Προς το περιεχόμενο

ArmA 3


john2gr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Όχι, δεν τα 'χα δει, διότι αφ' ενός δεν είχα για χρόνια PC για gaming (το 'χα γυρίσει στις κονσόλες), αφ' εταίρου είχα "χαθεί" με RPGs, με adventures κτλ. και δεν παρακολουθούσα τα soldier simulations...

 

...Όχι, τα σιχαίνομαι τα ζόμπις κτλ., τα σκυλοβαριέμαι.

Πχ. το "Dying Lights" το πήρα ΜΟΝΟ για το survivor factor και το OpenWorld factor - αλλά όπως τόνισα, το βαρέθηκα λόγο ζόμπις.

 

Ενώ εκείνο το Ο.F.,... ***!!!! Το 'χα λατρέψει!

Θυμάμαι, αν ίσχυε που 'χα διαβάσει τότε, το O.F. το 'χαν πάρει οι U.S.Marines για simulation!

Αμ πες το έτσι!

 

δε θα σε απασχολούν τα ζόμπι όταν μάθεις να παίζεις το παιχνίδι..

Περισσότερος κίνδυνος είναι άλλοι παίχτες,πείνα και δίψα και τα bots στις αποστολές όταν θα πηγαίνεις για loot..

Απλώς υπάρχουν για να σε δυσκολέψουν στο loot,τίποτα άλλο.

Το open world που χει το arma δε το έχει κανένα παιχνίδι πάντως,μιλάμε για 50^2, 25χλμ*25χλμ.

Θα σου αρέσει πιστεύω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 506
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Να σου πω την αλήθεια... θα 'θελα να υπήρχε (αν υπάρχει ήδη!) ένα mod για το Arma3 με WWII !!!!!

Δηλαδή... οκ ναι... πήγα στο στρατό το '92... σχετικά "σύγχρονος οπλίτης" ήμουν... αλλά γενικά ΔΕΝ ΠΟΛΥΓΟΥΣΤΑΡΩ το σύγχρονο warfare. Θα γούσταρα τρελά να υπήρχε mod για το Arma3 και να 'σουν πχ. Άγγλος φαντάρος στο Ελ Αλαμέιν ή Αμερικανός Ρέιντζερ στη Σικελία ή Νορμανδία κτλ!

 

Γι' αυτό και πήρα και το SNIPER3 (που 'σαι Βρετανός ελευθ. σκοπευτής στην Αφρική) και το γουστάρω τρελά.

Εννοείται ό,τι Call of Duty με WWII υπήρξε, το 'χω παίξει και τερματίσει (Νορμανδία, Στάλινγκραντ, τα πάντα).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να σου πω την αλήθεια... θα 'θελα να υπήρχε (αν υπάρχει ήδη!) ένα mod για το Arma3 με WWII !!!!!

Δηλαδή... οκ ναι... πήγα στο στρατό το '92... σχετικά "σύγχρονος οπλίτης" ήμουν... αλλά γενικά ΔΕΝ ΠΟΛΥΓΟΥΣΤΑΡΩ το σύγχρονο warfare. Θα γούσταρα τρελά να υπήρχε mod για το Arma3 και να 'σουν πχ. Άγγλος φαντάρος στο Ελ Αλαμέιν ή Αμερικανός Ρέιντζερ στη Σικελία ή Νορμανδία κτλ!

 

Γι' αυτό και πήρα και το SNIPER3 (που 'σαι Βρετανός ελευθ. σκοπευτής στην Αφρική) και το γουστάρω τρελά.

Εννοείται ό,τι Call of Duty με WWII υπήρξε, το 'χω παίξει και τερματίσει (Νορμανδία, Στάλινγκραντ, τα πάντα).

Μακάρι ρε φίλε... Όποιος ξέρει κάτι ας ενημερώσει! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το πιο γνωστό και καλό είναι αυτό(θα δεις την ομάδα που το επιβλέπει),είχε γίνει και standalone στο arma2 με την μηχανή του.

 

Iron Front

http://steamcommunity.com/sharedfiles/filedetails/?id=660460283&searchtext=iron+front

 

παίρνει τακτικά updates και έχει καλό community.

 

από κει και πέρα θα βρεις πολλά άλλα modακια, που το χρειάζονται και αυτό πάνω και σου προσθέτουν διάφορες coop missions

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άμα υπάρχει αυτό... σίγουρα θα το πάρω το Arma3!


το πιο γνωστό και καλό είναι αυτό(θα δεις την ομάδα που το επιβλέπει),είχε γίνει και standalone στο arma2 με την μηχανή του.

