Προς το περιεχόμενο

Ναργιλές topic :)


santana99
Μήνυμα προστέθηκε από Thresh,

Δεν επιτρέπονται "αγγελίες" ζήτησης ή πώλησης παρά μόνο στην κατάλληλη κατηγορία του site 

Επίσης δεν επιτρέπεται διαφήμιση αγγελιών μέσω μηνυμάτων σε θέματα.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 hours ago, unameit said:

Κάνω ήδη αρκετά χρόνια (4-5), πάντως σε καμία περίπτωση δεν είναι αθώο. 

Επεξ/σία από SIP1995
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 5,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

5 ώρες πριν, unameit είπε

 

5 ώρες πριν, SIP1995 είπε

Κάνω ήδη αρκετά χρόνια (4-5), πάντως σε καμία περίπτωση δεν είναι αθώο. 

Ο ναργιλές και βέβαια κάνει ζημιά όσο μεγάλη και να είναι. Δεν πιστεύω πως μπορεί να συγκριθεί με το τσιγάρο γιατί τσιγάρο κάνεις κάθε 2 ώρες αλλα ναργιλέ 1 φορά την βδομάδα (ή 2-3 το μήνα). Τώρα αν το κάνεις κάθε μέρα τοτε εκεί σίγουρα θα έχει κάποιος πρόβλημα.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Έχει κανείς γνώμη για το quasar raas??σκεφτομουν να παρω ένα καλό hmd αλλά ειδα αυτό που είναι 2 σε 1..αξιζει??

Επεξ/σία από manos_21_
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 4/4/2020 στις 3:36 ΜΜ, Bikakis είπε

Παίδες,έχει κανείς πάρει από shisha house greece στο facebook? Έχει καλές τιμές αλλα μου φαίνονται όλες οι κριτικές λίγο fake και φοβάμαι μην είναι μούφα ο καπνός...

καλός είναι αλλά μου έκανε μαλακια με τα μεταφορικά και τα πλήρωσα 2 φορες. ο καπνος κομπλέ πάντως

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σε όλους παιδιά! 
Αντιμετωπίζω ένα πρόβλημα και θα ήθελα τη βοηθεια σας αν γνωρίζετε κάτι! Είμαι στο χώρο του ναργιλέ μια 3ετια με καθημερινή χρήση ! Οι δυο ναργιλεδες που χρησιμοποιούσα ως τώρα ήταν ενας τυπικος αιγυπτιακός και ένας ταξιδιού μικρός που τοποθετείς το μηχανισμό σε ότι μπουκάλι θέλεις! Και τους δυο τους άναβα με κάρβουνα καρύδας και αλουμινόχαρτο! Δεν είχα ποτέ πρόβλημα με γεύση η γρήγορη καύση με κανέναν από τους δυο ! Είχα έντονη γεύση και σωστή καύση! Πρόσφατα ομως  με σκοπό το upgrade αγόρασα έναν hydrex (για όσους δεν ξέρουν είναι κατασκευασμένοι από plexiglass) και ένα διαχειριστή θερμότητας! Και εκεί που περίμενα upgrade και στα session μου ξαφνικά δεν έχω καθόλου γεύση ότι γεύση και να δοκιμάσω ! Έχω δοκιμάσει διαφορά που μπορεί να φταίνε με κανένα από αυτά να δείχνει κάποια διαφορά ! Μήπως είναι θέμα του ναργιλέ εν τελεί ; 
 

σας ευχαριστώ όλους πολύ !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο ίδιος ο ναργιλές δύσκολο να επηρεάσει την γεύση. Bowl έχεις το ίδιο; Αν ναι δοκίμασε να το φτιάξεις λίγο πιο χαμηλά να ακουμπάει οριακά το hmd. Αν έβαζες 3 κάρβουνα με αλουμινόχαρτο τώρα θες 2.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, virginkiller είπε

Ο ίδιος ο ναργιλές δύσκολο να επηρεάσει την γεύση. Bowl έχεις το ίδιο; Αν ναι δοκίμασε να το φτιάξεις λίγο πιο χαμηλά να ακουμπάει οριακά το hmd. Αν έβαζες 3 κάρβουνα με αλουμινόχαρτο τώρα θες 2.

