Προς το περιεχόμενο

Wii U Topic


privateer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γιατι να μην παρεις;Βγηκε και το Zelda HD και το Mario που ειναι τιτλοι που υποτιθεται περιμενες για να αγορασεις τη κονσολα.Προσφορες υπαρχουν εκει εξω πολυ καλες για να αγορασεις τη κονσολα.

 

Αν δεν εχεις αγορασεις εσυ που εισαι τοσο μεγαλος υπερμαχος της κονσολας τοτε ποιος θα αγορασει;

 

Που θελω να καταληξω;Οτι ολοι εσεις οι Ninty fans κανετε σαν μικρα παιδακια μολις καποιος πει κατι αρνητικο για την αγαπημενη εταιρεια σας αλλα απο οτι βλεπω ουτε εσεις οι ιδιοι μεσα σας δεν πιστευετε αυτα που λετε δημοσια.

 

Η αληθεια ειναι μια και μονο οτι η κονσολα δεν παει καθολου καλα,η αγαπημενη σας εταιρεια δεν την υποστηρει αξιοπρεπως με παιχνιδια της προκοπης για πανω απο ενα χρονο και ολες οι αλλες εταιρειες της εχουν γυρισει τη πλατη.

 

Κανεις δεν θελει να κλεισει η Ninty ασχετα αν τα παιχνιδια της δεν αρεσουν σε ολους για πολλους λογους αλλα αμα δεν αλλαξει μυαλα δεν θα εχει καλο τελος.

 

Η Nintendo ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ να κλείσει, κάνε google search και δες τα οικονομικά της.

 

Όχι μόνο δεν έπεσε αλλά ανέβηκε η μετοχή της , δεν έχει κάνει μείωση μισθών και έχει ΚΕΡΔΟΦΟΡΙΑ.

 

Είναι οικονομικά ισχυρότερη από την SONY, ακόμη και από την Yahoo! .

 

 

Game of the Year 2013 Gamespot

 

http://www.gamespot.com/videos/game-of-the-year-2013-video/2300-6416619/

 

Mod edit: Μην μπαίνετε σε αντιπαραθέσεις με άλλα μέλη, παρακαλώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 8,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μια μικρη παρενθεση στο παραπανω

Ειπαμε καλη η Nintendo,αλλα οικονομικα ισχυροτερη σε σχεση με την Sony επειδη πουλησε παραπανω το Wii και το 3ds δεν θα το λεγα. Αλλα προιοντα βγαζει η μια αλλα η αλλη.

 

Βεβαια να πουμε και την αληθεια για το topic αυτο ειναι λιγο ανενεργο της αποψης οτι κυριως μονο ειδησεις ανεβαίνουν για νεες κυκλοφοριες. Δεν υπαρχει δηλαδη αρκετη δραστηριοτητα για παιχνιδια απο κατοχους Wii U,οπως πχ βλεπουμε σε αλλα topic για Online παιχνιδια. Σε αυτο να μου πεις φταιει που δεν εχει βγαλει ακομα η Nintendo παιχνιδι της προκοπης για Online,τυπου Mario Kart.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι καλα.Οταν ομως το gamespot και το καθε gamestop βαλει μια κακη βαθμολογια σε καποιο παιχνιδι που μας αρεσει αρχιζουμε τα κλασικα "εμενα δεν με νοιαζει τι λενε τα  σαιτ που πληρωνονται.....".Μετα σε καποιο αλλο υψηλα βαθμολογημενο παιχνιδι "δεν ειναι τυχαιο που εχει παρει 90% στις  βαθμολογιες....".

 

Δεν λεω για σενα συγκεκριμενα typhonius απλα με αφορμη το ποστ σου μιλαω

 

Και για να καταλαβετε τι σαπιλα ειναι αυτα τα βραβεια απλα κοιταξτε τα vgx φετος που δωσαν εστω και ενα βραβειο σε ολους για να ειναι χαρουμενοι

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Μιλαμε για ενα site Που εδωσε βραβειο στο AC4 και για XboxOne και για ps4 και οχι σε καποιο αντιστοιχο Multiplattform.Μιλαμε για το Gamespot Που ειχε υποψηφιο Pc παιχνιδι της χρονιας το DmC  και παει λεγοντας... 

 

 

Συμφωνω απολυτα με αυτο που λεει ο Stavros οτι γενικα βλεπουμε οτι να ναι βραβεια απο τα διαφορα sites,σε αυτο που διαφωνω οσον αφορα τα VGX βραβεια ειναι οτι βλεπουμε τις κατηγοριες οπως πρεπει να ειναι http://www.gamespot.com/articles/biggest-announcements-from-the-vgx-2013-video-game-awards/1100-6416607/ δηλαδη Best Action Adventure game,best Shooter game,Best driving game κλπ. Σαν τηλεοπτικη παρουσιαση βεβαια ηταν για κλαματα και εκει κυριως επεσε το κραξιμο. 

