Προς το περιεχόμενο

Ναργιλές topic :)


santana99
Μήνυμα προστέθηκε από Thresh,

Δεν επιτρέπονται "αγγελίες" ζήτησης ή πώλησης παρά μόνο στην κατάλληλη κατηγορία του site 

Επίσης δεν επιτρέπεται διαφήμιση αγγελιών μέσω μηνυμάτων σε θέματα.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 12/5/2020 στις 4:38 ΜΜ, Giannisma είπε

Καλησπερα σας,
ειναι η πρώτη φορά που γράφω.περιστασιακα κάνω μόνο ναργιλέ ούτε τσιγάρο ούτε τίποτα άλλο..πήρα πρόσφατα έναν Amy I need you και τον χρησιμοποιώ με κάρβουνα Tom coco diamond και το μαμά πήλινο ενώ παρηγγηλα ήδη σιλικόνη/γυαλί μπολ και καλουντ (βάζει 2 κάρβουνα το 3ο από πάνω όχι μεγάλο).

παρήγγηλα σήμερα Επίσης δυο κιλά για να την μοιραστώ με φίλο απ το «παλάτι» στην Θεσσαλονίκη (καταλάβατε νομίζω ;) ) True Passion le cak και την love story...είδωμεν τις επόμενες εβδομάδες λοιπόν...
εσεις ανάμεσα σε adalya και true passion τι θα επιλέγατε;
Είμαστε σίγουροι ότι είναι αυθεντικές απ τον συγκεκριμένο «προμηθευτή» οι γεύσεις;;

ευχαριστω προκαταβολικά :)

Για την ανταλια εχω ακουσει μουφα παρτιδες ,για την true δεν εχω ακουσει,αλλα σε ολες τις γεύσεις παιζουν β διαλογης,θελει προσοχη και ελεγχο μεσω των επισημων σαιτ των εταιριών

Επεξ/σία από gaurorakomelas
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 5,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

1 ώρα πριν, gaurorakomelas είπε

Για την ανταλια εχω ακουσει μουφα παρτιδες ,για την true δεν εχω ακουσει

Απ το ταζ μαχαλ συγκεκριμένα;

ελεγα να αλλάξω κάρβουνα μήπως βρω κάτι καλύτερο αλλά δεν υπάρχει νομίζω(από εκεί που ψωνίζω τουλάχιστον)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, Giannisma είπε

Απ το ταζ μαχαλ συγκεκριμένα;

ελεγα να αλλάξω κάρβουνα μήπως βρω κάτι καλύτερο αλλά δεν υπάρχει νομίζω(από εκεί που ψωνίζω τουλάχιστον)

Για καρβουνα παρε τα zocomo απο e shisha,ειναι κορυφη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, Giannisma είπε

Καλησπερα σας,
ειναι η πρώτη φορά που γράφω.περιστασιακα κάνω μόνο ναργιλέ ούτε τσιγάρο ούτε τίποτα άλλο..πήρα πρόσφατα έναν Amy I need you και τον χρησιμοποιώ με κάρβουνα Tom coco diamond και το μαμά πήλινο ενώ παρηγγηλα ήδη σιλικόνη/γυαλί μπολ και καλουντ (βάζει 2 κάρβουνα το 3ο από πάνω όχι μεγάλο).

παρήγγηλα σήμερα Επίσης δυο κιλά για να την μοιραστώ με φίλο απ το «παλάτι» στην Θεσσαλονίκη (καταλάβατε νομίζω ;) ) True Passion le cak και την love story...είδωμεν τις επόμενες εβδομάδες λοιπόν...
εσεις ανάμεσα σε adalya και true passion τι θα επιλέγατε;
Είμαστε σίγουροι ότι είναι αυθεντικές απ τον συγκεκριμένο «προμηθευτή» οι γεύσεις;;

ευχαριστω προκαταβολικά :)

Το love stories με ξενερωσε εμενα προσωπικα. Δεν ειναι ασχημο αλλα βγαζει εντονα την μυρωδια του δυοσμου στο τελος και αφηνει μια πιορα στο στομα. Για κανα 2 φορες η σε μιξ καλο ειναι αλλα κιλο δεν θα αγοραζα με τιποτα. Το ροδακινο επισης δεν με ενθουσιασε. Το σταφυλι, κολα και le cak ειναι κορυφη παντως. Μπασε το stories στον φιλο σου 😂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 ώρες πριν, gaurorakomelas είπε

Για καρβουνα παρε τα zocomo απο e shisha,ειναι κορυφη.