 

Iron Front

http://steamcommunity.com/sharedfiles/filedetails/?id=660460283&searchtext=iron+front

 

παίρνει τακτικά updates και έχει καλό community.

 

από κει και πέρα θα βρεις πολλά άλλα modακια, που το χρειάζονται και αυτό πάνω και σου προσθέτουν διάφορες coop missions

 

AYTO MAΛΙΣΤΑ!!!!!!!!!...ΕΤΣΙ ΝΑΙ! Θα το τσεκάρω οπωσδήποτε!

 

Είναι για το Arma2 ή 3; Ή παίζει και στα δύο; Εϊναι free; Πρέπει πρώτα (λογικά) να πάρω το παιχνίδι και μετά αυτό το "πετάω" επάνω;

Δείχνει φοβερό! Άιντε... τέτοιο ήθελα! Καλό το SNIPER3... αλλά δεν είναι ΤΟΟΟΟΣΟ ρεαλιστικό (είναι λίγο "arcade"). Εγώ θέλω να 'χω ΟΣΟ ΤΟ ΔΥΝΑΤΟΝ ρεαλιστική WW2 ατμόσφαιρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διάβασα είναι Lite;

Δεν υπάρχει FULL;... Γιατί αν υπάρχει, ...χθες το αγοράζω το Arma3 ΚΑΙ αυτό το mod!

 

Μια ζωή ζητούσα ένα ρεαλιστικό "soldier-simulation" με WW2!!!! Υποθέτω... διαλέγεις πλευρές, έτσι;!
Θέλω να παίξω ως Wehrmacht οπλίτης ή Fallschirmjager, αλλά δεν θα με πείραζε και "Red Devil" (Βρετανός Αλεξιπτωτιστής) !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διάβασα είναι Lite;

Δεν υπάρχει FULL;... Γιατί αν υπάρχει, ...χθες το αγοράζω το Arma3 ΚΑΙ αυτό το mod!

 

Μια ζωή ζητούσα ένα ρεαλιστικό "soldier-simulation" με WW2!!!! Υποθέτω... διαλέγεις πλευρές, έτσι;!

Θέλω να παίξω ως Wehrmacht οπλίτης ή Fallschirmjager, αλλά δεν θα με πείραζε και "Red Devil" (Βρετανός Αλεξιπτωτιστής) !

το αναφέρει στην σελίδα μέσα που έδωσα ποιο είναι το full και ποιο το lite και γιατί δίνουν το lite τώρα.

Μαζί με τι χρειάζεται για την εγκατάσταση.

Από κει και πέρα δεν έχω ασχοληθεί με το mod αυτό για να ξέρω έξτρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εβαλα το μοντ που αναφερθηκε (exile) να μπω στη παρεα αλλα δεν αξιοποιειται το συστημα μου, η καρτα και ο επεξεργαστης καθονται αμεριμνα και τα frames ειναι εδω και εκει. Xρειαζεται να κανω κατι να τρεξει καλυτερα το game?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εβαλα το μοντ που αναφερθηκε (exile) να μπω στη παρεα αλλα δεν αξιοποιειται το συστημα μου, η καρτα και ο επεξεργαστης καθονται αμεριμνα και τα frames ειναι εδω και εκει. Xρειαζεται να κανω κατι να τρεξει καλυτερα το game?

 με ποσα fps παιζεις ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 με ποσα fps παιζεις ?

50 εως 60 με stuttering και κωλυματα ομως, αλλα η καρτα γραφικων δουλευει σε χαμηλο ποσοστο. Κατω απο τα 1000 mhz την στιγμη που κανονικα φτανει τα 1800..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα το Arma 3 το έχει παίξει κανένας?Αξιζει σαν παιχνίδι το βρήκα 39€ σε σκρουτζομάγαζο.

 

https://www.skroutz.gr/s/3798091/Arma-III-PC.html?from=catspan&keyphrase=arma+3

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα το Arma 3 το έχει παίξει κανένας?Αξιζει σαν παιχνίδι το βρήκα 39€ σε σκρουτζομάγαζο.

 

https://www.skroutz.gr/s/3798091/Arma-III-PC.html?from=catspan&keyphrase=arma+3

https://www.instant-gaming.com/en/183-buy-key-steam-arma-3/

 

αν ξέρεις τί παιχνίδι πας να αγοράσεις και έχεις άτομα πολλά να παίξεις ναι αξίζει,αν νομίζεις ότι είναι COD-φάση άστο.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...