Προς το περιεχόμενο

Ναργιλές topic :)


santana99
Μήνυμα προστέθηκε από Thresh,

Δεν επιτρέπονται "αγγελίες" ζήτησης ή πώλησης παρά μόνο στην κατάλληλη κατηγορία του site 

Επίσης δεν επιτρέπεται διαφήμιση αγγελιών μέσω μηνυμάτων σε θέματα.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Και άλλοι αφορολόγητους φέρνουν αλλά  πιστεύουν ότι πρέπει να βγάλουν τα άντερα τους σε κάθε κιλό. Όσοι ξέρετε πραγματικό κόστος al fahker, al waha adalya κλπ καταλαβαίνετε...

Θα μου πει κανείς φερτους μόνος σου άμα δε θες, αλλά απλά κουβέντα να γίνεται. Και οι πιο τίμιοι όπως τα παιδιά καλό είναι να ακούν και κανένα καλό λόγο

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 5,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

5 ώρες πριν, Greeniaris είπε

Ναι μόλις πήρα ισχύει. Επικοινωνήστε μέσω φεις και θα σας απαντήσουν είναι μέσα κλειδωμένοι και αράζουν πετσα

IMG_20200422_190833_1.jpg

Περιμενουμε Review

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Λοιπόν μετά από 3 συνεχόμενα sessions για να δώσω γρήγορα τα reviews 😅 έχω να 0ω τα εξής. Ότι αφορά την παραγωγή καπνου ισχύει ότι είναι καλή και έχει διάρκεια. Γενικά κατάλαβα ότι ο καπνός έχει καλή αντοχή στην θερμότητα οπότε δν αντιμετώπισα καμια δυσάρεστη γεύση. Στο γευστικό κομμάτι τώρα, το passion fruit ηταν τίμιο αν και περίμενα λίγο πιο έντονη γεύση και λίγο πιο όξινη αλλά οκει. Το bakatito( η πως λέγεται) ήταν ενδιαφέρον καθώς ήταν γλυκό αλλά νομίζω πάει καλύτερα σε συνδυασμό με κατι αλλο με πιο έντονη γεύση. Τέλος, το guava blueberry ειχε τν πιο έντονη γεύση με κυρίαρχο το γκουαβα και τα χαρακτηριστικά του( στιφαδα, οξύτητα) χωρίς βέβαια να είναι έντονα καθώς το σπαει το blueberry το οποίο έρχεται σαν επιγευση. Κράτησαν ώρα σίγουρα τα sessions με γεύση, που βέβαια δν ηταν φουλ μέχρι το τέλος που προανέφερε ο φίλος μου αλλά νταξει δν εχω παράπονο. Next το love story, Cinderella και το okalom τα οποία φαίνονται πολύ δελεαστικά. Αυτά φίλοι μου.. Καλό ξημέρωμα και όποιος δοκιμάσει κάτι άλλο επιβάλλεται η γνώμη του. 😉

Επεξ/σία από Greeniaris
  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαιρετώ. Θα ήθελα να ρωτήσω εάν έχει κανένας εμπειρία από αγορά κάποιου ναργιλέ από το Habibi cafe lounge στη Νέα Σμύρνη? Έχει διάφορα μεγέθη και τιμές αλλά το θέμα είναι αν είναι αξίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, geran είπε

Χαιρετώ. Θα ήθελα να ρωτήσω εάν έχει κανένας εμπειρία από αγορά κάποιου ναργιλέ από το Habibi cafe lounge στη Νέα Σμύρνη? Έχει διάφορα μεγέθη και τιμές αλλά το θέμα είναι αν είναι αξίζουν.

Πουλάει ακόμα και τώρα; έχεις μιλήσει; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 22/4/2020 στις 5:53 ΜΜ, babble tribe είπε

Στο ταζ Θεσσαλονίκη έφτασαν όλες οι γεύσεις από true passion εγώ πήρα τα 200γρ στα 15€ (βέβαια είμαι πελάτης δεν ξέρω αν είναι η ίδια τιμή για όλους) κατευθείαν από το εργοστάσιο. Εγώ το πήρα το δωράκι μου καταξανθος καπνός

IMG_20200422_175008.jpg

Καλησπέρα.να ρωτήσω φίλε είναι κανονικός καπνός η σαν αυτούς που είναι έξτρα το υγρό.Εχουν πάνω ταινία φορολογίας από Γερμανία?Γιατι πολύ περίεργο μου φαίνεται σε αυτή την τιμή επειδή παίρνω από Γερμανία και εκεί κοστίζουν 17.90

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επιβεβαιωνω κι εγω για ταζ. Δοκιμασα σταφυλι και κολα και ειναι τιμια. Αφορολογητα ειναι οποτε ταινια δεν εχουν. Επισης αμφιβαλλω αν η προελευση τους ειναι γερμανικη αλλα η ποιοτητα ειναι πολυ κοντα στον αυθεντικο. Τουλαχιστον απο αποψη κοψιματος καπνου χρωματος γευσης και αντοχης. Για 15 ευρω τα 200 ειναι οτι πιο τιμιο κυκλοφορει αυτη την στιγμη στην αγορα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά! Δώστε μου μια γνώμη για καινούριο ναργιλέ.

Σκεφτόμουν Khalil mamoon, στα 40 ευρώ από https://www.naranara.gr/product/nargiles-khalil-mamoon-anokseidotos-mikros/ , με oduman ignis και καρβουνα tom coco diamond. 