Bowl έχω ένα νέο σιλικονης κατάλληλο για hmd που μου έδωσαν από το e-Shisha (από εκεί πήρα και τον hydrex και το hmd). Η αλήθεια είναι ότι όσο και να το πλύνω από την στιγμή που το πήρα το bowl μύριζε έντονα πλαστικό και πλέον μυρίζει έντονα καμένο  πλαστικό. Λες να φταίει αυτό ; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
15 ώρες πριν, CaptainGR10 είπε

Καλησπέρα στη παρέα! Είμαι ανάμεσα σε Aladin mvp 460/470, Aladin alux 2/3 και el-badia c7. Τα mvp είναι γνωστά, για τα alux δεν έχω βρει τίποτα, το el-badia αξίζει; 

Στην Ίδια κατηγορία είναι όλα, το mvp έχει καλύτερα υλικά κατασκευής, ανοξείδωτο ατσάλι, σε όλα τα μέρη του, είναι πιο ακριβό όμως

 

 

 

Επεξ/σία από Kuniyoshi
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 hours ago, CaptainGR10 said:

Καλησπέρα στη παρέα! Είμαι ανάμεσα σε Aladin mvp 460/470, Aladin alux 2/3 και el-badia c7. Τα mvp είναι γνωστά, για τα alux δεν έχω βρει τίποτα, το el-badia αξίζει; 

Αναφέρω και εγώ ότι έχω πάρει τον mvp 460 (μου άρεσε καλύτερα η γυάλα από τον 470, έχει λίγο πιο πλατιά βάση) και είμαι υπερευχαριστημένος για τα 90€ που έδωσα. Επειδή έχω δει και τα άλλα μοντέλα από κοντά, χωρίς να τα έχω καπνίσει όμως, θα σου πρότεινα Aladin λόγω καλύτερης ποιότητας υλικών/κατασκευής, όπως ανέφερε και ο @Kuniyoshi από πάνω.  

5 hours ago, AndonisGk said:

Bowl έχω ένα νέο σιλικονης κατάλληλο για hmd που μου έδωσαν από το e-Shisha (από εκεί πήρα και τον hydrex και το hmd). Η αλήθεια είναι ότι όσο και να το πλύνω από την στιγμή που το πήρα το bowl μύριζε έντονα πλαστικό και πλέον μυρίζει έντονα καμένο  πλαστικό. Λες να φταίει αυτό ; 

Εάν μυρίζει καμένο πλαστικό, κάτι δε πάει καλά, στείλε μας κ μια φώτο όταν το ξαναφτιάξεις, μήπως κάτι γίνεται πολύ λάθος στο στήσιμο. Το μόνο που πρέπει να σου μυρίζει είναι ο καπνός, άντι και λίγο πλαστικίλα τις πρώτες μέρες το bowl.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, marikbane είπε

Αναφέρω και εγώ ότι έχω πάρει τον mvp 460 (μου άρεσε καλύτερα η γυάλα από τον 470, έχει λίγο πιο πλατιά βάση) και είμαι υπερευχαριστημένος για τα 90€ που έδωσα. Επειδή έχω δει και τα άλλα μοντέλα από κοντά, χωρίς να τα έχω καπνίσει όμως, θα σου πρότεινα Aladin λόγω καλύτερης ποιότητας υλικών/κατασκευής, όπως ανέφερε και ο @Kuniyoshi από πάνω.  

@marikbane σε ρωτάω μιας και έχεις αγοράσει.