 

Για το Wii U ναι προφανως δεν χρειαζεται να δει καποιος τα βραβεια της χρονιας σε καποιο site για να γνωριζει τα 2 must have παιχνιδια που πρεπει να εχεις/παιξεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ guys είμαι κάτοχος playstation 4 αλλά δεν άντεξα και τσίμπησα και Wii U. Η κονσόλα δεν παίζεται είναι υπέροχη (αν παρακαμψουμε μόνο το αρνητικό ότι δεν έχει θύρα για οπτική ίνα για ήχο). Είμαι ενθουσιασμενος με την κονσόλα της Nintendo

και αυτά που δίνει. Όσο για τα games ενα θα σας πω Mario Land 3D, Deus Ex Human Revolution DC, Monster Hunter 3 ultimate τα σπάνε άγρια. Έχω αφήσει το PS4 προς το παρόν και ασχολούμαι αποκλειστικά με Wii U. Αντε να βγει κανένα xenoblade και monster hunter 4 να τα δούμε όλα!

Και μην ξεχάσω οποι θέλει με κάνει add το Nintendo ID μου είναι Hernandez34

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οχι θα μεινω στο gameplay που επαιζα το 1992 επι SNES με καλυτερα γραφικα. Ερχεται και πιο οικονομικα αμα το βγαλω απ τη ντουλαπα. Μαριο ειχε τοτε Μαριο εχει και τωρα. ααααα και Μαριο καρτ :) Εξαιρετικο βεβαια, εχω ριξει απειρες ωρες λιωσιματος και γελιου με παρεα.

για κατι πρωτοποριακο σε κονσολα μιλησα και καλως η κακως εκτος απο gameplay θελουμε και γραφικα μιας και περασαν 20 χρονια απο το 92

 

To προβλημα ειναι οτι τα παιχνιδια της nintendo βγαινουν και πιανουν ταβανι τελειοτητας. Ειναι εξαιρετικα δυσκολο να καλυτερεψεις το σχεδον τελειο. Γι αυτο αλλωστε και τα παιχνιδια αυτα εχουν μονο μικροαλλαγες στη βαση τους και συνεχιζουν να "μετρανε" σαν παιχνιδια τη στιγμη που αλλα παιχνιδια δειχνουν κουρασμενα απο το δευτερο τους μερος κιολας. 

 

Υπαρχει λογος που δεν υπαρχει ουτε μια σοβαρη εναλακτικη εκει εξω για παιχνιδια της nintendo. Κανενας δεν καταφερε ολα αυτα τα χρονια να μας δωσει μια σοβαρη εναλακτικη. Μονο το Okami καταφερε να μπει ελαφρα στα χωραφια του Zelda αλλα ηταν πολυ μακρια απο το να θεωρηθει ανταξιο ασχετα αν ηταν εξαιρετικο παιχνιδι απο μονο του. 

 

Προσωπικα με νευριαζει οταν ο αλλος προσπαθει να μου πουλησει "εξελιξη" οταν εμφανεστατα παει να μου πουλησει παπα. Οπως οι τραγικοι τυπο της Bioware με το Dragon Age που μου το πασαραν σαν το παιδι της νεας εκδοσης του Baldurs Gate. Απλα τραγικοι. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ guys είμαι κάτοχος playstation 4 αλλά δεν άντεξα και τσίμπησα και Wii U. Η κονσόλα δεν παίζεται είναι υπέροχη (αν παρακαμψουμε μόνο το αρνητικό ότι δεν έχει θύρα για οπτική ίνα για ήχο). Είμαι ενθουσιασμενος με την κονσόλα της Nintendo

και αυτά που δίνει. Όσο για τα games ενα θα σας πω Mario Land 3D, Deus Ex Human Revolution DC, Monster Hunter 3 ultimate τα σπάνε άγρια. Έχω αφήσει το PS4 προς το παρόν και ασχολούμαι αποκλειστικά με Wii U. Αντε να βγει κανένα xenoblade και monster hunter 4 να τα δούμε όλα!

Και μην ξεχάσω οποι θέλει με κάνει add το Nintendo ID μου είναι Hernandez34

οχι τωρα οτι διαφωνω με αυτα που λες και οτι εχει πολυ ομορφα παιχνιδια το wiu

αλλα αν φερνεις ως μετρο συγκρισης το ps4 (και εγω εχω btw)

και το... ps2 να ειχες αγορασει θα ειχες αφησει το ps4 προς το παρων γιατι δεν εχει παιχνιδια

ετσι τοσο απλα και ομορφα δηλαδη..απλα δεν εχει καναν rushed launch και δεν ηταν προφανος ετοιμοι

anyway δεν διαφωνουμε πουθενα απλα δεν ειναι μετρο συγκρισης αυτο και δεν λεει κατι...

enjoy your wiu! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι το θεμα ειναι τα games κ παντα τα games ανεξαρτητου hardware

Οποτε την συγκεκριμενη χρονικη στιγμη η κατασταση στο θεμα των παιχνιδιων ειναι wiiu>xboxone>ps4

 

(κατοχος κ wiiu κ ps4)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για τα οικονομικά της Nintendo:

 

Αποτελεί γεγονός ότι η Nintendo αποτελεί μία από τις πιό υγιείς επιχειρήσεις παγκοσμίως. Ούτε μειώσεις μισθών, ούτε απολύσεις, με τεράστιο αποθεματικό και συνεχή κέρδη. Το καιρό του Wii και πρίν το μπάμ της apple το 2010, είχε βγεί η Νο1 εταιρία παγκοσμίως στη κατηγορία των ηλεκτρονικών προϊόντων, κατασκευάζοντας μόνο 2 προϊόντα. Το Wii και το DS.

