Προς το περιεχόμενο

Ναργιλές topic :)


santana99
Μήνυμα προστέθηκε από Thresh,

Δεν επιτρέπονται "αγγελίες" ζήτησης ή πώλησης παρά μόνο στην κατάλληλη κατηγορία του site 

Επίσης δεν επιτρέπεται διαφήμιση αγγελιών μέσω μηνυμάτων σε θέματα.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πάντως όποιος από Θεσσαλονίκη θελει να πάρουμε καπνο από Shisha House Greece εγω ακομα μέσα είμαι να ξέρετε. Είμαι περίεργος να καπνίσω και Al waha, οπότε περιμένω κάποιον από σας 😅. Καλημερεεεεες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 5,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

1 ώρα πριν, Greeniaris είπε

Πάντως όποιος από Θεσσαλονίκη θελει να πάρουμε καπνο από Shisha House Greece εγω ακομα μέσα είμαι να ξέρετε. Είμαι περίεργος να καπνίσω και Al waha, οπότε περιμένω κάποιον από σας 😅. Καλημερεεεεες

σε τι ποσοτητα αναφερεσε πχ να παρουμε 3 κιλα και να το κοψουμε σε 1.5 το ατομο; (3 γευσεις δηλαδη) γυρω στα 120 το ατομο θελουμε για 1.5 κιλο.

Πως το εχεις στο μυαλο σου τι ποσοτητες;

2 ώρες πριν, kogi4ever είπε

Μια κατάθεση των 50-60€ δεν θα τραβήξει κάποιο βλέμμα και ούτε θα έγραφα στα σχόλια καπνός ναργιλέ . Εδώ μεταχειρισμένα κινητά πουλάει κάποιος και του κανείς κατάθεση 600€ και δεν σου λέει κανείς τίποτα . Στα 60€ θα δημιουργηθεί πιστεύεις θέμα ;

σε μια επιχειρηση δηλαδη σε λογαριασμο της επιχειρησης και 10ε να μπουνε χωρις παραστατικο στην εφορια προστιμο ειναι. Συνεπως δεν ισχυει αυτο που λες.

Αν εγω ειμαι υπαλληλος καπου και πουλησω ενα κιλο καπνο και μου βαλεις 60ε ναι εκει δεν υπαρχει θεμα χεστηκε κιολας η τραπεζα και μετεπειτα η εφορια για αυτο το ποσο. Εγω θα τα αγοραζα να σου τα στειλω αλλα περισσοτερο φοβαμε επειδη ο καπνος ειναι παρανομος μην εχω κανενα μπλεξιμο χωρις λογο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

55 λεπτά πριν, babble tribe είπε

σε τι ποσοτητα αναφερεσε πχ να παρουμε 3 κιλα και να το κοψουμε σε 1.5 το ατομο; (3 γευσεις δηλαδη) γυρω στα 120 το ατομο θελουμε για 1.5 κιλο.

Πως το εχεις στο μυαλο σου τι ποσοτητες;

σε μια επιχειρηση δηλαδη σε λογαριασμο της επιχειρησης και 10ε να μπουνε χωρις παραστατικο στην εφορια προστιμο ειναι. Συνεπως δεν ισχυει αυτο που λες.

Αν εγω ειμαι υπαλληλος καπου και πουλησω ενα κιλο καπνο και μου βαλεις 60ε ναι εκει δεν υπαρχει θεμα χεστηκε κιολας η τραπεζα και μετεπειτα η εφορια για αυτο το ποσο. Εγω θα τα αγοραζα να σου τα στειλω αλλα περισσοτερο φοβαμε επειδη ο καπνος ειναι παρανομος μην εχω κανενα μπλεξιμο χωρις λογο.

Επειδή δν ξερω ποσο καλος είναι ο καπνός έλεγα για αρχη κανα κιλό αν είμαστε 2 αντε 2 κιλά αν βρεθούμε 3 άτομα. Μετά βλέπουμε 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, babble tribe είπε

σε τι ποσοτητα αναφερεσε πχ να παρουμε 3 κιλα και να το κοψουμε σε 1.5 το ατομο; (3 γευσεις δηλαδη) γυρω στα 120 το ατομο θελουμε για 1.5 κιλο.

