Προς το περιεχόμενο

HP Probook 4530S


ipal

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Υπαρχει μοντελο 4530 με USB 3.0. Το θεμα ειναι αν το ισοπ δινει αυτο. Εγω υποθετω οτι τους ηρθε παραλαβη στις 31 Μαιου και ειδαν οτι τελικα δεν εχει οποτε και αλλαξαν την περιγραφη.

 

Επισης αρχικα ελεγε οτι ειναι 2,5 κιλα ενω τωρα 2,36. Θα το ζυγισαν φαινεται.

 

Απο τα λεγομενα του φιλου kosegdit που παει να το παραλαβει σημερα και καλοριζικο,αναμενουμε λεπτομερειες.

Ειχε απολυτο δικιο τελικά ο Giorgos09 οταν ειπε χτες οτι εχουν παραλαβει απο τις 31 Μάη.

Δεν μπορω να καταλαβω γιατι λενε παραλαβη 7 Ιουνιου τοτε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 106
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δεν μπορω να καταλαβω γιατι λενε παραλαβη 7 Ιουνιου τοτε.

Μαλλον θα εγιναν αρκετες παραγγελιες και θα εφεραν και αλλα αποθεματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν έχουμε και λέμε:

 

1. Το laptop έρχεται από το εξωτερικό, μου το είπαν και στο e-shop, γιαυτό και έχει εγκατεστημένα Windows 7 Home Premium 64-bit Αγγλικά.

2. Η συσκευασία του ήταν λες και το πήρα από κανά stock house, ούτε καν manual δεν έχει μέσα. Η συσκευασία περιλαμβάνει το laptop, την μπαταρία, το καλώδιο τροφοδοσίας και ένα ηλίθιο βιβλιαράκι (διαφημιστικό της Hp).

3. Έχει 4 usb θύρες, οπότε λογικά δεν έχει usb3. Πιστεύω πως τα specs του είναι ακριβώς αυτά που γράφει τώρα στο site του e-shop.

4. Έχει προεγκατεστημμένο Norton Internet Security, που μάλλον θα βγάλω για να μπει το αγαπημένο μου Nod32.

5. Η οθόνη του μου φαίνεται πάρα πολύ καλή. Δεν είχα ποτέ led, και μάλλον γιαυτό μου αρέσει τόσο πολύ.

 

Είναι αρκετά λιτό και όμορφο, αλλά αυτό έχει και τα αρνητικά του. Δεν έχει καν ρυθμιστή έντασης για τα ηχεία γύρω γύρω.

 

Έτρεξα ένα wei και πήρα τα εξής αποτελέσματα:

 

Processor: 6,4

Memory: 5,9

Graphics (Aero): 4,6

Graphics (Gaming): 6,1

Hard disk: 5.9

 

To e-shop μου έδωσε δωρεάν και με δική του πρωτοβουλία ένα εξτρά καλώδιο τροφοδοσίας, γιατί αυτό που έχει μέσα δεν κάνει για τις δικές μας μπρίζες (λόγω εισαγωγής από εξωτερικό). Οπότε για αυτόν τον λόγο και για το ότι το laptop έφτασε σχετικά γρήγορα, οφείλω να του βάλω ένα +1. Ρώτησα για την εγγύηση και ισχύει ότι λέει στο site, δηλαδή δεν έχουμε εγγύηση από την Hp λογικά, αλλά από το e-shop. :fear:. Επίσης ο λόγος που ανανεώθηκε η ημερομηνία παραλαβής, έιναι λόγω του ότι εξαντλήθηκαν τα laptop της πρώτης παραλαβής (και αυτό το ρώτησα).

 

Η ποιότητα κατασκευής του μου φαίνεται αρκετά καλή, και μπορώ να πω ότι είναι αρκετά όμορφο.

 

Δεν έχω τρέξει κάποιο πρόγραμμα για θερμοκρασίες για να σας πω, αν θέλετε μπορώ να το κάνω. Δεν νομίζω ότι έχω κάτι άλλο να προσθέσω, αν θέλετε ρωτήστε με. Γενικά πιστεύω πως για τα χρήματα που έδωσα και αν σκεφτεί κανείς πως τα 2/3 αυτών είναι από στοίχημα :mrgreen: :mrgreen: , μπορώ να πω πως είμαι αρκετά ικανοποιημένος. Και από στοίχημα να μην ήταν πάλι πιστεύω πως αξίζει :shifty: :shifty: :shifty:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραια περιγραφη! :D

Αν δεν βαριεσαι, προσθεσε και θερμοκρασιες..

Το λαπτοπ γενικοτερα ειναι αθορυβο ή ακουγεται ο ανεμιστηρας;

Η οθονη ειναι ματ ετσι; Δεν γυαλιζει δηλαδη και βλεπεις πισω τον εαυτο σου.. :P

Και κατι τελευταιο επειδη σε επριξα..Ειναι απο πλαστικο φτιαγμενο ή ειναι μεταλλικο το καπακι κλπ;

Θενξ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να ρωτήσω κάτι... πως ενώ ακούγονται διάφορα για αυτό το μαγαζί πηγαίνεις και αγοράζεις ένα προιόν (σίγουρα παραεισαγωγής) και χωρίς εγγύηση απο τον επίσημο κατασκευαστή, αλλά από το ίδιο το κατάστημα.

Πιστεύεις ότι θα καλύψουνε? το ρωτάω καλόπιστα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραια περιγραφη! :D

Αν δεν βαριεσαι, προσθεσε και θερμοκρασιες..

