Προς το περιεχόμενο

Ναργιλές topic :)


santana99
Μήνυμα προστέθηκε από Thresh,

Δεν επιτρέπονται "αγγελίες" ζήτησης ή πώλησης παρά μόνο στην κατάλληλη κατηγορία του site 

Επίσης δεν επιτρέπεται διαφήμιση αγγελιών μέσω μηνυμάτων σε θέματα.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

15 ώρες πριν, georgenik07 είπε

Τα περισσότερα oblako "δακρύζουν" μετά από κάποιο χρονικό διάστημα οπότε καλύτερα να τα αποφύγεις.. 

Και εμενα το oblako που έχω δακρύζει και είναι σπαστικό. Αν και στο κάπνισμα είναι αρκετά καλο δε θα το πρότεινα. Τα hookain δε τα έχω δοκιμάσει. Εγώ θα σου πρότεινα alpaca που έχω δύο αρκετο καιρό και τα πάνε άψογα. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 5,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Καλησπερα στην ομαδα !! Δώστε καμια πρόταση για καπνό - υγρό από Ελλάδα γιατί μέχρι τωρα εχω δοκιμάσει panorama golden + adalya υγρό και mixto και είμαι έτοιμος να τα πουλήσω ολα … πολυ χαλι…

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εκτός από το αισθητικούς λόγους πιο άλλο το πρόβλημα σας με μπολ που δάκρυσαν? Το95% από τα μπολ δακρύζουν ειδικά αν πλένονται όσο είναι ζεστά (έστω και χλιαρά έχουν ακόμα μεγαλύτερη πιθανότητα φια να
δακρύσουν πιο γρήγορα)

 

Ακόμα και cattat δάκρυσε,
Βέβαια στους περίπου 5 μήνες, παρόλα αυτά ο άνθρωπος μου έστειλε άλλο χωρίς μα μου

Επεξ/σία από Inuyasha
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

49 λεπτά πριν, Inuyasha είπε

Εκτός από το αισθητικούς λόγους πιο άλλο το πρόβλημα σας με μπολ που δάκρυσαν? Το95% από τα μπολ δακρύζουν ειδικά αν πλένονται όσο είναι ζεστά (έστω και χλιαρά έχουν ακόμα μεγαλύτερη πιθανότητα φια να
δακρύσουν πιο γρήγορα)

 

Ακόμα και cattat δάκρυσε,
Βέβαια στους περίπου 5 μήνες, παρόλα αυτά ο άνθρωπος μου έστειλε άλλο χωρίς μα μου

γιαυτο δεν εχεις μονο ενα μπολ. αν ειναι ζεστο ανάβεις άλλο. δεν έχω ομπλακο αλλα απο αυτα που έχω δάκρυσμα έχουν κάνει μονο τα τελείως unglazed ( πχ elmas ) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά καλησπέρα .

Σκέφτομαι να πάρω τον πρώτο μου ναργιλε.

Midas Nada / First Hookah Core light

Μπώλ Hookah John Retro Harmony

HMD  Oduman Ignis

Καπνο έχω εναν γνωστό γερμανία θα παίξω τπτ Darkside κλπ.

Αξίζει η διαφορά της τιμής του Core light απο Nada?

Επίσης σε περιπτωση που δεν μπορω να βγαλω ακρη απευθειας με Midas πόσο χειρότερος ειναι ο Nube Junior?

Ευχαριστώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
51 λεπτά πριν, virginkiller είπε

γιαυτο δεν εχεις μονο ενα μπολ. αν ειναι ζεστο ανάβεις άλλο. δεν έχω ομπλακο αλλα απο αυτα που έχω δάκρυσμα έχουν κάνει μονο τα τελείως unglazed ( πχ elmas ) 

Το ξερω για αυτο εχω μαζεψει καμια 30αρια μπολ , εχω μπολ κοντα στα 2 χρονια που μου το εδωσε φιλος παρολο που εχει δακρυσει , ακομα καπνιζει σαν την πρωτη μερα που το πηραμε

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γενικά ποτέ δε πλένω τα μπωλ ζεστά. Συνήθως τα πλένω την επόμενη μέρα. Το πρόβλημα είναι κυρίως αισθητικό και το ότι από ένα σημείο και μετά αν δε το βράσεις στάζει τόσο πολύ που λερώνει και το ναργιλέ (το συγκεκριμένο που έχω εγώ πάντα). 