Πως το εχεις στο μυαλο σου τι ποσοτητες;

σε μια επιχειρηση δηλαδη σε λογαριασμο της επιχειρησης και 10ε να μπουνε χωρις παραστατικο στην εφορια προστιμο ειναι. Συνεπως δεν ισχυει αυτο που λες.

Αν εγω ειμαι υπαλληλος καπου και πουλησω ενα κιλο καπνο και μου βαλεις 60ε ναι εκει δεν υπαρχει θεμα χεστηκε κιολας η τραπεζα και μετεπειτα η εφορια για αυτο το ποσο. Εγω θα τα αγοραζα να σου τα στειλω αλλα περισσοτερο φοβαμε επειδη ο καπνος ειναι παρανομος μην εχω κανενα μπλεξιμο χωρις λογο.

Σε ευχαριστώ πολύ θα με βοηθούσε παρά πολυ. Δεν τα κοιτάνε τα δέματα όταν πρόκειται για αποστολές εντός Ελλάδος και ειδικά τώρα  με τον κορονοιο που γίνεται χαμός από δουλειά. Αν αλλάξεις γνώμη πάντως στείλε μου μήνυμα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, Greeniaris είπε

Επειδή δν ξερω ποσο καλος είναι ο καπνός έλεγα για αρχη κανα κιλό αν είμαστε 2 αντε 2 κιλά αν βρεθούμε 3 άτομα. Μετά βλέπουμε 

Ψάξτο για γεύσεις για ένα κιλό και πες μου. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, kogi4ever είπε

Μια κατάθεση των 50-60€ δεν θα τραβήξει κάποιο βλέμμα και ούτε θα έγραφα στα σχόλια καπνός ναργιλέ . Εδώ μεταχειρισμένα κινητά πουλάει κάποιος και του κανείς κατάθεση 600€ και δεν σου λέει κανείς τίποτα . Στα 60€ θα δημιουργηθεί πιστεύεις θέμα ;

Ένας λογαριασμός ιδιώτη με έναν λογαριασμό επαγγελματία είναι μέρα με τη νύχτα . Αν έρθει η εφορία και κάνει έλεγχο τον επαγγελματία τον ηπιε κανονικά γιατί για κάθε συναλλαγή πρέπει να υπάρχει παραστατικό . Αν το κάνεις με λεφτά στο λεπτο δεν μπαίνουν σε λογαριασμό οπότε είναι 💯 καθαρά μαύρα . 

P.s είμαι λογιστής

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αυτό που αναφέρεται συνέχεια για την υπεροχή μεγάλου μεγέθους ναργιλέ σε σχέση με έναν μικρό έχει τεκμηριωθεί κάπου ;

 

Επεξ/σία από The_Judas
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά σε σχέση με το diffuser, θα μπορούσε κάποιος να εξηγήσει την χρησιμότητα (πέρα από τον ήχο)? Είναι πιο ελαφρύ το κάπνισμα όταν είναι τέρμα βιδωμένο ή το αντίθετο? Γίνεται να το βγάλουμε και τελείως? Θα είναι πιο ελαφρύ ή πιο βαρύ το κάπνισμα? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

On 26/04/2020 at 14:04, Greeniaris said:

Πάντως όποιος από Θεσσαλονίκη θελει να πάρουμε καπνο από Shisha House Greece εγω ακομα μέσα είμαι να ξέρετε. Είμαι περίεργος να καπνίσω και Al waha, οπότε περιμένω κάποιον από σας 😅. Καλημερεεεεες

Κάποιος που να έχει πάρει να μας πει εντυπώσεις? Σε σύγκριση με ξανθό Adalya ειδικά θα ήθελα να μάθω! Παράγγειλα και εγώ από Taj και περιμένω! Θα ποστάρω όταν παραλάβω! 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, marikbane είπε

Κάποιος που να έχει πάρει να μας πει εντυπώσεις? Σε σύγκριση με ξανθό Adalya ειδικά θα ήθελα να μάθω! Παράγγειλα και εγώ από Taj και περιμένω! Θα ποστάρω όταν παραλάβω! 

Τι ποσότητα παραγγειλες και τι γευσεις; σου εστειλαν με κουριερ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, marikbane είπε

Κάποιος που να έχει πάρει να μας πει εντυπώσεις? Σε σύγκριση με ξανθό Adalya ειδικά θα ήθελα να μάθω! Παράγγειλα και εγώ από Taj και περιμένω! Θα ποστάρω όταν παραλάβω! 

