Προς το περιεχόμενο

ArmA 3


john2gr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 4 εβδομάδες αργότερα...
  • Απαντ. 506
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • 2 μήνες μετά...
  • 2 εβδομάδες αργότερα...
  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Hello guys! 

 

Μόλις άνοιξε ο νέος Ελληνικός ARMA III server του Alt-Tab υπό την χορηγία της nitrado! 50 slots και τρέχει (προσωρινά τουλάχιστον) A3Wasteland Stratis.

 

Το Performance και το Ping μέχρι τώρα είναι σε πάρα πολύ καλή κατάσταση, σας περιμένουμε :D

 

http://alt-tab.gr/arma-3-server/

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Αμα εισουνα  σε intel (ακομα και i3) θα ετρεχε αρκετα καλυτερα, τσεκαρε αυτο το guide μου εχουν πει οτι βοηθαει πολυ 

 

http://steamcommunity.com/sharedfiles/filedetails/?id=314421414

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αμα εισουνα  σε intel (ακομα και i3) θα ετρεχε αρκετα καλυτερα, τσεκαρε αυτο το guide μου εχουν πει οτι βοηθαει πολυ 

 

http://steamcommunity.com/sharedfiles/filedetails/?id=314421414

Real Virtuality 13 χρονών engine αν δεν φάει massive reworking δεν σώζεται δυστυχώς. Ωραίο guide πάντως, μπράβο!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έκανα τα περισσοτερα στεπς που λεει στο guide και οντως ειδα μια μικρη διαφορα...

Παντως και παλι δεν μπορω να το ευχαριστηθω το game... Οπως γραφει κ ενας στα comments, το παιχνιδι παιζει καλα μονο σε ιντελ.

 

Κριμα ρε γμτ, στο cs:go να πιανω 120+ fps και στο arma να ζορίζομαι για τα 20+ 

 

Με τοσο απαρχαιωμένη engine οντως δεν γινονται θαυματα. (Ισως να πρεπει να κοιταξω για κανεναν i7 ?!)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://alt-tab.gr/free-weekend-arma-3/

 

Free weekend guys!! Επιτέλους, θα αναπνέυσει αρκετά το παιχνίδι.

 

Επίσης για όσους δεν το ξέρουν ήδη παρέχουμε έναν από τους καλύτερους ARMA III servers με εκπληκτικό performance (Για να μην έχετε και το Bottleneck του server.) Ρίξτε μια ματιά εδώ και σας περιμένουμε.

 

http://alt-tab.gr/arma-3-server/

 

Αύριο θα έχει και eventάκι με Livestream  :-D

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Eαν κάποιος μπορει να βοηθήσει με το arma 3 και το λόγο που έχω frame drops και το παιχνίδι φορτώνει συνεχώς χωρίς να μπορώ να στρέψω κάν το ποντίκι μόλις αρχίζει να ξεμπλοκάρε και κάνω να προχωρήσω πάλι τα ίδια με αποτέλεσμα να είναι unplayable

το σύστημα μου άποτελείται απο Xeon [email protected] με υδρόψυξη μαξιμουμ 53 βαθμους με 6 υπήνες στο 100% asus p6td deluxe και 2χ r9 270 crossfire στα 1080 στο crysis 3 όλα very high έχω απο 40-130 fps στο bf4 apo 50-140 fps στο metro last light απο 50-100 κοκ

τί φταίει με το arma 3?????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eαν κάποιος μπορει να βοηθήσει με το arma 3 και το λόγο που έχω frame drops και το παιχνίδι φορτώνει συνεχώς χωρίς να μπορώ να στρέψω κάν το ποντίκι μόλις αρχίζει να ξεμπλοκάρε και κάνω να προχωρήσω πάλι τα ίδια με αποτέλεσμα να είναι unplayable

το σύστημα μου άποτελείται απο Xeon [email protected] με υδρόψυξη μαξιμουμ 53 βαθμους με 6 υπήνες στο 100% asus p6td deluxe και 2χ r9 270 crossfire στα 1080 στο crysis 3 όλα very high έχω απο 40-130 fps στο bf4 apo 50-140 fps στο metro last light απο 50-100 κοκ

τί φταίει με το arma 3?????

