Προς το περιεχόμενο

Ναργιλές topic :)


santana99
Μήνυμα προστέθηκε από Thresh,

Δεν επιτρέπονται "αγγελίες" ζήτησης ή πώλησης παρά μόνο στην κατάλληλη κατηγορία του site 

Επίσης δεν επιτρέπεται διαφήμιση αγγελιών μέσω μηνυμάτων σε θέματα.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στις 14/5/2020 στις 8:34 ΜΜ, manos_21_ είπε

Καλησπερα παιδιά..κάνει κανείς από εσάς καθημερινή χρήση??

1ον επηρρεαζει πολυ την φυσική κατάσταση ο ναργιλές γενικά και ποσό επιβλαβής είναι σε καθημερινή χρήση??

2ον κάθε πόσες μερες κάνετε ένα καλό καθάρισμα του ναργιλε και όχι απλά με νερό μετά από κάθε χρήση?

και 3ον υπάρχει κατι που φθείρεται πιο εύκολα από την καθημερινή χρήση?

ευχαριστω εκ των προτέρων..

Φίλε εγώ καπνιζω ναργιλέ 12 χρονια από τα 16 που άρχισα. Είμαι και επαγγελματίας υγείας πέραν τούτου. Ο ναργιλές είναι εξίσου επιβλαβείς με άλλες κάκες συνήθειες όπως και το Τσιγάρο μπορώ να σου παραθέσω δεκάδες μελέτες. Δεύτερον οι γεύσεις έχουν νικοτίνη που είναι ιδιαίτερα εθιστική ουσία συνεπώς όταν αρχίζεις οτιδήποτε με νικοτίνη δύσκολα το κόβεις. Εγώ που καπνίζω σπίτι περισσότερο σίγουρα (δυστυχώς) θα κάνω 3-4 φορές την εβδομάδα φυσικά από ένα σεσσιον την φορά και όχι 2 και 3 καπάκια που το θεωρώ εντελώς λάθος. Από εκεί και πέρα παίζει ρόλο ο καπνός, το πώς τον ανάβεις το κάρβουνα θα έχεις ώστε να περιορίσεις τα προβλήματα που φέρνει ο ναργιλες. Για εμένα μια χρήση ανά εβδομάδα είναι ένα ιδανικό διάστημα οτιδήποτε περισσότερο εχει και επιπτώσεις που τις έχω ζήσει σε καθημερινή χρήση (διαταραχή ύπνου, δύσπνοια στον ύπνο κ.α.)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 5,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

15 ώρες πριν, babble tribe είπε

Φίλε εγώ καπνιζω ναργιλέ 12 χρονια από τα 16 που άρχισα. Είμαι και επαγγελματίας υγείας πέραν τούτου. Ο ναργιλές είναι εξίσου επιβλαβείς με άλλες κάκες συνήθειες όπως και το Τσιγάρο μπορώ να σου παραθέσω δεκάδες μελέτες. Δεύτερον οι γεύσεις έχουν νικοτίνη που είναι ιδιαίτερα εθιστική ουσία συνεπώς όταν αρχίζεις οτιδήποτε με νικοτίνη δύσκολα το κόβεις. Εγώ που καπνίζω σπίτι περισσότερο σίγουρα (δυστυχώς) θα κάνω 3-4 φορές την εβδομάδα φυσικά από ένα σεσσιον την φορά και όχι 2 και 3 καπάκια που το θεωρώ εντελώς λάθος. Από εκεί και πέρα παίζει ρόλο ο καπνός, το πώς τον ανάβεις το κάρβουνα θα έχεις ώστε να περιορίσεις τα προβλήματα που φέρνει ο ναργιλες. Για εμένα μια χρήση ανά εβδομάδα είναι ένα ιδανικό διάστημα οτιδήποτε περισσότερο εχει και επιπτώσεις που τις έχω ζήσει σε καθημερινή χρήση (διαταραχή ύπνου, δύσπνοια στον ύπνο κ.α.)