Για bowl να κρατήσω το ΚΜ ή να επιλέξω κανα alpaca rook? Ταιριάζει με το ignis? Θα δω μεγάλη διαφορά;

Καμιά άλλη πρόταση, ιδέα; Κάτι έξτρα;

Χίλια ευχαριστώ :-)

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, Mike_89 είπε

Καλησπέρα.να ρωτήσω φίλε είναι κανονικός καπνός η σαν αυτούς που είναι έξτρα το υγρό.Εχουν πάνω ταινία φορολογίας από Γερμανία?Γιατι πολύ περίεργο μου φαίνεται σε αυτή την τιμή επειδή παίρνω από Γερμανία και εκεί κοστίζουν 17.90

οχι ειναι ετοιμος οπως ο γερμανικος! στην γερμανια το παιρνεις τοσο γιατι πληρωνεις φορολογια αυτος ειναι "αφορολογητος" δεν τιθεται θεμα ο καπνος ειναι 100% γνησιος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 ώρες πριν, Antigone91 είπε

Καλησπέρα παιδιά! Δώστε μου μια γνώμη για καινούριο ναργιλέ.

Σκεφτόμουν Khalil mamoon, στα 40 ευρώ από https://www.naranara.gr/product/nargiles-khalil-mamoon-anokseidotos-mikros/ , με oduman ignis και καρβουνα tom coco diamond. 

Για bowl να κρατήσω το ΚΜ ή να επιλέξω κανα alpaca rook? Ταιριάζει με το ignis? Θα δω μεγάλη διαφορά;

Καμιά άλλη πρόταση, ιδέα; Κάτι έξτρα;

Χίλια ευχαριστώ :-)

Καλός για παραδοσιακός.

σωστή επιλογή να πάρεις Heat Managment System (Ignis ή Lotus), όμως προσοχή στην διατομή της κεφαλής (bowl), εάν είναι μικρότερη από 7εκ δεν θα ταιριάζει απόλυτα  με το ignis και θα παίρνει αέρα...

σωστή επιλογή τα κάρβουνα καρύδας...

Επίσης, ο κάτω (al mani), εάν θες μοντέρνο στυλ, με σωλήνα σιλικόνης που μετά από πλύσιμο την ξανά χρησιμοποιείς. ο σωλήνας σιλικόνης είναι must (πιο καθαρός/υγιεινός) πάρε και το ignis το οποίο ταιριάζει με την κεφαλή που έρχεται στο σετ του al mani, και έτσι δεν θες κάτι έξτρα για αρχή... Οπότε με την αγορά του al mani γλυτώνεις την αγορά της σωλήνας σιλικόνης και την αγορά κεφαλής.

https://www.naranara.gr/product/al-mani-camping-blue/ 

Είσαι καλυμμένη με αυτά, αλλά και για καλύτερα μπορείς εάν θες να πάρεις και ένα phunnel bowl σαν το alpaca rook που συγκρατεί τα υγρά του καπνού, ή και :

https://www.naranara.gr/product/hispacachimba-black-grooved/

  https://www.naranara.gr/product/hispacachimba-colossus-2-0/  

προσοχή να  είναι πήλινο, χειροποίητο

πάρε και κανένα στόμιο, να έχει το δικό του ο καθένας, όταν τον χρησιμοποιείς με την παρέα σου (ρώτα το κατάστημα ποιο ταιριάζει)

https://www.naranara.gr/product/stomia/

καλή τύχη

 

 

Επεξ/σία από Kuniyoshi
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, geran είπε

Πριν κάνα δίμηνο είχα ρωτήσει και πουλούσε κανονικά.

Το λέω λόγω της τωρινής κατάστασης γιατί έχει κλείσει προς το παρόν. Είχα τσεκάρει έναν ιμιτασιον οντουμαν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 ώρες πριν, Antigone91 είπε

Καλησπέρα παιδιά! Δώστε μου μια γνώμη για καινούριο ναργιλέ.

Σκεφτόμουν Khalil mamoon, στα 40 ευρώ από https://www.naranara.gr/product/nargiles-khalil-mamoon-anokseidotos-mikros/ , με oduman ignis και καρβουνα tom coco diamond. 

Για bowl να κρατήσω το ΚΜ ή να επιλέξω κανα alpaca rook? Ταιριάζει με το ignis? Θα δω μεγάλη διαφορά;

Καμιά άλλη πρόταση, ιδέα; Κάτι έξτρα;

Χίλια ευχαριστώ :-)

Αν θες να πάρεις κάτι σε ναργιλε που θα αντέξει στο χρονο και δεν θα σκουριάσει,πας σε ανοξείδωτο.

Με ~85€ πας σε Aladin 460 ή 470.Προτεινω τον 2ο που τον εχω και εγω και ειναι vfm.

Με αλλα 15-20€ παιρνεις ενα ποιοτικο μπωλ.Προτεινω HC Cascade.

και με λιγοτερα απο 10€ διαχειριστη θερμότητας. (ρεπλικα καλουντ λοτους 1,κανει μια χαρα τη δουλεια του).

Τα tom coco diamond για καρβουνα ειναι πολυ καλα.

Επισης θες οπωσδήποτε  2 βούρτσες καθαρισμου του ναργιλε μια για το σωλήνα και μια για τη γυάλα 

Τελος αν δεν εχεις,θερμαστρα για να αναβεις τα καρβουνα.

+προφανώς καπνό 

Γενικά,ο ναργιλές είναι σχετικα ακριβό χόμπι και για να το μαθεις πρεπει να ασχοληθείς/ψαχτεις.Αν δεν εχεις σκοπο,καλύτερα πάρε ηλεκτρονικό τσιγάρο γνωμη μου.  

  

8 λεπτά πριν, alex19871987 είπε

Οχι δεν αξίζει 

Επεξ/σία από stathis97
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...