Προς το περιεχόμενο

PlayStation Vita Topic [PS Vita]


aekoupoli

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 3,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

τι θα γίνει με το vita? έχει σκοπό η σόνυ να βγάλει κάποιο AAA exclusive? το ξεκίνησε καλά με Uncharted spinoff, αλλα ήταν απο μέτριο στούντιο. μακάρι να έδινε λίγη αξία στο μηχάνημα. δεν νομίζω να βγάλει άλλο handheld η σόνυ. είδε την δύναμη των κινητών πλέον και δεν θέλει να κοντράρει την νιντέντο σε αυτήν την μάχη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

είναι λίγο τραγικοί σε αυτό όντως...τόσο καλό μηχάνημα και μένει ανεκμετάλλευτο...κρίμα

 

εγώ τα games που περιμένω να λιώσω άμεσα είναι το FFX HD remake και Dragon's Crown

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

είναι λίγο τραγικοί σε αυτό όντως...τόσο καλό μηχάνημα και μένει ανεκμετάλλευτο...κρίμα

 

εγώ τα games που περιμένω να λιώσω άμεσα είναι το FFX HD remake και Dragon's Crown

ένα παλιό παιχνίδι και ένα μέτριο beatemup/rpg . και τα 2 βγαίνουν/βγήκαν στο ps3.

 

το έπαιξα το dragon's crown, έχει κάποια Mechanics τα οποία είναι τραγικά, θα μπορούσε να είναι πιο casual beat em up,αλλα σε βάζει να κάνεις βλακείες τσάμπα, καταντά και φουλ επαναλαμβανόμενο με το να ανασταίνεις ψυχές απο παίχτες συνέχεια για τα lvl τους(καθώς δεν γίνονται lvl up τα party members....)και να αλλάζεις εξοπλισμο με το εντελώς άχρηστο identify που το κάνεις και μόλις τελειώσει η πίστα. γενικά έχει πράγματα που μπαίνουν στην μέση απλά για να σε καθυστερήσουν, σίγουρα έχει κάποια ωραία mechanics σε μάχες, πχ τα φαντάσματα να τα βαράς μόνο με το torch ή ενα Boss να το βαράει δυνατά μόνο ένα golem που κάνεις summon. 

 

τέσπα εγώ με magician έπαιζα,δεν έχανα σχεδόν ποτέ ούτε ζωή,σπάμαρα συνέχεια τις ίδια κίνηση και το παιχνίδι σχεδόν παιζόταν μόνο του, αν το βάλω δίπλα στο guardian heroes μένει πίσω αιώνες, προσπάθησαν πάρα πολύ να το κάνουν rpg και δεν είναι καλό beat em up και καλό rpg δεν το λες.....

 

το ffx είναι κορυφή παιχνίδι, αλλα έχω 20ώρες στο blitzball μόνο εδώ και 10 χρόνια.... δεν θα μου προσφέρει κάτι καινούριο.. το vita θέλει exclusive AAA games.το να πάρει 2 Ports δεν το σώζει,απλά δίνει μια δικαιολογία στους κατόχους του να λένε να κάτι βγήκε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

είναι λίγο τραγικοί σε αυτό όντως...τόσο καλό μηχάνημα και μένει ανεκμετάλλευτο...κρίμα

 

εγώ τα games που περιμένω να λιώσω άμεσα είναι το FFX HD remake και Dragon's Crown

 

Και τι να κανει η Sony δηλαδη? Πιπες στους developers? Οτι ειναι να κανει καποιος θα κανει. Απο τη στιγμη που αποφασισαν καποιοι να μην υποστηριξουν το Χ συστημα για τον οποιονδηποτε λογο το μονο που μπορει να κανει η εταιρια ειναι να βγαζει δικα της παιχνιδια. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και τι να κανει η Sony δηλαδη? Πιπες στους developers? Οτι ειναι να κανει καποιος θα κανει. Απο τη στιγμη που αποφασισαν καποιοι να μην υποστηριξουν το Χ συστημα για τον οποιονδηποτε λογο το μονο που μπορει να κανει η εταιρια ειναι να βγαζει δικα της παιχνιδια. 

τι μπορεί να κάνει η σόνυ?

 

1. price drop

2 bundle

3. να βγάλει AAA exclusives!!!!!!

4. να βάλει κάνα σωστό game στο ps plus

5. να αφήσει την κονσολα να δέχεται κάθε κάρτα όπως ακριβώς και το 3ds(με ένα firmware update το μόνο έυκολο)

 

το πρώτο πάει να το κάνει, το 2ο επίσης λογικά, το 3 ούτε καν, το 4 ίσως,και το 5 ούτε καν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και τι να κανει η Sony δηλαδη? Πιπες στους developers? Οτι ειναι να κανει καποιος θα κανει. Απο τη στιγμη που αποφασισαν καποιοι να μην υποστηριξουν το Χ συστημα για τον οποιονδηποτε λογο το μονο που μπορει να κανει η εταιρια ειναι να βγαζει δικα της παιχνιδια. 

 

ε καλά μην μου πεις ότι την έχουν παραγκωνίσει οι developers μόνο και οι ίδιοι έχουν πέσει θύμα συνωμοσίας...δεν φταίνε εκείνοι καθόλου?..και στο κάτω κάτω ας βγάλουν κάποιο αξιόλογο exclusive οι ίδιοι και όχι συνέχεια spin offs από Killzone,Uncharted κτλ κτλ

 

τόσα jrpg έχουν στο PS3, δεν πιστεύω ότι δεν μπορούν να καταφέρουν κάτι και στο Vita

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μωρε το φταιξιμο της ηταν εξαρχης η τιμη του και τα proprietary χαρακτηριστικα του μεχρι και στον φορτιστη του και το γεγονος οτι ουτε και η ιδια το πηρε σοβαρα. Το μονο που μπορει να κανει η Sony ειναι να βγαλει κανενα παιχνιδι της προκοπης -exclusive- για το vita ομως. Οχι version, οχι cross-play/cross-buy, ορισμενους τρανταχτους δυνατους τιτλους ειτε απο δικα της στουντιο ειτε χρηματοδοτοντας κανενα project της προκοπης. 

 

Κατα τα αλλα δεν μπορει να κανει κατι αλλο. Η τιμη του μηχανηματος θα ερθει στα ισα του συντομα (σχεδον) και το μηχανημα σιγα σιγα θα γεμιζει τιτλους εστω και οχι exclusive. Συμφωνουμε σε ενα πραγμα παντως, οτι η Sony δεν θα ξαναβγαλει φορητο συστημα ever. Θα βαλει ολη την τεχνογνωσια της πανω στα τηλεφωνα με καποια gaming χαρακτηριστικα. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...