Προς το περιεχόμενο

Wii U Topic


privateer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 8,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εγω αυτο που καταλαβα ειναι οτι το WiiU (και 3ds) ειναι οι τελευταιες συσκευες της nintendo που αγοραζω απο ευρωπη αν συνεχισουν με το region locking. Εχουμε χασει ΑΠΕΙΡΑ παιχνιδια (και ακομα περισσοτερα) ενω εχουν καθυστερησει απιστευτα αλλα τοσα. Enough is enough. 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κυκλοφορισε ενα tweet που έλεγε οτι το wii u θα σπάσει σε λίγες ημερες.

Υπομονή...

Ελπίζω να μην ισχύει γιατί αυτό θα είναι η ταφόπλακα του U. Μπορεί να πουλήσει κονσόλες αλλά το software θα πιάσει πάτο. Ειδικά αν είναι εύκολο το modding.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Sauce?

/v/

Αλλα το tweet εχει αρκετές μέρες που έσκασε μύτη...

 

Edit

Ψαχνανε για beta testers or something along those lines.

 

On that note

Αποτι διάβασα στο thread, ριπαρανε wii u game χωρις "ζόρι"

Επεξ/σία από viper2005
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ερώτηση!!!

Γίνεται να τραβήξω video στο u και streaming

 

Αποστολή από το Xperia E με τη χρήση Insomnia App

 

Streaming στο Twitch ξέχνα το μιας και η Νintendo δεν το υποστήριξε, για game capture/video πάμε σε λύσεις όπως Elgato, Roxio etc etc.

 

Εάν θέλεις πάντως για stream, δες το video εδώ ή πας στην έτοιμη λύση των εξωτερικών καρτών

 

https://www.youtube.com/watch?v=qSiEpN0wgPs

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπέρα

 

σκοπευω να αγορασω το wii u μετα απο πολυ σκεψη (ημουν αναμεσα σε wii u kai xbox).θα ηθελα την γνωμη σας κατα ποσο αξιζει η παρακατω προσφορα

http://www.skroutz.gr/s/3795154/Nintendo-Wii-U-Premium-Pack-The-Legend-of-Zelda-The-Wind-Waker.htmlη να παω για την προσφορα που εχει το public στα 349;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπέρα

 

σκοπευω να αγορασω το wii u μετα απο πολυ σκεψη (ημουν αναμεσα σε wii u kai xbox).θα ηθελα την γνωμη σας κατα ποσο αξιζει η παρακατω προσφορα

http://www.skroutz.gr/s/3795154/Nintendo-Wii-U-Premium-Pack-The-Legend-of-Zelda-The-Wind-Waker.htmlη να παω για την προσφορα που εχει το public στα 349;

Αν είσαι collector πήγαινε για τη δεύτερη, αν όχι και έχεις κάποια extra χρήματα πήγαινε για την πρώτη, γιατί αν και ακριβή θα το ευχαριστηθείς πολύ το συγκεκριμένο πακέτο (αυτό έχω κι εγώ).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα

Αν και διαβαζω το site αρκετο καιρο, ειναι το πρωτο μηνυμα, εξαιτιας του δωρου που μου φερανε (Wii U)

Ασχολουμε αρκετα χρονια με το xbox, αλλα με νιντενδο καθολου, συνεπως ειμαι ασχετος, αρα οι αποριες μαλλον αρκετες.

1. Πως βρισκω φιλους για online παιχνιδια, εκτος απο να ψαχνω κ να ρωταω εναν εναν εδω? (Δεν μου αρεσει να ενοχλω)

2. Εχω την εκδοση του public, με το mario cart, αλλα ψαχνω κ αλλα παιχνιδια που να μπορουν να παιχτουν με 2 ατομα, οχι απαραιτητα απο μικρες ηλικιες (η γυναικα μου θα ήθελε πολυ να παιξουμε Resident Evil αν γινοταν - για να καταλάβετε τι παιχνιδια ενοω - για ενηλικες.

3. Εκτος απο το gamepad, μας εφεραν 2 remote plus, κ σκεφτομαι να παρω κ το controler που μοιαζει με το xbox. Με αυτα θα ειμαι οκ πιστευω.

Δεχομαι οποιεσδηποτε συμβουλες για παιχνιδια, και ...καλως σας βρηκα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

2. Εχω την εκδοση του public, με το mario cart, αλλα ψαχνω κ αλλα παιχνιδια που να μπορουν να παιχτουν με 2 ατομα, οχι απαραιτητα απο μικρες ηλικιες (η γυναικα μου θα ήθελε πολυ να παιξουμε Resident Evil αν γινοταν - για να καταλάβετε τι παιχνιδια ενοω - για ενηλικες.

 

 

 

Σε Resident Evil υπάρχουν τα on-rails shooters του Wii, Umbrella και Darkside Chronicles.

Γενικά δείτε τα Super Mario 3D world, New Super Mario Bros U, Donkey Kong Country: Tropical Freeze, New Super Luigi U, Rayman Legends.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...