Αυτο που λες το εχω καμια φορα ,αν εχω κανει δυο session καπακι,οπως ολα τα ωραια βλαπτει,τωρα ποιο ειναι χειροτερο κανεις δεν ξερει,το καλυτερο σιγουρα ειναι να μην καπνιζεις τιποτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά! Ήρθε κ εμένα η ώρα μου να πάρω ναργιλέ..Δεν έχω ιδέα όμως τι ναργιλέ να πάρω..Ποιός ειναι καλός?? Ο γυάλινος ή ο κλασσικός?? Και τι ρόλο παίζει το μέγεθος? Έχετε να προτείνετε κάποιον δοκιμασμένο εώς 100€??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 hours ago, ChrisAntono said:

Καλησπέρα παιδιά! Ήρθε κ εμένα η ώρα μου να πάρω ναργιλέ..Δεν έχω ιδέα όμως τι ναργιλέ να πάρω..Ποιός ειναι καλός?? Ο γυάλινος ή ο κλασσικός?? Και τι ρόλο παίζει το μέγεθος? Έχετε να προτείνετε κάποιον δοκιμασμένο εώς 100€??

Δίαβασε τις τελευταίες 20 σελίδες του νήματος. Οι περισσότεροι παλιοί εδώ μέσα + εγώ έχουν γράψει για τον Aladdin MVP 460/470. 

On 15/05/2020 at 14:04, elpoko95 said:

Καλησπερα! Θελω να αγορασω καπνο απο το shishanil απο Κρητη! Τους εστειλα e-mail να ρωτησω αν στελνουν Ελλαδα καπνο αλλα δνε μου απαντησαν...Ξερει κανεις αν στελνουν η οχι? Θελει καταθεση ή καρτα?

έχει απαντηθεί 20 σελίδες πίσω, δεν στέλνουν, απαγορεύεται από την νομοθεσία της Γερμανίας. Μόνο εάν έχεις γνωστο στην Γερμανία.

=============================================================================================================================

Παιδιά μήπως είναι ώρα σιγά σιγά να ανοίξουμε ένα νέο Topic, που να συνεχίσουμε εκεί την συνομιλία και να κάνουμε link από αυτό απαντήσεις σε διάφορα θέματα που να είναι εύκολο κ ο άλλος να τις βρίσκει (1 σελίδα/ποστ του νέου νήματος) και να μην φαίνεται ότι είναι ένα νήμα με 260 σελίδες που (σχεδόν) κανείς δεν διαβάζει? 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, marikbane είπε

Δίαβασε τις τελευταίες 20 σελίδες του νήματος. Οι περισσότεροι παλιοί εδώ μέσα + εγώ έχουν γράψει για τον Aladdin MVP 460/470. 

=============================================================================================================================

Παιδιά μήπως είναι ώρα σιγά σιγά να ανοίξουμε ένα νέο Topic, που να συνεχίσουμε εκεί την συνομιλία και να κάνουμε link από αυτό απαντήσεις σε διάφορα θέματα που να είναι εύκολο κ ο άλλος να τις βρίσκει (1 σελίδα/ποστ του νέου νήματος) και να μην φαίνεται ότι είναι ένα νήμα με 260 σελίδες που (σχεδόν) κανείς δεν διαβάζει? 

