Προς το περιεχόμενο

PSP Hacking - Οδηγός PSP 3000/ Go/ 2000/ 1000


driftingcris
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  •  Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

εγκατασταση του 6.60 PRO-B10 οπως περιγραφεται απο εδω

http://pspgr.net/viewtopic.php?f=147&t=18774

αλλα θα ακολουθησεις τις διαδρομες για το psp go

Αφου τελειωσεις με αυτα φτιαχνεις ενα directory ISO στο root της καρτας του ΠΣΠgo δηλαδη στη διαδρομη fs0:\ISO και βαζεις εκει μεσα τα backups των τιλων που κατεχεις

Απαγορευεται να ζητας δωρεαν παιχνιδια. μονο για backups τιτλων που εχεις νομιμα στην κατοχη σου !!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 365
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

για ολα ισχυει. ακολουθεις τις οδηγιες για αυτα χωρις τη σπασμενη μητρικη.

αν κανετε το κοπο να διαβασετε τις σελιδες πισω δε θα τα ρωταγατε ολα αυτα

Με ολη τη καλη διαθεση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έχει πάρει το μάτι μου κάτι τοπικ για χακάρισμα παιχνιδομηχανών και το έχω απορία, ποιο το νόημα? τι έχει μια κονσόλα να χακαρεις?

 

ΥΓ: εκτός από το τσιπαρισμα για να παίζουμε αντιγραμμένα CD τι άλλο θα μπορούσε κάποιος να χακάρει;?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά σας παρακαλώ μια βοήθεια εχω σύστημα 6,60 στο PSPGo μου και θελω να το τσιπαρω για να μπορω να εχω δωρεαν παιχνιδια . ΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ? Ευχαριστώ εκ των πρωτερων.

 

Οτι σου ειπε ο Mtzs ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

guys εχω στην κατοχη μου ενα psp 3004 και ειναι νομιζω ,αν θυμαμαι καλα , version 6.31 .υπαρχει κανα λογισμικο για hack η πρεπει να κατεβασω οπως διαβασα την 6.39 και μετα να βρω το λογισμικο ¨???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Παιδια θελω βοηθεια. Ενας φιλος μου εδωσε το psp1000 για να το αναβαθμισω. Πρεπει ηδη να ειναι χακαρισμενο, αλλα δε ξερω εαν μετραει, καθως θα κανω format τη καρτα.. Η εκδοση που εχει ειναι η 3.80 m33-5.

 

Αυτο το m33-5 ειναι το χακαρισμα; Εγω τι ακριβως πρεπει να κανω τωρα; Δε ξερω την τυφλα μου!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποιο λινκ εννοεις φιλε μου; Αυτο στην πρωτη σελιδα; Οταν κανω φορματ (την καρτα εννοεις, ετσι; ;) πρεπει να προσεξω κατι; fat32 ή κατι αλλο;

 

Υπαρχει περιπτωση να brickarei;

 

Δλδ πρωτα το κανω κανονικα αναβαθμιση απο το official site και μετα περναω το cfw;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραια καταλαβαινω τι λες, αλλα αυτο το psp πρεπει να ειναι ηδη σπασμενο. Εχει την εκδοση 3.80 m33-5. Αυτο το m33-5 μπορει να μου εξηγησει καποιος τι στην ευχη ειναι; Και θα πρεπει να το κανω uninstall με καποιο τροπο; Ή απλα φορματ τη καρτα μνημης και ξεχακαρεται το psp;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε χρειαζεται uninstall

1. κανε φορματ την memory card οπως ειναι

2. βαλε το 6.60 official firmware(ofw) στην αρχη μεσω της memory card,

3. ξανακανε φορματ μεσα απο το πσπ την καρτα μνημης

4. και μετα βαλε τα προγραμματα για pro-B10 και τρεξτα. Εισαι ετοιμος σε custom firmware (cfw)

5. ξανακανε format μεσα απο το ΠΣΠ οταν εισαι σε cfw για να σου βγαλει τον φακελο ISO στο root της memory card ( αν και μπορεις να τον βαλεις μετα μεσω συνδεσης σε PC)

Οτι backup γνησιου παιχνιδιου εχεις το βαζεις μεσα στον φακελο ISO. Δεχεται αρχεια σε μορφη iso και cso (συμπιεσμενα iso - πιανουν λιγοτερο χωρο)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...