχώρισα τα παρακάτω :

Ο φυλακισμένος του Ιτς-Καλέ ,ΠΑΝΟΥΡΓΙΑΔΕΣ ,ΣΤΡΑΤΗΓΟΥ ΜΑΚΡΥΓΙΑΝΝΗ ΑΠΟΜΝΗΜΟΝΕΥΜΑΤΑ 

Δες αυτό 

«η φλόγα της ελευθερίας 1821-1833»BREWER DAVID

Εκδότης: ΠΑΤΑΚΗΣ
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
21 ώρες πριν, Joanna000 είπε

Γεια σας και πάλι 😊. Εχετε να μου προτεινετε βιβλία για το πως να σταματησουμε η να διαχειριστουμε την υπεραναλυση ? Ευχαριστω

Μιλάς τώρα για ψυχανάλυση, δεν έχω κάτι υπόψιν πολύ να τα λέει απλά και ολοκληρωμένα. Όσο περίεργο και αν ακουστεί, πολύ συμπυκνωμένα και απλά, αλλά δε θύμαμαι ποιο επεισόδιο, τα λέει ο Χρήστος του men of style  στην εκπομπή βρεγμένη σανίδα στο YouTube. Αναφέρει πηγές αλλά την έκατσες τη βάρκα αν είναι να διαβάζεις jung

Επεξ/σία από Dakonblackblade
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, Dakonblackblade είπε

Μιλάς τώρα για ψυχανάλυση, δεν έχω κάτι υπόψιν πολύ να τα λέει απλά και ολοκληρωμένα. Όσο περίεργο και αν ακουστεί, πολύ συμπυκνωμένα και απλά, αλλά δε θύμαμαι ποιο επεισόδιο, τα λέει ο Χρήστος του men of style  στην εκπομπή βρεγμένη σανίδα στο YouTube. Αναφέρει πηγές αλλά την έκατσες τη βάρκα αν είναι να διαβάζεις jung

λίγο οφφ τοπίκ 

σε πολλά που λένε εκεί του menofstyle , συμφωνώ αλλά οκ , τα σεμινάρια να γίνεις άντρας αξίας , η το πως να κάνεις φλέρτ ,  πληρώνοντας για αυτή την '' γνώση ''  δεν θα τα έσκαγα . πολύ εμπορικό  για έμενα.

καταλαβαίνω την ανάγκη που υπάρχει , στο ότι οι άντρες δεν φλερτάρουν σήμερα . υπάρχει , μεγάλη δυσκολία στο να κάνεις , μια σχέση της προκοπής . 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω αν είναι σωστό το thread στο οποίο γράφω.

Ψαχνω ένα βιβλίο επιστημονικής φαντασίας που είχα διαβάσει παλιότερα.

Ήταν πάνω κάτω δεκαετία 70-80 και η Αμερική και η Ρωσία κάνανε μυστικές αποστολές στον Άρη.

Ο ψυχρός πόλεμος ήταν αντιπερισπασμός για να συνεργαστούν σε επίπεδο διαστημικων αποστολών.

Υπήρχαν διάφορες μαρτυρίες για το τι υπάρχει στον Άρη (πόλεις, βάσεις, κλπ) και όποιος προσπαθούσε να τους ξεσκεπάσει είτε τον έβγαζαν τρελό είτε τον δολοφονούσαν.

Το βιβλίο κάπως λεγόταν τύπου, "Εναλλακτικό Σενάριο 2" ή "Σχέδιο Β", κάτι τέτοιο, αλλά δεν βρίσκω κάτι αντίστοιχο πουθενά.

Εχει κάνεις κάποια ιδέα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Swimmer21 είπε

Δεν ξέρω αν είναι σωστό το thread στο οποίο γράφω.

Ψαχνω ένα βιβλίο επιστημονικής φαντασίας που είχα διαβάσει παλιότερα.

Ήταν πάνω κάτω δεκαετία 70-80 και η Αμερική και η Ρωσία κάνανε μυστικές αποστολές στον Άρη.

Ο ψυχρός πόλεμος ήταν αντιπερισπασμός για να συνεργαστούν σε επίπεδο διαστημικων αποστολών.

Υπήρχαν διάφορες μαρτυρίες για το τι υπάρχει στον Άρη (πόλεις, βάσεις, κλπ) και όποιος προσπαθούσε να τους ξεσκεπάσει είτε τον έβγαζαν τρελό είτε τον δολοφονούσαν.

Το βιβλίο κάπως λεγόταν τύπου, "Εναλλακτικό Σενάριο 2" ή "Σχέδιο Β", κάτι τέτοιο, αλλά δεν βρίσκω κάτι αντίστοιχο πουθενά.

Εχει κάνεις κάποια ιδέα;

Ίσως είναι το εναλλακτική λύση 3.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 2/3/2021 στις 10:43 ΠΜ, stormrain είπε

Εψαχνα καποια χρονια ενα εξαντλημενο βιβλιο του Ψυχογιου, Οι Μποέμ το οποιο το ειχα δανεισει καπου και εξαφανιστηκε. Ειδα μολις το ποστ σου και μπηκα στο βιβλιοπωλειο (ειδα φως και μπηκα :lol: ) και το εχουν, θα μου το στειλουν!! 

Ευχαριστω!

Από περιέργεια και μόνο, παρέλαβες;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
12 λεπτά πριν, wizzy είπε

Από περιέργεια και μόνο, παρέλαβες;

Οχι ακομα, αλλα μου είπαν πως θα καθυστερήσει.

Γενικώς ευγενικοι και συνεργάσιμοι δειχνουν, το βιβλίο ομολογουμένως ειναι δυσεύρετο, θα περιμένω ως την αλλη εβδομάδα και βλέπουμε. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

spacer.png

οτι καλυτερο εχω διαβασει μεχρι τωρα απλα απολαυστικος ο Ραφαηλιδης....αν και εχω διαβασει και αλλο βιβλιο του, την κωμικοτραγικη ιστορια του νεοελληνικου κρατους, εδω απλα δινει ρεστα...προτεινεται ανεπιφυλακτα για ολες τις ηλικιες.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 ώρες πριν, stormrain είπε

Οχι ακομα, αλλα μου είπαν πως θα καθυστερήσει.

Γενικώς ευγενικοι και συνεργάσιμοι δειχνουν, το βιβλίο ομολογουμένως ειναι δυσεύρετο, θα περιμένω ως την αλλη εβδομάδα και βλέπουμε. 

Καλώς. Κράτα μας ενήμερους!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...