Δεν έχω πάρει αλλά απ όλους έχω ακούσει τα καλύτερα , επίσης ο καπνός είναι ξανθός και όχι κόκκινος που σημαίνει ότι μάλλον έρχεται από Γερμανία. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 ώρες πριν, greekboy είπε

Παιδιά σε σχέση με το diffuser, θα μπορούσε κάποιος να εξηγήσει την χρησιμότητα (πέρα από τον ήχο)? Είναι πιο ελαφρύ το κάπνισμα όταν είναι τέρμα βιδωμένο ή το αντίθετο? Γίνεται να το βγάλουμε και τελείως? Θα είναι πιο ελαφρύ ή πιο βαρύ το κάπνισμα? 

Το diffuser μειώνει των θορυβο και τον μειώνει περισσότερο ανάλογα με το πόσες τρύπες έχει σε τι μέγεθος και τι πυκνότητα διασποράς πάνω στο steam. Το κάπνισμα με diffuser θεωρητικά είναι ελαφρύτερο. Αν το βγάλεις εντελώς μην φοβάσαι δεν θα γίνει καμμία έκρηξη 😂😂😂 άλλωστε οι περισσότεροι ναργιλές είναι χωρίς diffuser. Επίσης αν χρησιμοποιείς μπολ με τρύπες το diffuser αποτρέπει τον καπνό να πέσει στο νερό. Εγώ προτείνω κάπνισμα χωρίς diffuser μιας που ναργιλες χωρίς το χρου χρου είναι λες και οδηγείς ράλλυ ηλεκτρικό

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
On 27/04/2020 at 22:29, stathis97 said:

Τι ποσότητα παραγγειλες και τι γευσεις; σου εστειλαν με κουριερ;

1. Slushy PeaMi, 200gr
2. Cinderella, 200gr
3. Le Cak, 200gr
4. Okolom, 200gr (το σκέτο)
εστειλα μυνημα στο fb, μου ειπαν κ εμενα οτι μου στελνουν Κρητη 5 kg, τελικα τα εστειλαν σε μια φιλη μου κ θα μου τα στειλει αυτη αυριο!

Επεξ/σία από marikbane
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 27/4/2020 στις 8:16 ΜΜ, greekboy είπε

Παιδιά σε σχέση με το diffuser, θα μπορούσε κάποιος να εξηγήσει την χρησιμότητα (πέρα από τον ήχο)? Είναι πιο ελαφρύ το κάπνισμα όταν είναι τέρμα βιδωμένο ή το αντίθετο? Γίνεται να το βγάλουμε και τελείως? Θα είναι πιο ελαφρύ ή πιο βαρύ το κάπνισμα? 

 Γενικά δν ειναι η δουλειά του diffuser να επηρεάζει το κάπνισμα και αν το κάνει νομίζω υπάρχει πρόβλημα 😅

Στις 27/4/2020 στις 7:05 ΜΜ, The_Judas είπε

Αυτό που αναφέρεται συνέχεια για την υπεροχή μεγάλου μεγέθους ναργιλέ σε σχέση με έναν μικρό έχει τεκμηριωθεί κάπου ;

Κοίτα από όσο έχω ψάξει και καταλαβει εγω από πείρα, δν ειναι θέμα μεγέθους αλλά διατομής του σωλήνα. Μερικες φορές οι πολύ μικροί ναργιλέδες έχουν πιο μικρές διαμέτρους σωλήνα από τους μεγαλύτερους επομένως η εμπειρία είναι δυσχερέστερη για ευνόητους λόγους από τους νόμους  ροής των ρευστών που ξέρουμε όλοι 😅. Αυτό όμως δεν ισχύει συνήθως στα υπόλοιπα μεγέθη. Γενικά δν παίζει ρόλο το συνολικό μήκος του ναργιλέ νομίζω αλλά γενικά οι διατομές των σωληνων και των ενώσεων μεταξύ όλων των διαμερίσματων που απαρτίζουν τον ναργιλέ. Τέλος, αν ξες να ανάβεις τον καπνό σου με επιτυχία είναι η μισή δουλειά. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...