Προς το περιεχόμενο

Ναργιλές topic :)


santana99
Μήνυμα προστέθηκε από Thresh,

Δεν επιτρέπονται "αγγελίες" ζήτησης ή πώλησης παρά μόνο στην κατάλληλη κατηγορία του site 

Επίσης δεν επιτρέπεται διαφήμιση αγγελιών μέσω μηνυμάτων σε θέματα.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 ώρες πριν, giannisb91 είπε

Καλησπερα, είμαι νέος κάτοχος ενός Aladin mpv460. Προς το παρόν χρησιμοποιώ το μπολ που περιέχεται όμως εχω ακούσει ότι δεν ειναι καλο. Έχετε να μου προτείνετε κάποιο καλο μπολ κ διαχειριστή θερμότητας ; Επίσης θελω από γεύση κατι κοντά σε love 66 έχετε δοκιμάσει κάποιον καλο ; Ευχαριστω εκ των προτέρων !

HC Black Edition+kaloud lotus 1+(replica).30 ευρω το σετακι.

Αν σου αρεσε η love66,γιατι δε παιρνεις love66?

Επεξ/σία από nas91
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 5,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

6 ώρες πριν, nas91 είπε

HC Black Edition+kaloud lotus 1+(replica).30 ευρω το σετακι.

Αν σου αρεσε η love66,γιατι δε παιρνεις love66?

https://e-shisha.gr/nargiles/hookah/aksesouar-nargile/kefales-nargile/hc-cascade-ceramic-bowl-vert/
αυτο εννοείς ; 
Σκεφτομαι να παρω το love 66 που εχει χωριστά καπνό κ υγρό γ αυτο ρωτάω αν εχει διαφορά !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

33 λεπτά πριν, giannisb91 είπε

https://e-shisha.gr/nargiles/hookah/aksesouar-nargile/kefales-nargile/hc-cascade-ceramic-bowl-vert/
αυτο εννοείς ; 
Σκεφτομαι να παρω το love 66 που εχει χωριστά καπνό κ υγρό γ αυτο ρωτάω αν εχει διαφορά !

Oχι,αυτο εννοω(https://huqqaking.gr/product/hispacachimba-black-edition/).Τωρα εχει 20 απο οτι βλεπω,εγω το ειχα παρει στα 15..Αλλα και στα 20 ειναι ισως η τιμιοτερη επιλογη σε φανελ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, giannisb91 είπε

https://e-shisha.gr/nargiles/hookah/aksesouar-nargile/kefales-nargile/hc-cascade-ceramic-bowl-vert/
αυτο εννοείς ; 
Σκεφτομαι να παρω το love 66 που εχει χωριστά καπνό κ υγρό γ αυτο ρωτάω αν εχει διαφορά !

Όταν λες να πάρεις love66 που έχει χωριστά καπνό και υγρό εννοείς από Γερμανία ή από Ελλάδα;

μπορεις να δοκιμάσεις την I Love Hamburg της 187tobacco μοιάζουν πολύ με την Love66! 

A9EF53D6-C5AE-48B3-9F82-A1795899EF3E.jpeg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, nickps1 είπε

Όταν λες να πάρεις love66 που έχει χωριστά καπνό και υγρό εννοείς από Γερμανία ή από Ελλάδα;

μπορεις να δοκιμάσεις την I Love Hamburg της 187tobacco μοιάζουν πολύ με την Love66! 

A9EF53D6-C5AE-48B3-9F82-A1795899EF3E.jpeg

απο θεμα ice? εχει περισσότερο ή λιγότερο? γιατι στην γερμανικη λ66 μου φαινεται λιγο τσιμπημενο . αν εχει λιγοτερο αυτη θα ειναι τελειο, οπως η τουρκικη λ66

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, greekboy είπε

απο θεμα ice? εχει περισσότερο ή λιγότερο? γιατι στην γερμανικη λ66 μου φαινεται λιγο τσιμπημενο . αν εχει λιγοτερο αυτη θα ειναι τελειο, οπως η τουρκικη λ66

Στην γερμανική Love66 προσθέτεις υγρό ανάλογα με τα γούστα. Όπως και σε εσένα έτσι και σε εμένα εγώ το προτιμώ λιγότερο έντονο οπότε ρίχνω το μισό μπουκαλάκι. Ένας φίλος μου το θέλει πολύ έντονο και το αδειάζει όλο μέσα. Το ίδιο ισχύει και για όλες της γεύσεις της Adalya που συνοδεύονται από υγρά, ανάλογα τα γούστα προσθέτεις και το υγρό.