Το πύλινο που έρχεται το μοντέλο, αλλά και η καμινάδα είναι επαρκή;

Έχεις αλλάξει κάτι από αυτά;

Ευχαριστώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, marikbane είπε

Αναφέρω και εγώ ότι έχω πάρει τον mvp 460 (μου άρεσε καλύτερα η γυάλα από τον 470, έχει λίγο πιο πλατιά βάση) και είμαι υπερευχαριστημένος για τα 90€ που έδωσα. Επειδή έχω δει και τα άλλα μοντέλα από κοντά, χωρίς να τα έχω καπνίσει όμως, θα σου πρότεινα Aladin λόγω καλύτερης ποιότητας υλικών/κατασκευής, όπως ανέφερε και ο @Kuniyoshi από πάνω.  

Εάν μυρίζει καμένο πλαστικό, κάτι δε πάει καλά, στείλε μας κ μια φώτο όταν το ξαναφτιάξεις, μήπως κάτι γίνεται πολύ λάθος στο στήσιμο. Το μόνο που πρέπει να σου μυρίζει είναι ο καπνός, άντι και λίγο πλαστικίλα τις πρώτες μέρες το bowl.

Αυτό είναι το bowl μου όπως το φτιάχνω. Βάζω τον καπνό χωρίς να τον συμπιεσω και τον σπάω. Σκουπίζω τα τοιχώματα που θα ακουμπήσει ο hmd. Αυτά! 

D1EAF6D2-CF30-4775-B31C-24A83E9F5C61.jpeg

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 hours ago, CaptainGR10 said:

@marikbane σε ρωτάω μιας και έχεις αγοράσει.

Το πύλινο που έρχεται το μοντέλο, αλλά και η καμινάδα είναι επαρκή;

Έχεις αλλάξει κάτι από αυτά;

Ευχαριστώ!

Ειχα μια τετοια καμιναδα κ πηλινο της Amy, πριν αγορασω το cascade μου. Θα σου κανει δουλεια με καπνους που δεν ειναι πολυ υγροι, αλλα θα σου συνιστουσα ισχυρα να προχωρησεις με την πρωτη ευκαιρια σε καποιο καλυτερο πηλινο το οποιο να ειναι γλασσαρισμενο (γυαλιστερο) οποτε δεν θα απορροφαει την υγρασια του καπνου και καθαριζει πιο ευκολα. Προταση αγορας: cascade + ignis για low budget (αθροισμα περιπου 35-40 ευρω). Για AlFaher κρεμα μεντα, τον εκανα στο αντιστοιχο παντως της AMY για περιπου μισο χρονο και ολοι ηταν χαρουμενοι!

36 minutes ago, AndonisGk said:

Αυτό είναι το bowl μου όπως το φτιάχνω. Βάζω τον καπνό χωρίς να τον συμπιεσω και τον σπάω. Σκουπίζω τα τοιχώματα που θα ακουμπήσει ο hmd. Αυτά! 

D1EAF6D2-CF30-4775-B31C-24A83E9F5C61.jpeg

Εχω το ιδιο σιλικονατο. Λιγο overpacked φαινεται, αλλα οκ. Υποψιαζομαι οτι ειναι θεμα του καπνου, και αυτο που βλεπω πρεπει να ειναι AlFaher σωστα? Η ερωτηση μου, μπας κ βγαλουμε ακρη ειναι η εξης: οταν βαζεις το ιδιο ακριβως μπολ στον παλιο σου ναργιλε ειναι οκ και αν τον βγαλεις και τον βαλεις στον hydrex βλεπεις την αλλαγη? Γιατι αν αλλαξες μαρκα καπνου η καπνο, μπορει να φταιει αυτο. Αν δεν βγαλεις ακρη στειλε μου PM μηπως βγαλουμε ακρη χωρις να κουρασουμε το νημα εδω!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Έχει κανείς γνώμη για το quasar raas??σκεφτομουν να παρω ένα καλό hmd αλλά ειδα αυτό που είναι 2 σε 1..αξιζει??

Κανείς να βοηθήσει??

Επεξ/σία από manos_21_
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...