Προς το περιεχόμενο

Ναργιλές topic :)


santana99
Μήνυμα προστέθηκε από Thresh,

Δεν επιτρέπονται "αγγελίες" ζήτησης ή πώλησης παρά μόνο στην κατάλληλη κατηγορία του site 

Επίσης δεν επιτρέπεται διαφήμιση αγγελιών μέσω μηνυμάτων σε θέματα.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το κοσμοπόλιταν

Αλ Ταχρίρ, Αρχελάου 14, 2107243141

Στην Egypttown πλευρά του Παγκρατίου-που ανθίζει εδώ από τη δεκαετία του ’90-το πεζοδρόμιο μπροστά από τον καφενέ του κυρίου Μίμη, μην ψάχνεις τώρα πώς ακριβώς ον λένε στην πατρίδα του, μοσχοβολά καπνό αρωματισμένο με μήλο. Στο ναργιλέ-καφενείο, θα καπνίσεις όλα τα αρωματικά χαρμάνια με θέα τα κεφάτα προγράμματα του Alexandria Tv, και θα πιάσεις κουβέντα με όλο το αιγυπτιακό συνάφι, όσο ο κύριος Μίμης θα σου μαγειρεύει στο ανοιχτό κουζινάκι του τα καλύτερα της πατρίδας του, στην πιο φρέσκια και σπιτική βερσιόν. Χαλάρωσε με έναν χυμό από αρωματική γουάφα, σε λίγο έρχεται ζεστή η πίτα, με ελιές και τουρσί, κυμινάτη φάβα από αιγυπτιακά κουκιά, καυτά φελάφελ με σάλτσα ταχινιού, χούμους, σοταρισμένο συκώτι όπως μόνον η Ανατολή ξέρει να μαγειρεύει, λεπτά, αρωματικά, μοσχαρίσια λουκανικάκια με μπαχαρικά κι ένας πιο μικρούλης δεν γίνεται λογαριασμός, στο τέλος.

Στο κανα επικολληση ..οτςν πας στειλε μας εντυπωσεις...σημειωτεον μου ειπαν οτι ειναι καλο δεν το 2χω επισκεφτει...

Φιλε μου δε λεω αυτο..αλλο ψαχνω...ευχαριστω παντως..αν ρωτησεις κανεναν και σου πει καλως..

να εισαι καλα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 5,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

καλησπέρα θα ήθελα να ρωτήσω σχετικά με την βαλβίδα ασφαλείας σε αργιλέ που φτιάνω και εννοώ βαλβίδα ασφαλείας την δεύτερη τρύπα αυτή που εκτονώνει τον καπνό σε περίπτωση που είναι βαρύς,δεν μας αρέσει ή οτιδήποτε μέσα απο την ''φιάλη''...

Μπορώ να χρησιμοποιήσω βαλβίδα απο χύτρα ταχύτητας;Υπάρχει κάποιο ''πώμα'' που μπορώ να χρησιμοποιήσω καθαρά και μόνο σαν διακοσμητικό στοιχείο χωρίς να κάνει εκτόνωση καπνού;Που μπορώ να βρώ κάτι τέτοιο;Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικα την μπιλια λες ??η ολη την βαλβιδα?

Παντως κατι γενικο στην αθηνα οφειλω να αναφερω το καλυτερο καφε με ναργιλε ..λεγεται cafe ne και ειναι στο καλαμακι..πολυ δυνατο,ολοι οι αλλοι ειναι στα ιδια χαμηλα κυβικα..οποιος εχει να αναφερει καποιο αλλο καλο μαγαζι ας το αναφερει..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικα την μπιλια λες ??η ολη την βαλβιδα?

Παντως κατι γενικο στην αθηνα οφειλω να αναφερω το καλυτερο καφε με ναργιλε ..λεγεται cafe ne και ειναι στο καλαμακι..πολυ δυνατο,ολοι οι αλλοι ειναι στα ιδια χαμηλα κυβικα..οποιος εχει να αναφερει καποιο αλλο καλο μαγαζι ας το αναφερει..

Όλη την βαλβίδα οχι μόνο την μπίλια όλο το ΄΄σύστημα΄΄ έχεις καθόλου υπόψη που μπορώ να βρώ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικα την μπιλια λες ??η ολη την βαλβιδα?

Παντως κατι γενικο στην αθηνα οφειλω να αναφερω το καλυτερο καφε με ναργιλε ..λεγεται cafe ne και ειναι στο καλαμακι..πολυ δυνατο,ολοι οι αλλοι ειναι στα ιδια χαμηλα κυβικα..οποιος εχει να αναφερει καποιο αλλο καλο μαγαζι ας το αναφερει..

 

Royal shisha στο Ζωγράφου..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά επειδή είμαι λίγο άσχετος με το άθλημα..!!

Έχω εναν καλο ναργιλέ απλά αυτό που μπαίνει η γευση είναι ρηχό με αποτέλεσμα να καίγεται πολυ γρήγορα η μικρή ποσότητα γεύσεις που βάζω..!!!Επομένως θα ήθελα να σας ρωτήσω από που μπορώ να πάρω ένα άλλο κι πως θα τσεκάρω εάν μου κάνει..!!Ακόμη θα ήθελα να μου πείτε τι μάρκα γεύσεις να πάρω και τι καρβουνάκια..!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βγαλε φωτο ναργιλε να δουμε κ το πηλινο...απο κει και περα γευση αλ φαχερ,κ καρβουνακια φυσικα ,να αποφευγεις τα στρογγυλα του θυμιατου...ελπιζω να βπηθησα,τωρα που θα τα βρεις λιγο δυσκολο,αν εισουν αθηνα θα σε βολευα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βγαλε φωτο ναργιλε να δουμε κ το πηλινο...απο κει και περα γευση αλ φαχερ,κ καρβουνακια φυσικα ,να αποφευγεις τα στρογγυλα του θυμιατου...ελπιζω να βπηθησα,τωρα που θα τα βρεις λιγο δυσκολο,αν εισουν αθηνα θα σε βολευα

Κανένα eshop δεν υπάρχει ;;; Να τα παραγγείλω ;;;

Όταν λες κάρβουνα φυσικά ;; Αυτά της καρύδας ;;;

Φωτό θα ανεβάσω αύριο μεθαύριο γιατί ειναι στο αλλο σπίτι !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...