Προσωπικά δε βλέπω το λόγο να πας σε κάτι τέτοιο εφόσον υπάρχουν επιλογές  που δε δακρύζουν. Πάντα με σωστή χρήση. Δε ξέρω ας πούμε αν κακομεταχειριστεις τα alpaca αν κάνουν το ίδιο. 

Ακόμα και το cascade σαν οικονομική λύση δε μου έχει δακρύσει ποτέ. Έχω δοκιμάσει τρία μέχρι στιγμής. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
3 ώρες πριν, morfin είπε

Γενικά ποτέ δε πλένω τα μπωλ ζεστά. Συνήθως τα πλένω την επόμενη μέρα. Το πρόβλημα είναι κυρίως αισθητικό και το ότι από ένα σημείο και μετά αν δε το βράσεις στάζει τόσο πολύ που λερώνει και το ναργιλέ (το συγκεκριμένο που έχω εγώ πάντα). 

Προσωπικά δε βλέπω το λόγο να πας σε κάτι τέτοιο εφόσον υπάρχουν επιλογές  που δε δακρύζουν. Πάντα με σωστή χρήση. Δε ξέρω ας πούμε αν κακομεταχειριστεις τα alpaca αν κάνουν το ίδιο. 

Ακόμα και το cascade σαν οικονομική λύση δε μου έχει δακρύσει ποτέ. Έχω δοκιμάσει τρία μέχρι στιγμής. 

εχω cascade που στο 2μηνο δακρυσε ολα δακρυζουν ειναι θεμα του πυλου , οτι και να παρεις καποια στιγμη οσο και να το προσεχεις θα δακρυσει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 21/7/2021 στις 3:37 ΜΜ, giannisb91 είπε

Καλησπερα στην ομαδα !! Δώστε καμια πρόταση για καπνό - υγρό από Ελλάδα γιατί μέχρι τωρα εχω δοκιμάσει panorama golden + adalya υγρό και mixto και είμαι έτοιμος να τα πουλήσω ολα … πολυ χαλι…

Και εγώ τώρα ξεκίνησα να ψάχνομε. μέχρι στιγμής πιο ικανοποιημένος είμαι με true passion από naranara. Αλλά αν έχει να προτείνει κάποιος από τους παλιούς  θα το εκτιμούσα και εγώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 21/7/2021 στις 3:28 ΜΜ, morfin είπε

Και εμενα το oblako που έχω δακρύζει και είναι σπαστικό. Αν και στο κάπνισμα είναι αρκετά καλο δε θα το πρότεινα. Τα hookain δε τα έχω δοκιμάσει. Εγώ θα σου πρότεινα alpaca που έχω δύο αρκετο καιρό και τα πάνε άψογα. 

Για alpaca προτείνεις κάποιο συγκεκριμένο?? Γιατί είδα υπάρχουν κάνα 2 διαφορετικά.. κ μ φαίνονται λίγο δυσεύρετα στην Ελλάδα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ έχω ένα rook και ένα apache. Τα είχα πάρει από ένα μαγαζί στο Χαλάνδρι αλλά κατά καιρούς παίζουν και σε μαγαζιά στη Γαλλία και στη Γερμανία για παραγγελία. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 ώρες πριν, morfin είπε

Εγώ έχω ένα rook και ένα apache. Τα είχα πάρει από ένα μαγαζί στο Χαλάνδρι αλλά κατά καιρούς παίζουν και σε μαγαζιά στη Γαλλία και στη Γερμανία για παραγγελία. 

