Προς το περιεχόμενο

PSP Hacking - Οδηγός PSP 3000/ Go/ 2000/ 1000


driftingcris
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  •  Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 365
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δεν εχει wifi αν σε απασχολει αυτο. ουτε διαβαθμιση φωτεινοτητας οθονης. ειναι μονοφωνικο, και πιο πλαστικο απο τα παλια

Κατ τ αλλα το εχω παρει δωρο σε ενα βαφτιστηρι που δε φημιζεται για την καλη διαγωγη κ χρηση στα παιχνιδια του και κραταει ακομη με μια 16αρα καρτα που του εβαλα επανω για backups.

Χακαρεται ευκολα εντος 5 λεπτων, με το μη μονιμο firmware που αναφερεται στα λινκς πιο πανω ακριβως με τον τροπο στο ποστ #262

Καρτα μπορεις να βαλεις μια 16αρα SD με adaptor  και εισαι καλυμενος. Και 8αρα ειναι καλη που εχω εγω πανω σε πιο παλιο PSP

Να ξερεις οτι τα καλυτερα psp θεωρουνται τα 3004 που καινουρια ειναι πιο ακριβα αλλα βρισκεις μεταχειρισμενα στα 60 ευρω

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Καλησπέρα.

Σε psp 2004  που έχει έκδοση 5,00 Μ33-6 ποια διαδικασία πρέπει να ακολουθήσω για να κανω μόνιμο hack με την τελευταία έκδοση?

Όποιος ξέρει και έχει όρεξη απαντάει.

Ευχαριστω εκ των προτέρων

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

<p>Στα παραπανω <a href="http://pspgr.net/viewtopic.php?f=147&t=18774">λινκ</a></p>

<p>Περνας ofw 6.60. Και μετα 6.60 pro c2</p>

 

Δεν θα μπρικαρει αν περασω οφιδιαλ φιρμ? Επισης πως το περναω εχουμε κανεναν οδηγο?
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οχι δεν εχει αναφερθει κατι τετοιο για μπρικ

το εχω περασει εγω το 6.60 απευθειας απο 5.ΧΧ cfw και δεν ειχα θεμα

Τωρα αν σου τυχει τι να σου πω.

Μπορεις να το περασεις η μεσω καρτα μνημης (περιγραφει την διαδρομη το λινκ) η με wifi (που δε νομιζω να μπαινει αφου το εχεις με 5.ΧΧ) δε χανεις κατι να δοκιμασεις παντως

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
  • 2 εβδομάδες αργότερα...

καθε φορα που θα κλεινεις τελειως το psp ή βγαζεις μπαταρια (μενει απο μπαταρια)

θα πρεπει να τρεχεις το αρχειο recovery για να ξανασπαει

 

εκτος αν δεις εχει και οδηγους για downgrade σε 6.20 που ειναι μονιμο

αν μπορει η κονσολα σου να κατεβει εκει κανε το 6.20

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...