Προς το περιεχόμενο

Wii U Topic


privateer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Και εσενα σαν gamer προφανως σε ενδιαφερει να ειναι καλα οικονομικα η Ninty και οχι να βγαζει κονσολες που να τις υποστηριζει σωστα με παιχνιδια....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 8,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

H Nintendo είναι σίγουρο πως θα βγάλει τα παιχνίδια που περιμένουμε από αυτή. Αργά ή γρήγορα θα βγουν.

Οπότε ναι σαν gamer τον ενδιαφέρει κάποιον να είναι οικονομικά καλά για να μπορέσει να τα βγάλει. Χωρίς να βιάζεται και χωρίς να χρειάζονται μερικά patches στην πορεία να στρώσουν.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εσενα σαν gamer προφανως σε ενδιαφερει να ειναι καλα οικονομικα η Ninty και οχι να βγαζει κονσολες που να τις υποστηριζει σωστα με παιχνιδια....

 

Αγαπητέ έχω όλες τις κονσόλες και ξέρω πολύ καλά για πιο λόγο και συγκεκριμένα για πια παιχνίδια αγόρασα το wii u που σίγουρα θα μου τα δώσει η Ninty.... άσε που τα συγκεκριμένα games της Ninty με μερικά exclusive του ps3 είναι αυτά που με κέρδισαν στην προηγούμενη γενιά... τώρα αν μερικοί θέλουν να κράζουν την ninty που δεν έχει multi απο 3rd party για να διευρύνει την γκάμα της δικαιωμά τους. Εγώ πάντως από τις 3ις κονσόλες σε αυτήν που ξέρω ότι θα παίξω κάτι διαφορετικό και όχι "σαβούρα multi με το κιλό" είναι αυτή της Ninty.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

H Nintendo είναι σίγουρο πως θα βγάλει τα παιχνίδια που περιμένουμε από αυτή. Αργά ή γρήγορα θα βγουν.

Οπότε ναι σαν gamer τον ενδιαφέρει κάποιον να είναι οικονομικά καλά για να μπορέσει να τα βγάλει. Χωρίς να βιάζεται και χωρίς να χρειάζονται μερικά patches στην πορεία να στρώσουν.

Πραγματικα αυτη η καραμελα οτι ΚΑΠΟΤΕ ειμαι σιγουρος οτι θα βγαλει τις παιχνιδαρες ειναι πλεον αστεια....η κονσολα κυκλοφορει πανω απο ενα χρονο και με εξαιρεση το Mario που βγηκε προσφατα δεν ειχε μεχρι τωρα ουτε ενα τιτλο αποκλειστικο της προκοπης.Αμα τα εκαναν αυτα η Sony και η MS θα τρωγανε το κραξιμο της αρκουδας και απολυτα δικαιολογημενα μαλιστα!

 

Αμα βγαινανε ΟΛΑ τα multiplatforms θα υπηρχε εστω η δυνατοτητα να κανεις περισσοτερη υπομονη αλλα εδω μιλαμε για τραγικες καταστασεις που η μια μετα την αλλη εταιρεια γυρνανε τη πλατη στη Ninty.

 

Αμα νομιζετε οτι με αυτη τη "παθητικη" σας σταση εσεις οι πιστοι οπαδοι της εταιρειας της κανετε καλο τοτε τι να πω...

 

Υ.Γ

Ενα καλο παραδειγμα ειναι οι μαλακιες της Μικρομαλακης με το ΧΒΟΧ...μολις ειδανε τις φοβερες αντιδρασεις του κοσμου τις πηρανε ολες πισω.Εσεις συνεχιστε να σφυριζετε αδιαφορα και να τραγουδατε το "Κανε υπομονη" και το "Λεφτα υπαρχουν"....

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είναι καραμέλα. Για εμένα είναι η σιγουριά μετά από την αγορά των 3 προηγούμενων κονσολών της.