Το λαπτοπ γενικοτερα ειναι αθορυβο ή ακουγεται ο ανεμιστηρας;

Η οθονη ειναι ματ ετσι; Δεν γυαλιζει δηλαδη και βλεπεις πισω τον εαυτο σου.. :P

Και κατι τελευταιο επειδη σε επριξα..Ειναι απο πλαστικο φτιαγμενο ή ειναι μεταλλικο το καπακι κλπ;

Θενξ!

 

Θόρυβο δεν κάνει, μπορώ να πω κανονικά όσο κάνουν και τα άλλα. Η οθόνη ναι είναι mat, πολύ καλή και δεν βλέπεις την φάτσα σου από πίσω. Και για το καπάκι που ρωτάς ναι είναι μεταλλικό.

Σε λίγο θα κάνω edit me foto από θερμοκρασίες...

 

να ρωτήσω κάτι... πως ενώ ακούγονται διάφορα για αυτό το μαγαζί πηγαίνεις και αγοράζεις ένα προιόν (σίγουρα παραεισαγωγής) και χωρίς εγγύηση απο τον επίσημο κατασκευαστή, αλλά από το ίδιο το κατάστημα.

Πιστεύεις ότι θα καλύψουνε? το ρωτάω καλόπιστα.

 

Φίλε έχεις δίκιο ότι έχουν ακουστεί διάφορα, αλλά εγώ όσες φορές έχω αγοράσει από e-shop (και πίστεψέ με δεν είναι λίγες), δεν είχα ποτέ μου κανένα θέμα. Επίσης χρειαζόμουν laptop άμεσα καθώς στην πόλη μου δεν έχω καν pc και όταν γυρνάω έχω πρόβλημα. Κάθομαι και ζητιανεύω κάθε φορά για laptop, προκειμένου να μπορέσω να κάνω τις εργασίες μου. Τα χρήματα που μπορούσα να διαθέσω ήταν max 500E, οπότε πιστεύω πως αυτή η προσφορά ήταν ότι έπρεπε για μένα. Αν σκεφτείς μάλιστα ότι το μόνο που δεν με νοιάζει είναι η κάρτα γραφικών, το οποίο είναι και το μόνο (-) στο συγκεκριμμένο laptop. Δεν ξέρω σε περίπτωση που γίνει κάτι αν θα με καλύψουν, ελπίζω να μην χρειαστεί να το μάθω ποτέ. Πιστεύω όμως πως σου έδωσα αρκετούς λόγους για να καταλάβεις την επιλογή μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο notecheck λέει οτι ειναι πλαστικο με μεταλλικη καλυψη (νομιζω)

αλλα ειναι preview.

τελικα ηταν usa Η' Αγγλικο?

ειναι το XU015UT που γραφει στο λινκ?

 

παντως πηρες probook σε τιμη acer οπως & να χει.

 

 

android.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο notecheck λέει οτι ειναι πλαστικο με μεταλλικη καλυψη (νομιζω)

αλλα ειναι preview.

τελικα ηταν usa Η' Αγγλικο?

ειναι το XU015UT που γραφει στο λινκ?

 

παντως πηρες probook σε τιμη acer οπως & να χει.

 

 

android.png

 

1) τελικα ηταν usa Η' Αγγλικο? -- έλα;; τι εννοείς;;

2) ειναι το XU015UT που γραφει στο λινκ? -- λογικά...τι να σου πω..!!

 

Ωραια περιγραφη! :D

Αν δεν βαριεσαι, προσθεσε και θερμοκρασιες..

Το λαπτοπ γενικοτερα ειναι αθορυβο ή ακουγεται ο ανεμιστηρας;

Η οθονη ειναι ματ ετσι; Δεν γυαλιζει δηλαδη και βλεπεις πισω τον εαυτο σου.. :P

Και κατι τελευταιο επειδη σε επριξα..Ειναι απο πλαστικο φτιαγμενο ή ειναι μεταλλικο το καπακι κλπ;

Θενξ!

 

@xristoforos: Για τις θερμοκρασίες που μου ζήτησες: Είναι σε idle, το laptop είναι πάνω σε ξύλινο γραφείο, χωρίς βάση, με θερμοκρασία χώρου 27 βαθμούς.

post-202862-0-14125000-1307116306_thumb.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπαρχει μοντελο 4530 με USB 3.0. Το θεμα ειναι αν το ισοπ δινει αυτο. Εγω υποθετω οτι τους ηρθε παραλαβη στις 31 Μαιου και ειδαν οτι τελικα δεν εχει οποτε και αλλαξαν την περιγραφη.

 

Επισης αρχικα ελεγε οτι ειναι 2,5 κιλα ενω τωρα 2,36. Θα το ζυγισαν φαινεται.

 

Εφόσον το αγόρασες γιά ποιό λόγο το πουλάς αν επιτρέπεται,και μάλιστα μέ καπέλλο 40 ευρώ ?

 

http://www.insomnia.gr/classifieds/laptops/hp/18503-hp-probook/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εφόσον το αγόρασες γιά ποιό λόγο το πουλάς αν επιτρέπεται,και μάλιστα μέ καπέλλο 40 ευρώ ?

 

http://www.insomnia.gr/classifieds/laptops/hp/18503-hp-probook/

 

Η αποδειξη αγορας.

 

http://imageshack.us/photo/my-images/846/imag0120mm.jpg/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η αποδειξη αγορας.

 

http://imageshack.us/photo/my-images/846/imag0120mm.jpg/

 

μα τοτε εκανε 460 & τωρα 589.00 €

εσυ πως το πηρες 510 ?

 

anyway, τρεχα γυρευε,

καλη πωληση οπως & να ναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...