Αν εννοείς το γνωστό στο Χαλάνδρι εκεί κοντά στον πεζόδρομο δεν τα έχει τώρα.. Μπορείς να μου στείλεις τα σάιτ από Γαλλία και Γερμανία π λες?? Ευχαριστώ για την απάντηση σου!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στη Γαλλία υπάρχουν ελάχιστα alpaca στο nargos.fr,γενικά η αλπακα με τον κορονοιο δεν λειτουργούσε και ξεκινησε πάλι η παραγωγή πριν κάτι μήνες,πρώτα φεύγουν οι παραγγελίες και ελλαδα υπολόγισε κοντά στα Χριστούγεννα να έρθουν,για εμένα από φανελ το αγαπημένο είναι το alpaca rook (έχω και 6 ),πήγαινε άφοβα σε oblako mono m και σε hookain lit lip,όλα δακρύζουν με τον καιρό αλλά δε λέει τπτ μην κολλάτε σε αυτό,άμα θες classic εγώ προτεινω με σβηστά μάτια της werkbund το we (προτιμω τα Egypt από τα Turkish γενικά) η αλλιώς upg classic mini!παιδια τα καρατ καλός χρυσός ο Δημήτρης αλλά τα μπωλ είναι πολύ κακά να πω την αλήθεια αν κ ελληνική εταιρία την έχω τιμήσει αγοράζοντας 4 διαφορετικά μπολ και είναι όλα παρκαρισμένα,δέν έχω δοκιμάσει τα καινουρια από καλούπι που ελπίζω να είναι καλύτερα αλλιώς οι αυξομειώσεις τις θερμοκρασίας είναι πέρα για πέρα αισθητές 

Στις 21/7/2021 στις 4:41 ΜΜ, raxanas είπε

Παιδιά καλησπέρα .

Σκέφτομαι να πάρω τον πρώτο μου ναργιλε.

Midas Nada / First Hookah Core light

Μπώλ Hookah John Retro Harmony

HMD  Oduman Ignis

Καπνο έχω εναν γνωστό γερμανία θα παίξω τπτ Darkside κλπ.

Αξίζει η διαφορά της τιμής του Core light απο Nada?

Επίσης σε περιπτωση που δεν μπορω να βγαλω ακρη απευθειας με Midas πόσο χειρότερος ειναι ο Nube Junior?

Ευχαριστώ!

Το retro harmony είναι κουβαδάκι να ξέρεις,χωρητικότητα γύρω στα 27γραμμαρια,προσωπικά δε με τρέλανε!Επισης άμα βρεις nada πήγαινε σε αυτόν 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, Bilcosbill είπε

 

Το retro harmony είναι κουβαδάκι να ξέρεις,χωρητικότητα γύρω στα 27γραμμαρια,προσωπικά δε με τρέλανε!Επισης άμα βρεις nada πήγαινε σε αυτόν 

Βρήκα Nada, πήγα στο showroom του Midas και είχε σε στόκ. Κατέληξα σε ferris επίσης γιατι είδα το Harmony και όντως μου φανηκέ τεράστιο !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 25/7/2021 στις 2:04 ΠΜ, Bilcosbill είπε

Στη Γαλλία υπάρχουν ελάχιστα alpaca στο nargos.fr,γενικά η αλπακα με τον κορονοιο δεν λειτουργούσε και ξεκινησε πάλι η παραγωγή πριν κάτι μήνες,πρώτα φεύγουν οι παραγγελίες και ελλαδα υπολόγισε κοντά στα Χριστούγεννα να έρθουν,για εμένα από φανελ το αγαπημένο είναι το alpaca rook (έχω και 6 ),πήγαινε άφοβα σε oblako mono m και σε hookain lit lip,όλα δακρύζουν με τον καιρό αλλά δε λέει τπτ μην κολλάτε σε αυτό,άμα θες classic εγώ προτεινω με σβηστά μάτια της werkbund το we (προτιμω τα Egypt από τα Turkish γενικά) η αλλιώς upg classic mini!παιδια τα καρατ καλός χρυσός ο Δημήτρης αλλά τα μπωλ είναι πολύ κακά να πω την αλήθεια αν κ ελληνική εταιρία την έχω τιμήσει αγοράζοντας 4 διαφορετικά μπολ και είναι όλα παρκαρισμένα,δέν έχω δοκιμάσει τα καινουρια από καλούπι που ελπίζω να είναι καλύτερα αλλιώς οι αυξομειώσεις τις θερμοκρασίας είναι πέρα για πέρα αισθητές 

Καταρχάς σε ευχαριστώ για την απάντηση σου φίλε μ! Πήγα είδα από κοντά τα hookain και τα oblako.. πιο πολύ μ άρεσε το hookain lesh lip, το χοντροκομμένο.. κ μ φάνηκε πως χωράει κ λίγο παραπάνω γεύση οπότε μ αρέσει αυτό λόγω ότι θέλω να κρατάει παραπάνω κ το κάθε session..κ για τον ίδιο λόγο κοιτούσα κ το oblako large.. απλά επδ δεν είχα ξανά πάρει πήλινο ρώτησα πιο πολύ για την ποιότητα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...