Προς το περιεχόμενο

Ναργιλές topic :)


santana99
Μήνυμα προστέθηκε από Thresh,

Δεν επιτρέπονται "αγγελίες" ζήτησης ή πώλησης παρά μόνο στην κατάλληλη κατηγορία του site 

Επίσης δεν επιτρέπεται διαφήμιση αγγελιών μέσω μηνυμάτων σε θέματα.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 5,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Καλησπέρα,

Προσφατα πηρα κατι παρελκομενα για τον ναργιλε μου από Aliexpress και μου στειλε μειλ ενας από αυτό το κατάστημα https://uncletomcabin.aliexpress.com/store/1149313 και λεει πουλαει Al Fakher 250gr 25 $ και 50gr 7$ . Παιζουνε μουφα καπνοι ή λετε να ναι οριτζιναλ? Πολύ καλη τιμη για να ναι αληθινη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θέμα είναι ότι και 1 ευρω να τους πουλούσε, θα περάσουν τελωνείο. Οπότε... Φυσικά παίζουνε μούφα καπνοί. Και όχι, την τιμή του δεν την λες και καλή...

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Έχει κανείς άποψη μεταξύ των : Starbuzz, wookah και regal σε μάρκες για ναργιλέ?

Ή και κάποια άλλη μάρκα που δε μου έρχεται...

 

Επίσης έχει παραγγείλει κανείς από Αμερική κάρβουνα ή ναργιλέ?

Επεξ/σία από morfin
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω regal. Είναι φανταστικός ναργιλές και φυσικά πανέμορφος αλλά έχω μερικά παράπονα. Το τασάκι του δεν είναι σταθερό οπότε το έχεις αποκλειστικά και μόνο για κάρβουνα. Το bowl port είναι πολύ μικρό και θα ζοριστει με τα λάστιχα αν είναι βαρδια η τρύπα του bowl σου και τέλος το hose port είναι αρκετά περίεργο σε σχήμα και δεν μπαίνουν όλες μου οι μάνικες. Κατά τα άλλα ο ναργιλές καπνίζει πολύ καλά . Υπόψιν αν σου αρέσει να έχεις diffuser παίρνει μόνο πλαστικούς η λαστιχενιους που θέλουν συχνά αλλαγή γιατί απορροφάνε άρωμα. ΟΛΑ αυτά τα έλυσα με τον νέο μου ναργιλέ από Ρωσία. Dark matter τον λένε. Φουλ ανοξείδωτος με diffuser που προσάρμοζετε, τασάκι βιδωτό με γρίλιες και καπνίζει τέλεια. 

 

Wookah έχω ακούσει πολύ καλά λόγια αλλά αρκετοί έχουν θέμα με το ξύλο ότι μουχλιαζει ή κάνει ρογμες. Για μένα πολύ ακριβός. Αν σε ψήσει μην το πάρεις από Αμερική μιας και η εταιρεία είναι πολωνική και από εκεί δεν έχει τελωνείο.

 

 

Starbuzz λες τους  made in America? Αν πετύχεις καλή τιμή έχω ακούσει αρκετά καλά λόγια και κάποτε ήταν από τις καλύτερες αγορές. Το μόνο θέμα που έχω διαβάσει να έχουν είναι ότι ξεφλουδίζει το χρώμα. 

Κάρβουνα από Αμερική φίλε μου δεν έχει νόημα. Από Ευρώπη θα βρεις πολύ φτηνότερα. Μαγαζιά όπως το shishanil έχει flat rate μεταφορικά και αξίζει αν πάρεις μεγάλη ποσότητα. Τώρα αν πάρεις από Αμερική άστα να πάνε μιας και είναι ούτως ή άλλος ακριβότερα βάλε και τα τεράστια μεταφορικά συν το τελωνείο που μπαίνει και πάνω στα μεταφορικά. Δεν συμφέρει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταρχήν ευχαριστώ για την απάντηση. Για starbuzz ναι λέω made in usa. Αν και δε τον βρίσκω και πολύ εύκολα Ευρώπη. 

