Προς το περιεχόμενο

PSP Hacking - Οδηγός PSP 3000/ Go/ 2000/ 1000


driftingcris
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  •  Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πολυ καλος ο οδηγος του driftingcris.Με βοηθησε και χακαρα το PSP 2004 μου σε 5λεπτά και πολυ ευκολα.Σε σχεση με κατι αλλα χακ για pandora battery κλπ. πολυ πιο ευκολο και γρηγορο χωρις να "πειραξω" το PSP.Ευγε! B)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 365
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

εγώ θα πρότεινα να μένει μόνιμα ψηλά το θέμα, sticky νομίζω το λέτε, ειδικά αν έχει και την επιτυχία

που λέει ο kostas_tech...εγώ το κόβω να αρχίζω να πειραματίζομαι τελικά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ θα πρότεινα να μένει μόνιμα ψηλά το θέμα, sticky νομίζω το λέτε, ειδικά αν έχει και την επιτυχία

που λέει ο kostas_tech...εγώ το κόβω να αρχίζω να πειραματίζομαι τελικά...

 

Και να αρχισεις τους πειραματισμους πολυ δυσκολα να το ριμαξεις με το cfw Που περνας με τον οδηγο μου... ;)

Πρεπει να εισαι πολυ μπουφος για να το κανεις brick με αυτο το cfw......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν εγώ πχ, έχω αγορασει 3 - 4 παιχνίδια απο το psn κ είναι στην εσωτερική μνήμη του psp go,

μετά το cfw θα παίζουν κανονικά έτσι? τα άλλα παιχνίδια τα πετάς μέσα σαν .iso/.cso?

(την κάρτα μνημης περιμένω από την Αγγλία...)

Η όλη διαδικασία είναι απλούστατη, πιο πολύ ζόρι ήθελαν κάποια παιχνίδια παλαιότερα...

Αν κολλήσει σε καποιο σημείο ενώ κάνει ότι κάνει και το κλείσεις εντελώς επανέρχεται στο ofw?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν εγώ πχ, έχω αγορασει 3 - 4 παιχνίδια απο το psn κ είναι στην εσωτερική μνήμη του psp go,

μετά το cfw θα παίζουν κανονικά έτσι? τα άλλα παιχνίδια τα πετάς μέσα σαν .iso/.cso?

(την κάρτα μνημης περιμένω από την Αγγλία...)

Η όλη διαδικασία είναι απλούστατη, πιο πολύ ζόρι ήθελαν κάποια παιχνίδια παλαιότερα...

Αν κολλήσει σε καποιο σημείο ενώ κάνει ότι κάνει και το κλείσεις εντελώς επανέρχεται στο ofw?

 

Λοιπον, θα παιζουν κανονικα. Εγω ειχα αγορασει το Jak and Daxter the lost frontier Και παιζει κανονικα ακομα......

Ναι, τα πετας μεσα στο φακελο iso και πρεπει να ειναι σε μορφι iso/cso.

Δεν πιστευω να κολισει. Και να κολαγε αν ειναι ετσι και στο Update με firmware της sony τι θα γινοταν? Θα εμπενε ξανα στο παλιο firmware μιας και οταν κανει update πρωτα κανει backup το Psp...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτά είναι ρε....!!

 

Όχι σαν εμάς που παιδευόμασταν με pandoras battery (μιλάω για 4-5 χρόνια πριν όταν ακόμα ο dark_alex έβγαζε cfw..! )

 

driftingcris ωραίος οδηγός..!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχικά τσεκαρουμε τι λογισμικο φοραμε πηγενοντας στο System->System Settings->System Information

Εκεί λεει. Αν εχουμε μικροτερο απο 6.39 κανουμε την αναβαθμιση σε 6.39.

Φίλε, αν έχει μικρότερο ή ίσο με 6,20, καλύτερά να βάλει 6,20 που έχει μόνιμο Hack,ακόμα και σε PSP GO!!!

 

εχω ακολουθησει οδηγους για μονιμο χακ και στο σημειο που πρεπει να κανει restart (οταν ανοιγεις την εικονα eggsploit) απλα σβήνει και δεν περνάει το πρόγραμμα. Ειμαι στην έκδοση 5.03 και αναφέρομαι στο Psp 1004 (phat).

Φίλε αν θες μόνιμο έλα στο www,psp-hellas-hacks.tk,έχω εκεί οδηγούς για μόνιμο hack ακόμα και σε PSP GO. Επίσεις ετοιμάζουμε και το Final Version της Ελληνικής γλώσσας για το PSP!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε, αν έχει μικρότερο ή ίσο με 6,20, καλύτερά να βάλει 6,20 που έχει μόνιμο Hack,ακόμα και σε PSP GO!!!

 

 

Φίλε αν θες μόνιμο έλα στο www,psp-hellas-hacks.tk,έχω εκεί οδηγούς για μόνιμο hack ακόμα και σε PSP GO. Επίσεις ετοιμάζουμε και το Final Version της Ελληνικής γλώσσας για το PSP!!!