 

Το 3DS είχε ένα εξαιρετικό 2013, τόσο στις πωλήσεις, όσο και στα παιχνίδια, παρά τις πιέσεις που δέχεται από τα smartphones και tablets. Και αυτό λέει πολλά, διότι μπορεί το αρχικό κόστος αγοράς να είναι σχετικά μικρό, η αξία των παιχνιδιών του όμως είναι δυσανάλογα μεγάλη και στα ίδια επίπεδα με αυτά των κονσολών.

 

Αυτή τη στιγμή η Nintendo είναι στην θέση 63 των δυνατών εταιριών παγκοσμίως. Η Sony είναι στη θέση 80. Η Νιντέντο με 2 προϊόντα έχει αξία 8 δίς, ενώ η Sony με άπειρα προϊόντα έχει 6.6 δις.

 

Αυτό λέει πολλά νομίζω.

 

http://www.forbes.com/powerful-brands/list/

 

Για τα Game of the Year και τα παιχνίδια της Nintendo:

 

Η Nintendo αποτελεί σταθερή ποιοτική αξία στον τομέα των παιχνιδιών της. Τα first party παιχνίδια της είναι συνώνυμα της ποιότητας. Πάντα ήταν έτσι και ποτέ δεν άλλαξε στρατηγική. Γι'αυτό το λόγο και αν είσαι fan των παιχνιδιών της Νιντέντο είναι πολύ πιθανό να είσαι fan for life.

 

Αν τώρα ένα παιχνίδι (γενικά) ανακυρηχθεί GOTY, αυτό σημαίνει ότι το παιχνίδι ξεχώρισε από το σύνολο για αυτόν που έδωσε τη τιμητική διάκριση. Αν ΔΕΝ βγεί GOTY, δεν σημαίνει ότι το παιχνίδι δεν είναι εξαιρετικό ή ακόμα και GOTY για κάποιους άλλους.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οχι τωρα οτι διαφωνω με αυτα που λες και οτι εχει πολυ ομορφα παιχνιδια το wiu

αλλα αν φερνεις ως μετρο συγκρισης το ps4 (και εγω εχω btw)

και το... ps2 να ειχες αγορασει θα ειχες αφησει το ps4 προς το παρων γιατι δεν εχει παιχνιδια

ετσι τοσο απλα και ομορφα δηλαδη..απλα δεν εχει καναν rushed launch και δεν ηταν προφανος ετοιμοι

anyway δεν διαφωνουμε πουθενα απλα δεν ειναι μετρο συγκρισης αυτο και δεν λεει κατι...

enjoy your wiu! 

χωρις κανεναν λογο , αν θυμασαι πριν κανα χρονο γι αυτο δε κραζαμε το wii u? γιατι δεν ειχε παιχνιδια??? σε ολα συμφωνω που γραφεις , απλα κανω ενα rewind, για να ξερουμε τι λεμε..φιλικα παντα.

 

P.s: Το βραδακι θα ριξω το id μου να βγαλουμε ματια σε κανα παιχνιδι...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χωρις κανεναν λογο , αν θυμασαι πριν κανα χρονο γι αυτο δε κραζαμε το wii u? γιατι δεν ειχε παιχνιδια??? σε ολα συμφωνω που γραφεις , απλα κανω ενα rewind, για να ξερουμε τι λεμε..φιλικα παντα.

 

P.s: Το βραδακι θα ριξω το id μου να βγαλουμε ματια σε κανα παιχνιδι...

εγω παντος προσωπικα δεν εκραζα το wi u (το ps4 ψιλοκραζω αλλα και αυτο εν γνωση μου το αγορασα για το μελλον ηξερα οτι δεν εχει παιχνιδια και οτι θα το κοιταζω για κανα 3μηνο)

προφανος πιαστηκες απο το δικο μου ποστ για να την "πεις" σε αλλους

i don't mind αλλα διευκρινίζω just in case...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω παντος προσωπικα δεν εκραζα το wi u (το ps4 ψιλοκραζω αλλα και αυτο εν γνωση μου το αγορασα για το μελλον ηξερα οτι δεν εχει παιχνιδια και οτι θα το κοιταζω για κανα 3μηνο)

προφανος πιαστηκες απο το δικο μου ποστ για να την "πεις" σε αλλους

i don't mind αλλα διευκρινίζω just in case...

ναι ναι.αλλωστε ποτε οσο με θυμαμαι δεν καθισα να αρπαχτω με καποιον γενικοτερα σε φορουμ για το οτιδηποτε. απλως το θυμηθηκα, συζητηση να γινεται. :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...