 

Η Hamburg που ανέφερα δεν βγάζει σχεδόν καθόλου Ice.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίδες καλησπέρα. Λοιπόν έχω ένα θέμα. Περίπου 8 μηνες έχω αυτόν τον ναργιλέ. Έχω κι έναν μήνα περίπου πηρα lemon pie της adalya (ξέχωρα καπνος μολασα) από eshisha. Τις πρώτες 2-3 φορες η γεύση ήταν πένα. Έχω δοκιμάσει να κάνω 3 φορές και η γεύση είναι άθλια. Στην αρχή βγάζει ΜΌΝΟ λεμόνι πολύ έντονο και μετά είναι πάρα πολλή αχνή η γεύση. Πολλές φορές στα 20-30 λεπτά του session στο στόμα δεν βγάζει καμία γεύση. Εδώ να πω ότι κατά την εκπνοή του αέρα και η μυρωδιά της γεύσης από το μπολ είναι κομπλέ. Το setup είναι το ίδιο και τις 3 φορές που έχει βγει πρόβλημα. Ξέρει κανείς τι φταίει; το μπολ είναι solaris το καλούντ είναι ένα άκυρο. 

IMG_20210428_160058.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, virginkiller είπε

Την πρώτη φορά που έκανες πόσο καιρό περίμενες να πιει ο καπνός το υγρό;

τουλαχιστον 2--3 μερες μπορει και παραπανω. αλλα τις πρωτες 2-3 φορες που εκανα ηταν κομπλε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, Tristia είπε

τουλαχιστον 2--3 μερες μπορει και παραπανω. αλλα τις πρωτες 2-3 φορες που εκανα ηταν κομπλε.

Το πιο πιθανό είναι ο καπνός που αγόρασες να ήταν καθήμενος σε ράφι για πολύ καιρό οπότε μάλλον μπαγιάτεψε... Ούτως ή άλλος ο καπνός της Panorama είναι μέτριος προς κακός (που συνδυάζει το ζουμί της adalya το e-shisha).  Παρόλα αυτά, παρακάτω υπάρχει μια μεθοδολογία αν τα session σου δεν βγαίνουν καλά. Θα σου πρότεινα να καθαρίσεις τον ναργιλέ και κυρίως το λάστιχο με διάλυμα μαγειρικής σόδας + χυμό λεμονιού έτσι ώστε να σιγουρευτείς ότι δεν έχει ποτίσει κάτι που δεν πρέπει, ύστερα καθαρισμό πήλινου & kaloud. Βάλε βραστό νερό σε ένα μπολ και βάλτο μέσα για 2-3 λεπτά να κλείσουν οι πόροι του πηλού και τρίψτε το καλά. Αν όλα αυτά έχουν αποτύχει να σου δώσουν λύση το πιο πιθανό είναι να υπάρχει θέμα με την ποσότητα που βάζεις ή το στήσιμο. Θα σου πρότεινα αντί για kaloud να βάλεις αλουμινόχαρτο και να κάνεις ένα session, αν εκεί είναι το θέμα τότε αυτός ο καπνός να μην θέλει να ακουμπάει στο kaloud. Επίσης πολύ πιθανό είναι να αφήνεις τα κάρβουνα πολύ ώρα να σταχτιάζουν και να πέφτουν μέσα στάχτες ή μικρά μπιλάκια από το κάρβουνο και να σου καίνε την γεύση. Αυτά μπορώ να σκεφτώ και να προτείνω, διαβάζοντας μόνο το πρόβλημα σου.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, Tristia είπε

τουλαχιστον 2--3 μερες μπορει και παραπανω. αλλα τις πρωτες 2-3 φορες που εκανα ηταν κομπλε.

Αν το έχεις βάλει σε μπωλ που κλείνει εντελώς και δεν παίρνει αέρα μπορεί να έχει από αυτό θέμα ανακάτεψε το καλά να έχει όλο την ίδια υγρασία. Πριν κάνεις φτιάξε το μπωλ και άσε τον καπνό να πάρει αέρα και δες μήπως βελτιωθεί αλλιώς μπορεί όντως να φταιει και η ποιότητα του καπνού. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Konst13 είπε