Η γυναίκα του ιδιοκτήτη που είναι φίλη μου πρότεινε τα diamond και τα ξανά πήρα..την επόμενη θα τα δοκιμάσω όμως 

15 ώρες πριν, stalker96 είπε

Το love stories με ξενερωσε εμενα προσωπικα. Δεν ειναι ασχημο αλλα βγαζει εντονα την μυρωδια του δυοσμου στο τελος και αφηνει μια πιορα στο στομα. Για κανα 2 φορες η σε μιξ καλο ειναι αλλα κιλο δεν θα αγοραζα με τιποτα. Το ροδακινο επισης δεν με ενθουσιασε. Το σταφυλι, κολα και le cak ειναι κορυφη παντως. Μπασε το stories στον φιλο σου 😂

Χαχαχαχα μισή μισή θα την κάνουμε νταξει..εδώ πήρα 0.5κ αλ φακερ λεμόνι και μπλουμπερι και το μπλουμπερι συγκεκριμένα είναι πιο πολύ σαν μέντα..χαλί..

 

η λοβ στορι απ ότι κατάλαβα είναι καρπούζι μέντα φράουλα που μου αρέσει γενικά..αύριο δοκιμή 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά επειδή εχει γίνει πολύ κουβέντα για το πως μπορούμε να καταλάβουμε μια γεύση αν είναι γνήσια,η άποψη μου ειναι οτι στην.αλφαχερ δεν μπορούμε λογω του οτι τις περισσότερες φορές ειναι απλα.σε μια.σακούλα και ολοι την.έχουμε πατήσει,αλλα σε μάρκες πιο ψαγμένες πρέπει να.μπαίνουμε στα επίσημα σαιτ και να τσεκάρουμε τις συσκευασίες και τις ετικέτες,πριν λάβουμε το οτιδήποτε να.ζητάμε φώτο απο τον πωλητή ,και  κατι σημαντικό το οτι μια γευση ειναι β διαλογής δεν σημαίνει οτι δεν καπνιζεται,απλα η συσταση της ειναι άγνωστης προέλευσης και αυτό ειναι μεγάλο ρισκο,σε μια ερώτηση που έκανε ο γιαννης για ποιες μάρκες ειναι μούφα εν τελει σε συζήτηση με φίλο που κατέχει την ξένη αγορα μου είπε οτι όλα νοθευονται,για μενα η καλύτερη λύση ειναι να προτιμάμε αγορές απο εξωτερικό ή αγορές απο προμηθευτές που εμπιστευόμαστε,αυτα και συγγνώμη για το σεντόνι.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, gaurorakomelas είπε

Τα zocomo ειναι απλα κορυφη τα diamond δεν τα ξερω.

Τελικα τα ειχα τα diamond καπου ξεχασμενα..καλυτερα απο ζοκομο ??ουτε καν,μην εμπιστευεστε μαγαζατορες ,οι περισσοτεροι ειναι ασχετοι🤘🤘

Στις 2/5/2020 στις 1:42 ΠΜ, GRIKO είπε

Καλησπερα φίλοι και φίλες,καλό μήνα βρίσκομαι Θεσσαλονίκη και ψάχνω adalya love 66 ξανθό/κόκκινο βασική προϋπόθεση να είναι αυθεντικός,δεν ψάχνω ιμιτασιόν και μια λογική τιμή ευχαριστώ για 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 6/5/2020 στις 2:30 ΠΜ, gaurorakomelas είπε

Δεν μπορω να βλεπω set up με καλουντ και αλουμινοχαρτο🤓🤓btw οπως την βρισκει ο καθενας ,απλα φιλε μια παρατήρηση αν δοκιμασεις καποιο καλυτερο πιστευω heat management με ενα καλο κάρβουνο,θα αποφυγεις το βλαβερο αλουμινοχαρτο,ειναι που ειναι βλαβερο αυτο που κανουμε,ας περιορισουμε τουλάχιστον τις επιπτώσεις.παντα φιλικά😉

Εγώ έχω πάρει το Phoenix. Ακριβότερο και ίσως θέλει παραπάνω θερμότητα από άλλα αλλά αν το φτιάξεις σωστά έχει το πιο απαλό κάπνισμα χωράει πολλά κάρβουνα, δεν έχει τρύπες από κάτω ώστε να μην πέφτει στάχτη και καθαρίζει για πλακα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα παιδιά..κάνει κανείς από εσάς καθημερινή χρήση??

