Προς το περιεχόμενο

PlayStation Vita Topic [PS Vita]


aekoupoli

Προτεινόμενες αναρτήσεις

200ε μαζί με την κάρτα την 64αρα και κάνα game μαζί και είσαι οκ

 

Μήπως να στο δώσουν και τσάμπα? :D. 100€ βγαίνει η κονσόλα. Δεν πρόκειται να δεις τέτοια τιμή χωρίς προσφορά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μήπως να στο δώσουν και τσάμπα? :D. 100€ βγαίνει η κονσόλα. Δεν πρόκειται να δεις τέτοια τιμή χωρίς προσφορά.

δες το edit μου έχει όντως αυτό το pricepoint 190$ μαζί με την 64άρα στην ιαπωνία. γύρω στα 170ε δλδ... οπότε που το δύσκολο για να βάλουν και παιχνίδι και να το πάνε 200ε? εδώ και στα 170 μπορούν να δώσουν κάτι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δες το edit μου έχει όντως αυτό το pricepoint 190$ μαζί με την 64άρα στην ιαπωνία. γύρω στα 170ε δλδ... οπότε που το δύσκολο για να βάλουν και παιχνίδι και να το πάνε 200ε? εδώ και στα 170 μπορούν να δώσουν κάτι...

 

Α αυτό δεν το διάβασα πουθενά. Να δούμε σε τι τιμή θα το φέρουν στην Ευρώπη όμως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Δηλαδή για να καταλάβω τώρα, η Sony πήρε ένα μηχανάκι που δεν πουλάει και το έκανε χειρότερο με σκοπό τι πράγμα; Να πουλήσει λιγότερο;

 

Πραγματικά, όσα έχουν κάνει σωστά με τις home consoles, τα κάνουν σκατά στο handheld gaming.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ακριβώς τα ίδια κάνουν Malth, βγάζουν μια ποιοτική συσκευή ,αρέσει στον κόσμο ,και μετά μειώνουν τα στάνταρ, τώρα θα βγαλουν μια πλαστικούρα psvita όπως τις πλαστικούρες ps3 slim και Super slim με τέρμα κάτω το κόστος,λογικά σε κινέζικα εργοστάσια και θα τα πουλήσουν σε πιο χαμηλή τιμή πάλι όμως να έχουν κέρδος.. 

 

τουλάχιστον αυτή τη φορά βάζουν κάρτα 64άρα μέσα στο πακέτο,κάτι είναι και αυτό.μακάρι η τιμή να ήταν το μοναδικό πρόβλημα του βιτα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να καταλαβω, το νεο αυτο Vita ερχεται για να αντικαταστησει το σημερινο Vita ή ειναι απλα μια εκδοση ακομα για επιλογη σε στυλ 3DS XL και 2DS? Αν ειναι αντικατασταση ειναι απλα FAIL αλλα αν ειναι απλα μια φτηνοτερη και πλουσια εκδοση του μηχανηματος τοτε οκ, i am game και δεν εχω κανενα προβλημα. Υπερβολικα μεγαλο χτυπημα η LCD οθονη σε σχεση με την Oled. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ikaruga μιλάμε για το pvita 2000 ,με λίγα λόγια τον αντικαταστάτη, δεν ξέρω για πόσο καιρό θα πουλάνε το παλιό μοντέλο,σαν το Psp fat θα γίνει όταν βγήκε το psp slim and lite

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν ειναι ετσι τοτε fail τρισμεγιστο. Οποιαδηποτε αλλαγη την δεχομαι αλλα το να ριξεις σε LCD την ποιοτητα της οθονης απο OLED τη θεωρω σαν τιτανια "προδοσια" ως προς την ποιοτητα του σημερινου Vita. Η καθαροτητα και ευκρινεια που δινει η OLED σε καμια των περιπτωσεων δεν θα μπορεσει να αναπαραχθει απο μια LCD και ειμαι σιγουρος οτι η LCD που θα χρησιμοποιηθει θα ειναι αρκετα χειροτερη ποιοτικα. Θα εχουμε παλι τα φαινομενα του PSP με ghosting σε κινουμενες εικονες και δεδομενου την πολυπλοκοτητα των γραφικων του Vita το φαινομενο θα ειναι ακομα ποιο εντονο. Ειναι απλα παπαρες. Κραταω λοιπον με χαρα το σημερινο Vita μου. 

 

Σε κατι ποιο χαρμοσινο η Sega ανακοινωσε το Phanstasy Star Nova για PSVITA οπου η ομαδα αναπτυξης ειναι η Tri-Ace (Star Ocean) που αυτο ειναι σιγουρα χαρμοσινο καθως δεν προκειται για ομαδα της πλακας. Αν μη τι αλλο η εταιρια ξερει να φτιαχνει συστηματα μαχης και το Phantasy Star ειναι πολυ "βαρυ" σε μαχη παιχνιδι. Βγαινει το 2014 στην Ιαωπνια αλλα ειναι σιγουρο οτι θα βγει και Αμερικη/Ευρωπη καθως ολα τα προηγουμενα Phantasy Star κυκλοφορησαν κανονικα. Επισης προκειται για single player παιχνιδι αν και θα υπαρχει δυνατοτητα co-op οπου αυτο σημαινει οτι θα εχουμε μαλλον επιστροφη στα πρωτα Phantasy Star με ιστορια, party και ετσι. Ελπιζουμε σε κατι καλο λοιπον. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tα LCD LED IPS Panels ειναι η ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΛΥΣΗ στη σωστη εικονα.

 

Αρκει να ειναι σωστο IPS panel και οχι τιποτα απο αυτα που βαζει η SONY στις mobile συσκευες της. Αλλα μαλλον απο τα πανερια θα βαλει οποτε αντιο ζωη!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ikaruga μιλάμε για το pvita 2000 ,με λίγα λόγια τον αντικαταστάτη, δεν ξέρω για πόσο καιρό θα πουλάνε το παλιό μοντέλο,σαν το Psp fat θα γίνει όταν βγήκε το psp slim and lite

 

Η Sony απαντάει στις κινήσεις της Nintendo (3DS XL, 2DS) με νέο PS Vita, χωρίς όμως να αποσύρει το τωρινό μοντέλο.

 

http://game20.gr/news/new-ps-vita-announced-3498/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

sorry naruto αλλα δεν εμπιστέυομαι τι λέει ένα ελληνικό Site, δεν την συμφέρει να συνεχίζει να παράγει τα psvita 1000, δεν νομίζω να υπάρχει περίπτωση να το κρατήσει στην αγορά (άλλο μέχρι εξάντληση των αποθεμάτων)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

sorry naruto αλλα δεν εμπιστέυομαι τι λέει ένα ελληνικό Site, δεν την συμφέρει να συνεχίζει να παράγει τα psvita 1000, δεν νομίζω να υπάρχει περίπτωση να το κρατήσει στην αγορά (άλλο μέχρι εξάντληση των αποθεμάτων)

+1

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...