Προς το περιεχόμενο

PlayStation Vita Topic [PS Vita]


aekoupoli

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 3,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ακριβως ετσι. Τετοια παιχνιδια πραγματικα δειχνουν τις δυνατοτητες τους πανω σε φορητες κονσολες. 

 

Ρε γαμωτο εχω ισα ισα διαθεσιμα 50 ευρω για να παρω 1-2 παιχνιδια και εχω σπασει το κεφαλι μου που να τα σκασω. Στο dragons crown στο vita (digital) + super stardust delta ή Pokemon Y? Ξερω οτι η σοφη κινηση ειναι το pokemon καθως η τιμη του δεν προκειται να πεσει ποτε και απλα να ασχοληθω με αυτο οσο θα περιμενω να πεσει η τιμη του dragons crown αλλα απο την αλλη θελω εξισου τοσο πολυ να παιξω ενα παιχνιδι σαν το dragons crown που κυριολεκτικα με κραταει απο το να παω να παρω το pokemon Y αυριο κιολας.

 

- Και τα 2 παιχνιδια εχουν ΑΠΕΙΡΟ περιεχομενο

- Και τα 2 παιχνιδια ειναι καινουργια

- Και τα 2 παιχνιδια ειναι κορυφαια

- Και τα 2 παιχνιδια τα θελω εξισου πολυ

 

Πραγματικα ο ζυγος μεσα μου δεν θελει να γυρει απο καποια συγκεκριμενη πλευρα, ειναι απολυτα ισσοροπημενος στη μεση.  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να σου πω εγω πανε παρε ποκεμον γιατι εγω ειχα να παιξω απο τα 14-15 μου και δεν ξεκολλαω τωρα...τα αξιζει το 50ρικο το καταραμενο...οπως τα πες, το dragons crown θα πεσει .. ο ποκεμον οχι..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αστο να παει στο διαολο, καταρα το digital. Μολις τσιμπησα Dragons και Super stardust delta. Τα χαλβαδιαζα τοση ωρα στο store και τελικα υπεκυψα. Δεν πειραζει ομως, το Pokemon θα χτυπηθει κατα πασα πιθανοτητα στο τελος του Νοεμβρη. 

 

Επι ευκαιρια, 1080mb το Dragons Crown στο Vita και 250 περιπου το Super Stardust. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για πες μας εντυπωσεις για το Dragon's Crown το οποιο "ζαχαρωνω" απο τοτε που διαβασα για αυτο αλλα δεν ξερω τι με κραταει απο το να το αγορασω οχι τωρα αλλα χθες..... :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον επειτα απο 2 ωρες ενασχολησης του τιτλου εχω να πω οτι το παιχνιδι φαινεται πραγματικα εργο τεχνης. Απιστευτο γραφικο και artwork ανταξιο του Muramasa rebirth. Η μουσικη επισης μου ακουγεται μαλλον για hitoshi sakimoto αρα ειναι de facto Καλη (δεν κανει μαλακιες αυτος ο ανθρωπος). Απο αποψη gameplay ειναι ακριβως οτι θα περιμενε καποιος απο ενα παιχνιδι τυπου final fight αλλα με πολλες κινησεις διαθεσιμες για τον καθε χαρακτηρα. Προσωπικα ξεκινησα με Wizzard και αυτου τα μαγικα αλλαζουν αναλογα με το σκηπτρο που του φορας. Υπαρχει ενα βασικο Hub το οποιο υπαρχει για πωληση, αγορα, repair Και λοιπα και φυσικα για το mission mode. Δεν υπαρχει καποια εξερευνηση, ειναι κλασσικο side scrolling ξυλικι. Εχεις και εναν thief μαζι σου που του δινεις εντολες για να ανοιγει σεντουκια και πορτες που βρισκεις. 

 

Γενικα βλεπω οτι ειναι παιχνιδι που θα με κρατησει πολυ καθως τετοια παιχνιδια σταματησαν να βγαινουν πριν πολλα χρονια. Μπορειτε να θεωρησετε οτι το παιχνιδι ειναι σαν sequel του Dungeons and Dragons chronicle of Mystara με επιπροσθετο loot hunting. 

 

http://www.youtube.com/watch?v=ORJzQBzGe70

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε ευχαριστω πολυ...μολις γυρισα απο τα PUBLIC, μαζι ειχε "δωρο" {εαν μπορεις να το πεις ετσι στα 49.99 για το vita οταν η digital εκδοση (αντιπαθω τις digital εκδοσεις) ειναι στα 39,90} ενα βιβλιο με artworks του παιχνιδιου, απο το ποοοοοολυ λιγο που αχοληθηκα μαζι του νομιζω και εγω οτι ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ βρηκα ενα παιχνιδι το οποιο θα με "κρατησει" να ασχοληθω μαζι του!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι είπαν θα το βγάλουν "this fall".Δε δώσαν ακόμα ακριβή ημερομηνία.

Ωραιος!Ευχαριστω.Οτι πρεπει θα ειναι σε ξαπλωτικη με το vita , εκει λιγο πριν το καλεσμα του Μορφεα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε ευχαριστω πολυ...μολις γυρισα απο τα PUBLIC, μαζι ειχε "δωρο" {εαν μπορεις να το πεις ετσι στα 49.99 για το vita οταν η digital εκδοση (αντιπαθω τις digital εκδοσεις) ειναι στα 39,90} ενα βιβλιο με artworks του παιχνιδιου, απο το ποοοοοολυ λιγο που αχοληθηκα μαζι του νομιζω και εγω οτι ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ βρηκα ενα παιχνιδι το οποιο θα με "κρατησει" να ασχοληθω μαζι του!!!

 

Να σου πω το artbook Και εγω θα το γουσταρα αλλα βλεπεις εδω Κυπρο το παιχνιδι ουτε καν το ξερουν και οσοι το ξερουν το χρεωνουν κοντα 70 ευρω (σαν το Catherine για το PS3). Με λιγα λογια το digital ειναι μονοδρομος για εμενα για τετοια niche παιχνιδια και να πω την αληθεια στη φορητη κονσολα τα προτιμω digital και ολα μαζεμενα σε μια καρτα. Ειναι πολυ κουραστικο να κουβαλας καρτες μαζι σου ή να ψαχνεις να αλλαζεις παιχνιδια οποτε θες. Ενω με το digital ολα ειναι ομορφα και ωραια μαζεμενα σε ενα folder και οτι θες το τρεχεις με 2 κινησεις του χεριου σου. Ασε που δεν υπαρχει κινδυνος να χαθει ποτε ποτε ποτε. Οποτε θελω το σβηνω, οποτε θελω το ξανακατεβαζω. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Exeiς απολυτο δικιο σε οτι αφορα τα περι "κινδυνου" και "μαζεμενα"....ομως αλλη χαρη εχει το να εχεις το "κουτι", να μπορεις να "θαυμαζεις" το καθε εξωφυλλο και καααααποτε, να μπορεις να "διαβασεις" το MANUAL, τωρα οσον αφορα χρεωσεις-γνωριζουν τα ιδια "χαλια" ειναι και στο Ελλαντα...ευτυχως που το εφερε το PUBLIC γιατι στα υπολοιπα μαγαζια, ΟΧΙ ΟΤΙ ΕΧΟΥΝ μεινει και πολλα πια (ΠΛΑΙΣΙΟ, ΜΜ αλλα και τα "μικρα") με τους κατα τα αλλα ενημερωμενους (εδω γελαμε...) πωλητες/τριες ....ουτε καν το ξερουν...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...