Τον dark matter από Ρωσία? Από ποιο κατάστημα αν επιτρέπεται?

Για τους wookah το φοβόμουν αυτό με το ξύλο...

Για τα κάρβουνα έλεγα μήπως βρω κάτι σε καλύτερη ποιότητα από αυτά που παίρνω από Γερμανία. Πχ titanium, red coals κλπ.

Γιατί με τα tom cococha μπούχτισα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρωσία δυστυχώς παίζεις με Instagram. Μίλησα κατευθείαν με τον τύπο. Ταλαιπωρήθηκα αρκετά αλλά κάτι έγινε. Ευτυχώς ήμουν τυχερός και δεν πέρασε τελωνείο. Αν θες λιγότερη ταλαιπωρία είναι κάποια παιδιά από Κύπρο που τους φέρνουν. 

https://www.facebook.com/1450775738368068/posts/1780653198713652/

 

 

Από Γερμανία εγώ παίρνω one nation  και black Coco που είναι εξαιρετικά και τα 2

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πως και δεν υπάρχει ελληνικό φόρουμ για τον ναργιλέ. Θα ήταν πολύ πιο εύκολο να συζητάμε σε ενότητες όλα αυτά τα θέματα.

Επίσης σκεφτόμουν ότι θα μπορούσαμε να κανονίσουμε καμιά συνάντηση να τα πούμε από κοντά και φυσικά να κάνουμε κανένα ναργιλέ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για wookah μην φοβάσαι εχω εναν απο το 2016 και ειναι πενα το μονο που ειδα ειναι οτι σκουρενει λιγο το χρωμα του ξυλου δεν μουχλιαζει ουτε σκαει απλα γίνεται σκουρο 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 12/11/2018 στις 9:33 ΜΜ, morfin είπε

Έχει κανείς άποψη μεταξύ των : Starbuzz, wookah και regal σε μάρκες για ναργιλέ?

Ή και κάποια άλλη μάρκα που δε μου έρχεται...

Επίσης έχει παραγγείλει κανείς από Αμερική κάρβουνα ή ναργιλέ?

Starbuzz έχω τον carbine  και σκοτώνει... Ρυθμιζόμενο diffuser πολύ δετος δεν χάνει απο πουθενά είμαι πολύ ευχαριστημένος.. 

 Wookah έκανα οπότε έχω αποψηη για το πως τραβάει και είναι απλα τέλειος! Μειονέκτημα δεν  έχει diffuser, τα αλλα 2 θέματα που αναφέρατε δεν τα έχω ακουσει ξανά και έχει ένα φιλαράκι αρκετά χρόνια επίσης το ακριβος στα 250 πόσο βγαίνει δεν συμφωνώ έχει και πιο ακριβους ωστόσο. 

Regal είναι πολυ όμορφοι αλλα δεν έχω αποψη μιας και δεν έχω κάνει. 

 

 Τα καρβουνα νομίζω δεν περνάνε τελωνείο υπο προϋποθέσεις και αν σε ενδιαφέρει θέλω να πάραγγειλω της φουμαρι τα 22αρια. Ναργιλε δεν πολύ αξίζει και ίσως περάσει τελωνείο λόγω ύψους λέφτων

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχουν φόρο καπνού όχι έχουν τελωνιακα τέλη όμως όπως όλα τα προϊόντα από 25€ και πάνω. Απλά αν είναι με απλό ταχυδρομείο υπάρχει περίπτωση να μην γίνει έλεγχος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Starbuzz carbine από Ευρώπη τον πήρες? Γιατί δε τον βρίσκω πουθενά!

Είδα και τους Japona hookah κάπου και μου έκαναν εντύπωση. 

Καμιά ιδέα σε σχέση με τους άλλους?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...