Προς το περιεχόμενο

Ναργιλές topic :)


santana99
Μήνυμα προστέθηκε από Thresh,

Δεν επιτρέπονται "αγγελίες" ζήτησης ή πώλησης παρά μόνο στην κατάλληλη κατηγορία του site 

Επίσης δεν επιτρέπεται διαφήμιση αγγελιών μέσω μηνυμάτων σε θέματα.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

12 ώρες πριν, jajavax είπε

Χαιρετώ τους αγαπητούς.

Μπαίνοντας στον κόσμο του ναργιλέ, περιμένω έναν Oduman N2 μαζί με το ενιαίο σύστημα καύσης Carbo-One για λόγους αρχικής ευκολίας.

Επειδή τα έξοδα ξέφυγαν κάμποσο, μαζί με τις βούρτσες, κάρβουνα 26άρια, σκόνη καθαρισμού και τον καπνό, είπα να κάνω πατέντες για υπόλοιπα που σχετίζονται με τα καρβουνάκια, δηλαδή  :

Τσιμπίδα σιλικόνης με 1,29 €

Γκαζάκι του καφέ και σχαράκι ανεμιστήρα με 1,90 €.

ΠΡΟΚΥΠΤΕΙ ΕΡΩΤΗΜΑ ΑΡΧΑΡΙΟΥ 

Έχω ακούσει ότι τα καρβουνάκια δεν είναι και τόσο εύκολα στην διαδικασία του ανάμματος.  

Μήπως αν τους έσκαγα μία-δύο βοηθητικές με το φλόγιστρο του υδραυλικού στην πάνω πλευρά, όσο το καμινέτο θα έχει αναλάβει την κάτω πλευρά και τα πλαϊνά, θα τα βοηθούσα να ανάψουν καλύτερα ή θα τα έστελνα αδιάβαστα ;                   

  

η τσιμπιδα δεν ειμαι σιγουρος οτι θα αντεξει, καλυτερα μια πιο ψευτικη χωρις πλαστικο. αν δεν σε νοιαζει να περιμενεις στο aliexpress βρισκεις καλες επιλογες.

για το αναμα οπως σου ειπαν, παρε με 15-20ε μια θερμαστρα να ξεμπερδευεις.

για hmd βιαστηκες θεωρω, με 10ε επαιρνες μια χαρα kaloud replica . ετσι και αλλιως αργα ή γρηγορα εκει θα καταληξεις, τσαμπα λεφτα το carbo one (χωρις να το εχω χρησιμοποιησει).

τελος με το σκονη καθαρισμου τι ακριβως εννοεις? δεν χρειαζεσαι σκονη, με σαπουνι και βουρτσα μια χαρα εισαι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 5,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

12 ώρες πριν, jajavax είπε

Χαιρετώ τους αγαπητούς.

Μπαίνοντας στον κόσμο του ναργιλέ, περιμένω έναν Oduman N2 μαζί με το ενιαίο σύστημα καύσης Carbo-One για λόγους αρχικής ευκολίας.

Επειδή τα έξοδα ξέφυγαν κάμποσο, μαζί με τις βούρτσες, κάρβουνα 26άρια, σκόνη καθαρισμού και τον καπνό, είπα να κάνω πατέντες για υπόλοιπα που σχετίζονται με τα καρβουνάκια, δηλαδή  :

Τσιμπίδα σιλικόνης με 1,29 €

Γκαζάκι του καφέ και σχαράκι ανεμιστήρα με 1,90 €.

ΠΡΟΚΥΠΤΕΙ ΕΡΩΤΗΜΑ ΑΡΧΑΡΙΟΥ 

Έχω ακούσει ότι τα καρβουνάκια δεν είναι και τόσο εύκολα στην διαδικασία του ανάμματος.  

Μήπως αν τους έσκαγα μία-δύο βοηθητικές με το φλόγιστρο του υδραυλικού στην πάνω πλευρά, όσο το καμινέτο θα έχει αναλάβει την κάτω πλευρά και τα πλαϊνά, θα τα βοηθούσα να ανάψουν καλύτερα ή θα τα έστελνα αδιάβαστα ;                   

  

Η τσιμπίδα θα έχει θέμα βγάλε τις άκρες μην λιώσουν. Θα γίνονται τα κάρβουνα στο γκαζάκι αλλά καλύτερα να πάρεις μια εστία ανάβουν καλύτερα και πιο γρήγορα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Σεβόμενος τις γνώμες, πήγα και πήρα μία αραβική εστία 1000 Watt (σαν μπρίκι) από ένα μαγαζί στον Νέο Κόσμο, με 15 €.

Ήταν το τελευταίο σε τόσο καλή τιμή  και ρώτησα την κυρία εάν θα φέρει ξανά, προκειμένου  να ενημερώσω εδώ την παρέα. Μου απάντησε «….ναι …».

Φώναξε και τον γιό της, προκειμένου να μου εξηγήσει αν τα κάρβουνα τα γυρίζω -και- από την ανάποδη.  Μου είπε «….Όχι.  Σε 3 λεπτά είναι έτοιμα…».  Ή μάλλον το είπε στα αραβικά και η μητέρα του, τα μετέφραζε.

Είχαν και κάτι ναργιλέδες εντελώς ανατολίτικους στο πάνω ράφι, αλλά δεν είχαν κανέναν καπνό.  Ήθελα μήπως έβρισκα τον Al Fakher σε πορτοκάλι, που διάβασα κάπου εδώ ότι είναι καλός και ιδιαίτερος (έχει και λίγο από το ξύσμα).