Οκ τις διαβασα.. Απ'οτι βλεπω ολοι για τον aladdin mvp 460 λετε οποτε θα παω γι αυτον.. Είναι η πρώτη φορά που θα ασχοληθώ με ναργιλέ στο σπίτι οπότε καταλαβαίνετε οτί μ φαινόταν λίγο κινέζικα όλα αυτά! 😅 Απ'οτι διαβασα γενικα οπως ειπε κ ο @babble tribe στο αναλυτικο του ποστ, θελεις αρκετα πραγματα..Και σε αυτόν τον ναργιλέ είναι όλα αυτά αναγκαία ή μπορω για αρχη να μείνω έτσι και να πάρω τα υπόλοιπα αργότερα?? Κάτι για την καμινάδα του mvp 460 διάβασα οτι ειναι πιο δυσκολο να τον ανάψεις.. Θα βοηθούσε να επαιρνα ενα καλούντ??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπερα και απο.μενα,εγω σε φθηνη λυση θα προτεινα amy η el badia,τον aladin απλα δν τον έχω καπνίσει.Αρχικα για να είσαι κομπλέ,θες  ενα καλούντ και ενα καλο μπολ ναργιλέ🤘🤘🤘,αν εισαι.αθηνα στειλε πμ να σου δωσω λυση για καλουντ στην Αθήνα

Επεξ/σία από gaurorakomelas
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σε όλους αν οι 2 καλύτερες γεύσεις μου είναι love kai mango tango ποια θα μου ταιριάξει από true passion ; Έχει κάποιος εμπειρία στους συγκεκριμένους καπνούς ; Επίσης υπάρχουν καπνοί adalya στο taj ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπέρα παιδιά,

χθες αγόρασα από ταζ μαχαλ Θεσσαλονίκη 2*200γρ true passion (passion + le cak).. καταρχήν πολύ καλή εξυπηρέτηση από την κοπέλα πρόθυμη να με βοηθήσει διότι δεν γνωρίζω πολλά (καπνίζω κοντά στον μήνα).. πρώτη εντύπωση από passion όχι τόσο καλή γευστικά αλλά σαν ποιότητα η γεύση αρκετά καλή (στην αρχή είχα ενδοιασμούς εάν είναι Original).. πιστεύω πως είναι μια αξιόπιστη λύση το συγκεκριμένο κατάστημα  τώρα βέβαια δεν ξέρω και πολλά όπως σας είπα σίγουρα ξέρετε πολλά περισσότερα οι ποιο πολύ εδώ μέσα και για αυτό ρωτάω την γνώμη σας... και κάτι ακόμη έχω τον aladin alux 3 τίμιος για τα λεφτά του και επειδή κάπνισα και τον mvp αλλάζει μόνο ο σχεδιασμός.. επίσης έχω καπνίσει alpha x hookah + pandora και μπορώ να πω ότι η διαφορά είναι στο τράβηγμα είναι ποιο άνετη στους δυο που αναφέρω από άλλους ποιο χαμηλού μπάτζετ περιμένω σχόλια σας!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 19/5/2020 στις 12:38 ΜΜ, Taou1992 είπε

καλησπέρα παιδιά,

χθες αγόρασα από ταζ μαχαλ Θεσσαλονίκη 2*200γρ true passion (passion + le cak).. καταρχήν πολύ καλή εξυπηρέτηση από την κοπέλα πρόθυμη να με βοηθήσει διότι δεν γνωρίζω πολλά (καπνίζω κοντά στον μήνα).. πρώτη εντύπωση από passion όχι τόσο καλή γευστικά αλλά σαν ποιότητα η γεύση αρκετά καλή (στην αρχή είχα ενδοιασμούς εάν είναι Original).. πιστεύω πως είναι μια αξιόπιστη λύση το συγκεκριμένο κατάστημα  τώρα βέβαια δεν ξέρω και πολλά όπως σας είπα σίγουρα ξέρετε πολλά περισσότερα οι ποιο πολύ εδώ μέσα και για αυτό ρωτάω την γνώμη σας... και κάτι ακόμη έχω τον aladin alux 3 τίμιος για τα λεφτά του και επειδή κάπνισα και τον mvp αλλάζει μόνο ο σχεδιασμός.. επίσης έχω καπνίσει alpha x hookah + pandora και μπορώ να πω ότι η διαφορά είναι στο τράβηγμα είναι ποιο άνετη στους δυο που αναφέρω από άλλους ποιο χαμηλού μπάτζετ περιμένω σχόλια 

