Προς το περιεχόμενο

Ερωτησεις για android και galaxy s2


Stavrakas13

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν ξερω αν κανω λαθος που ποσταρω εδω αλλα θα ηθελα να ρωτησω μερικα πραγματα οσον αφορα το android market τα apps και το galaxy s2

 

Ξεκιναμε:

Θελω πρωτα απο ολα να μαθω αν οντως το galaxy s2 ειναι αυτην την στιγμη το καλυτερο smartphone στην αγορα

Επισης βλεπω στο youtube πολλα android apps αλλα δεν ξερω αν δουλεουν στο κινητο που με ενδιαφερει(galaxy s2)

και θα ηθελα να μαθω αν τα android apps μπορουν να τρεξουν σε ολα τα smartphone που εχουν την απαραιτητη android εκδοση.

Τελος εχουν και οι android συσκευες ιστοριες με unlocks και jailbreaking?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δεν ξερω αν κανω λαθος που ποσταρω εδω αλλα θα ηθελα να ρωτησω μερικα πραγματα οσον αφορα το android market τα apps και το galaxy s2

 

Ξεκιναμε:

α)Θελω πρωτα απο ολα να μαθω αν οντως το galaxy s2 ειναι αυτην την στιγμη το καλυτερο smartphone στην αγορα

β)Επισης βλεπω στο youtube πολλα android apps αλλα δεν ξερω αν δουλεουν στο κινητο που με ενδιαφερει(galaxy s2)

γ)και θα ηθελα να μαθω αν τα android apps μπορουν να τρεξουν σε ολα τα smartphone που εχουν την απαραιτητη android εκδοση.

δ)Τελος εχουν και οι android συσκευες ιστοριες με unlocks και jailbreaking?

α) ναι ειναι

β-γ) υπαρχουν απειροελαχιστες ασυμβατοτηες ορισμενες φορες, και αυτο ισχυει για ολα τα κινητα συμπεριλαμαβανομενου και του gs2, βεβαια το hw που φοραει ειναι πολυ δυνατο και δεν υπαρχει περιπτωση να μην μπορει να τρεξει μια εφαρμογη λογω αδυναμου hw

δ) ναι αλλα δεν ειναι ακριβως ετσι

το android ομως σε σχεση με το ios απο την μανα του ειναι πολυ πιο "ελευθερο"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σ'ευχαριστώ για τις απαντήσεις σου Βασίλη και θα ήθελα επίσης να ρωτήσω αν θα μου πρότεινες αυτό έναντι του Iphone4

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σ'ευχαριστώ για τις απαντήσεις σου Βασίλη και θα ήθελα επίσης να ρωτήσω αν θα μου πρότεινες αυτό έναντι του Iphone4

προσωπικα θα προτεινα ολα τα high end android εναντι του iphone, οποτε... :-)

ειναι θεμα φιλοσοφιας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

προσωπικα θα προτεινα ολα τα high end android εναντι του iphone, οποτε... :-)

ειναι θεμα φιλοσοφιας

Σίγουρα το παρατηρώ αυτό και ως μια γενική τάση.Δηλαδή κόσμος να προτείνει πιο πολύ android

Απλά έχω αμφιβολίες ως προς την ποικιλία εφαρμογών και αυτην την ελευθερία που είπες.

Δεν έχω κολλήματα ως προς εταιρίες αν αυτο εννοείες με τις φιλοσοφίες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σίγουρα το παρατηρώ αυτό και ως μια γενική τάση.Δηλαδή κόσμος να προτείνει πιο πολύ android

Απλά έχω αμφιβολίες ως προς την ποικιλία εφαρμογών και αυτην την ελευθερία που είπες.