Τώρα έχω πλύνει τον Oduman N2 και έχω βουτήξει τον πλαστικό σωλήνα σε σαπούνι τριαντάφυλλο, διότι αυτή η σιλικόνη έχει μία εντελώς "άρρωστη" μυρωδιά.

Και οι μεταλλικοί σωλήνες, μυρίζουν αρκετά μέταλλο.  Ο κατασκευαστής ήταν τσουρούτης. Άφησε μέχρι και γρέζι απο την μέσα πλευρά.  Ευτυχώς έχω γρεζαδόρο για σωλήνες.

Το άτομο τσιγγουνεύτηκε να περάσει την μέσα πλευρά με τιτάνιο (θα ήθελα να ξέρω, τι πλήρωσα 30€ παραπάνω) και έχω ρίξει το βούρτσισμα της ζωή μου.  Τόσο στο λάστιχο, που μυρίζει κάτι σαν  ποντικοφάρμακο από σιλικόνη , όσο και στους μεταλλικούς σωλήνες.                    

 

    

ΓαζάκιΓια Κάρβουνα15_950-1000x1000.jpg

Επεξ/σία από jajavax
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 22/5/2021 στις 5:37 ΜΜ, maletianoi είπε

Ξερει κανεις αν μπορουμε να παραγγειλουμε καπνα με shop n ship aramex  η καποιο αλλο μεσαζοντα ?

Αν μάθεις πληροφορίες στείλε μου ένα μήνυμα φιλαράκι. Σε ευχαριστώ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 22/5/2021 στις 5:37 ΜΜ, maletianoi είπε

Ξερει κανεις αν μπορουμε να παραγγειλουμε καπνα με shop n ship aramex  η καποιο αλλο μεσαζοντα ?

Καλησπέρα, κι εγώ θα ήθελα πληροφορίες πάνω στο θέμα αν μάθεις!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

εχει κανεις σας ιδεα απο που μπορω να προμηθευτω σκετο καπνο για ναργιλε? χωρις την μολασα μονο τον καπνο. ευχαριστω

Επεξ/σία από Tristia
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, nas91 είπε

Ναι,αλλα ο φιλος μας επιμενει οτι γινεται,οποτε καποιος λεει αληθεια και καποιος ψεματα..

Με τις ειρωνείες δεν κερδίζουμε κάτι σωστά; Σωστά.

Σαν εταιρεία απαγορεύεται να το κάνει. Το τα η πιθανότητα κάποια εταιρεία να σπάει το νόμιμο και να κάνει εξυπηρέτηση δεν το αποκλείω. Αυτό όμως δεν σημαίνει ότι θα το προτείνω να το δοκιμάσεις. Στην χειρότερη χάνεις το δέμα σου η μπορεί και να μπλέξεις. Γενικά όταν σου κάνουν "εξυπηρέτηση" να προσέχεις γιατί εύκολα σε εκμεταλλεύονται 

Πχ είχα βρει ένα κατάστημα από Γερμανία που έσπαγε τον κανόνα και μου έστελνε στην Ελλάδα. Στη τελευταία παραγγελία με εξαπάτησε και μου έστειλε καπνό που έχει λήξει 4 χρόνια πριν και φυσικά δεν καπνίζεται. Κάνει την πάπια ο τύπος και δεν απάντησε ποτέ σε email. Προσπάθησα μέσω PayPal να πάρω τα λεφτά μου πίσω αλλά δυστυχώς δεν δικαιώθηκα γιατί απαγορεύεται η πώληση καπνού μέσω PayPal. 

Όποτε όταν κάνεις παράξενες μεθόδους να ξέρεις ότι πάντα υπάρχει περίπτωση να κλαίς τα λεφτά σου

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

49 λεπτά πριν, virginkiller είπε

Με τις ειρωνείες δεν κερδίζουμε κάτι σωστά; Σωστά.

Σαν εταιρεία απαγορεύεται να το κάνει. Το τα η πιθανότητα κάποια εταιρεία να σπάει το νόμιμο και να κάνει εξυπηρέτηση δεν το αποκλείω. Αυτό όμως δεν σημαίνει ότι θα το προτείνω να το δοκιμάσεις. Στην χειρότερη χάνεις το δέμα σου η μπορεί και να μπλέξεις. Γενικά όταν σου κάνουν "εξυπηρέτηση" να προσέχεις γιατί εύκολα σε εκμεταλλεύονται 

Πχ είχα βρει ένα κατάστημα από Γερμανία που έσπαγε τον κανόνα και μου έστελνε στην Ελλάδα. Στη τελευταία παραγγελία με εξαπάτησε και μου έστειλε καπνό που έχει λήξει 4 χρόνια πριν και φυσικά δεν καπνίζεται. Κάνει την πάπια ο τύπος και δεν απάντησε ποτέ σε email. Προσπάθησα μέσω PayPal να πάρω τα λεφτά μου πίσω αλλά δυστυχώς δεν δικαιώθηκα γιατί απαγορεύεται η πώληση καπνού μέσω PayPal. 

Όποτε όταν κάνεις παράξενες μεθόδους να ξέρεις ότι πάντα υπάρχει περίπτωση να κλαίς τα λεφτά σου

Την ειρωνια που ακριβως την ειδες τσακαλε?Ο ενας λεει γινεται,ο αλλος δε γινεται.Δε πρεπει να ξερουμε τι πραγματικα ισχυει,ή πεταμε κατι και εξαφανιζομαστε?Πολυ μυγιάγγιχτοι μου εχετε γινει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...