Προς το περιεχόμενο

Προτάσεις βιβλίων


paschalia

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ποσες σελιδες εχει?

εκτος απο πλοκη καθολου πλακα-αστιες ατακες εχει?

 

359 σελίδες, τίποτα μεγάλο. Δεν θα μπορούσα να πω ότι έχει πλάκα αφού βασικά είναι περιπέτεια (εκτός αν έχεις πολύ εκκεντρικό χιούμορ;-) )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Kαλε δεν ειμαι 'nanos','manos' ειμαι.

 

Sorry man!!Για ένα περίεργο λόγο το nick σου μου θύμησε τα νανοσώματα (nanosome)..Κουλό και αυτό θα μου πείς!!:-DΤώρα τι επακολούθησε με τα ν και τα μ,συνέθεσα τις 2 λέξεις μάλλον...Άστα να πάνε!:mrgreen:

 

Να μας πεις τι πήρες και εντυπώσεις όταν τα διαβάσεις με το καλό!!:)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ok παιδια.Αυριο θα παω να τα παρω.Ξερει κανεις κανενα καλο βιβλιοπωλειο στη Αθηνα?Εχω ακουσει για καποια στη Σολωνος αλλα δεν ξερω ποια και που..

 

 

καπου σε ενα στενο στην Ακαδημιας το 'ΠΟΛΙΤΕΙΑ' [νομιζω]

εχει αρκετα πολλα και αρκετα φτηνα [ αυτο που σου πα γυρω στα 7-8 ευρω π.χ]

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
nick[']καπου σε ενα στενο στην Ακαδημιας το 'ΠΟΛΙΤΕΙΑ' [νομιζω]

εχει αρκετα πολλα και αρκετα φτηνα [ αυτο που σου πα γυρω στα 7-8 ευρω π.χ]

 

Η Πολιτεία είναι όντως το καλύτερο βιβλιοπωλείο, στην Ασκληπιού (αμέσως μετά από την Ιπποκράτους, όπως ανεβαίνουμε προς Κολωνάκι).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον Ppl.Πηρα το "να ζεις να αγαπας και να μαθανεις¨και το "το νησι".Δεν πηρα τα αλλα επειδη ειναι τα πρωτα μου βιβλια που διαβαζω και θα μου επεφταν βαρια.Thank you all.Μολις τα διαβασω θα σας πω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...
  • 5 μήνες μετά...

Μπακ του στεητζ .

 

Εχετε να προτεινετε καποιο καλο βιβλιο μυστηριου ?

 

Το λαστ που ειχα διαβασει ηταν το 8 , το οποιο ηταν αρκετα καλο αλλα με εντελως κλισε - κλασσικο τελος το οποιο κ με χαλασε κομματακι .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Sorry man!!Για ένα περίεργο λόγο το nick σου μου θύμησε τα νανοσώματα (nanosome)..Κουλό και αυτό θα μου πείς!!

 

Το ένα αναγραμματισμός του άλλου.

 

-----------------------------------

 

Μπορείτε να μου προτείνετε κάποια συλλογή έργων σε στυλ Poe; Όχι συλλογή με Poe, αλλά από συγγραφείς με παρεμφερή θεματολογία και ούτω καθεξής.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

"ο μαγικος κυκλος των κελτων".συγγραφεας μπιορν λαρσον.ενα βιβλιο για τους "θαλασσολυκους"

και "η σαλι λοκχαρτ και τα ρουμπινια στις σταχτες" του φιλιπ πουλμαν.νεανικο μυθιστορημα.και τα δυο βιβλια ειναι απο τις εκδοσεις ψυχογιος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

O H.P Lovecraft είναι μια καλή αρχή...

 

aye. Ξεκίνα με το The Case Of Charles Dexter Ward. Και φρόντισε να έχεις κάνει ό,τι είναι να κάνεις έξω από το δωμάτιο, εγώ το διάβαζα 18 χρονών και πήγαινα για κατούρημα με επιφύλαξη.

 

Και προφανώς το Dracula του Stoker. Μιλάμε για αριστοτεχνική δημιουργία ατμόσφαιρας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κυκλοφόρησε απ'την Bell, ο Μαύρος Πύργος του Stephen King, σε πολυτελή έκδοση. Όλη η σειρά είναι γύρω στα 8 βιβλία... Και δυστυχώς για να την αποκτήσει κάποιος φαν του είδους θα πρέπει να σκάσει πάνω από 100 ευρώ! :(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...