το arma είναι βαρύ,και όχι με τον καλύτερο κώδικα γραμμένο..

 

xeon;; wtf;Σε σερβερ πάνω προσπαθείς να παίξεις; 100% ?

Ρίξε τα settings των γραφικών,και κλείσε το crossfire,και πες μας.

Από ram πως πας;

Ρίξε και λίγο το overclock που του έχεις κάνει..νομίζω είναι too much..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aρχικά είχα 3 gb ram και δοκίμασα με 3 χ 4 corsair me 12gb δεν άλλαξε κατι, στον task manager ετσι και αλλιώς μέχρι 1,5μαξ χρησιμοποιεί

Τι συμβουλή είναι να χαμηλώσω το κλοκάρισμα του xeon το σύστημα είναι απόλυτα σταθερό και απλά πετάει μονο με το arma εχω πρόβλημα

Επίσης το crossfire δουλεύει κανονικά, νόμιζα οτι το bottleneck η ποσότητα της ram αλλά δεν άλλαξε τίποτα απολύτως, δοκίμασα και με ενα σωρό catalyst, μονο στο arma έχω θεμα πουθενά αλλού

Υ.γ. ο Xeon είναι ότι και ενας 6 πύρηνος ι7 με την μόνη διαφορά του imc όπου και μπορεί να τοποθετηθεί σε dual socket mobo me ecc ram μεχρι και 288gb ram δεν υστερεί σε κάτι αντίθετα κλοκάρεται πανεύκολα με πολύ χαμηλότερες θερμοκρασίες λειτουργίας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aρχικά είχα 3 gb ram και δοκίμασα με 3 χ 4 corsair me 12gb δεν άλλαξε κατι, στον task manager ετσι και αλλιώς μέχρι 1,5μαξ χρησιμοποιεί

Τι συμβουλή είναι να χαμηλώσω το κλοκάρισμα του xeon το σύστημα είναι απόλυτα σταθερό και απλά πετάει μονο με το arma εχω πρόβλημα

Επίσης το crossfire δουλεύει κανονικά, νόμιζα οτι το bottleneck η ποσότητα της ram αλλά δεν άλλαξε τίποτα απολύτως, δοκίμασα και με ενα σωρό catalyst, μονο στο arma έχω θεμα πουθενά αλλού

Υ.γ. ο Xeon είναι ότι και ενας 6 πύρηνος ι7 με την μόνη διαφορά του imc όπου και μπορεί να τοποθετηθεί σε dual socket mobo me ecc ram μεχρι και 288gb ram δεν υστερεί σε κάτι αντίθετα κλοκάρεται πανεύκολα με πολύ χαμηλότερες θερμοκρασίες λειτουργίας

ok then,εφόσον τί συμβουλή είναι,και δεν θες να την ακούσεις,have fun με τα spes και με το arma engine

 

System Requirements

  • MINIMUM: 
    • OS:Windows Vista SP2 or Windows 7 SP1 
    • Processor:Intel Dual-Core 2.4 GHz or AMD Dual-Core Athlon 2.5 GHz 
    • Memory:2 GB RAM 
    • Graphics:NVIDIA GeForce 8800GT or AMD Radeon HD 3830 or Intel HD Graphics 4000 with 512 MB VRAM 
    • DirectX®:10 
    • Hard Drive:15 GB free space 
    • Sound:DirectX®-compatible
  • RECOMMENDED: 
    • OS:Windows 7/ 8 (64bit) 
    • Processor:Intel Core i5-2300 or AMD Phenom II X4 940 or better 
    • Memory:4 GB RAM 
    • Graphics:NVIDIA GeForce GTX 560 or AMD Radeon HD 7750 with 1 GB VRAM or better 
    • DirectX®:11 
    • Hard Drive:25 GB free space (SSD/Hybrid HDD/SSHD storage) 
    • Sound:DirectX®-compatible

 

ΥΓ1,ο xeon δεν είναι gaming CPU..ειναι ΓΙΑ SERVER

YΓ2, βάλε τότε και τα 288gb ram εφόσον το αναφέρεις.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...