Το πιο πιθανό είναι ο καπνός που αγόρασες να ήταν καθήμενος σε ράφι για πολύ καιρό οπότε μάλλον μπαγιάτεψε... Ούτως ή άλλος ο καπνός της Panorama είναι μέτριος προς κακός (που συνδυάζει το ζουμί της adalya το e-shisha).  Παρόλα αυτά, παρακάτω υπάρχει μια μεθοδολογία αν τα session σου δεν βγαίνουν καλά. Θα σου πρότεινα να καθαρίσεις τον ναργιλέ και κυρίως το λάστιχο με διάλυμα μαγειρικής σόδας + χυμό λεμονιού έτσι ώστε να σιγουρευτείς ότι δεν έχει ποτίσει κάτι που δεν πρέπει, ύστερα καθαρισμό πήλινου & kaloud. Βάλε βραστό νερό σε ένα μπολ και βάλτο μέσα για 2-3 λεπτά να κλείσουν οι πόροι του πηλού και τρίψτε το καλά. Αν όλα αυτά έχουν αποτύχει να σου δώσουν λύση το πιο πιθανό είναι να υπάρχει θέμα με την ποσότητα που βάζεις ή το στήσιμο. Θα σου πρότεινα αντί για kaloud να βάλεις αλουμινόχαρτο και να κάνεις ένα session, αν εκεί είναι το θέμα τότε αυτός ο καπνός να μην θέλει να ακουμπάει στο kaloud. Επίσης πολύ πιθανό είναι να αφήνεις τα κάρβουνα πολύ ώρα να σταχτιάζουν και να πέφτουν μέσα στάχτες ή μικρά μπιλάκια από το κάρβουνο και να σου καίνε την γεύση. Αυτά μπορώ να σκεφτώ και να προτείνω, διαβάζοντας μόνο το πρόβλημα σου.

βρασιμο κανω ανα 2-3 σεσσιον. καθαρισμα κανω παντα μετα απο καθε σεσσιον με σφουγγαρι και αβα. το λαστιχο το πλενω με χλυαρο προς καυτο νερο. τα καρβουνα τα κοιταω συχνα γιατι δεν μαρεσει η πολλη σταχτη. ωστοσο το προβλημα ξεκινησε μολις πηγα απο tom gold σε diamond. αλλα δεν νομιζω να φταιει αυτο. το στησιμο ειναι το ιδιο. καπνο βαζω με το ματι δεν το ζυγιζω αλλα δεν ποτε προβλημα. νερο βαζω βρυσης που το εχω στο ψυγειο. σκεφτηκα μηπως φταιει το καλουντ που ειναι παπατζα να το αλλαζα.

 

1 ώρα πριν, georgenik07 είπε

Αν το έχεις βάλει σε μπωλ που κλείνει εντελώς και δεν παίρνει αέρα μπορεί να έχει από αυτό θέμα ανακάτεψε το καλά να έχει όλο την ίδια υγρασία. Πριν κάνεις φτιάξε το μπωλ και άσε τον καπνό να πάρει αέρα και δες μήπως βελτιωθεί αλλιώς μπορεί όντως να φταιει και η ποιότητα του καπνού. 

ανακατεμα κανω παντα πριν βαλω καπνο. γενικα πιστευω οτι ειναι η ποιοτητα του καπνου. αμα το παω πισω λετε να παιξει αλλαγη? αλλα ξαναλεω οτι στη μυρωδια κατα την εκπνοη και η μυρωδια στο μπολακι ειναι πενα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, Tristia είπε

βρασιμο κανω ανα 2-3 σεσσιον. καθαρισμα κανω παντα μετα απο καθε σεσσιον με σφουγγαρι και αβα. το λαστιχο το πλενω με χλυαρο προς καυτο νερο. τα καρβουνα τα κοιταω συχνα γιατι δεν μαρεσει η πολλη σταχτη. ωστοσο το προβλημα ξεκινησε μολις πηγα απο tom gold σε diamond. αλλα δεν νομιζω να φταιει αυτο. το στησιμο ειναι το ιδιο. καπνο βαζω με το ματι δεν το ζυγιζω αλλα δεν ποτε προβλημα. νερο βαζω βρυσης που το εχω στο ψυγειο. σκεφτηκα μηπως φταιει το καλουντ που ειναι παπατζα να το αλλαζα.

 

ανακατεμα κανω παντα πριν βαλω καπνο. γενικα πιστευω οτι ειναι η ποιοτητα του καπνου. αμα το παω πισω λετε να παιξει αλλαγη? αλλα ξαναλεω οτι στη μυρωδια κατα την εκπνοη και η μυρωδια στο μπολακι ειναι πενα!

Δεν παίζει να στο αλλάξουν. Εφόσον είπες ότι άλλαξες κάρβουνα ίσως φταίει αυτό. 

Τα diamond αν δεν κάνω λάθος είναι πιο μικρά σωστά; Ίσως δεν βγάζουν όση θερμότητα ήθελες. Δοκίμασε με 3 να δεις πως πάει. Αν είναι πολύ έντονο βγάλε το καπάκι

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...