Προς το περιεχόμενο

Wii U Topic


privateer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ενω εσυ που πηρες το u απο την πρωτη μερα εχεις πολυ μυαλο...δεν προλαβαινες να παιζεις τα δεκαδες παιχνιδια που εβγαιναν...

Η αληθεια αυτη ειναι βεβαια,το οτι περασε ενας χρονος και η Nintendo τα πραγματικα παιχνιδια που εβγαλε χωρις ανταγωνισμο ήταν το παλιο Zelda και το Mario δεν την κανουν σε τιποτα καλυτερη αγορα απο πλευρας παιχνιδιων μην τρελαθουμε κιολας. Ειδικα μιας και υστερει σημαντικα και σε Multiplat τιτλους. Για αυτον δηλαδη που θελει να παιζει στην κονσολα του και exclusives και Multiplat παιχνιδια προφανως και δεν κοιταζει σε Wii U. Το Wii U ειναι κυριως για αυτους που ειναι κάτοχοι υπολογιστη για Multiplat και exclusives Nintendo και δεν θελουν να πληρωνουν και το Online.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 8,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Η αληθεια αυτη ειναι βεβαια,το οτι περασε ενας χρονος και η Nintendo τα πραγματικα παιχνιδια που εβγαλε χωρις ανταγωνισμο ήταν το παλιο Zelda και το Mario δεν την κανουν σε τιποτα καλυτερη αγορα απο πλευρας παιχνιδιων μην τρελαθουμε κιολας. 

Γιατι δε λες και την μεγαλυτερη αληθεια;

Οτι αυτα τα εδωσε σε remake με HD το 2013 κατι που αλλοι δινανε απο το 2005. Τα καταπληκτικα exclusives σου λεει ο αλλος 8 χρονια μετα !!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατι δε λες και την μεγαλυτερη αληθεια;

Οτι αυτα τα εδωσε σε remake με HD το 2013 κατι που αλλοι δινανε απο το 2005. Τα καταπληκτικα exclusives σου λεει ο αλλος 8 χρονια μετα !!!

Ο λογος που ανεφερα το Zelda ειναι αυτος http://club2.nintendo.com/fanfaves/ . Και να στο πω και αλλιως ουτε υπερ της μιας εταιρια(sony)ειμαι που βγαζει τα remaster επειδη δεν εχουν οι κονσολες compatibility με τις παλιες,ουτε της Nintendo που ζηλεψε την κινηση της Sony και εβγαλε και αυτη το Zelda.

Αλλωστε τι παιχνιδια να σου βγαλει απο το GC η Nintendo για remaster,συγκρινεται η βιβλιοθηκη των παιχνιδιων του Ps2 με αυτη του GC?? Και τα Metroid που λατρευω και τα ψαχνω τα εβγαλε σε τριλογια,το μονο αλλο που μπορει να βγαλει σαν συλλογες ειναι όλα τα Mario και Zelda(κατι σαν Mario All Stars).

 

Και αν θες την προσωπικη μου γνωμη και εγω Wii U θα αγοραζα τωρα,αν ειχε 1-2 τιτλους παραπανω που ηθελα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια εχω εθνοcash plus χρεωστικη καρτα και μαλλον δεν την δεχεται για να κανω αγορες μεσω του eshop....
υπαρχει καποιος αλλος τροπος για αγορες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενω εσυ που πηρες το u απο την πρωτη μερα εχεις πολυ μυαλο...δεν προλαβαινες να παιζεις τα δεκαδες παιχνιδια που εβγαιναν...

Καμια εταιρια οταν βγαζει κονσολες δεν εχει ποικιλια.Το u  το πηρα καθαρα επειδη καραγουσταρα το σκηνικο με το Pad και το Zombi u οπως και το Μario που το λατρευω.Αν δεν ειχα αυτα τα δυο δε θα την αγοραζα.Το καταλαβες τωρα τσιγκελικα ή να στο τραγουδησω κι'ολας?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενω εσυ που πηρες το u απο την πρωτη μερα εχεις πολυ μυαλο...δεν προλαβαινες να παιζεις τα δεκαδες παιχνιδια που εβγαιναν...

 

Κάποιου οι γονείς δεν του είχαν πάρει NES / SNES όταν ήταν μικρός και τώρα βγάζει όλη την χολή του. Bad kiddo,bad kiddo!

 

 Eάν δεν σας αρέσει το Wii U μπορείτε να αγοράσετε το XBOX One, τέτοιος λαός κωλοτούμπας που είστε σας αξίζει μόνο η κωλοτούμπα της MS.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και μεις με nintendo μεγαλωσαμε αλλα δεν παυει να ισχυει οτι εκτος απο mario zelda και τα συναφη δεν υπαρχει τιποτα στον οριζοντα.

 

Κάνε ένα google search πριν αναρτήσεις δηλώσεις μπουρδίτσας μιας και το 2014 έρχονται πολλά exclusives.