Στην παρακάτω λίστα πάντως βλέπω μερικά exclusives της προκοπής:

http://www.metacritic.com/browse/games/release-date/available/wii-u/metascore?view=condensed

 

Δεν είναι μεγάλο το νούμερο αλλά ξέρω και τι να περιμένω. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω παντως αν και Sony fanboy,και το παραδεχομαι σε σχεση με το Xbox,παρολο που ειχα και τις δυο κονσολες της Ms.Με βλεπω να πηγαινω προς Wii U μερια και Pc για Multi. Σαν συνολο το Wii U ειναι χειροτερο απο τις αλλες κονσολες,οτι παιχνιδαρες και να βγαλει,το ειδα και με το Ps3 γιαυτο και δεν αγορασα το Wii,ακομα και οταν επεσε η τιμη του. Απο την αλλη το Wii U αυτη την στιγμη εχει κατι που οι αλλες κονσολες δεν το εχουν οσο αστειο και να φανει ’’ Δωρεαν Online gaming''. Και ειναι απο τους σημαντικοτερους λογους που με τραβαει στην αγορα της κονσολας(μαζι με Wii compatible παιχνιδια βεβαια). Προφανως θα κοιταξω και για Ps4 για τα γνωστα Exclusive Mgs/Uncharted κλπ,αλλα αυτο θα γινει μετα απο 5 περιπου χρονια.Σαν να ηθελα πχ να αγορασω τωρα ενα ps3 μονο και μονο για τα exclusives.

 

Ουτε χρειαζεται να τσακωνεστε ουτε τιποτα,σαν συνολο το Wii τοτε και το Wii U τωρα ειναι κατωτερα συστημα σε σχεση με τις νεες κονσολες. Αυτο που εχει γινει ειναι να εχουμε το Pc για Multiplat παιχνιδια και μετα αναλογα το τι exclusive αρεσουν στον καθενα διαλεγεις μεταξυ Ps4/WiiU/Xbox. 

 

Βεβαια ακομα περιμενω να πεσει η τιμη του Wii U και αλλο γιατι αντικειμενικα η τωρινη του τιμη ειναι απλα απαραδεκτη.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

οσο αστειο και να φανει ’’ Δωρεαν Online gaming''. Και ειναι απο τους σημαντικοτερους λογους που με τραβαει στην αγορα της κονσολας(μαζι με Wii compatible παιχνιδια βεβαια). Προφανως θα κοιταξω και για Ps4 για τα γνωστα Exclusive Mgs/Uncharted κλπ,αλλα αυτο θα γινει μετα απο 5 περιπου χρονια.Σαν να ηθελα πχ να αγορασω τωρα ενα ps3 μονο και μονο για τα exclusives.

Καθόλου αστείο, κι εγώ γι' αυτό προτίμησα PS3 στην προηγούμενη γενιά, δωρεάν online. Αλλά τώρα με το PS4, προσωπικά με ξενέρωσε.

Όπως και το backwards compatibility είναι μεγάλο + στις κονσόλες, αν και προσωπικά δεν με ενδιαφέρει μιας και έχω τους προκατόχους.

Mα γι' αυτό αγοράζεις κονσόλα, exclusives. :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Καθόλου αστείο, κι εγώ γι' αυτό προτίμησα PS3 στην προηγούμενη γενιά, δωρεάν online. Αλλά τώρα με το PS4, προσωπικά με ξενέρωσε.

Όπως και το backwards compatibility είναι μεγάλο + στις κονσόλες, αν και προσωπικά δεν με ενδιαφέρει μιας και έχω τους προκατόχους.

Mα γι' αυτό αγοράζεις κονσόλα, exclusives. :)

Ε και με το ps4 σου ειπα,το αγοραζεις μετα απο ενα μεγαλο χρονικο διαστημα που θα εχουν βγει τα περισσοτερα καλα exclusives για να γλυτωσεις να μην πληρωνεις το online :P

Βεβαια και αυτο το Wii U ακομα απλησιαστο ειναι απο αποψη τιμης :/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το δωρεαν online ειναι πολυ καλο οπως και η προς τα πισω συμβατοτητα που εχει και οι αλλοι δυο φραγκοφονιαδες εξαφανισανε....απο εκει και περα ομως τι να το κανεις;

 

Να παιζεις Mario και Zelda;

 

Η κονσολα χρειαζεται επειγοντως αποκλειστικους ποιοτικους τιτλους και μαλιστα με καινουρια frachise και οχι τυπου Μαριο ο υδραυλικος,Μαριο ο Χασαπης,Μαριο ο ταξιτζης κτλ....

