Προς το περιεχόμενο

PlayStation Vita Topic [PS Vita]


aekoupoli

Προτεινόμενες αναρτήσεις

πολυ καλη η εφαρμογη tune in radio (αυτο που ρωταγες παλια Cortan :) )

Εχει και πολλους ελληνικους σταθμους

Ειναι δωρεαν για το plus και 0.99 κανονικα αν και θα πρεπε να ειναι δωρεαν γι ολους κατα τη ταπεινη μου γνωμη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Τωρα με την εξισωση πρακτικα της τιμης του 3g με του wifi, μπορει κανεις να με διαφωτησει για το GPS?

Μπορεις να βαλεις εφαρμογη με ελληνικους χαρτες και να δουλευει offline ή πρεπει σων και καλα να φορτωνει απο το internet σε realtime? Γιατι με την ποιοτητα του ελληνικου 3G αυτο το καθιστα αχρηστο...ακομα και να αγνοησουμε το κοστος.

 

Ρωταω γιατι με τις τελευταιες πτωσεις τιμων και επειδη θα παρω και PS4 και υπαρχει μια σχετικη συνεργασια μεταξυ τους, το ψηνω μηπως παρω το vita απο σημερα, ξεκινησω και το ps plus που θα ιεναι κοινο ουτως η αλλως μεχρι να ερθει το ps4...

Επισης αν εινα να παρω αργοτερα προτιμω να εχω παρει τωρα να προλαβω και το OLED μοντελο...

 

Κολαω ομως λιγο στο κοστος των καρτων μνημης και ηθελα ενα σπρωξιματακι....αν μπορω να το εχω και στο αμαξι για GPS ισως αυτο ειναι το σπρωξιματακι που μου χρειαζεται για να δικαιολογησω την αγορα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε οσους δεν εχουν παρει ακομα το P4golden αλλα σκοπευουν μια συμβουλη. ΜΗΝ ξεκινησετε στο hard το παιχνιδι οπως εγω. Normal για να εχετε μια καλη ισσοροπια μεταξυ gameplay/ιστοριας. Στο hard ειναι τρελα απαραιτητο το grinding και θα πρεπει να βρισκεστε μεσα στο dungeon σχεδον καθημερινα ή οποτε επιτασει το fusion forecast για να μπορεσετε να μαξαρετε οσο γινεται τα persona σας. Βεβαια γι αυτους που γουσταρουν grinding τοτε σαφεστατα και να ξεκινησουν hard αλλα θεωρω οτι δεν προσφερει την ισσοροπια που πρεπει. Ειμαι μεταξυ φθορας και αφθαρσιας για να το ξαναξεκινησω απο την αρχη σε normal ή οχι καθως το τριτο boss μου εσπασε τη μουρη και αντιλαμβανομαι το επιπεδο grinding που πρεπει να κανω για να μπορεσω να του αντισταθω...not exactly fun σε φορητο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επειδή το τέλειωσα στο normal, η αλήθεια είναι ότι το ήθελα λίγο πιο δύσκολο σε απλές μάχες...τα bossakia ήταν καλά

 

δεν χρειάστηκε αρκετό grinding και πραγματικά πιστεύω normal είναι το καλύτερο επίπεδο που μπορείς να το παίξεις χωρίς να λιώσεις στο farming

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο αντιμετωπιζω εγω τωρα...παρα πολυ grinding. Εχεις νορμαλ εχθρους που με ανεση σου κοβουν 60-80% HP damage με 1 χτυπημα και αν τυχει να ειναι και weak ο χαρακτηρας στην επιθεση τοτε μιλαμε για θανατο. Το damage που κοβεις εσυ ειναι για γελια, μιλαμε να κοβεις damage της ταξης των 20 και 30 HP σε CRITICAL σε εχθρους που εχουν 200+ HP (καλα δεν μιλαμε για τα boss που εχουν 1000+ HP τωρα στην αρχη) με το all out attack να μην κανει πανω απο 50 HP damage. Επαιζα επι 40 λεπτα στο τριτο boss, καταφερα να τον φτασω στο 50% HP οπου εκει απλα μου τελειωσαν τα consumables και οι healing ικανοτητες μου δεν υπηρχαν αφου δεν υπηρχαν αλλα MP.  

 

Τα λεφτα επισης ειναι σκατα καθως τα χρειαζεσαι ποιο πολυ για consumables και δεν σου μενει σχεδον τιποτα για equipment. Η καθε επισκεψη στο dungeon μου αποφερει απο 4 εως 10κ yen που ομως κατα τη διαρκεια εχω ξοδεψει σιγουρα αρκετα περισσοτερα που θα πρεπει να αναπληρωσω μολις βγω ξανα απο το dungeon. 

 

Γι αυτο λεω οτι θελει ΤΡΕΛΟ grind προκειμενου να καταφερεις κατι εκει μεσα σε αυτη τη δυσκολια. Θα κανω τωρα αλλη μια προσπαθεια με νεα persona και πλεον 17 level (overlevel για το boss αυτο) να δω τι ψαρια θα πιασω και αναλογα θα το συνεχισω ή θα το παρω παλι απο την αρχη. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μπα παράτα το...το persona ένας λόγος που μου αρέσει είναι αυτή η ισορροπία μεταξύ story - activities - farming...έμπαινες μια φορά στο dungeon για το story, άλλη μία φορά για το mini boss και τελείωνες...αυτό το πράμα που λες προσωπικά νομίζω ότι χαλάει το παιχνίδι πολύ και σε "αναγκάζει" να παρατάς activities και social links για να grindareis και μόνο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ισχυει καθως εχει προκαθορισμενο χρονο που μπορεις να σωσεις τους ανθρωπους στο καθε dungeon. Αν δεν εχεις αρκετη δυναμη για να μπορεσεις εως την τελευταια μερα να περασεις αυτο το σημειο τοτε την εκατσες. Εχω πραγματι παραμελησει σχεδον ολες τις αλλες μου δραστηριοτητες για χαρη του grinding. 

 

Διαβαζω τωρα γυρω γυρω οτι το hard mode ειναι ποιο πολυ φτιαγμενο για το New game+ καθως το παιχνιδι περιμενει απο εσενα οτι θα εχεις ηδη ετοιμα φτιαγμενα αρκετα social links για να τρωνε levels τα personas και να μπορεις να υποστηριξεις την ομαδα σου. Οποτε λοιπον μαλλον παω για ξεκινημα παλι απο την αρχη σε normal mode για να εχει μια συνεχης σωστη ροη το παιχνιδι. Δεν ειναι Shin Megami Tensei παιχνιδι που το grinding εχει νοημα και εχει και ενδιαφερον κιολας. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για το συγκεκριμένο παιχνίδι (που είναι σίγουρα στα καλύτερα που έχω παίξει ανεξαρτήτως πλατφόρμας) μου άρεσε τόσο πολύ η ιστορία και οι κοινωνικές σχέσεις που το έπαιξα στο Very easy.

 

Τα dungeon ήταν απλά για να προχωρήσει η ιστορία. Βέβαια σε εμένα παίζει και κουλαμαρα (πρώτο jrpg που παίζω) αρα δεν είμαι κατάλληλος για συμβουλές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...