 

Ρε συ πλακα μας κανεις? Το insomnia δεν ειναι για να κανεις διαφημιση το site σου... Δεν λεω, και 'γω μαζι σου αλλα το εχετε παραχεσει και εσυ και ο αλλος απο το pspgr.net......... :mad: :mad: :mad:

 

Παμε και στο θεμα τωρα....Καλα τα λες για 6.20 ρε εξυπνακια ( :mrgreen: ) αλλα αν εχει κανα 09g module Και το κανει brick? Γιατι νομιζεις οτι εβαλα 6.39 pro-b6? Γιατι δεν υπαρχει περιπτοση για brick σε κανενα psp...

Και για να σε διορθωσω, φιλαρακι μπορεις να το βαλεις το μονιμο, ΜΟΝΟΝ αν το 3004 σου βγηκε απο το εργοστασιο με 6.20... Τα πιο προσφατα αγοραμενα ηρθαν με 6.31 και αν βαλεις 6.20 εχεις ενα ωραιοτατο brick

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε συ πλακα μας κανεις? Το insomnia δεν ειναι για να κανεις διαφημιση το site σου... Δεν λεω, και 'γω μαζι σου αλλα το εχετε παραχεσει και εσυ και ο αλλος απο το pspgr.net......... :mad: :mad: :mad:

 

Παμε και στο θεμα τωρα....Καλα τα λες για 6.20 ρε εξυπνακια ( :mrgreen: ) αλλα αν εχει κανα 09g module Και το κανει brick? Γιατι νομιζεις οτι εβαλα 6.39 pro-b6? Γιατι δεν υπαρχει περιπτοση για brick σε κανενα psp...

Και για να σε διορθωσω, φιλαρακι μπορεις να το βαλεις το μονιμο, ΜΟΝΟΝ αν το 3004 σου βγηκε απο το εργοστασιο με 6.20... Τα πιο προσφατα αγοραμενα ηρθαν με 6.31 και αν βαλεις 6.20 εχεις ενα ωραιοτατο brick

Ουπς έχεις δίκιο,για την ακρίβεια δεν το ήξερα αυτό,εγώ ήξερα μόνο για τα g.π.χ. 1g 2g 3g 4g...!!!Οκ δεν θα ξανά πω για το site, απλά θα δίνω συμβουλές!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ουπς έχεις δίκιο,για την ακρίβεια δεν το ήξερα αυτό,εγώ ήξερα μόνο για τα g.π.χ. 1g 2g 3g 4g...!!!Οκ δεν θα ξανά πω για το site, απλά θα δίνω συμβουλές!!!

 

Ε τωρα εισαι σωστος...

Δεν λεω, εγω σε στιριζω για να εχουμε καλα site για psp στην Ελλαδα....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδιά ο οδηγός λειτουργεί άψογα, τον εφάρμοσα σε psp go (05g) και δούλεψε κατευθείαν στην εσωτερική μνήμη!

'Ολα καλά λοιπόν, είναι μακραν το πιο απλό πράγμα, ένα copy paste!!!

Μόλις ολοκληρωθεί η διαδικασία φτιάξτε κι έναν φάκελο ISO κ πετάξτε τα παιχνίδια σας μέσα και τέλος αυτό ήταν!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας παιδιά.

Θέλω να "σπάσω" το PSP για να παίζω παιχνίδια από την μνήμη.

Η version που έχει το psp είναι η 6.20.

Βρήκα στο pspgr.net αυτόν τον οδηγό[6.20 PRO-B6 Μόνιμο CFW για όλα τα PSP!] αλλά επειδή είμαι ανίδεος θα ήθελα μια μικρή βοήθεια.

Ακολουθώ τον οδηγό και μετά πετάω ένα παιχνίδι στην μνήμη και παίζει;;;Δε νομίζω ε;;;

Όποια βοήθεια είναι ευπρόσδεκτη.

 

Υ.Γ:Ξέρω,υπάρχουν ένα κάρο πληροφορίες στο διαδίκτυο αλλά έχω καταμπερδευτεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για αρχη αναβαθμησετο σε 6.39 version.Και για να το κανεις ανοιγεις το wifi,μετα πας στα settings (παρτο ολο αριστερα}και μετα θα πας πανω πανω και θα πατησειες την πρωτη επιλογη και ακολουθεις τα βηματα.(αυτα ειναι για το update)ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ απεγκατεστησε το huck που κατεβασες και διεγραψε το αλλιως θα σου κανει προβλημα.Αν λω κατι λαθος παρακαλω να διορθωσουν τα υπολοιπα μελη για να μην σου κανω προβλημα στο psp

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ακολουθας τον οδηγο που εχει και οταν τελειωσεις κανεις φορματ για να δημιουργηθουν συγκεκριμενοι φακελοι. επειτα το αγορασμενο παιχνιδι το περνας στον φακελο ISO

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...