Δεν έχω κολλήματα ως προς εταιρίες αν αυτο εννοείες με τις φιλοσοφίες

φιλοσοφια δεν εννοω τις εταιρειες

εννοω τον τροπο που λειτουργει ενα λειτουργικο

το iphone ειναι εξαρτημενο αμεσα απο το itunes

ετσι για παραδειγμα για να περασεις μια ταινια στο iphone θα πρεπει ενδεχομενως να τo μεταρεψεις σε συμβατη μορφη και μετα να το περασεις μεσω itunes

καληνυχτα

στο android κανεις ενα copy-paste και ξεμπερδεψες

προχθες μου εδειχνε ενας φιλος μου που εκανε επιτελους jb το iphone του, περιχαρης οτι οταν αλλαζει σελιδα στο μενου κανουν διαφορα εφε τα εικονιδια των εφαρμογων

εγω τοτε τι να του πω? :lol:

οτι απλα μπορω να βαλω εναν launcher απο τους πολλους που κυκλοφορουν στο market και να κανω τα εικονιδιακια να σχηματιζουν καρδουλες και οτι αλλο σκεφτω?

ειναι καποια βασικα πραγματα...

 

εφαρμογες η αληθεια ειναι οτι το ios κυριως εχει πιο ποιοτικες, οχι τοσο περισσοτερες αλλα οι ρυθμοι αναπτυξης του android ειναι ταχυτατοι οποτε ειμαι αισιοδοξος σε αυτο :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω παντως θα σου ελεγα αμα δεν εχεις προβλημα με το μεγεθος του gs2 να το τισμπησεις

ειναι υπερπληρες το κινητο και εχει πολυ μελλον ακομη :-)

και η μεθεπομενη αναβαθμιση που λογικα θα παρει το gs2 οπου tablets και smartphones θα τρεχουν ιδιο λειτουργικο, πραγματικα το κινητο θα κανει παπαδες

 

φυσικα και το galaxy s για την τιμη του ειναι εξαιρετικη επιλογη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο gs2 λογικά θα καταλήξω :)

 

ΟΚ αλλά μην το συγκρίνεις με το iPhone4 γιατί μόνο στην τιμή υπερτερεί το iPhone4.

Και στην περίπτωση του SGS(με official 2.3.3 πλέον), το iPhone4 ούτε στην τιμή δεν υπερτερεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ προσωπικά θεωρώ το sgs2 παντοφλα και το iPhone καλύτερο. Τι να κάνω το hardware όταν λαγκαρει το μενου; Το iPhone είναι πολυ πιο smooth απο το sgs1, για το 2 δεν έχω άποψη. Προσωπικά προτιμώ το iOS απο android αν και όσο είχα android είχα άψογη συνεργασία με το gmail μου, συγχρονιζοντουσαν τα πάντα με μια κίνηση(mail, επαφές,reader,ημερολόγιο κλπ) που τώρα δεν την έχω.

 

Έχω αλλα όμως όπως γρήγορο μενου, κορυφαία οθόνη και άπειρες εφαρμογές. Το android τώρα που έδωσε δυνατότητα για αγορά εφαρμογών σχεδων απο όλες τις χώρες τώρα θα αρχίσει να κοντραρει ουσιαστικά το app store. Γενικά είναι θέμα του τι ζητάς απο ένα τηλ, και κατα Πόσο αυτο μπορεί να στα προσφέρει. Πχ για τις δικές μου ανάγκες το iPhone είναι καλύτερο.

Καλο θα ήταν να μας πεις τι ζητούμενα έχεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για άλλη μια φορά να πούμε πως τα μόνα lags που είχε το Galaxy S ήταν επί 2.1 update1(Eclair).

Πλέον έχουμε φτάσει officially στην 2.3.3(Gingerbread).

Το Galaxy S λοιπόν, από την 2.2.1 και μετά δεν λαγκάρει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για άλλη μια φορά να πούμε πως τα μόνα lags που είχε το Galaxy S ήταν επί 2.1 update1(Eclair).

Πλέον έχουμε φτάσει officially στην 2.3.3(Gingerbread).

Το Galaxy S λοιπόν, από την 2.2.1 και μετά δεν λαγκάρει.

 

καλύτερα να σου βγει το μάτι παρά το όνομα :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...