Προς το περιεχόμενο

Ναργιλές topic :)


santana99
Μήνυμα προστέθηκε από Thresh,

Δεν επιτρέπονται "αγγελίες" ζήτησης ή πώλησης παρά μόνο στην κατάλληλη κατηγορία του site 

Επίσης δεν επιτρέπεται διαφήμιση αγγελιών μέσω μηνυμάτων σε θέματα.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 5,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Για ξανθη όταν έρθετε γράψτε να δούμε σε τη ημέρα θα πέσουμε. Γενικά η δουλειές μου είναι 8 με 9 το βράδυ και οι λίγες που μου μένουν είναι να καθισω και στο σπίτι λίγο.

Στείλετε εσείς από προηγούμενη ημέρα και κάτι θα κάνουμε (ουζα και τέτοια δεν καταναλώνω)

 

Σχετικά με της γεύσεις θα έλεγα πως για τον καθένα είναιδιαφορετικά. Ο καθένας είναι με τα γούστα του. Τριαντάφυλλο παράδειγμα για εμένα είναι αρκετά βαρύ σε άρωμα και δεν το μπορώ καθόλου. Μέντα μόνο με μίξη μπορώ και καρπούζι με λεμόνι πάειπαράδειγμα. Τώρα που πήρα να δοκιμάσω μισό κιλό μέντα τσίχλα (5μιση ευρώ) χθες το έλιωσα, πολύ ωραία η γεύση και ελαφριά.

 

Τώρα σχετικά με το ναργιλε και τα cobtrlllers θα έλεγα πως δεν χρειάζονται και δεν κάνουν τίποτα καλύτερο. Αρκεί να μάθει κάποιος να κάνει σωστά την γεύση, να βάλει κατάλληλα το νερό και να κρατάει σε σωστά σημεία το κάρβουνο αρκούν για να έχεις το τέλειοκάπνισμα, επίσης το πιο σημαντικό είναι (δεν ξέρω αν το ξέρουν όλοι) να μην κάνετε διαφορετικές γεύσεις με τον ίδιο σωλήνα πιπα (πως το λένε δεν ξέρω), αυτο που κρατάτε το δερμάτινο τέλος πάντων. Το ναργιλε τον καθαρίσετε καλά με καθαριστικα G3 στρατού και είστε κομπλέ. Στο άλλο παράδειγμα εγώ έχω 4 και στην άκρη έχω γράψει για το καθένα τη γεύση κάνω και βάζω το ανάλογο. Άμα τα μπερδεψεται ποτέ δεν θα πάρετε την γνήσια γεύση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οι τουρκικες μανικες ναι θελουν διαφορετική ανα γεύση. αλλά αν έχεις σιλικόνης που πλένεται φευγει η μυρωδιά και μπορείς να κάνεις όσες γεύσεις θες 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οπως είχα αναφέρει και στα προηγούμενα, παλιά δεν υπήρχαν τίποτα απο σιλικόνες ή απο ρυθμίσεις κάρβουνων κλπ.

ο πιο παλιός μου ναργιλές είναι απο το 2002 και ακόμα είναι σε χρήση για γεύση μήλου.

 

Αυτό είναι ένα απο τα μαγαζιά που αγοράζω γεύσης. Εχεις πολύ μεγάλη ποικιλία σε ναργιλέδες, απλα δεν πουλάει fackher. Ο πιο φθηνός ναργιλες εδώ κάνει 80tl (21~ ευρώ) αλλα κανονικός όχι μινιατούρες και τέτοια.

 

http://imgur.com/a/AdfeO

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πλακα πλακα έχουμε καμία άκρη για πράγματα απο τουρκία; θέλω μανικες ( αυτες της δερματινες) πυλινα ( elmas ) και κανα πανό που δεν βρίσκουμε εδώ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό είναι ένα απο τα μαγαζιά που αγοράζω γεύσης. Εχεις πολύ μεγάλη ποικιλία σε ναργιλέδες, απλα δεν πουλάει fackher. Ο πιο φθηνός ναργιλες εδώ κάνει 80tl (21~ ευρώ) αλλα κανονικός όχι μινιατούρες και τέτοια.

 

http://imgur.com/a/AdfeO

Φαντάζομαι με 50€ τι ναργιλέ παίρνεις...αν 21 κάνει ο κανονικός.

ναι εννοω αν εχουμε κανενα μαγαζι να μπει στο κοπο να στειλει ελλαδα

Αυτό ακριβώς σκεφτόμουν και εγώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έχω ενα vaccum sealer που πήρα απο το lidl για 25 ευρω  βγάζω περίπου 250 γραμάρια τα βάζω σε ένα βαζο ή ταπερ και το υπόλοιπο μαζί με την σακούλα του το κλείνω με το vaccum sealer σε σακούλα κατάψυξης 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πέρα από τα καλά νομίζω πρέπει να λέμε και μέρη που να αποφεύγουμε.

Ξεκινάω με το eshisha .δύο φορές έχω πάρει από εκεί 50ρια . Την πρώτη ήταν κομπλέ.Η δεύτερη πριν λίγες μέρες δεν περιγράφεται. Af προφανώς νοθευμενοι αγευστοι με μυρωδιά που...Λας! ιδιοκτήτες χωρίς γνώσεις πάνω στον ναργιλέ.γενικα δεν πρόκειται να ξαναπαω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...