 

Εσύ κάτσε να ασχοληθείς με το μονότονο, βαρετό και cinematic RYSE, τέτοιο game ξεφτίλα χρόνια είχα να δω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπαρχει Bayonetta 2 που ρημαξαν τα φορουμ απο τα οργισμενα fanboys που ζηταγαν να βγει και στις δικες τους κονσολες.Στην τελικη τα Mario και Zelda κοπανανε 10αρια οταν βγαινουν.Αν εσυ πιστευεις οτι εγω δε θα διασκεδασω με ενα πολυ ωραιο παιχνιδι επειδη ειναι Mario ή Zelda πεφτεις εξω.Ετοιμαζονται παιχνιδια στο 14 που δε ξερω αν θα πουλησουν κονσολες αλλα εγω που εχω την κονσολα θα λιωσω.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάνε ένα google search πριν αναρτήσεις δηλώσεις μπουρδίτσας μιας και το 2014 έρχονται πολλά exclusives.

 

Εσύ κάτσε να ασχοληθείς με το μονότονο, βαρετό και cinematic RYSE, τέτοιο game ξεφτίλα χρόνια είχα να δω.

το 2014 δεν θα υπαρχει χρονος για mario με αυτα που ερχονται απο τους αλλους δυο.

Υπαρχει Bayonetta 2 που ρημαξαν τα φορουμ απο τα οργισμενα fanboys που ζηταγαν να βγει και στις δικες τους κονσολες.Στην τελικη τα Mario και Zelda κοπανανε 10αρια οταν βγαινουν.Αν εσυ πιστευεις οτι εγω δε θα διασκεδασω με ενα πολυ ωραιο παιχνιδι επειδη ειναι Mario ή Zelda πεφτεις εξω.Ετοιμαζονται παιχνιδια στο 14 που δε ξερω αν θα πουλησουν κονσολες αλλα εγω που εχω την κονσολα θα λιωσω.

εγω δεν αμφισβητησα την ποιοτητα των συγκεκριμενων παιχνιδιων...απλα δεν στηριζεις μια κονσολα συνεχεια με δυο τιτλους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικα εδω ειναι η διαφορα.Η nintendo μπορει να στηριξει κονσολα μονο με τα δικα τις παιχνιδια.Δεν θα ειναι η πρωτη κονσολα σε πωλησεις βεβαια αλλα θα εχεις παιχνιδια να παιζεις.Κατι το οποιο δεν μπορει να κανει η microsoft.Δες το x360 το οποιο ειχε παιχνιδαρες αλλα ηταν σχεδον ολα Multiplatform,τα εβρισκες και στο ps3 αλλα και στο pc.Αν δηλαδη δεν ειχε τους 3rd party θα ειχε παει ακλαφτο το 360.Αναφερω αυτο διοτι η nintendo παλευει συνεχεια μονη τις,με μηδαμινη υποστηριξη απο τους 3rd party.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε διαφωνω αλλα δε θα καταδικασω παιχνιδια τετοιας ποιοτητας επειδη ειναι οι ιδιοι χαρακτηρες εδω και χρονια.Αυτο που εχει καταφερει η Nintendo δε το εχει καταφερει κανενας αλλος,δηλαδη να βγαζει συνεχεια παιχνιδια με καποιους χαρακτηρες και συνεχεια να ειναι αριστουργηματα.Οταν ενα παιχνιδι ειναι αριστουργημα δε με νοιαζει ποιος ειναι ο πρωταγωνιστης.Προτιμω Mario και Zelda και Metroid αριστουργηματα παρα killzone,ryse μετριοτητες.

 

 

Εdit:Προς Holyman.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε διαφωνω αλλα δε θα καταδικασω παιχνιδια τετοιας ποιοτητας επειδη ειναι οι ιδιοι χαρακτηρες εδω και χρονια.Αυτο που εχει καταφερει η Nintendo δε το εχει καταφερει κανενας αλλος,δηλαδη να βγαζει συνεχεια παιχνιδια με καποιους χαρακτηρες και συνεχεια να ειναι αριστουργηματα.Οταν ενα παιχνιδι ειναι αριστουργημα δε με νοιαζει ποιος ειναι ο πρωταγωνιστης.Προτιμω Mario και Zelda και Metroid αριστουργηματα παρα killzone,ryse μετριοτητες.

 

 

Εdit:Προς Holyman.

οκ παω πασο...γνωμη σου και σεβαστη.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Ryse μπορει ναναι μετριοτητα σε κονσολα αλλα ειναι κατι που δεν εχουμε ξαναδει οσον αφορα τον οπτικο τομεα και το σκηνικο, και θετει νεες βασεις εκει.Σε κατι τουλαχιστο πρωτοπορει.

Εμενα με ενοχλει που η Ν εχει στερεψει απο ιδεες. Τι νεο εφερε;

Δε μπορεις να συνεχιζεις τη πορεια μιας κονσολας με τα ιδια καρτουν σε HD. Δε λεω θα τα βγαλεις και αυτα διοτι ειναι το brandname σου, αλλα ξεκολα επιτελους απο αυτο το μοτιβο. Δειξε ΚΑΙ κατι καινουριο.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...