Προς το περιεχόμενο

PSP Hacking - Οδηγός PSP 3000/ Go/ 2000/ 1000


driftingcris
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  •  Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

τις ταινιες τισ παιζει...τ παιχνιδια ειναι σ μορφη αιζο κ τ βαζω στν φακελο γκειμς κ δν μ ανοιγει τ αρχειο το δειχνει σαν κατεστραμενο κ μ λεει occurapt file δηλαδη οτι ειναι κατεστραμμενο...τι κανω σε αυτην τν περιπτωση??τι φταιει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 365
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Κατα πρώτον γράφε ολόκληρες τις λέξεις σε παρακαλω. Πονεσανε τα ματιά μου να διαβάσω αυτά που γράφεις. Σε ποιο φάκελο games τα έβαλες; Όπως είπε και ο φίλος απο πάνω στο root της κάρτας μνήμης θα φτιάξεις ένα φάκελο iso και θα τα βάλεις μέσα.

 

Sent from my iPad using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στον φακελο πσπ εχει εανα φακελο γκειμσ...σε εκεινον τον φακελο τ εβαλα τ παιχνιδι αλλα δεν εκανα κανεναν φακελο iso πουθενα...δηλαδη θα μπω σε εναν φακελο που λεει MP-ROOT και θα δημιουργησω εναν φακελο iso?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οκ το εκανα κ σορρυ που ρωτησα γιατι δεν εχω ιδεα φιλος....ευχαριστω πολυ...κ επισης μονο εσυ μου τ εχωσες...μαλλον τα ξερεις ολα...νομιζω πως γραφω μια χαρα κ οχι τοσο τραγικα που το περιεγραψες...την επομενη φορα να εισαι πιο διακρητικος...παιδια σας ευχαριστω πολυ για την βοηθεια σας!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στον φακελο πσπ εχει εανα φακελο γκειμσ...σε εκεινον τον φακελο τ εβαλα τ παιχνιδι αλλα δεν εκανα κανεναν φακελο iso πουθενα...δηλαδη θα μπω σε εναν φακελο που λεει MP-ROOT και θα δημιουργησω εναν φακελο iso?

 

 

Δεν ξέρω για τα καινούργια PSP, εγώ στο δικό μου που είχα πριν 2-3 χρόνια, είχα κάνει ένα φάκελο "ISO" ακριβώς πάνω στην κάρτα SD. Μόλις συνδέσεις το psp στο pc και ανοίξει ο φάκελος, εκεί μέσα ξερά κάνε ένα φάκελο με το όνομα "ISO" και ρίχνε τα παιχνίδια σου (τα οποία πρέπει να είναι σε μορφή .iso ή .cso). Ελπίζω να βοήθησα και να ισχύει το ίδιο και στο δικό σου psp.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι τελικα μου εχει φακελο ISO κ δεν το ειχα προσεξει μαλλον....γιωργο μαλλον ναι μπορεις δοκιμασε να βαλεις παιχνιδι κ δες αν παιζει αλλα βαλτο στον φακελο ISO αλλιως δεν θα σ εμφανιζει το παιχνιδι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας παιδες....θελω την βοηθεια σας σε κατι......εχω ενα psp go κ τελειωνει σε 7b το MAC ADDRESS του κ οχι απο 1g-7g που λενε...σε αυτο γινεται μονιμο σπασιμο????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια ορισμενα αιζο παιχνιδια μου τα παιζει και καποια αλλα μου τα βγαζει κατεστραμμενα....ενω εχω κανει το απντειτ κ εχω βαλει το 6.60 προ-Β...τι πρεπει αλλο να κανω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Καλη Χρονια σε ολους

Απλα πραγματα.

Εαν θες μονιμο cfw πας 6.20 pro B10

Εαν δεν σε ενδιαφερει το μονιμο και θες τελευταιο firmware πας 6.60 και καθε φορα που μπουταρεις απο κλειστο πσπ τρεχεις το προγραμμα για να μπαινεις σε cfw

Κοιτα εδω

 

ΝΑ ευχαριστησω με την σειρα μου διοτι σημερα εκανα και εγω την διαδικασια και το εσπασα..αν δεν ηταν ο οδηγος , κλαφτα χαραλμπε με τοση παραπληροφορηση!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Παιδιά σας παρακαλώ μια βοήθεια εχω σύστημα 6,60 στο PSPGo μου και θελω να το τσιπαρω για να μπορω να εχω δωρεαν παιχνιδια . ΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ? Ευχαριστώ εκ των πρωτερων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...