 

Βγηκε το καινουριο Mario που ολοι λενε οτι ειναι εξαιρετικο και παλι η κονσολα δεν πουλαει τιποτα!Εκτος βεβαια απο την Ιαπωνια που εκει και σκατα να βγαλει η Ninty με το σημα της θα ξεπουλησει!

 

Οσο για το PC gaming που εννοειται οτι ειμαι υπερμαχος του αφου εχει μεγαλη ποικιλια σε παιχνιδια που εμενα προσωπικα με ενδιαφερουν αλλα και δεν χρειαζεται να πληρωνω το καθε παιχνιδι 70€ καλο και αγιο ειναι αλλα υπαρχουν παιχνιδια που δεν προκειται να δω εκει.

 

Οπως το Forza,το GT απο ραλλακια...η αλλους ποιοτικους τιτλους οπως το Uncharted και πολλους ακομη.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Προσέχετε τις εκφράσεις σας και τους χαρακτηρισμούς όταν απευθύνεστε σε άλλα μέλη.

 

Αν μια άποψη σας φαίνεται τόσο εξωφρενική ή/και φαιδρή, μπορείτε απλά να μην τη σχολιάσετε. Εφόσον το κάνετε, θα το κάνετε κόσμια.

 

Επίσης, αν εντοπίζετε πρόβλημα στην τροπή που παίρνει ένα νήμα, το να επικαλείστε γενικώς και αορίστως τους συντονιστές, ωσάν να ήταν πνεύματα που εισακούνε προσευχές, δεν ωφελεί. Στείλτε αναφορά και αποφύγετε κάθε άλλη ένταση.

 

Παρακαλώ για τη συνεργασία όλων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

.η κονσολα κυκλοφορει πανω απο ενα χρονο και με εξαιρεση το Mario που βγηκε προσφατα δεν ειχε μεχρι τωρα ουτε ενα τιτλο αποκλειστικο της προκοπης.

 

Προφανώς δεν έχεις WiiU και δεν έχεις παίξει τα ΕΚΠΛΗΚΤΙΚΑ Wonderful 101 και Pikmin 3. Θα προσθέσω και το Zelda αφού αυτοί που είχαμε GC ήμασταν λίγοι και ως εκ τούτου για τους περισσότερους είναι νέος τίτλος. Και τι τίτλος... Το Windwaker είναι το πλέον ατμοσφαιρικό Zelda κατά την γνώμη μου.

 

Προσωπικά έχω 9 τίτλους και τους γουστάρω ΟΛΟΥΣ. Μόνο σκόνη δεν πιάνει η κονσόλα.

 

Για το 3D World ότι και να πει κανείς είναι λίγα. Το χαμόγελο αυτού που παίζει 3D World τα λέει όλα. Χαμόγελο που δεν υπάρχει πουθενά αλλού.

 

Υ.Γ. Απίθανο να καταλάβει κάποιος τι εννοώ αν δεν έχει κονσόλα της Nintendo. Απίθανο να καταλάβω τι εννοεί αν μου πει για παράδειγμα πως το CoD είναι παιχνιδάρα.

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Omg omg jesus!!!!!!!!!!!!!!!!

Σημερα μου ηρθε το call of duty που παρηγγηλα μεταχειρισμενο απο καταστημα εδω Αθηνα

Φτανω σπιτι ανοιγω το κουτι κ βλεπω το κλασικο nintendo club voucher με χρησιμοποιημενο κωδικο κ απο κατω ενα φυλαδιο mini ΜΕ ΚΩΔΙΚΟ ΤΟΥ WINDWAKER!!!!!!!!

Λεω δεν μπορει μαλλον εχει χρησιμοποιηθει αλλα δεν εχω να χασω κατι.Το βαζω κ το κατεβαζει!!!!oh shit με 30€ 2 games τι κολοφαρδια.... (μεγαλη πατατα του καταστηματος)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...