Κοιταξε το συγκεκριμένο μαγαζί δεν το ξέρω ,η σελίδα τους δν έχει κάτι σε επώνυμο ναργιλέ,παρα μόνο απομιμήσεις woohah και alpha,οσο για τις γεύσεις που έχει δεν μπορώ να κάνω σύγκριση γιατι δεν εχω κάνει ποτε true passion,μονο καποιος που ξέρει τον γνήσιο καπνό μπορεί να.κάνει συγκρίσεις,οσο για τους ναργιλέδες που συγκρινεις ,σαν ναργιλεδες δεν έχουν καμία σχεση,ο alpha εχει οντως ανοιχτο τράβηγμα και ο vz pandora πιο βαρυ,αλλα αυτο δεν έχει να κανει με την τιμή αλλα με το γούστο του καπνιστή,ο ακριβός ναργιλέ ς εχει καλυτερο ανοξείδωτο υλικό ,το οποίο γράφεται στις προδιαγραφές και για αυτό τον πληρώνεις παραπάνω και οχι για το τράβηγμα.

Επεξ/σία από gaurorakomelas
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

https://besthookahflavors.com/
Hello everyone,
At first tell me who at least use one time hookah in a day then tell me how many of you love to use hookah and guys use the different combination of flavors. I come to learn about new and best hookah flavors and best combination of hookah flavors. So, I love to tell you about <a href="https://besthookahflavors.com/"> best hookah flavors </a>.
 

Επεξ/σία από Maryam
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 hours ago, Inuyasha said:

Έχουμε κανέναν Θεσσαλονίκη για καπνούς? Σε μαγαζιά βρήκα μόνο vulkana και πέτρες ατμού

Πήγες δυστυχώς σε λάθος μαγαζιά...πάνε 1) Taj Mahal (πάνω στην ερτ 3, γωνιακό μαγαζί), 2) Ραχάτι (πάνω στην Ολύμπου), 3) από την πάνω μεριά του Μπιτ Παζάρ, έχει ένα ναργιλεδάδικο που πουλάει.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, SIP1995 είπε

Πήγες δυστυχώς σε λάθος μαγαζιά...πάνε 1) Taj Mahal (πάνω στην ερτ 3, γωνιακό μαγαζί), 2) Ραχάτι (πάνω στην Ολύμπου), 3) από την πάνω μεριά του Μπιτ Παζάρ, έχει ένα ναργιλεδάδικο που πουλάει.

Το ραχάτι τι καπνούς πουλάει και σε τι τιμές;

 

Επίσης έχει ένα ανατολίτικο μινι μάρκετ, φιλίππου με αγνώστου στρατιώτου, δίπλα στην ρωμαική αγορά. Adalya πουλάει απ' ότι μου έχουν πει.

Επεξ/σία από The_Judas
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, The_Judas said:

Το ραχάτι τι καπνούς πουλάει και σε τι τιμές;

Επίσης έχει ένα ανατολίτικο μινι μάρκετ, φιλίππου με αγνώστου στρατιώτου, δίπλα στην ρωμαική αγορά. Adalya πουλάει απ' ότι μου έχουν πει.

Για το Ραχάτι, από τιμές δεν ξέρω δυστυχώς τι παίζει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
4 ώρες πριν, SIP1995 είπε

Πήγες δυστυχώς σε λάθος μαγαζιά...πάνε 1) Taj Mahal (πάνω στην ερτ 3, γωνιακό μαγαζί), 2) Ραχάτι (πάνω στην Ολύμπου), 3) από την πάνω μεριά του Μπιτ Παζάρ, έχει ένα ναργιλεδάδικο που πουλάει.

Από ταζ μαχαλ πέρασα το πρωί, γιατί είδα ότι πουλάνε λίγο πιο πίσω στο νήμα, παρόλα αυτά ενώ η κοπέλα ήταν μέσα δεν μου άνοιξε καν (κλειδωμένα) και πέρασα γύρω στις 11

Για το ραχατι δεν ήξερα ότι πουλάει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...