1ον επηρρεαζει πολυ την φυσική κατάσταση ο ναργιλές γενικά και ποσό επιβλαβής είναι σε καθημερινή χρήση??

2ον κάθε πόσες μερες κάνετε ένα καλό καθάρισμα του ναργιλε και όχι απλά με νερό μετά από κάθε χρήση?

και 3ον υπάρχει κατι που φθείρεται πιο εύκολα από την καθημερινή χρήση?

ευχαριστω εκ των προτέρων..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

προσωπικα εγω βαζω βουρτσακι και σαπουνι ανα 2-3 σεσσιον. θεωρητικα θελει μετα απο καθε χρηση αλλα η αληθεια ειναι οτι το βαριεμαι και απλα ξεπλενω με νερο αν και ξερω οτι δεν ειναι το σωστο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

57 minutes ago, manos_21_ said:

Καλησπερα παιδιά..κάνει κανείς από εσάς καθημερινή χρήση??

1ον επηρρεαζει πολυ την φυσική κατάσταση ο ναργιλές γενικά και ποσό επιβλαβής είναι σε καθημερινή χρήση??

2ον κάθε πόσες μερες κάνετε ένα καλό καθάρισμα του ναργιλε και όχι απλά με νερό μετά από κάθε χρήση?

και 3ον υπάρχει κατι που φθείρεται πιο εύκολα από την καθημερινή χρήση?

ευχαριστω εκ των προτέρων..

Τους τελευταίους μήνες 3-4 φορές την ημέρα, σχεδόν καθημερινά. Εγώ το πλένω απλά κάθε 2 μέρες και τίποτα άλλο. Έχεις ένα βουρτσακι δίπλα στον νεροχύτη, μέχρι να αναψουν τα κάρβουνα του πατάς ένα πλύσιμο. Δεν χαλάει τίποτα αν είναι ανοξείδωτος, ίσως να χρειαστείς κάποια στιγμή αλλαγή εάν δεν έχεις καλό σιλικονάτο σωλήνα (που να πάρεις εννοείτε, πλενόμενο πάντα). Προβλήματα υγείας, βραχυπρόθεσμα μόνο εάν έχεις θέμα με τα αγγεία σου μιας κ το διοξείδιο που ρουφάς τα διαστέλει κ γι αυτό κάνεις κεφάλι. Διαφορετικά, μακροπρόθεσμα πολλά θέματα, όπως και όλα τα ωραία στη ζωή, αλλά μη φανταστείς ότι συγκρίνεται με τα κακά του τσιγάρου σε καμία περίπτωση. Φίλος που κάνει καθημερινή προπόνηση και 3 φορές και αυτός την μέρα, μου είπε ότι ειδικά στο τρέξιμο είδε μια διαφορά, μικρή αλλά όχι αμελητέα. 

Σχετικό μικρό τιπ για αρχάριους που κάνουν συχνά: σηκώνουμε την γλώσσα όταν ρουφάμε, για να μείνει λίγο περισσότερο η γεύση στο στόμα και να μειώσουμε το ποσό των μικροσταγονιδίων που πάνε στον πνεύμονα (ελαττώνουμε την πιθανότητα υγρού στο πνεύμονα, όπως αυτό παρατηρήθηκε έντονα όταν πρωτοβγήκαν τα ηλεκτρονικά τσιγάρα). Τώρα papers που να δείχνουν τι κακό κάνει ο ναργιλές γενικά υπάρχουν άπειρα, (πχ. https://www.sciencedirect.com/science/article/pii/S1538544210001872) άλλα όπως είπα... όλα τα ωραία έρχονται με ένα κόστος σε αυτή τη ζωή.... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάπνισμα πρώτη φορά με καλούντ και γυαλί σιλικόνη μπολ με Le Cak της True Passion.ειναι πραγματικά γεύση και όχι καπνός.θεικο όλο.η love story πολύ καλή αλλά με κέρδισε η άλλη.κορυφη.καπνιζα Al fakher.τελος..ούτε για πέταμα δεν είναι μπροστά σ αυτή 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα! Θελω να αγορασω καπνο απο το shishanil απο Κρητη! Τους εστειλα e-mail να ρωτησω αν στελνουν Ελλαδα καπνο αλλα δνε μου απαντησαν...Ξερει κανεις αν στελνουν η οχι? Θελει καταθεση ή καρτα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...