Προς το περιεχόμενο

PlayStation Vita Topic [PS Vita]


aekoupoli

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Φιλε μου πολυ λιγοι θα αγορασουν ενα κινητο σε στυλ psp go.Εγω ειχα δει το xperia play αν θυμαμαι καλα και το καραγουσταρα αλλα εγω ειμαι καυ......νος gamer και μου αρεσε.Σε οσους αλλους το δειξαμε κανεις δε το ηθελε.Δεν υπαρχει καμια περιπτωση τα κινητα και τα tablets ετσι οπως ειναι αυτη τη στιγμη να αντικαταστησουν τις φορητες.Για τις πωλησεις που λες απλα οι εταιριες καναν βλακεια με το λανσαρισμα τους και τωρα που κυκλοφορουν παιχνιδια εχουν ανακαμψει.Το μονο καλο με τα κινητα ειναι οτι εχουν παιχνιδια που ενω σε αυτα τα βρισκεις 2 και 3 ευρω στα καταστηματα των κονσολων τα βρισκεις 10.

 

ΥΓ.Εχω πιει μερικα τζονακια οποτε αν δε βγαλεις νοημα σχωρα με,θα το ξαναγραψω αυριο. :-D :-D :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Βασικα οποιος λεει οτι το mobile gaming θα αντικαταστησει τις φορητες δε ξερει που του παν τα τεσσερα.Δε γινεται να παιξεις παιχνιδι με απαιτητικο χειρισμο σε touch οθονη.Ειναι απλα unplayable.Απο κει και περα ομως εχω παιξει καποια παιχνιδακια οπως αυτα που σου εγραψα που πραγματικα εφαγα τετραωρα.Απλο εθιστικοτατο gameplay αλλα αυτο δε σημαινει οτι ειναι φοβητρο για τις φορητες.Παντως οντως βρισκεις διαμαντακια στα κινητα πλεον.Οχι πολλα αλλα βρισκεις.

Εχει καλα games και πολλα γινονται πορτ απο κονσολες, οκ ισως να ειναι λιγο δυσκολο σε κινητο αλλα σε ταμπλετα με ενα μοχλο μια χαρα παιζεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειναι πολλα που προσωπικα εμενα με αποθουν απο το mobile gaming..φαντασου να ανεβουν και αλλο τα games στα κινητα και εκει εσυ που λιωνεις τσακ να ενα τηλεφωνο.....παρε την ξενερα σου... οχι πατας pause οχι σταματας να μιλησεις και χιλιες 2 μ*λακιες... θα μ πεις μπορεις να το βαλεις airplane mode ....ειπαμε να παιξω οχι να αποκλειστω απο τηλεφωνα για οποιοδηποτε λογο...αυτο εδω νομιζω , περα απο ολα τα αλλα , ειναι πολυ σημαντικο.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια εχει κατεβασει κανενας απο εσας σε digital μορφη Dragons Crown και Muramasa Rebirth? Αν ναι ποσο χωρο πιανουν στην καρτα γιατι δεν παιζει να πιανουν μονο 10MB που γραφει. Εδω περα το Super Stardust πιανει 250 mb. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την προσφορά αυτή την έχετε δει; 

Sony PS Vita WiFi + Fifa 13 + Ps Plus 30 ημερών 169€.

http://www.plaisio.gr/games/ps-vita/ps-vita-konsola/Sony-PS-Vita-WiFi-Fifa-13-Motorstorm-RC-Ps-Plus-30-Days.htm?utm_source=gameover&utm_medium=textnews&utm_campaign=psvita

 
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια εχει κατεβασει κανενας απο εσας σε digital μορφη Dragons Crown και Muramasa Rebirth? Αν ναι ποσο χωρο πιανουν στην καρτα γιατι δεν παιζει να πιανουν μονο 10MB που γραφει. Εδω περα το Super Stardust πιανει 250 mb. 

 

To DRAGONS CROWN εαν δεν κανω λαθος ειναι 1.8GB, εκτος και εαν ειναι για PS3 + για vita ta GB που "δινει" η SONY, ΚΑΙ το γραφω αυτο γιατι πχ το SUPERFROG η $ΟΝΥ το "δινει" 300κατιΜΒ αλλα στην πραγματικοτητα ειναι 90κατι για το 3 και 216ΜΒ για το vita...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χμμ και εγω καπου εκει το μυριζομουν να σου πω την αληθεια. Τωρα που κατεβαζω το Muramasa θα απαντησω ποσο μεγαλο ειναι. Το Dragons Crown ειναι πολυ μεγαλο για digital και οποτε μαλλον θα παρω την retail εκδοση (εκτος και αν το μετανοιωσω τελευταια στιγμη ή απλα δεν το βρισκω Κυπρο πραγμα πολυ πιθανο). 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υποψην οτι σημερα εχει γινει Update στο psstore και το hotline miami απο 8 ευρω που ηταν επεσε στα 4 ευρω (3 για τους κατοχους PS+). Το τσιμπησα και αυτο. Και τα 2 παιχνιδια ειναι απο 450 MB οποτε ειμαστε κομπλε. Οχι οπως κατι Killzone και Assasins Creed που πιανουν 3GB+ οτι σκατα update ετοιμασουν για το παιχνιδι. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να σημειωσω εδω οτι δεν εχω δει ομορφοτερο παιχνιδι απο το Muramasa στο PSV και εχω δει πολλα. Πραγματικα παιχνιδι κομμενο και ραμενο για τα δεδομενα και τις δυναμεις του Vita. Υποθετω οτι ιδιο επιπεδο ομορφιας θα βρω και στο Dragons Crown με ελαχιστα toned down γραφικα και αποδοση. 

 

Το hotline miami επισης ειναι εξαιρετικο και βοηθαει πολυ το touch στον ελεγχο του παιχνιδιου για να μπορεις να κανεις τις δολοφονιες σου με ανεση αν και χρειαζεται γενικα εκμαθηση το ολο ζητημα. Το παιχνιδι το εχω λιωσει στο PC και μπορω να πω οτι η εκδοση του vita ειναι 100% η ιδια ποιοτικα (ως τωρα τουλαχιστον). 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...